PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RIWIERA pracownia MGPROJEKT



aldam1
13-04-2011, 10:35
Witam,

Czy ktoś buduje lub zamierza budować dom według projektu RIWIERA z MG Projekt?
Projekt rozkładem wnętrz jest bardzo podobny do projektu Koral również z pracowni MG PROJEKT.
Proszę o opinie, uwagi na temat tego projektu.
Sam mam kilka zastrzeżeń, ale będę ciekawy opinii innych.

Jeżeli ktoś buduje to będę wdzięczny za wskazanie kosztów budowy oraz wszelkich zdjęć.

W załączeniu rzuty (w odbiciu lustrzanym).

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/riwiera/index.php

Pozdrawiam
aldam1

zulka88
11-09-2011, 17:05
witam,
ponawiam pytanie czy jest ktoś kto się zdecydował na budowe tego domku?

jm0901
03-11-2011, 12:22
Dopiero zabieram się za budowę tego domu (bez podpiwniczenia). Jesteśmy z żoną po decyzji o wyborze projektu. Wysłałem zapytanie ofertowe do 5 firm z Łodzi i okolic bo tu mieszkam.
Dostałem juz dwie bardzo wstępne oferty zawierające:
a) koszty zmian w projekcie (najważniejsza zmiana to poszerzenie garażu) + adaptacji + projektów wszystkich przyłączy i uzyskania pozwolenia na budowę ( 8,6 lub 12 tys PLN)
b) koszty budowy SSZ - takie same lub nieco wyższe niż w projekcie orginalnym
Pozdrawiam
JM

wojkar10
22-01-2012, 16:03
Dopiero zabieram się za budowę tego domu (bez podpiwniczenia). Jesteśmy z żoną po decyzji o wyborze projektu. Wysłałem zapytanie ofertowe do 5 firm z Łodzi i okolic bo tu mieszkam.
Dostałem juz dwie bardzo wstępne oferty zawierające:
a) koszty zmian w projekcie (najważniejsza zmiana to poszerzenie garażu) + adaptacji + projektów wszystkich przyłączy i uzyskania pozwolenia na budowę ( 8,6 lub 12 tys PLN)
b) koszty budowy SSZ - takie same lub nieco wyższe niż w projekcie orginalnym
Pozdrawiam
JM


Witam,
przeczytałam Pańską inf.odnośnie rozpoczęcia budowy domu RIVIERA . Ja również mam zamiar oprzeć się na tym projekcie. Stąd prośba o wymianę spostrzeżeń odnośnie domu i inf.o ewentualnych zmianach, które Państwo wprowadzili. Co prawda jestem ze Słupska, ale to nie odległość jest tu istotna, dlatego będę wdzięczna za @ . Pozdrawiam , Małgorzata

stembor
07-05-2012, 22:44
Witam wszystkich sympatyków i szcześliwych posiadaczy "Riwiery"

Obecnie jestem na etapie poszukiwania wymarzonego projektu, a Riwiera to najpoważniejszy kandydat.
Nie chcę opisywać jego zalet, bo wg mnie każdy z Forumowiczów ma swoją własną listę

Bardzo zależy mi na wymianie doświadczeń - zarówno z tymi, co dopiero stawiają oraz tymi którzy już mieszkają.
Uważam, że całkowite koszty budowy moga miec bardzo dużą rozpiętość i nie mam na myśli standardu użytych materiałów, a przede wszystkim kwestie wyboru dostawców materiałów.
Przez ostatnie parę dni poszperałem w necie i np komplet okien - pojawiają sie kwoty rzędu 80 tys zł, a Romeczka posiada wyceny ok 35 tys zł... to wg mnie ogromna różnica i wydaje mi się, że gdybyśmy wymienili się wiedzą w tym zakresie - każdy by coś skorzystał.

Ciekawe jest to, że baaardzo ciężko znaleźć jakiekolwiek zdjęcia z realizacji, dlatego zachęcam wszystkich, którzy budują/zbudowali do zamieszczania zdjęć na forum - jak ktoś zdecyduje się wysąłć mi na prv @ - będzie mi miło.

Załaczam też najciekawsze wyniki moich poszukiwań - jeśli ktoś ma coś więcej - prośba o info lub link.

Na pierwszy ogień - link do picasy - w komentarzach do projektu jest opis jak znalaźć, ale widać, że jest z tym spory problem, dlatego pozwalam sobie wkleić:

https://picasaweb.google.com/106615632294185314196

Przy okazji załączam link do bardzo podobnego domu, tyle, że innej pracowni, ale sympatycy tego projektu na pewno wykryją uderzające podobieństwo tych dużych okien. Wg mnie Riwiera jest bardziej funkcjonalna, ale jak to zwykle bywa - kwestia gustu.

http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/z-klasa1.html

Oczywiście pytanie do Autora - kto był pierwszy, bo nawet pustka wewnątrz jest?

Drugi link - wymiana myśli nt realizacji.

http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... Dom-z-klasą-1-pracowni-Domy-z-wizją

No i najważniejsza dla mnie sprawa - czy jest ktoś z mazowieckiego lub łódzkiego, kto wpuściłby na plac budowy i pozwolił zerknąć jak to wygląda w realu - w szczególności antresola

Tobiasz21
07-06-2012, 08:37
Dokładnie jak mówisz, wszystko kwestia gustu. Osobiście wybralbym Riwiere, szczegolnie ze wzgledu na funkcjonalność.

Rafal_L
20-02-2013, 23:01
Witam forumowiczow!
Mam pytanie do Stembora:
Od Twojego wpisu minelo juz kilka miesiecy. Jestes juz w trakcie budowy? Jesli tak to podziel sie, prosze, wrazeniami.
Wlasnie jestem na etapie wyboru projektu i Riwiera ma na chwile obecna 99% szans na wygrana.
Jestem bardzo ciekawy jak wyglada realizacja budowy.

Pozdrawiam i gratuluje wyboru :)
Rafal L.

ewaT3
31-05-2013, 22:20
Witam,

A co sądzicie o projekcie Riwiera 3 ? http://www.mgprojekt.com.pl/riwiera-3

Czy ktoś dysponuje już zdjęciami z realizacji którejś Riwiery i mógłby tu wkleić ?

Artemika
29-09-2015, 12:06
Odświeżam tamat - trochę czasu minęlo, może są na forum budujący Riwierę ktorzy chcieliby wymienić się swoimi doświadczeniami?

Ja jestem na etapie scian parteru, dziś panowie mają zacząć stawiać pierwsze cegły, mam nadzieję że nic im nie stanie na przeszkodzie:) budujemy Riwierę 4, wersja podstawowa, z usuniętym słupem pomiędzy kuchnią i salonem i powiększonym pomieszczeniem gospodarczym. Na razie budowa idzie gładko, byle tak dalej.