PDA

Zobacz pełną wersję : okno w kuchni - jeden wielki problem:(((



taylor1
12-04-2011, 12:51
Jak się okazuje jest po prostu za nisko!!! Musi być pod nim zlewozmywak,problemem jest zmywarka, która nie zmieści się pod blatem. Możemy ją ewent. przesunąć pod blat obok okna, ale w ten sposób zabudowa będzie wystopniowana, jakiej nigdy nie chciałam:( pod oknem będzie jakieś 80 cm na wysokość zabudowy - chyba, że parapet zrobić osobno, taki obniżony, nie łączyć z blatem, ustawić na nim donice z ziołami, ale...okna nie da się wówczas otworzyć a jedynie uchylić. Jeśli chodzi o mycie okna nie ma problemu, dosięgniemy z zewnątrz i wewnątrz. Myślicie, że można okno w kuchni pozostawić bez możliwości otwierania go?

ProMyst
12-04-2011, 13:41
Nie pierwszy raz widzę taką pułapkę w kuchni.... Ciężko doradzić, może lepiej przenieść jednak ten zlewozmywak? Zauważ że do tego dojdzie jeszcze kran który już również ograniczy otwieranie (uchylanie) okna.

Matilde1
12-04-2011, 14:18
Mnie też ten temat spędził sen z powiek :-( Niestety złapałam za miarkę dopiero po wstawieniu okna. Na pewno blat będzie dla mnie za nisko, mam nadzieję że zmywarka się zmieści. :eek:
Po wylaniu wylewek będę jeszcze próbowała podciągnąć okno w otworze do góry, może wyłuska się z 1 cm. No i szukam informacji jak cienka może być wylewka :-)

pozdrawiam

To jedyne okno w kuchni?

monikaa13
12-04-2011, 15:35
Jak się okazuje jest po prostu za nisko!!! Musi być pod nim zlewozmywak,problemem jest zmywarka, która nie zmieści się pod blatem. Możemy ją ewent. przesunąć pod blat obok okna, ale w ten sposób zabudowa będzie wystopniowana, jakiej nigdy nie chciałam:( pod oknem będzie jakieś 80 cm na wysokość zabudowy - chyba, że parapet zrobić osobno, taki obniżony, nie łączyć z blatem, ustawić na nim donice z ziołami, ale...okna nie da się wówczas otworzyć a jedynie uchylić. Jeśli chodzi o mycie okna nie ma problemu, dosięgniemy z zewnątrz i wewnątrz. Myślicie, że można okno w kuchni pozostawić bez możliwości otwierania go?

Żaden problem. Zróbcie szafki normalnej wysokości bez żadnych uskoków. Okno będzie się uchylać, to wystarczy. Jak macie dojście z zewnątrz nie przejmowałabym się tym w ogóle.

Tu zdjęcia z netu:
http://imageseu.holiday-rentals.co.uk/vd2/files/HR/400x300/i/55075/84913_13.jpg

U mnie był ten sam problem, z tą dużą różnicą, że nie mam dojścia z zewnątrz. Absolutnie w grę nie wchodziło obniżanie blatu. Byłby poprostu za nisko (82cm) i do tego nie wiem czy wyglądałby ładnie.
Dlatego rozwiązaliśmy to w ten sposób (wymieniliśmy okno z witrynką na dole, żeby góra otwierała się normalnie)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/tARenoKWJs5cKzfnlB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/UG5TwmbUVQcaynObvB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/sCDrZhM7ew9g0tcbmB.jpg


I jeszcze raz proponuję zrobić blat na normalnej wysokości, a na parapecie postawić ładne kwaitki :) Według mnie wygląda to bardzo fajnie i oryginalnie.

Meggi56
12-04-2011, 21:41
Właśnie taki typ kuchni bardzo mi się podoba :) Z czego jest ten blat i cokoły w meblach?
Pozdrawiam

monikaa13
13-04-2011, 11:48
Właśnie taki typ kuchni bardzo mi się podoba :) Z czego jest ten blat i cokoły w meblach?
Pozdrawiam

Ale pytasz o moją?

Jeśli tak to blat Kronopol - Consuela (normalny laminat w dobrej cenie, a wygląda rewelacyjnie). Cokoły są zwykłe, aluminiowe.

Miło mi, że się podoba.

taylor1
13-04-2011, 20:48
Wielkie dzięki za podpowiedzi, a szczególnie za zdjęcia Monikaa13:) pierwszy raz widzę jak mogą wyglądać doniczki poniżej blatu, i powiem krótko - wyglądają świetnie!!! O kuchni nie wspomnę, marzenie... Mam pytanie odnośnie oświetlenia, czy takie oprawy mogą iść z jednego kabla jak ledy w podwieszanym suficie, czy do każdej osobny kabelek i pstryczek jest podprowadzony?

Matilde1 - okno mamy w kuchni jedno. Co do grubości wylewek, też się na tym przejechałam:( Ekipa twierdziła, że 5 cm wystarczy. W zeszłym tygodniu był fachowiec od wylewek i co się okazało? żeby nie pękały i dał na nie gwarancję to musi być ok 7cm. Styro będzie 10, ale dochodzi jeszcze wyrównanie chudziaka, który akurat pod oknem w kuchni ma odchył ok 1-2 cm:(

Też sobie po wprawieniu okna pomierzyłam dokładnie. Nie ma możliwości podniesienia go, myślałam, żeby wymienić okno na mniejsze, ale po pierwsze czas oczekiwania,po drugie i chyba najważniejsze - kasa. Tysiak w końcu na ulicy nie leży...

pozdrawiam

Meggi56
13-04-2011, 21:14
Ale pytasz o moją?

Jeśli tak to blat Kronopol - Consuela (normalny laminat w dobrej cenie, a wygląda rewelacyjnie). Cokoły są zwykłe, aluminiowe.

Miło mi, że się podoba.

Dziękuję za odpowiedź :) Czy jesteś zadowolona z tego typu uchwytów? Chcę takie w swojej kuchni
Pozdrawiam

monikaa13
14-04-2011, 12:54
Dziękuję za odpowiedź :) Czy jesteś zadowolona z tego typu uchwytów? Chcę takie w swojej kuchni
Pozdrawiam

Jestem bardzo zadowlona z takich uchwytów. Szuflady otwierają się łatwo, można złapać w każdym miejscu :) czyszczą się szybko i łatwo. Nie widzę wad.

Mogę ew. podpowiedzieć, że można zrobić takie same aluminiowe i pomalować na dowolny kolor, jakby ktoś nie chciał takiego szarego akurat. Widziałam gdzieś na forum kuchnię z identycznymi uchwytami malowanymi na biało, wyglądało bardzo fajnie.


Wielkie dzięki za podpowiedzi, a szczególnie za zdjęcia Monikaa13:) pierwszy raz widzę jak mogą wyglądać doniczki poniżej blatu, i powiem krótko - wyglądają świetnie!!! O kuchni nie wspomnę, marzenie... Mam pytanie odnośnie oświetlenia, czy takie oprawy mogą iść z jednego kabla jak ledy w podwieszanym suficie, czy do każdej osobny kabelek i pstryczek jest podprowadzony?

pozdrawiam

Jak wyglądają świetnie to tak rób i spoko. Jeden problem z głowy :)

Czy pytasz o moje oprawy, które mam nad blatem? Włączane są jednym pstrykiem, zapalają się wszystkie albo żadna. Są na żarówki energooszczędne więc prądu dużo nie ciągną.

Mąż mi mówi, że są równoległe czyli od lampy do lampy dwa kable (cokolwiek to znaczy :D )

Meggi56
14-04-2011, 17:47
Do monikaa13 :)
Jakie masz wymiary kuchni?, podoba mi się układ, z każdej strony zabudowa wysoka z jednej strony słupek, z drugiej lodówka (bez górnych szafek). Moja kuchnia to 4,86 x 2,9 na ścianie 4,86 jest okno, a więc układ bardzo podobny do Twojego
Pozdrawiam

monikaa13
14-04-2011, 18:07
Do monikaa13 :)
Jakie masz wymiary kuchni?, podoba mi się układ, z każdej strony zabudowa wysoka z jednej strony słupek, z drugiej lodówka (bez górnych szafek). Moja kuchnia to 4,86 x 2,9 na ścianie 4,86 jest okno, a więc układ bardzo podobny do Twojego
Pozdrawiam

3,8m x 3,3m

Górnych szafek nie ma, bo według mnie nie ma gdzie ich wcisnąć, a ja nie lubię zawalonych wnętrz.

Meggi56
14-04-2011, 20:17
Fajna ta Twoja kuchnia :)

monikaa13
15-04-2011, 07:39
Fajna ta Twoja kuchnia :)

Jeszcze nie skończona :)

Izabela Dombrowska
03-05-2011, 01:36
O ile okno jest uchylne to można zrobić niżej parapet.

Jednak lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie blatów na różnej wysokości, np.
http://wyposazenie-kuchni.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/blat_stalowy-rewela-2143.jpg

monikaa13
11-05-2011, 19:18
Kuchnia świetnie się prezentuje, również urzekły mnie doniczki na blacie. Natomiast zastanawia mnie, jak utrzymujesz czystość przy takim obniżeniu okna w stosunku do blatu i czy z zewnątrz nie jest widoczny. Nie wiem, czy w takim wypadku nie lepiej zrezygnować ze standardowego zagospodarowania tej przestrzeni i zamówić robione na wymiar półki - szafki służące jako spiżarka? Poza tym zostawienie okna bez możliwości otwierania wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z wentylacją pomieszczenia.

To do mnie?

Doniczki nie stoją na blacie tylko parapecie.

Parapet nie jest widoczny normalnie, trzeba się trochę nasilić. Utrzymuję czystość normalnie. Od czasu do czasu zdejmuję doniczki i przecieram ścierą :) Co do ew. okruszków itp. to nawet jak spadną to spadną na podłogę (wtedy cokół zdejmę i odkurzę) to nie jest chyba zbyt duży problem. Do szuflad nie wpadną, bo szuflady są cofnięte gdyż za nimi czyli pod parapetem jest grzejnik.

Moje okno się jak najbardziej otwiera i uchyla nawet :D

Szafki były robione na wymiar dlatego tak udało się to zrobić. Nie wyobrażam sobie blatu na wysokości 82cm.

Widzę tylko plusy takiego rozwiązania. Poza tym jak pisałam, mamy tam grzejnik i i tak nie mogliśmy tego zamknąć.