PDA

Zobacz pełną wersję : Forum dla wszystkich, pisanie - dla zarejestrowanych



Redakcja
22-03-2004, 14:07
Użytkowników tego Forum łączy nić sympatii i życzliwości na trudnym poletku budowania własnego domu. Nie pozwólmy, by ta wartość została zniszczona przez gości, którzy zamiast spierać się na poglądy, atakują rozmówcę. Takie bardzo drastyczne przypadki zdarzyły się ostatnio na Forum. Broniąc dobra ogółu, ustanowiliśmy możliwość pisania i odpowiadania tylko dla ZAREJESTROWANYCH.
Pozdrawiamy z nadzieją na zrozumienie
Redakcja

Maggie
22-03-2004, 14:50
Popieram!

alice
22-03-2004, 15:11
Ja również :D :D :D
Kasia

dobrzykowice
22-03-2004, 15:39
krok w dobrym kierunku :) rejestracja niewiele kosztuje czasu....
Ja poszedłbym za ciosem i mimo wszystko wyznaczył jeszcze z dwóch trzech moderatorów wśród forumowiczów. W końcu jaki problem się zarejestrować i nadal psuc krew innym ?
Wybierani juz byli forumowicze w róznych kategoriach to mozy by wspónie wybrac 2-3 osoby, które według reszty mogłyby pomóc w administrowaniu forum ? Ich praca nie polegałaby jedynie na ściganiu byłych anonimów ale przede wszystkim na porzadkowaniu postów i wątków oraz ich przesuwaniu. To musiałyby byc przede wszystkim osoby które mają trochę więcej czasu niz inne...

22-03-2004, 16:01
No i konieczność opów na czacie.
To tam następuje eskalacja rynsztoku.

Mis Uszatek
22-03-2004, 18:20
Faktycznie, ostatnio nie jest tu zbyt miło :cry:

Nie znam się na komputerach, ale -gdyby konieczność logowania nie zapobiegła tym wszystkim niesmacznościom - czy można by potem wprowadzić stopniowanie uprawnień użytkowników. Nowi - skromniej, starzy - szerzej.

Bardzo bym chciał, żeby wrócili starzy forumowicze, och, jak bardzo....

weyn_rob
22-03-2004, 19:00
No i konieczność opów na czacie.
To tam następuje eskalacja rynsztoku.

Opal dałaś wczoraj na czacie popis tego rynsztoku.
Nie znałem cie od tej strony.
A straszenie mnie zbanowaniem przez red Paplińskiego to chwyt czystko komunistyczny.
Twoje wysiłki jak widzisz na niewiele sie zdały :lol:

Pagin
22-03-2004, 19:17
Witam,
Popieram postulaty Dobrzykowice.
Podobnie jak Mis Uszatek mam poczucie pustki i braku starych forumowiczow, niedosytu ich rad i wsparcia :(
Pozdrowienia

22-03-2004, 19:17
Tak,tak.
Spokojnie.Oddychaj głęboko i nie zapomnij wziąć lekarstw.

:lol:

to było oczywiście do..wiadomo kogo.;)

weyn_rob
22-03-2004, 20:13
Tak,tak.
Spokojnie.Oddychaj głęboko i nie zapomnij wziąć lekarstw.

:lol:

to było oczywiście do..wiadomo kogo.;)

a ty zapisz sie do psychiatry -tylko dobrego bo masz straszne problemy z psychiką

nowaczka
22-03-2004, 20:44
Dlaczego na forum "trzeba" sobie dogryzać? przecież większość jest tu po to,żeby skorzystać z rad i pomocy innych. Więc chyba dobrym wyjściem będzie obowiązkowa rejestracja,choć jak widoć powyżej nie uchrania to od złośliwości niektórych.

Luśka
22-03-2004, 20:58
Absolutnie popieram decyzję Redakcji.

tomek1950
22-03-2004, 21:44
Są niestety forumowicze(?), na szczęście nieliczni, do których słowo nie trafia. Szkoda, że przez internet nie można oduczać chamstwa przy pomocy grubej lagi. To by chyba pomogło. Niestety.

Piątka
22-03-2004, 21:58
:wink: co prawda jestem tu nowa ,
nie mnie głos zabierać,
ale CAŁKOWICIE POPIERAM DECYZJĘ REDAKCJI

tomek1950
22-03-2004, 22:05
Weyn-rob Twoje słownictwo pozostawia sporo do życzenia. Zostawiam więc Twoja odzywkę bez komentarza. Szkoda mi czasu.
Pamiętaj nie musisz tu być.

weyn_rob
22-03-2004, 22:09
Weyn-rob Twoje słownictwo pozostawia sporo do życzenia. Zostawiam więc Twoja odzywkę bez komentarza. Szkoda mi czasu.
Pamiętaj nie musisz tu być.

Ale mam do tego prawo!!!
Czemu wy chcecie decydować o moim życiu??????

Ewunia
22-03-2004, 22:39
Bardzo bym chciał, żeby wrócili starzy forumowicze, och, jak bardzo....Zbudowali swoje domy i forum już im niepotrzebne :cry:

Ewunia
22-03-2004, 22:48
Weyn-rob Twoje słownictwo pozostawia sporo do życzenia. Zostawiam więc Twoja odzywkę bez komentarza. Szkoda mi czasu.
Pamiętaj nie musisz tu być. Ale mam do tego prawo!!!
Czemu wy chcecie decydować o moim życiu??????
Ty jednak jestes jakiś niedowartościowany :-? Nikt nie chce decydować o twoim życiu, tylko o swoim, bo twoja obecność bywa momentami uciążliwa. Nawet, jeśli masz rację, to argumentujesz to w sposób nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie :cry:

pwm
23-03-2004, 07:47
Kiedyś wypowiedzi anonimowych się ignorowało, myślę że można "poszeżyć" to grono i może będzie moim zdaniem po niepotrzebnej wymianie "wyrażeń". Wiem że to będzie trudne, jesteśmy tylko ludźmi i emocje czasem poniosą ale chyba warto spróbować. Pozdrawiwm wiosennie wszystkich Forumowiczów.

weyn_rob
23-03-2004, 11:12
Weyn-rob Twoje słownictwo pozostawia sporo do życzenia. Zostawiam więc Twoja odzywkę bez komentarza. Szkoda mi czasu.
Pamiętaj nie musisz tu być. Ale mam do tego prawo!!!
Czemu wy chcecie decydować o moim życiu??????
Ty jednak jestes jakiś niedowartościowany :-? Nikt nie chce decydować o twoim życiu, tylko o swoim, bo twoja obecność bywa momentami uciążliwa. Nawet, jeśli masz rację, to argumentujesz to w sposób nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie :cry:

Uciążliwych sytuacji w życiu jest bardzo dużo i musimy jakoś sie do tego dostosować.Co nazywasz cywilizowanym światem?????
Sytuację w Polsce??Przecież my jesteśmy narodem debili a nie ludźmi cywilizowanymi.Rozejrzyj sie wokół siebie a może dostrzeżesz to o czym piszę.
A jeśli mam racje w tym co piszę to argumentacja tego staje sie mniej ważna.
Pozdrawiam serdecznie
weynrob

mik99
23-03-2004, 11:33
Redakcjo, dziękujemy :P

http://www.twojekwiaty.pl/photo/502.jpg

weyn_rob
23-03-2004, 12:00
I tu właśnie elita pokazuje swój styl
Nie myliłem sie ani na milimetr w moich twierdzeniach

Redakcja
23-03-2004, 12:02
Co przemawia za koniecznością logowania? Forum "Muratora" nie jest bezpańską grupą dyskusyjną. Forum związane jest z pismem, któremu zawsze zależało na przydatności i merytorycznym podejściu do tematu. Dbamy więc, by i Forum "Muratora" pozostało miejscem przyjaznym, gdzie użytkownicy znajdą i radę, i komfort spierania się na poglądy, a nie będą atakowani i obrażani. Konieczność logowania nie ogranicza dostępu do dobrodziejstw tego Forum! Logowanie jest niczym innym jak akceptacją panujących tu reguł. Pozdrawiamy
Redakcja

weyn_rob
23-03-2004, 12:20
Co przemawia za koniecznością logowania? Forum "Muratora" nie jest bezpańską grupą dyskusyjną. Forum związane jest z pismem, któremu zawsze zależało na przydatności i merytorycznym podejściu do tematu. Dbamy więc, by i Forum "Muratora" pozostało miejscem przyjaznym, gdzie użytkownicy znajdą i radę, i komfort spierania się na poglądy, a nie będą atakowani i obrażani. Konieczność logowania nie ogranicza dostępu do dobrodziejstw tego Forum! Logowanie jest niczym innym jak akceptacją panujących tu reguł. Pozdrawiamy
Redakcja

Czy moje podejście do tematu nie jest merytoryczne???A może dla niektórych aż nadto??
Na razie to takich ataków na mnie i obrażania mojej osoby forum to nigdy nie widziało----co pan na to panie Papliński????Proszę coś z tym zrobić!!!!
A może wyznaje pan metodę Kalego???że jak ja coś to mi bana ale jak na mnie ktoś to cacy!!!!Co to ma znaczyć??

Ewunia
23-03-2004, 18:25
Uciążliwych sytuacji w życiu jest bardzo dużo i musimy jakoś sie do tego dostosować Nie musimy. Niektóre mozna wylkuczyć


Co nazywasz cywilizowanym światem?????
Sytuację w Polsce??Przecież my jesteśmy narodem debili a nie ludźmi cywilizowanymi.Rozejrzyj sie wokół siebie a może dostrzeżesz to o czym piszę. A jeśli mam racje w tym co piszę to argumentacja tego staje sie mniej ważnaNie jesteśmy. Ja nie jestem. I znam wiele osób, które tez nie są. A, jeżeli wokół ciebie są sami debile, tylko ci współczuć, że obracasz się w takim towarzystwie. Chyba, że jest to twój świadomy wybór, to wtedy co innego.
Samo posiadanie racji, to nie wszystko. Trzeba ją jeszcze tak wyartykułować, żeby została dostrzeżona i przyjęta przez innych, czego ty nie potrafisz.

tomek1950
23-03-2004, 18:41
Ewuniu, szkoda słów i klawiatury.
Lepiej takich "gości" nie dostrzegać i nie reagować na ich zaczepki.
Znudzą się brakiem zainteresowania swoja osobą i może znikną.

Mis Uszatek
23-03-2004, 18:54
Przecież my jesteśmy narodem debili a nie ludźmi cywilizowanymi.

Hmmm, ma chłopak trochę racji...
Tę naszą przykrą cechę narodową dostrzegli już przed nim m.in. wielcy twórcy (Witkacy, Kochanowski [...nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie jednakowo głupi] Ale oprócz posiadania racji trzeba ją sprytnie i umiejętnie do pustych głów przelać. Czyli w tym wypadku grzecznie i cierpliwie...
Wiesz weyn_rob jaka jest wśród ludzi ignorancja dla mojego fachu, ile ja się natłumaczę, naklaruję. A i tak nie wierzą.... Mimo wszystko mówię Ci: tylko pozytywizm, praca u podstaw może przynieść rezultaty. Powinieneś się cieszyć, że wiesz więcej niż inni, a się żołądkujesz. Od tego jest stary indiański zamykający czczą dyskusję zwrot "powiedziałem, Howgh!", żeby nie bić piany bez sensu. Chłopie, bądź Indianin, a nie Polak!

pitbull
23-03-2004, 19:07
Dobre.

Piątka
23-03-2004, 19:10
:wink:
Misiu Uszatku, tak sobie pomyślałam, że masz niezwykłe polityczne talenty... :D

magi
23-03-2004, 21:37
Dopiero teraz się dowiedziałam o szlabanie dla gości.
Popieram.

aga_kraków
24-03-2004, 07:44
Kochana Redakcjo, DZIĘKUJĘ
bardzo niesmacznie bywało ostatnio na Forum....

od tygodnia noszę w kieszeni obszerny list do Redakcji w tej sprawie, jeszcze niedoszlifowany
cieszę się, że już niepotrzebny....

Pozdrawiam.Aga

groszek 3
24-03-2004, 11:36
Zapewne jest to jakieś wyjście z sytuacji, ale z drugiej strony...hmm....namnoży się miliony jednodniowych użytkowników "podszywaczy" - i to trzeba jakoś rozwiązać :roll: ..... a to już chyba zadanie dla Redakcji. :P

Łapacz much
24-03-2004, 20:09
Bzzz, bzzzz. Pac

anna99
24-03-2004, 21:08
Weynrob
Czy ty uwazasz, że jak sie wyrażasz 'niepolitycznie' to jestes gość? Cała sztuka umiec przekonać w kulturalny sposób. Rynsztokowy język niech pozostanie w rynsztoku. Chyba, że twoje słownictwo jest tak bardzo ubogie. Forum muratora nie jest bandą zapijaczonych obwiesiów, do których trzeba używać "mocnego" języka. Większość z nas sobie tego nie życzy. Co prawda nie możemy zabronić ci przebywania na forum - ale jesteś na nim "persona non grata".

osobiście dziekuję readakcji za zajecie stanowiska. Szkoda, że od jakiegoś czasu na forum zrobiło sie pustawo. Myślę, że teraz to się zmieni.

Pagin
24-03-2004, 21:11
Witam,
Popieram Anie
Pozdrowienia

Łapacz much
25-03-2004, 00:18
Bzzz, bzzzz. Pac

Slawek :)
25-03-2004, 00:39
Popieram Redakcję.

ciemnota
25-03-2004, 01:08
Czytajac te wszystkie wypowiedzi napietnujace weyna robi mi sie niedobrze.Widac w tym forumowicze Wasze podlizywanie sie Redakcji.Przechodzicie w tym lizusostwie samych siebie.Wole przeczytac np.,że dany wyrób jest k...taki..,bo k.... ma to i to k....Niz czytać o "słodkim pierdzeniu" i potem po zakupie nastepuje rozczarowanie.Weyn jest facetem z ikra której Wam niestety brak.Nawet w tych chamskich wypowiedziach jest logika i brak "słodkiego pierdzenia".Nie dorastacie mu do piet.Inteligencja nie polega na "słodkim pierdzeniu" co zostało tutaj dobitnie udowodnione.Jesteście klakierami,lizusami.Udajecie inteligentów,ale takich z kurwikami w oczach.Wstyd mi,bo czasy komuny mineły,a w dalszym ciagu widzę komunjstyczną propagande,komunistyczne przytakiwania,wznoszenie okrzyków niech zyje Radakcja,bo weyn jest ciut mądrzejszy od nas i moze popsuć nam zapach naszego" słodkiego pierdzenia".

pitbull
25-03-2004, 09:14
Szkoda slow. Proponuje zamknac ten temat ze wzgledu na jego jalowosc. Kazdy niech czyni to co uwaza za stosowne i zgodne ze swoim przekonaniem. Jesli z kims nie moge dojsc do porozumienia po licznej wymianie pogladow, to z nim nie rozmawiam, bo uwazam ze na to szkoda czasu.

czupurek
25-03-2004, 13:28
czytając niektóre, powyższe posty, nic dodać nic ująć
i tym bardziej popieram Redakcję

pwm
25-03-2004, 13:31
Proszę ... u psychologa można bez logowania, zapraszamy. No Redakcjo :D posunięcie z okolic poszanowania "praw człowieka", dobre.....oj dobre i trafne :wink:

weyn...rob
25-03-2004, 20:27
Czytajac te wszystkie wypowiedzi napietnujace weyna robi mi sie niedobrze.Widac w tym forumowicze Wasze podlizywanie sie Redakcji.Przechodzicie w tym lizusostwie samych siebie.Wole przeczytac np.,że dany wyrób jest k...taki..,bo k.... ma to i to k....Niz czytać o "słodkim pierdzeniu" i potem po zakupie nastepuje rozczarowanie.Weyn jest facetem z ikra której Wam niestety brak.Nawet w tych chamskich wypowiedziach jest logika i brak "słodkiego pierdzenia".Nie dorastacie mu do piet.Inteligencja nie polega na "słodkim pierdzeniu" co zostało tutaj dobitnie udowodnione.Jesteście klakierami,lizusami.Udajecie inteligentów,ale takich z kurwikami w oczach.Wstyd mi,bo czasy komuny mineły,a w dalszym ciagu widzę komunjstyczną propagande,komunistyczne przytakiwania,wznoszenie okrzyków niech zyje Radakcja,bo weyn jest ciut mądrzejszy od nas i moze popsuć nam zapach naszego" słodkiego pierdzenia".

Teraz to i ty sie naraziłeś takim pisaniem-ale ciesze sie że ktos ma odwage o tym pisać razem ze mną.
A wiem że jest nas wielu-ale strach przed słodką elita im nie pozwala sie wypowiedzieć na ten temat.

ryniu
26-03-2004, 09:33
"Tak jak traktuje mnie redakcja---traktowało kiedyś niewygodnych ludzi UB!!!"

Nie przesadziłeś?

Józia S.
26-03-2004, 10:33
Wein. rob, ciemnota,

Wyobraźcie sobie:
redakcja to dom,
Forum - przyjęcie,
a my wszyscy - goście - porządani i nie.

Czy wy, jako gospodarze, pozwolilibyście swoim gościom na wszystko i nie ustanowilibyście pewnych zasad?

Ja osobiście zawsze wyznawałam zasadę, że w moim domu ja określam reguły gry, a komu nie odpowiadają niech po prostu nie przychodzi.

Pagin
26-03-2004, 10:37
Wein. rob, ciemnota, ryniu,

Wyobraźcie sobie:
redakcja to dom,
Forum - przyjęcie,
a my wszyscy - goście - porządani i nie.

Czy wy, jako gospodarze, pozwolilibyście swoim gościom na wszystko i nie ustanowilibyście pewnych zasad?

Ja osobiście zawsze wyznawałam zasadę, że w moim domu ja określam reguły gry, a komu nie odpowiadają niech po prostu nie przychodzi.

Witam,
Jozia, Ryniu chyba nie powinien znalezc sie na wymienionej przez Ciebie liscie :-?
Pozdrowienia

Józia S.
26-03-2004, 10:42
Witam,
Jozia, Ryniu chyba nie powinien znalezc sie na wymienionej przez Ciebie liscie :-?
Pozdrowienia

Rzeczywiście :oops: już poprawiłam.

ryniu
26-03-2004, 11:03
Rzeczywiście :oops: już poprawiłam.
Dziękuję. Ja zdecydowanie "nie z tej bajki" co dwaj wymienieni. :)

_weynrob_
26-03-2004, 21:10
Rzeczywiście :oops: już poprawiłam.
Dziękuję. Ja zdecydowanie "nie z tej bajki" co dwaj wymienieni. :)

A co masz do tych wymienionych?
Jesteś jakims odmieńcem?A może łapiesz punkty na elitę?

pawel.k2
26-03-2004, 21:53
Nie popieram takich pomysłów z logowaniem.

Nie muszę zapisywać się do dowolnej partii by toczyć z jej członkami dyskusje czy spory.

Takie ograniczanie wypowiedzi stworzy zamkniętą grupę. Jedno czy kilku razowi goście nie otrzymają porady. Czasami może trafić się jakiś zbłąkany specjalista internauta i zapragnie wyprostować jakąś mylną opinię, a tu klops, loguj się człowieku, wpisuj się do tabelek itd.

Ewunia
26-03-2004, 22:31
a tu klops, loguj się człowieku, wpisuj się do tabelek itd.No fakt, nawet rękę przy tym można stracić :wink:

ryniu
29-03-2004, 09:16
A co masz do tych wymienionych?
Jesteś jakims odmieńcem?A może łapiesz punkty na elitę?
Chłopie, naprawdę szkoda cennego miejsca na serwerze "Muratora" na dyskusje z Tobą. Proponuję Ci się mocniej uaktywnić w podforum "Psycholog dyżurny..." :D

A tak w ogóle to Ty budujesz jakiś dom czy jesteś tu tylko po to, żeby robic zadymę?

Lukins
29-03-2004, 20:15
Należę do osób, które zostały kilka razy zaatakowane (BOŻE!!! :lol: :lol: :lol: ), ale mówiąc szczerze, jak mi się nie chce, to nawet nie odpowiadam. Tak więc niestety postulowałbym moderowanie drastyczniejszych wątków, ale zdecydowanie jestem przeciw banowaniu i tym podobnym praktykom. Sam byłem kilka razy zbanowany, według mnie niesłusznie na jakichś forach, bodajże miejskich i śmiem twierdzić, że to:
a. upokarzające
b. często niesłuszne
c. na pewno subiektywne
Jeśli dajmy na to założyłbym interesujący wątek, a ktoś (czy ktosie) zrobiłby z niego kloakę, to powinienem mieć prawo o zwrócenie się do redakcji o skasowanie bulwersujących mnie wypowiedzi (tylko w moim wątku). Wtedy nadwrażliwi mieliby cieniutkie wąteczki, a zapaleńcy możliwość odpierania każdych, które sobie zażyczą, ataków. No bo jeśli chcę komuś dosadnie odpowiedzieć, a redakcja go usuwa, to jeszcze mi robi "przykrość" :wink: .

_weynrob_
29-03-2004, 20:25
Brawo :lol:

Wowka
29-03-2004, 21:54
Jestem ciekaw czy Redakcja przeprowadziła analizę pierwszych dni funkcjonowania nowych zasad na Forum.
- Czy "wyraźnie" zwiększyła się ilość nowych rejestracji
- O jaki % spadła ilość napisanych postów.
A może ktoś z Forumowiczów podzieli się swoimi spostrzeżeniami?
Także tymi dot. kultury wypowiedzi.

bohdan
30-03-2004, 05:12
Należę do osób, które zostały kilka razy zaatakowane (BOŻE!!! :lol: :lol: :lol: ), ale mówiąc szczerze, jak mi się nie chce, to nawet nie odpowiadam. Tak więc niestety postulowałbym moderowanie drastyczniejszych wątków, ale zdecydowanie jestem przeciw banowaniu i tym podobnym praktykom. Sam byłem kilka razy zbanowany, według mnie niesłusznie na jakichś forach, bodajże miejskich i śmiem twierdzić, że to:
a. upokarzające
b. często niesłuszne
c. na pewno subiektywne
Jeśli dajmy na to założyłbym interesujący wątek, a ktoś (czy ktosie) zrobiłby z niego kloakę, to powinienem mieć prawo o zwrócenie się do redakcji o skasowanie bulwersujących mnie wypowiedzi (tylko w moim wątku). Wtedy nadwrażliwi mieliby cieniutkie wąteczki, a zapaleńcy możliwość odpierania każdych, które sobie zażyczą, ataków. No bo jeśli chcę komuś dosadnie odpowiedzieć, a redakcja go usuwa, to jeszcze mi robi "przykrość" :wink: .


Admin nie czyta wszystkich wątków ale jak go jakiś pokrzywdzony "geniusz" zasypuje e-mailami to tak reaguje dla świętego spokoju.
Lubię pomagać innym ale nie znoszę ludzi którzy idą w zaparte ze swoją głupotą i jeszcze mnie w różny sposób straszą-tak to prawda-i prowokują.
A mój styl?no cóż nikt nie jest idealny-a ja już taki jestem-ale staram się zawsze spokojnie dyskutować używając logicznych argumentów-no ale ludzka cierpliwość ma jakieś granice.
Nie jest moim celem się tu tłumaczyć tylko nie chcę dać satysfakcji jakiemus baranowi-nie boję sie tak napisać-że sprawił iż wyleciałem z forum.I nie myślę tu o adminie tylko o gościu co się zowie <Krzyszt17> i uważa że to co on napisze to jest jedyny słuszny pogląd.

odnosze podobne wrażenie - wystarczy e maill i to powoduje reakcje bez zbadania racji obu stron
wtedy kiedy atakowany był Plumin, Bunga, weynrob, czy inni
nie zauważyłem reakcji ale po donosiku ....
wylewane było często dziecko razem z kapielą ....

widzi sie czyjeś odgryzanie, a nie widzi sie zaczepek ...
kara dosiega broniacego sie, a nie prowokatora ...



Bohdan, weyn. rob,

Rozumiem was i trzymam z wami.
Ta nagonka przywodzi na myśl czasy zamierzchłego komunizmu a metody są prawie ub-owskie, nie pozwalające na samodzielne myślenie i samodzielne osądy.
Za amerykańskimi filmami chciałoby się powtórzyć: "to wolny kraj", a forumowicze to dorośli ludzie, którzy sami mogą zdecydować, czy chcą czy też nie chcą kupić eternit :o :D

Józia, kiedy w kraju tysiace dachów domów pokryte jest eternitem (i ludzie tam mieszkaja), rury wodne eternitowe (i ludzie pija z nich wode) drogi na podbudowie eternitu (samochody rozjeżdzaja to w pył ...)- to ogłoszenie (o zamiarze !!!) jest pikusiem przy faktach stosowania eternitu na codzień
ciesze sie ze TY to rozumiesz

Lukins, chciałem przeczytac wątek Bungi o holcgazie - było tam i na powążnie i podobno było smiesznie ...
nie zdazyłem, zniknął temat ...
o ile jakas wypowiedź naruszała regulamin - to admin powinien ją usunać
ale czy cały temat ?
czy koniecznie musiał zniknąć ???
nie jestem pewien ...


pozdrawiam

Ewunia
30-03-2004, 19:08
ciach

ariete
30-03-2004, 21:29
Bohgan.Ja czytałem ten temat o holzgazie.Powstało coś tam na kształt kabaretu.Aktorami byli niemieccy generałowie,którzy zasłyneli ze swoich osiagnięć strategicznych.No może poza Ewą Braun i Adolfkiem.Tak się złożyło,że generałowie ci nie byli faszystami,nie mordowali ludzi.Np.Guderian,Rommel,architekt Speer,byli ludzie z seriali telewizyjnych-świnia Brunner.Było super wesoło.Zalogowani "elta forum"zaczęli wyzywać uczestników "kabaretu" od faszystów .Ci odgryzali się w dowcipny sposób.Nie padło zadne chamskie słowo.Ale ktoś doniósł Redakcji.I skutek był natychmiastowy.

Lukins
30-03-2004, 22:37
Lukins, chciałem przeczytac wątek Bungi o holcgazie - było tam i na powążnie i podobno było smiesznie ...
nie zdazyłem, zniknął temat ...
o ile jakas wypowiedź naruszała regulamin - to admin powinien ją usunać
ale czy cały temat ?
czy koniecznie musiał zniknąć ???
nie jestem pewien ...


pozdrawiam

Nie, no oczywiście nie, chodzi tylko o to, że jak np. tworze wątek i o coś dla mnie istotnego pytam, to jeśli ktoś upierdliwie mnie zaczepia, miałbym prawo usunąć posta. Taki moderator własnego wątku. W innym wypadku nawet jeśli zależy mi na skrajnych opiniach, to ktoś "życzliwy" może zamieszać i admin bez zgłębiania wątku usuwa go. Nie jest bowiem w stanie zgłębić sensu każdej wypowiedzi nie mówiąc już o kontekście. Jak ktoś nie chce czytać - niech nie czyta. To może jeszcze trójki parafialne i wzorem najazdów na kioski najeżdzać ze świętym oburzeniem wątki "nie po myśli"???!!!

Wowka
30-03-2004, 22:55
Bohgan.Ja czytałem ten temat o holzgazie.Powstało coś tam na kształt kabaretu.Aktorami byli niemieccy generałowie,którzy zasłyneli ze swoich osiagnięć strategicznych.No może poza Ewą Braun i Adolfkiem.Tak się złożyło,że generałowie ci nie byli faszystami,nie mordowali ludzi.Np.Guderian,Rommel,architekt Speer,byli ludzie z seriali telewizyjnych-świnia Brunner.Było super wesoło.Zalogowani "elta forum"zaczęli wyzywać uczestników "kabaretu" od faszystów .Ci odgryzali się w dowcipny sposób.Nie padło zadne chamskie słowo.Ale ktoś doniósł Redakcji.I skutek był natychmiastowy.

Notatka z encyklopedii - SPEER ALBERT, 1905–81, wyższy funkcjonariusz hitl.; od 1937 generalny inspektor rozbudowy Berlina; 1942–45 szef Organizacji Todta i min. uzbrojenia; skazanyw procesie norymberskim na 20 lat więzienia.
W chwili wolnej poczytaj sobie więcej o Organizacji Todt. Nie były to Ochotnicze Hufce Pracy

A i Heinza Guderiana jak i Erwina Rommla także trudno byłoby nazwać "żołnierzami wolności".
Ps. Co do ich zdolności strategicznych to rzeczywicie -masz rację.

Wowka
30-03-2004, 23:03
Chciałbym dodać, że "odwiedziłem" kiedyś ten wątek o holzgazie ale wydał mi się b. niesmaczny. Dlatego też nie wchodziłem w niego ponownie i nawet nie spostrzegłem jego zniknięcia.
Co do moich odczuć to chciałbym podkreślić, że była to tylko i jedynie moja subiektywna ocena z którą oczywiście nie każdy musi się identyfikować.

ariete
31-03-2004, 00:50
Speera po 10 latach odsiadki zwolniono.Ale nie o to tutaj mi chodziło.Chodziło mi o to,ze nikt nie przyjął nicka siepacza hitlerowskiego,a gdyby nawet to były robione jaja w stylu serialu allo,allo.Tylko zaraz nie napisz,ze daleko nam było do serialu allo allo.Chodzi mi o to,że jest zamordyzm na forum.Wystarczy skarga do Redakcji i jak za Stalina dalej toczy sie akcja.Coprawda nikt nikogo nie morduje,ale metody podobne.Wystarczy donosik.

Wowka
31-03-2004, 08:30
Że po 10 latach wypuszczono to prawdę mówiąc niczego nie oznacza. Nikt go za te 10 lat "garowania" nie przeprosił. Zadośćuczynienia także nie uzyskał. Wcześniejsze zwolnienie spowodowane było naciskami zachodnich kół finansowo-przemysłowych z którymi Speer był pomimo wojny mocno powiązany.

Co do fragmentu Twojej wypowiedzi - Wystarczy skarga do Redakcji i jak za Stalina dalej toczy się akcja sadzę, że bardziej w "klimacie" byłoby zamienienie wyrazu Stalin na gestapo.

A co do tego, że Redakcja ten temat usunęła - to zacytuje takie powiedzonko - Kogo cyrk - tego małpy

Dodam tylko, że pomimo iż omawiany wątek wyraźnie mnie zniesmaczył; nie wnioskowałem o jego usunięcie - po prostu go tylko "olałem"
Pozdrawiam

bohdan
31-03-2004, 08:56
Użytkowników tego Forum łączy nić sympatii i życzliwości na trudnym poletku budowania własnego domu. Nie pozwólmy, by ta wartość została zniszczona przez gości, którzy zamiast spierać się na poglądy, atakują rozmówcę.Takie bardzo drastyczne przypadki zdarzyły się ostatnio na Forum. Broniąc dobra ogółu, ustanowiliśmy możliwość pisania i odpowiadania tylko dla ZAREJESTROWANYCH.
Pozdrawiamy z nadzieją na zrozumienie
Redakcja


Chodzi mi o to,że jest zamordyzm na forum.Wystarczy skarga do Redakcji i jak za Stalina dalej toczy sie akcja.Coprawda nikt nikogo nie morduje,ale metody podobne.Wystarczy donosik.

Ariet ...
skasowanie humorystycznego watku tyko dlatego ze komus sie nie podabał ...
po donosie ... uwazam za łamanie regulaminu i apeluje do Redakcji o przywrócenie watku i podddanie go ocenie Wszystkich forumowiczów

czy złamano w tym watku regulamin ???





Szanowny Bogdanie, nie jestem osoba wplywową. Wpisz proszę w szukaj słowo "eternit", pojawi sie kilkadziesiąt wątkow na jego temat. W każdym mowa jest o jego szkodliwości. W tym czasie bylo tu pare osób, co chciało nabyc lub sprzedać to swiństwo. Nie wiem, kto jeszcze, ale ja poprosilam admina o jego skasowanie. Tak jak jest z wątkami jak obejść licznik elektryczny itp. I nie ma to nic wspólnego z regulaminem.

Ponieważ widzę, ze to Cie bardzo urazilo /od 1,5 roku 9 postow/, przyjmij ode mnie przeprosiny.


Powtarzam Majko - nie gniewam sie, ale nie widze powodu, zeby mi wytykać mała ilość postów w roku tak jak nie widze powodu do kasowania watków bez podania
konkretnego punktu regulaminu
(to, że tak uwazaja ELITY to ich sprawa ...)
zbanowanie za eternit uważam równiez za pomyłke




A co do tego, że Redakcja ten temat usunęła - to zacytuje takie powiedzonko - Kogo cyrk - tego małpy



wybacz Wowka ale sie różnimy ...
regulamin jest jest dla obu stron nie dla jednej ...
kogo cyrk Wowka ....? czy według Ciebie jak ktos wejdzie do Twojego domu to masz prawo go zniewazać ??? .. zeby nie powiedziec dosadniej ...
choć słowo cyrk oddaje te atmosfere - to prawda ....

pozdrawiam

Wowka
31-03-2004, 09:17
Bohdan - wypowiedziałem się tylko w konkretnej sprawie usunięcia wątku Holzgas - I nadal twierdzę, że Redakcja miała prawo usunąć ten post jeśli stwierdziła, że wypowiedzi były niezgodne z regulaminem Forum. I proszę, nie traktuj mojej wypowiedzi jako usprawiedliwienia zachowań osób innych. Każdy odpowiada za siebie.

Co do znieważania to masz rację. Tego - ktoś kto mieni się być być człowiekiem kulturalnym czynić nie powinien.

P. s - Podobnie, zarówno Ty i ja mamy prawo wyprosić ze swojego domu kogoś kto zachowuje się nie tak jak tego oczekujemy.


Pozdrawiam

bohdan
31-03-2004, 09:20
wiec pytanie do Ciebie, Wowka
który punkt regulaminu złamano w watku Holcgaz ?

pozdrawiam

Wowka
31-03-2004, 09:45
Jak napisałem wczesniej - nie sledziłem tego wątku ale sądzę, że mozna byłoby zastosować nastepujący punkt regulaminu:

wypowiedzi naruszają dobra osobiste, dobre obyczaje, są w formie obraźliwej lub wulgarnej; atakują osobę a nie poglądy!

lub ten
uczestnik FORUM wykorzystuje je do agitacji politycznej, religijnej lub innej niezgodnej z tematyką MURATORA.

a może ten
uczestnik FORUM (czatu) notorycznie narusza regulamin, swą postawą zniechęcając innych użytkowników do korzystania z FORUM, a prośby moderatora o przestrzeganie regulaminu nie odnoszą skutku.

A kto wie.... . Może wszystkie trzy....

Konkretnej odpowiedzi możesz oczekiwac od Moderatora Forum a nie od mojej osoby

Pozdrawiam

ariete
31-03-2004, 11:26
[quote="Wowka"]Jak napisałem wczesniej - nie sledziłem tego wątku ale sądzę, że mozna byłoby zastosować nastepujący punkt regulaminu:

wypowiedzi naruszają dobra osobiste, dobre obyczaje, są w formie obraźliwej lub wulgarnej; atakują osobę a nie poglądy!

lub ten
uczestnik FORUM wykorzystuje je do agitacji politycznej, religijnej lub innej niezgodnej z tematyką MURATORA.

a może ten
uczestnik FORUM (czatu) notorycznie narusza regulamin, swą postawą zniechęcając innych użytkowników do korzystania z FORUM, a prośby moderatora o przestrzeganie regulaminu nie odnoszą skutku.
Wczoraj po napisaniu postu zacząłem zastanawiać się o co tutaj tak naprawde chodzi.Myslę Wowka,że ta dyskusja bardzo odpowiada Redakcji,bo właściwy powód zdjecia tego tematu jest inny.Ale o tym zaraz.Dziwi mnie postawa Redakcji. Jak zacząłbym przeklinać dostałbym natychmiast ostrzeżenie od Redakcji.Tego nie robie to Redakcja uznaje,że wystarczy wysłannik Wowka robiacy za mecenasa.A teraz głowny powód usuniecia wątka: HOLZGAS.Pierwsze bzdury o holzgazie w kotłach c.o. przeczytałem właśnie w Muratorze.Nie na forum,tylko w piśmie MURATOR.To HOLZGAZ był wykpiwany w "kabarecie".Nie został złamany regulamin forum.Producenci kotłów na HOLZGAZ zostawiają sporo pieniążków Redakcji za reklamy.Oj bardzo ceniony w tym momencie przez Redakcje jestes Wowka.HOLZGAZ,PIROLIZA,ZAGAZOWANIE,ODWROTNE SPALANIE i tym podobne BZDURY.O tym pisano w Muratorze.Musiały być silne naciski reklamodawców-chlebodawców.
A kto wie.... . Może wszystkie trzy....

Konkretnej odpowiedzi możesz oczekiwac od Moderatora Forum a nie od mojej osoby

Mogę,ale jeżeli otrzymam,to prywatnie,chociaż i w to watpię.Przecież Ty Wowka otrzymasz instrukcję jak to masz dalej poprowadzić.Jakich użyć argumentów,że wszystko to nie tak.Cyrk może i Wasz,ale małpy w nim wystepujące to jakieś wyjatkowe okazy.Myslące Wowka, myslące.Nie zapominaj o tym.Komentowane są zazwyczaj te mysli zawarte w poscie które odpowiadają w danym momencie Wam,a więc jeszcze raz powtarzam.Powodem usuniecia był HOLZGAZ.Ot i wszystko o powodzie usuniecia wątku o HOLZGAZIE.O Speerze znalazłeś coś w encyklopedii,to znajdż i wytłumacz określenie holzgazu,pirolizy,zagazowania,odwrotnego spalania,podwójnego spalania,zgazowania.

Redakcja
31-03-2004, 12:03
Czy szanownym dyskutantom chodzi o ten temat:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23159&highlight=holzgaz

Redakcja nie usuwała żadnych wątków o holzgazie.
Pozdrawiamy

ariete
31-03-2004, 12:24
Czy szanownym dyskutantom chodzi o ten temat:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23159&highlight=holzgaz

Redakcja nie usuwała żadnych wątków o holzgazie.
Pozdrawiamy
Nie szanowna Redakcjo.Nie pamietam tytułu tematu.Chodzi o usuniecie "kabaretu" na temat holzgazu i teraz tworzenie wątpliwych usprawiedliwień posługując się oddanymi Redakcji forumowiczami.Proszę wziąć pod uwagę,że jestem uczestnikiem tego cyrku,ale nie małpą do tresury,jak i wiele innych osób podobnie myslących.Pracuję w firmie gdzie szef nie znosi :lizusostwa i "kablowania".To te lizusostwo niektórych wobec Redakcji działa na zdrowo myślacych forumowiczów jak czerwona płachta na byka.Fakt.Cyrk jest Wasz,ale co stoi na przeszkodzie umieszczać skasowane tematy na jakiejś czarnej liscie i napisać:ten temat złamał ten i ten punkt regulaminu forum.Ale nie .Reakcja nabiera wody w usta i wysługuje sie zaufanymi forumowiczami co czuc na odległość tych kilkuset kilometrów które nas dzielą.Cyrk jest Wasz ,ale proszę nie traktować nas jak bezwolne małpy do tresury.Pozdrowienia :)

Wowka
31-03-2004, 12:31
ariete - Twoje insynuacje dot. roli mojej osoby pozostawię bez komentarza - szkoda na to czasu i nerwów. Jak juz poprzednio pisałem - nawet nie zwróciłem uwagi, że taki temat został skasowany. (jak się teraz okazuje - nie został jednak skasowany)
Ponadto prowadzenie dyskusji na takim poziomie jest cokolwiek poniżej mojego poziomu.

Bądź zdrów.

Redakcja
31-03-2004, 12:46
Czy szanownym dyskutantom chodzi o ten temat:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23159&highlight=holzgaz

Redakcja nie usuwała żadnych wątków o holzgazie.
Pozdrawiamy
Nie szanowna Redakcjo.Nie pamietam tytułu tematu.Chodzi o usuniecie "kabaretu" na temat holzgazu i teraz tworzenie wątpliwych usprawiedliwień posługując się oddanymi Redakcji forumowiczami.Proszę wziąć pod uwagę,że jestem uczestnikiem tego cyrku,ale nie małpą do tresury,jak i wiele innych osób podobnie myslących.Pracuję w firmie gdzie szef nie znosi :lizusostwa i "kablowania".To te lizusostwo niektórych wobec Redakcji działa na zdrowo myślacych forumowiczów jak czerwona płachta na byka.Fakt.Cyrk jest Wasz,ale co stoi na przeszkodzie umieszczać skasowane tematy na jakiejś czarnej liscie i napisać:ten temat złamał ten i ten punkt regulaminu forum.Ale nie .Reakcja nabiera wody w usta i wysługuje sie zaufanymi forumowiczami co czuc na odległość tych kilkuset kilometrów które nas dzielą.Cyrk jest Wasz ,ale proszę nie traktować nas jak bezwolne małpy do tresury.Pozdrowienia :)

Post ariete jest niczym innym jak wprowadzaniem podziałów na "lepszych" i "gorszych". Zapewniamy ariete, że wcale nie jest w tej gorszej grupie, bo taki podział to fantazja. Forum jest miejscem przyjaznym dla wszystkich użytkowników. Każdy jest tu dobrowolnie, każdy jest równy wobec... regulaminu Forum.
Pozdrawiamy

ariete
31-03-2004, 13:20
Wowka! Został skasowany,a twierdzenie,ze nie i podawanie przykładu innego tematu jest niesmaczne.Redakcjo! Po co ta gra słów.Chodzi mi o jedno:Kasujecie temat, to miejcie na tyle odwagi,żeby napisać dlaczego!Napisać zdawkowo:ten punkt regulaminu został przekroczony.Nie chcę być posadzony o jakiekolwiek awanturnictwo,dlatego piszę to tutaj,nie na <wymianie doswiadczeń>.Proszę mnie nie szufladkować i nie mówić co ja chcę.Chodzi mi o :1) skonczenie kasowania tematów bez komentarza, 2)zaprzestania wysługiwania się forumowiczami do komentowania posunięć Redakcji. Jestem daleki od twierdzenia,że Redakcja nie ma prawa ingerencji w treści zawarte w postach naruszajace regulamin.Jestem nawet za!,ale na zdrowych zrozumiałych zasadach .Chcecie dowodu,że "kabaret" został usuniety moge Wam go dostarczyć.Udowodnić,ze nie jestem wielbłądem,ale dajcie słowo,że mój temat na <wymianie doswiadczeń> nie zostanie skasowany.Pozdrowienia-szczere

_weynrob_
31-03-2004, 18:34
Ja też nie otrzymałem wyjaśnienia czemu mój post na temat eternitu i przędzy azbestowej został usunięty a ja razem z nim.
Jest to bardzo ciekawe zjawisko :lol:

ariete
31-03-2004, 19:49
Ja też nie otrzymałem wyjaśnienia czemu mój post na temat eternitu i przędzy azbestowej został usunięty a ja razem z nim.
Jest to bardzo ciekawe zjawisko :lol:
Jestem innego zdania Weyn. Jest to bardzo, delikatnie mówiąc,nieeleganckie zachowanie.

bohdan
01-04-2004, 06:16
Czy szanownym dyskutantom chodzi o ten temat:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=23159&highlight=holzgaz

Redakcja nie usuwała żadnych wątków o holzgazie.
Pozdrawiamy

nie - chodzi o temat "Co o tym myslicie?"


Witam,
Zniknął tema o Budze. Czy ktoś wie jakim cudem.
Wysłany : 12 Mar 2004 17:59 Temat postu : dlaczego znikają tematy?


najszybciej wychwycił to wg

temat został wyciety w piątek, wieczorem ...







Chciałbym dodać, że "odwiedziłem" kiedyś ten wątek o holzgazie ale wydał mi się b. niesmaczny. Dlatego też nie wchodziłem w niego ponownie i nawet nie spostrzegłem jego zniknięcia.
Co do moich odczuć to chciałbym podkreślić, że była to tylko i jedynie moja subiektywna ocena z którą oczywiście nie każdy musi się identyfikować.

a mi watek wydał sie inteligentny i wesoły dlatego chciałem go przeczytac do końca



Jak napisałem wczesniej - nie sledziłem tego wątku ale sądzę, że mozna byłoby zastosować nastepujący punkt regulaminu:

wypowiedzi naruszają dobra osobiste, dobre obyczaje, są w formie obraźliwej lub wulgarnej; atakują osobę a nie poglądy!

lub ten
uczestnik FORUM wykorzystuje je do agitacji politycznej, religijnej lub innej niezgodnej z tematyką MURATORA.

a może ten
uczestnik FORUM (czatu) notorycznie narusza regulamin, swą postawą zniechęcając innych użytkowników do korzystania z FORUM, a prośby moderatora o przestrzeganie regulaminu nie odnoszą skutku.

A kto wie.... . Może wszystkie trzy....

Konkretnej odpowiedzi możesz oczekiwac od Moderatora Forum a nie od mojej osoby

Pozdrawiam


ja równiez nie doczytałem do końca (z powodu usuniecia ) ale mysle, Wowka
że żaden z tych punktów które wymieniłeś nie da sie w "wsztukowac" do skasowania tego tematu
sadze, że wyłacznie donos miał tu znaczenie ...

pozdrawiam

ariete
01-04-2004, 16:28
Działania Redakcji i niektórych forumowiczów typu Wowka mozna sprowadzic do powiedzenia :dajcie mi człowieka, a ja paragraf znajdę.Wowki nie interesował temat ,nie przeczytał go do konca,ale paragrafy znalazł.Redakcja niewygodne dla niej pytania przemilcza.Zachowuje się jak część polityków,którym zadaje się konkretne pytanie,a oni mówią o wszystkim,tylko nie o sprawach zwiazanych z postawionym pytaniem.Zadałem ja i inni konkretne pytania Redakcji.Dlaczego?Który punkt regulaminu został przekroczony w tym czy innym poście?Milczenie lub zdawkowa odpowiedż nie na temat.Oczywiście w przyjanym tonie.Brudna robotę robi zaprzyjazniony forumowicz.

yemiołka
07-04-2004, 15:30
Użytkowników tego Forum łączy nić sympatii i życzliwości na trudnym poletku budowania własnego domu. Nie pozwólmy, by ta wartość została zniszczona przez gości, którzy zamiast spierać się na poglądy, atakują rozmówcę. Takie bardzo drastyczne przypadki zdarzyły się ostatnio na Forum. Broniąc dobra ogółu, ustanowiliśmy możliwość pisania i odpowiadania tylko dla ZAREJESTROWANYCH.
Pozdrawiamy z nadzieją na zrozumienie
Redakcja
oho... powrót do przeszłości... 8)

nnatasza
12-04-2004, 22:51
Nie mogę się zgodzić z decyzją Redakcji. Jestem za wolnością wypowiedzi i jej formy. Przecież zawsze można jej nie czytać lub olać. Ja sama nie czuję potrzeby używania, tu na forum ( w życiu bywa różnie), wulgaryzmów - ale nie chciałabym, aby ktoś usunął mój post tylko dlatego, że napisałam parę więcej epitetów niż statystyczny forumowicz.
Jeżeli chodzi o ataki na innych forumowiczów - to każdy potrafi się bronić sam. Ja czułabym się urażona, gdybym nie dostała sznsy samodzielnej obrony :evil: . Przestańmy się też tak wybielać - w życiu nie jesteśmy tacy "poprawni politycznie". Tutaj jesteśmy anonimowi i łatwiej jest udawać kogoś innego. Tylko po co.