PDA

Zobacz pełną wersję : Adapter na płytę indukcyjną



Czarna_Inez
13-04-2011, 09:56
Witam,
Nie wiem, czy znalazłam się z tym tematem w odpowiednim dziale, jesli nie to przepraszam.
Czy ktoś z Was, drodzy Forumowicze, używa takiej oto nakładki, adaptera na indukcję? Kupiłam płytę indukcyjną i jestem z niej bardzo zadowolona nawiasem mówiąc, sęk w tym, że zostało mi dużo teflonowych patelni po płucie elektrycznej, w bardzo dobrym stanie, które równie bardzo lubię. Wolałabym używać tych, które już mam, niż kupować coś nowego, ponieważ mam ich chyba 10 w różnych rozmiarach i są stosunkowo nowe. W netku znalazłam coś takiego, słyszeliście o takim cudzie, używacie może?
http://www.ceneo.pl/4588599
Dziękuję za uwagę ;)

tosia125
13-04-2011, 10:52
nawet nie wiedzialam ze cos takiego jest...
proszę o opinie

natalutka
13-04-2011, 11:07
ja też się podłączę pod temat i czekam niecierpliwie ma wieści. Mam wspaniałą kawiarkę, która raczy mnie pyszną latte ale niestety aluminiowa jest.

Czarna_Inez
13-04-2011, 13:15
O widzę, że więcej szczęśliwych-strapionych posiadaczy indukcji tu mamy :) Super, więc wszytscy czekamy na wieści od tych, którzy już mają doświadczenia - o ile tacy są, bo wydaje się, ze produkt mało powszechny :(

tosia125
15-04-2011, 10:32
ja jestem chyba w dobrej sytuacji, bo nie mam ani jednego garnka "normalnego"... ale o takiej kawiarce własnie kiedys myslalam.... wiec pomysł z nakładką jest świetny...

niktspecjalny
17-04-2011, 13:28
Chciałbym wiedzieć co oznacza garnek normalny?

niktspecjalny
17-04-2011, 13:35
Witam,
Nie wiem, czy znalazłam się z tym tematem w odpowiednim dziale, jesli nie to przepraszam.
Czy ktoś z Was, drodzy Forumowicze, używa takiej oto nakładki, adaptera na indukcję? Kupiłam płytę indukcyjną i jestem z niej bardzo zadowolona nawiasem mówiąc, sęk w tym, że zostało mi dużo teflonowych patelni po płucie elektrycznej, w bardzo dobrym stanie, które równie bardzo lubię. Wolałabym używać tych, które już mam, niż kupować coś nowego, ponieważ mam ich chyba 10 w różnych rozmiarach i są stosunkowo nowe. W netku znalazłam coś takiego, słyszeliście o takim cudzie, używacie może?
http://www.ceneo.pl/4588599
Dziękuję za uwagę ;)

Nakładka fajna...ale żeby tylko do latte?Masz tyle patelni teflonowych czy próbowałaś ich do płyty?Jeśli próbowałaś i nie nagrzewają się to dno ich jest albo oryginalnie ponacinane albo maja krzywa powierzchnie dna.Mam swoją ulubiona patelnię ,takiego woka.Dno jest prościutkie i korzystam z niej cały czas.

pzdr.

Czarna_Inez
18-04-2011, 18:04
Niktspecjalny, dzięki za posta, ale ja nie mam kawiarki ;), za to mam tonę patelni, które nie sa po prostu przystosowane do tego aby działać na indukcji. Moja płyta ich nie rozpoznaje :| Mam również garść opinii na temat tego produktu, które wynalazłam w niemieckich serwisach, podobnych do naszego ceneo. Więc główna zaleta jest taka, ze w sytuacjach kryzysowych, kiedy mamy jakieś ulubione czy wymyślne garnki, to jest świetna sprawa, ponieważ umożliwa po prostu używanie danego naczynia. Niestety nie jest to rozwiązanie na codzień, ponieważ nie jest tanie, a jest kilka wielkości takich adaptorów, dość długo się nagrzewaja i jeszcze dłużej stygną. Więc cały urok indukcji nam znika, ponieważ mi, na przykład, sie własnie w gotowaniu indukcyjnym podoba szybkość reakcji- jak na gazie... Dodatkowo, po urzyciu jak i czyszczeniu zostaja brzydkie plamy, które nie schodzą (ale to ma jak dla mnie ostatniorzędne znaczenie). Więc to jest to ca znalazłam. I chyba się skłaniam, aby z czasem kupić jednak nowe patelnie :| Mam teraz jedną, która nadaje się do indukcji, ale nie jest teflonowa, a ja niestety nie umiem smarzyć na normalnych stalowych powierzchniach, bo co kotlet, to muszę skrobac tę cholerna patelnię... Och, co za życie! ;)
Pozdrawiam!

tosia125
19-04-2011, 10:26
Chciałbym wiedzieć co oznacza garnek normalny?

to zależy jak dla kogo :) jak dla mnie to taki na gaz oznaczało... :)
mało precyzyjnie to zostało określone faktycznie....

poprawiam się - wszystkie garnki mam na 4 opcje min na indukcję, wiec nie mam problemów....
ale kawiarke bym chciała.. a nie widziałam na indukcje...

niktspecjalny
19-04-2011, 13:09
Czarniunia. moje patelnie też nie chciały rozmawiać z moja płyta.Wiesz dla czego??Bo jak wspominałem wyżej były krzywe itp.Stare rondelki emaliowane do buraczków ,szybkich frytek,sosów itp są u mnie na pierwszym miejscu.Gęsiarka w której piekłem gołąbki jest także zajefajna.


pzdr.

Czarna_Inez
19-04-2011, 20:38
Czarniunia. moje patelnie też nie chciały rozmawiać z moja płyta.Wiesz dla czego??Bo jak wspominałem wyżej były krzywe itp.Stare rondelki emaliowane do buraczków ,szybkich frytek,sosów itp są u mnie na pierwszym miejscu.Gęsiarka w której piekłem gołąbki jest także zajefajna.


pzdr.

A no widzisz nikt, Twoje były stare i krzywe, dlatego nie działały, a moje są w miarę nowe i proste, ale jak już pisałam wcześniej, nie przystosowane do pracy z płytą działającą na zasadzie pola magnetycznego, czyli indukcji. Indukcja nie działa przy idealnym przyladaniu naczyń do płyty, ale przy odpowiednim tworzywie, z którego musi być zrobione naczynie, ponieważ ogrzewanie indukcyjne polega na wytworzeniu pola magnetycznego między cewką indukcyjną znajdującą się bezpośrednio pod powierzchnią płyty a dnem naczynia. Tak więc moje garnki mogą być najprostrze na świecie i najnowsze, a jeśli nie sa przystosowane do pracy na zasadzie pola magnetycznego, to mogę je sobie wyrzucić, albo próbować dokoptować coś o czym traktuje ten wątek.
Jesli masz coś do powiedzenia na temat adaptera, to zapraszam, jeśli chcesz mi udowodnić, ze moje garnki będą jednak działać z moją płytą to raczej się nie uda, ponieważ ja wiem o czym mówię/ piszę... Zanim zaczełam poszukiwania drogich rozwiązań jakoś tak się złożyło, ze sprawdziłam czy będą działać.... :roll:
A zwracasz w ogólę uwagę na to jak inni sie podpisują i jak się do nich zwracasz na forum?
Pozdrawiam! :)

niktspecjalny
20-04-2011, 08:51
Skoro topik mówi o adapterze to go użytkuj....Ja i tak pozostanę przy swoim.Moje stare garnki z PRL-u mają się dobrze i wszystko w nich robię.

A zwracasz w ogólę uwagę na to jak inni sie podpisują i jak się do nich zwracasz na forum? plissss end passss.

Czarna_Inez
21-04-2011, 10:16
hahaha no właśnie! prl...
Uwielbiam jak zadaję pytanie na forum, a ktoś odpowiada, w taki sposób, ze ma się wrażenie, ze pisze tylko po to aby coś napisać, nie ważne z sensem czy bez, na temat z tego postu czy innego...
I bardzo się cieszę, ze masz garnki a prl-u, które ci chodzą na indukcji jak nówki! :)

mateuszratajczyk
15-11-2014, 09:24
małe odświeżenie tematu. Wpadłem ostatnio w sklepie na tą płytę grillową do indukcji. http://www.electrolux.pl/Produkty/Akcesoria_i_cz%C4%99%C5%9Bci_zamienne/Akcesoria/INFI-GRILL/

Ktoś coś testował to? Myślę coby żonce nie zakupić bo lubię dania grillowe i upiekę 2 pieczenie na 1 ogniu. :)

perm
15-11-2014, 10:32
małe odświeżenie tematu. Wpadłem ostatnio w sklepie na tą płytę grillową do indukcji. http://www.electrolux.pl/Produkty/Akcesoria_i_cz%C4%99%C5%9Bci_zamienne/Akcesoria/INFI-GRILL/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.electrolux.pl% 2FProdukty%2FAkcesoria_i_cz%25C4%2599%25C5%259Bci_ zamienne%2FAkcesoria%2FINFI-GRILL%2F)

Ktoś coś testował to? Myślę coby żonce nie zakupić bo lubię dania grillowe i upiekę 2 pieczenie na 1 ogniu. :)
Ooo, może steka da się na tym zrobić?

Jamejski
17-11-2014, 16:45
Czemu miało by się nie dać? Wydaje mi się że wyjdzie nawet lepiej niż na normalnym grillu bo tutaj masz lepszą kontrole nad temperaturą i jest stała. Ahh dobrze wypieczone nie tłuste mięsko :)

perm
17-11-2014, 17:10
Czemu miało by się nie dać? Wydaje mi się że wyjdzie nawet lepiej niż na normalnym grillu bo tutaj masz lepszą kontrole nad temperaturą i jest stała. Ahh dobrze wypieczone nie tłuste mięsko :)Musi być bardzo gorąco. :( Tłuste, tłuste. Stek z takiego najlepszy pod warunkiem, że go nie przypieczemy za bardzo.

niktspecjalny
25-11-2014, 16:14
małe odświeżenie tematu. Wpadłem ostatnio w sklepie na tą płytę grillową do indukcji. http://www.electrolux.pl/Produkty/Akcesoria_i_cz%C4%99%C5%9Bci_zamienne/Akcesoria/INFI-GRILL/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.electrolux.pl% 2FProdukty%2FAkcesoria_i_cz%25C4%2599%25C5%259Bci_ zamienne%2FAkcesoria%2FINFI-GRILL%2F)

Ktoś coś testował to? Myślę coby żonce nie zakupić bo lubię dania grillowe i upiekę 2 pieczenie na 1 ogniu. :)
Mam tą płytę indukcyjną tej firmy ale jakoś nie kumam tego połączenia.Rzecz fajna żelywna na steeeeki w sam raz.Dzięki za pomysła.Też zdrowe pitraszenie.Serdecznie pozdrawiam.Kolejna maskotka w kuchni mej.Fajnie mieć na czym gotować.;););)

mateuszratajczyk
19-12-2014, 09:01
Ooo, może steka da się na tym zrobić?

myślę że spokojnie. Nawet pewnie lepiej niż na zwykłej patelni, bo tu można bez tłuszczu.

"Mam tą płytę indukcyjną tej firmy ale jakoś nie kumam tego połączenia"

Why?

perm
19-12-2014, 09:50
myślę że spokojnie. Nawet pewnie lepiej niż na zwykłej patelni, bo tu można bez tłuszczu.

"Mam tą płytę indukcyjną tej firmy ale jakoś nie kumam tego połączenia"

Why?Na "zwykłej" też bez tłuszczu. To jest pytanie o temperaturę jaką da się na tym osiągnąć. Te 300 st C do steków wskazane jak najbardziej.

mateuszratajczyk
24-12-2014, 08:36
W instrukcji jest taki zapis:

PŁYTA DO SMAŻENIA
Dane przedstawione w tabeli mają wyłącznie
charakter orientacyjny.
Produkty - Ustawienie mocy grzania
Warzywa, owoce 7 — 8
Omlety, jajka 7 — 8
Naleśniki 8 — 9
Smażone ziemniaki 7 — 8
Ryby, krewetki 7 — 8
Produkty Ustawienie mocy
grzania
Kiełbaski, hamburgery
8 — 9
Bekon 8 — 9
Steki 9 — 10

Jamejski
24-12-2014, 16:34
Mateuszratajczyk czego nie rozumiesz w tym połączeniu? Chodzi o prostą sprawę tego że oba palniki chodzą symultanicznie na tej samej temperaturze.