PDA

Zobacz pełną wersję : PIT



Andrzej_c
22-03-2004, 08:49
Witam wszystkich !

Czy mogę odliczyć sobie koszty poniesione na remont CO. Tzn. zakup kotła, podgrzewacza CWU, oraz osprzętu?

Pozdrawiam, Andrzej

Wowka
22-03-2004, 09:02
Oczywiście, że tak. Pod warunkiem, że posiadasz tytuł prawny do lokalu w którym ten kocioł został zainstalowany.

Andrzej_c
22-03-2004, 09:13
Tzn. dom jest rodziców, ja wynajmuję dwa pokoje oraz kuchnię i teraz nie wiem czy mogę czy też nie?

Wowka
22-03-2004, 10:41
Andrzej_c - pisz konkrety a :evil: nie ogólniki jak w pierwszym poście.
Sytuacja podatnika wobec US zawsze zależy od konkretnych uwarunkowań sytuacji prawnej w jakiej znajduje się podatnik.
Jeśli nie przedstawisz "dokładnie i uczciwie" swojej sytuacji to podana Tobie odpowiedż może być całkowicie błędna.
Z kolejnego Twojego postu także nie wynika czy te dwa pokoje to wynajmujesz od rodziców czy tez znajdują sie one w całkiem innym budynku.

Warunkiem jest posiadanie tytułu prawnego do lokalu. Spełnieniem tego warunku może być np. sporządzenie umowy użyczenia pomiedzy Twoimi rodzicami i Tobą.
Inną sprawą jest czy w takiej sytuacji masz prawo odliczyc koszty całości wykonanej instalacji. Oczywiście, to ostatnie zdanie dotyczy hipotetycznej sytuacji gdy wynajmujesz (użyczasz) część budynku od rodziców.