PDA

Zobacz pełną wersję : Sterowanie kotłem za pomocą internetu lub wifi



Strony : [1] 2

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
13-04-2011, 20:14
Dzięki uprzejmości firmy ELEKTRO-SYSTEM s.c. otrzymałem sterownik bruli,z niezbędnymi akcesoriami do sterowania kotłem za pomocą www,Umowa z firmą wymaga TYLKO tego, zeby sterownik był podłaczony do netu i nic więcej, żadnych nakazów, sugesti,jeżeli coś mi się w nim nie podoba mam pełne prawo opisać sprawę (nawet na forum) a firma ELEKTRO-SYSTEM s.c. będzie dążyć do niezbędnych poprawek.Sterownik otrzymałem dzisiaj w elekanckim kartonie,w którym znajdował się,1-sterownik Bruli z wyswietlaczem,2-tablet 7 calowy na androidzie,3-acces point, 4-2czujki temperatury5-instrukcja i cała masa kabli. Tak wyglądał cały zestaw po rozpakowaniu z kartonu.


http://images38.fotosik.pl/782/aaef0a6e9b05a1fdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/802/0db885c4478d84d1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Teraz kilka słów od siebie, ot takie małe spostrzeżenia,sam sterownik jest wielkiej skrzynce wg mnie nawet trochę za dużej, ale za to dosc dobrze chroniącej przed wilgotnością i kurzem,modół wykonawczy z wyświetlaczem wielkosci boku pudełeczka od zapałek (generalnie za mały) wg mnie można praktycznie z niego zrezygnować.czujki temperatur -mogłyby być troche ładniejsze, a teraz plusy POTĘŻNY 7calowy tablet z którego można sterowac kotlem,dobrej jakości kable,z miedzianymi końcówkami (u tatarka jest aluminium), mały zgrabny acess point. to tyle jeżeli chodzi o wersję wizualna,z powodu wyjazdu narazie nie podłanczam sterownika za kilka naście dni opisze jak sterownik sprawdza sie pracując przy kotle

karoka65
13-04-2011, 21:22
Zaliczam się do małego grona szczęśliwców którzy po spotkaniu w Zabrzu otrzymali taką samą propozycję. Otrzymałem wczoraj identyczny zestaw. Miałem chwilę czasu bo pogoda jaka każdy widzi i podłaczyłem kociołek pod nowe sterowanie. Można zobaczyć jak pracuje na eSterownik.pl . Małe sprostowanie do wypowiedzi kolegi odnośnie panelu wykonawczego. Cały panel nie jest za wielki ale wymiary około 13x10,5 cm, sam wyświetlacz 1,5 długości pudełka od zapałek. Co do czujników to raczej normalne jak przy każdym sterowniku.
No i nie jest to taki całkiem normalny sterownik dwustanowy. Dużo szybciej i łatwiej można go ustawić a jest to możliwe dzięki czujnikowi spalin. Niby mała rzecz ale bardzo pomaga. Można też dzięki niemu bardziej ekonomicznie spalać bez przeholowania z nadmuchem.
Konfiguracja całego sprzętu dość prosta, każdy kto jako tako radzi sobie z komputerem i internetem nie będzie miał problemu.
Tablecik bardzo fajna rzecz, już teraz to tylko chyba będę wchodził do kotłowni żeby dosypać węgla i opróżnić szufladkę z popiołu bo wszystko widzę w domu. Jeszcze wszystkich możliwości tego urządzonka nie poznałem ale w razie czego dzieci mi zdadzą relację.
Jutro napiszę więcej o pierwszych spostrzeżeniach z pracy urządzeń.

Grzesiek13
14-04-2011, 18:54
Sorki, że nie w temacie.

Czy Zawijan podawał wyniki badania sprawności kotła w zależności od obciażenia? Miał cosik działać w temacie)-:

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
14-04-2011, 20:07
hmm z tego co wiem zawijan jest na urlopie :D a co tez mu się jakiś urlop należy :D , nie wiem nie pamietam.

zawijan
15-04-2011, 07:23
Sorki, że nie w temacie.

Czy Zawijan podawał wyniki badania sprawności kotła w zależności od obciażenia? Miał cosik działać w temacie)-:

Nie. Jeszcze nie podawał.
Na razie stanowisko jest zajęte przez inne badania.

Alk
15-04-2011, 14:59
Tablet jest w zestawie standardowym?

karoka65
15-04-2011, 15:22
Tablet jest w zestawie standardowym?

Tablet był raczej w formie niespodzianki. Zainteresowani będą musieli chyba dopłacić. Bardzo fajna rzesz ale różnie ludzie do tego podchodzą. Ten który nie ma traktuje to jako niepotrzebny gadżet (zabawkę) a drugi kto lubi wygodę i nowinki techniczne będzie zachwycony jak ja. Wystarczy co prawda komórka z androidem i ma się taki sam dostęp do kotła ale nie ma się innych rzeczy, tych które oferuje to urządzenie. Ktoś zaraz powie że najważniejsze jest aby sterownik dobrze prowadził spalanie w kotle i tak jest, ale jeśli robi to dobrze i oferuje jeszcze coś to dlaczego nie skorzystać ?
Takie moje skromne zdanie.

zawijan
15-04-2011, 16:46
Ktoś zaraz powie że najważniejsze jest aby sterownik dobrze prowadził spalanie w kotle i tak jest, ale jeśli robi to dobrze i oferuje jeszcze coś to dlaczego nie skorzystać ?

To ja tak mówię. Jeśli jednak sterownik dobrze prowadzi spalanie - to niech ma sobie co tylko się da. Natomiast jeśli spalanie prowadzi źle - to te wszystkie "jeszcze coś" są nic nie warte, bo można je mieć lepsze gdzie indziej.

Alk
15-04-2011, 16:51
Mnie jednak powala sam fakt tak bardzo uczciwego podejścia do sprawy panów z Kutna. tego nie spotyka się dziennie. Czuję się potwierdzony w moich najbliższych planach związanych z CO.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
15-04-2011, 17:44
a drugi kto lubi wygodę i nowinki techniczne będzie zachwycony jak ja.

I ja też :D, pewnie Suspenser też sie ucieszy :) jak będę montował sprzet zrobię fotorelację.

karoka65
15-04-2011, 18:14
To ja tak mówię. Jeśli jednak sterownik dobrze prowadzi spalanie - to niech ma sobie co tylko się da. Natomiast jeśli spalanie prowadzi źle - to te wszystkie "jeszcze coś" są nic nie warte, bo można je mieć lepsze gdzie indziej.

Z prowadzenia kotła myślę że powinien być zadowolony. Z poprzednim sterownikiem mieszkałem prawie dwa miechy zanim go ustawiłem jako tako a tutaj zajęło mi to może godzinkę. Nie mam czasu dopieścić ustawień a i tak dobrze to wygląda.
A gdzie ? "można je mieć lepsze gdzie indziej"

karoka65
15-04-2011, 18:38
Mnie jednak powala sam fakt tak bardzo uczciwego podejścia do sprawy panów z Kutna. tego nie spotyka się dziennie. Czuję się potwierdzony w moich najbliższych planach związanych z CO.
Tak Alk porządna firma. Nie rzucają słów na wiatr. Zaraz były maile czy jesteśmy zainteresowani testami na serio. Był poślizg z wysyłką sprzętu o czym firma nas poinformowała ale zrekompensowała nam to zapowiadaną niespodzianką. Tą niespodzianką był właśnie tablet o czym wspominał chyba pan Edward w Zabrzu.
Tak jak pisał Budowniczy wysłano dosłownie wszystko od A do Z. Nawet nowe porządne kable do pomp, acces pointa żeby nie trzeba kupować, czujnik zewnętrzny i wewnętrzny temperatury. Zewnętrzny dzisiaj podłączyłem. Wszystko nówka igła, nie używane w oryginalnych nieotwieranych opakowaniach.
W Zabrzu też myślałem że to tylko takie puste gadanie i chwila słabości panów z Elektro-System spowodowana atmosferą spotkania. Widać można się mocno pomylić.
Panowie służą pomocą nawet po godzinach pracy. Bardzo chętnie i szybko odpowiadają na pytania mailowe i podczas kontaktu telefonicznego. Bardzo miła i rzeczowa współpraca.
Oby tak dalej.

zawijan
15-04-2011, 21:31
A gdzie ? "można je mieć lepsze gdzie indziej"

To taka przenośnia.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
16-04-2011, 18:00
karoka65 zrobiłbyś kilka fotek zamontowanego urządzenia i zamieścił na forum...

karoka65
16-04-2011, 19:10
karoka65 zrobiłbyś kilka fotek zamontowanego urządzenia i zamieścił na forum...

Żadna robota. Przepiąć pompy, zamontować czujniki, trochę kabelków do neta i gotowe ale sterownik stoi na sterowniku i taki burdel że nie ma się czym chwalić. Dobrze że wszystko działa.

SUSPENSER
17-04-2011, 09:09
I ja też :D, pewnie Suspenser też sie ucieszy :) jak będę montował sprzet zrobię fotorelację.

Gdy wróciłem z delegacji czekała już na mnie paczka :-)

Ja także otrzymałem taki zestaw jak koledzy i mam podobnie pozytywne odczucia z kontaktu z ELEKTRO-SYSTEM - przepięcie Tatarka na Bruli zajęło mi ok 30 minut razem z regulacjami [na razie jeszcze nie podłączyłem czujnika temp. spalin i pracuje od wczorajszego wieczora bez niego].

Na razie podobają mi się strefy czasowe dla CWU, CO z dowolnym obniżeniem temperatur [dzięki nim na pewno zaoszczędzi się sporo węgla na CWU], długi przewód z czujnikiem CWU [w Tatarku jest krótszy], czujnik CO z zabezpieczeniem [sugeruję nazwać go czujnikiem temp. kotła - inaczej ktoś może go podłączyć do rurki wychodzącej z kotła do CO].
Tablet do sterowania bardzo ładny - brawo za pomysłowość - panele sterujące wieszane w salonie są w porównaniu z nim brzydkie i nieużyteczne.

Brakuje opisu jak zamontować czujnik temp. spalin [czy może być w rurze zaraz za czopuchem czy trzeba koniecznie wiercić otwór w czopuchu], czujniki temp. zewn./wewn. [czy sam mam wywiercić dziury w obudowie tam gdzie są zaznaczone miejsca na nie i nimi wpuścić kable], obudowa sterownika jest bardzo duża [największa jaką widziałem], ale za to wysokiej jakości i bardzo łatwo się ją otwiera/zamyka.
Minimalna nastawa pracy wentylatora to 30% - jak dla mnie bardzo dużo bo na Tatarku miałem 3-6%, przedmuch 15% - wentylator pracuje wyraźnie szybciej - czy to dobrze czy źle to się okaże [z jednej strony daje większy spręż, ale z drugiej dużo większą dawkę powietrza więc nie da się prowadzić kotła na tak niskiej mocy jak przy mniejszej dawce powietrza].

Dzisiaj podłączę czujnik temp. spalin i uruchomię obsługę przez www to sami zobaczycie jak to działa.

zawijan
17-04-2011, 11:00
Minimalna nastawa pracy wentylatora to 30% - jak dla mnie bardzo dużo bo na Tatarku miałem 3-6%, przedmuch 15% - wentylator pracuje wyraźnie szybciej - czy to dobrze czy źle to się okaże [z jednej strony daje większy spręż, ale z drugiej dużo większą dawkę powietrza więc nie da się prowadzić kotła na tak niskiej mocy jak przy mniejszej dawce powietrza].

Z porównywaniem tych %-ów dla różnych sterowników byłbym ostrożny, bo one nie muszą znaczyć tyle samo. Dla jednych sterowników oznacza to % obrotów w zakresie od zero do 100, dla innych oznacza to % wydajności w zakresie od zero do 100 ustalany najczęściej według własnych zasad, które mogą także nie być takie same u wszystkich.

karoka65
17-04-2011, 11:13
Gdy wróciłem z delegacji czekała już na mnie paczka :-)

Ja także otrzymałem taki zestaw jak koledzy i mam podobnie pozytywne odczucia z kontaktu z Elektromiz - przepięcie Tatarka na Bruli zajęło mi ok 30 minut razem z regulacjami [na razie jeszcze nie podłączyłem czujnika temp. spalin i pracuje od wczorajszego wieczora bez niego].

Na razie podobają mi się strefy czasowe dla CWU, CO z dowolnym obniżeniem temperatur [dzięki nim na pewno zaoszczędzi się sporo węgla na CWU], długi przewód z czujnikiem CWU [w Tatarku jest krótszy], czujnik CO z zabezpieczeniem [sugeruję nazwać go czujnikiem temp. kotła - inaczej ktoś może go podłączyć do rurki wychodzącej z kotła do CO].
Tablet do sterowania bardzo ładny - brawo za pomysłowość - panele sterujące wieszane w salonie są w porównaniu z nim brzydkie i nieużyteczne.

Brakuje opisu jak zamontować czujnik temp. spalin [czy może być w rurze zaraz za czopuchem czy trzeba koniecznie wiercić otwór w czopuchu], czujniki temp. zewn./wewn. [czy sam mam wywiercić dziury w obudowie tam gdzie są zaznaczone miejsca na nie i nimi wpuścić kable], obudowa sterownika jest bardzo duża [największa jaką widziałem].
Minimalna nastawa pracy wentylatora to 30% - jak dla mnie bardzo dużo bo na Tatarku miałem 3-6%, przedmuch 15% - wentylator pracuje wyraźnie szybciej - czy to dobrze czy źle to się okaże [z jednej strony daje większy spręż, ale z drugiej dużo większą dawkę powietrza więc nie da się prowadzić kotła na tak niskiej mocy jak przy mniejszej dawce powietrza].

Dzisiaj podłączę czujnik temp. spalin i uruchomię obsługę przez www to sami zobaczycie jak to działa.

Czujnik temp. spalin to bardzo ważna rzecz. Też jedną dobę miałem nie podłączony i sterownik trochę szalał. Dziurkę wywierciłem w samym czopuchu bo rura do komina przechodzi przez ścianę a nie będę kuł ( komin na zewnątrz).
Kabelki od czujników dopasowane do Ogniwa do wyższych kotłów trochę przykrótkie. W moim przypadku chodzi o czujnik temp. podajnika i temp. powrotu. Zgłosiłem firmie.
Czujnik temp. kotła zamontowałem właśnie za rurze wychodzącej z kotła.
Miejsca w obudowie na czujniki zewn. i wewn. przekuj tylko jakimś śrubokrętem, tam są otwory tylko zaklejone naklejkami żeby się nie kurzyło do wewnątrz jak ktoś nie korzysta.
Kabelki przykręć do płytki w oznaczone miejsca. Dławiki do obudowy te czarne w małych woreczkach.
Co do nastawy mocy dmuchawy to te 30% u mnie też za dużo ale mam przesłonę i przytłumiłem przepływ na niej. Zgłosiłem sprawę do firmy. Zaraz była odpowiedź że poprawią oprogramowanie które będzie umożliwiało nastawę niższej wartości.
Nie jest to wadą sterownika tylko tego że mamy przewymiarowane dmuchawy o czym już pisał kiedyś Zawijan i chyba Jarecki. Była z tego powodu jakaś mała wojenka na forum.
kombinuję jeszcze z trybem lato bo za bardzo mi temp. przeciąga.
Po podłączeniu czujnika temp. zewnętrznej nastawiłem sobie że jak na zewnątrz temp. otoczenia dochodzi do +8 stopni sterownik sam przechodzi w tryb lato i grzeje tylko CWU, jeśli spada poniżej ustawionej pompa CO sama się załącza.

karoka65
17-04-2011, 11:21
Przestawiłem przerwę postoju podajnika w trybie podtrzymania z 60 do 80 minut zobaczę teraz. Na spotkaniu w Zabrzu pan Edward zapewniał że na Brulim nie jest możliwe wygaszenie kotła.
Sprawdzimy.
Mówił że jak się komuś uda to sam stawia dobrą gorzałkę :)

karoka65
17-04-2011, 12:40
Kilka zdjęć tabletu, nie najlepszej jakości, córka zrobiła komórką.

Jarecki79
17-04-2011, 12:50
Co do nastawy mocy dmuchawy to te 30% u mnie też za dużo ale mam przesłonę i przytłumiłem przepływ na niej. Zgłosiłem sprawę do firmy. Zaraz była odpowiedź że poprawią oprogramowanie które będzie umożliwiało nastawę niższej wartości.
Nie jest to wadą sterownika....

To tylko charakterystyka obsługi dmuchawy wgrana przez producenta sterownika na podstawie znanego im modelu dmuchawy z danym typem silnika.
Może zatem nie pasować do Waszej. Nic ponadto.

Są sterowania w których idzie ustawić charakterystykę dmuchawy (rt09pid Suspensera do nich nie należy, Ognik też nie - czy na nim obroty tej samej dmuchawy schodzą niżej?, w Pumie czy Cobrze obecnie idzie ustawić dół dmuchawy)

Wówczas w danym sterowaniu nastawiam dół - wartość prądu, aby wirnik silnika się obracał i nie buczał
Wówczas ustawiam też górę - wartość prądu, przy której wzrost obrotów silnika nie jest zauważalny.
Takie ustawienie charakterystyki w jakims menu typu "serwisowe" umożliwi użytkownikowi pełne korzystanie z danego mu zakresu obojętnie czy to będa biegi od 1 do 50, czy zakres % od 1 do 100 czy zakres % od 30 do 100%. Pełna funkcjonalność bez znaczenia na producenta dmuchawy i zastosowanego silnika.

Może Panowie z firmy produkującej coś na tym wpisie skorzystają.
Pozdrawiam serdecznie.

karoka65
17-04-2011, 13:10
Ognik też nie - czy na nim obroty tej samej dmuchawy schodzą niżej?



Tak schodzą i to znacząco.

Jarecki79
17-04-2011, 13:33
Chciałbym napisać jasno.

Mój wpis nie miał na celu reklamy Ognika, RT09pid czy innego sterowania.

Interesuje mnie model Bruli w kontekście sterowania kotłem tłokowym.

Jestem zainteresowany w okolicy września-października wersją tego sterownika umożliwiająca sterowanie tłokiem.
Interesują mnie wrażenia Karoki, Suspensera oraz Budowniczego z obsługi tego modelu sterowania.

Interesuje mnie, czy jest ono proste w obsłudze, czy osoba nie mająca wcześniej kontaktu z kotłem i jego sterowaniem będzie mogła go obsłużyć.
Jednocześnie zdaję sobie sprawę,że Karoka, Budowniczy oraz Suspenser mają spore już doświadczenie z zakresu obsługi i tego typu opinia może nie być do końca obiektywna. Oni już zwyczajnie wiedzą czym regulować, aby kocioł dobrze chodził.
Jak oceniacie instrukcję obsługi, czy jest jasna i klarowna?

Mój wcześniejszy wpis ma na celu zwrócenie uwagi producenta (myślę,że czyta ten wątek) jak można rozwiązać sprawę obsługi wielu dmuchaw w sposób zapewniający ich płynną obsługę w całym zakresie. Napisałem to z myślą także o sobie, gdyż jak wspominam jestem zainteresowany wytestowaniem modelu tłokowego, jeżeli taki powstanie.

Ten wpis ma natomiast na celu uspokojenie Zawijana, nie atakuję tego wyrobu, on mnie zwyczajnie interesuje.

Pozdrawiam serdecznie

karoka65
17-04-2011, 13:59
Jak oceniacie instrukcję obsługi, czy jest jasna i klarowna?




Tak instrukcja napisana w sposób prosty ale rzeczowy, wszystko przedstawione łopatologicznie, poparte fotkami tam gdzie możliwe byłyby jakieś niejasności.
Także do skonfigurowania z netem.

karoka65
17-04-2011, 14:24
Zapraszamy do tematu wszystkich użytkowników sterownika Bruli.
Temat nie został otwarty tylko dla kilku osób. Podzielcie się swoimi doświadczeniami związanych z obsługą i pracą tego sterowania.
Co wam się podoba, co nie, ewentualnie co można zmienić lub poprawić.

Wojtek_mazury
17-04-2011, 17:01
Chciałbym pogratulować panom z firmy ELEKTRO-SYSTEM s.c przeniesienia oprogramowania na tablet i korzystając z okazji zapytać, czy wykresy podczas wyświetlania pobierane są ze sterownika czy z serwera? Innymi słowy, czy samo połączenie WiFi zapewnia wyświetlanie wykresów?

karoka65
17-04-2011, 17:34
Nie chciałbym palnąć ale zaglądałem już do środka i sterownik ma kartę pamięci i to na niej zapisywane są wykresy.
Jeśli się mylę proszę poprawić.

karoka65
17-04-2011, 17:49
Właśnie naładował się tablet i sprawdziłem. Naciskając na któryś parametr wyświetla się jego wykres. Można sprawdzić wstecz. Nie jest tak jak na eSterownik że wszystkie parametry są nałożone na jednej tabeli ale każdy można wywołać i zobaczyć pojedynczo.

Wojtek_mazury
17-04-2011, 17:49
Nie chciałbym palnąć ale zaglądałem już do środka i sterownik ma kartę pamięci i to na niej zapisywane są wykresy.
Jeśli się mylę proszę poprawić.
Dziękuję za odpowiedź. To, że karta jest w sterowniku, to jeszcze niczego nie przesądza.

karoka65
17-04-2011, 17:53
Studiowałem instrukcję i tam był chyba zapis że wykresy są rejestrowane na karcie SD sterownika.

Wojtek_mazury
17-04-2011, 17:57
Studiowałem instrukcję i tam był chyba zapis że wykresy są rejestrowane na karcie SD sterownika.
Myślę, że właściwszym stwierdzeniem zawartym w instrukcji było by stwierdzenie, że dane do wykresów są zapamiętywane na karcie SD. Tym nie mniej jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy.

karoka65
17-04-2011, 18:05
Myślę, że właściwszym stwierdzeniem zawartym w instrukcji było by stwierdzenie, że dane do wykresów są zapamiętywane na karcie SD. Tym nie mniej jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy.
Jak zwał tak zwał na pamięć instrukcji nie będę się uczył. Jak umiałem tak napisałem. Dobrze że wiadomo o co chodzi :)

minertu
17-04-2011, 18:12
Właśnie naładował się tablet i sprawdziłem. Naciskając na któryś parametr wyświetla się jego wykres. Można sprawdzić wstecz. Nie jest tak jak na eSterownik że wszystkie parametry są nałożone na jednej tabeli ale każdy można wywołać i zobaczyć pojedynczo.


Wszystko jest.
Po 1 zaktualizuj aplikację bo dodano parametry zaawansowane i ustawienia użytkownika.
Po 2 u góry na aplecie masz przycisk , wejdź do aplikacji eSterownik Mobile i wduś przycisk z lewej jego strony i tam masz wykresy,parametry,użytkowników,ustawienia i wyłącz.

minertu
17-04-2011, 18:14
Zapraszamy do tematu wszystkich użytkowników sterownika Bruli.
Temat nie został otwarty tylko dla kilku osób. Podzielcie się swoimi doświadczeniami związanych z obsługą i pracą tego sterowania.
Co wam się podoba, co nie, ewentualnie co można zmienić lub poprawić.
Ja się chętnie dołączę choć nie mam sterownika bruli.

karoka65
17-04-2011, 18:46
Dzięki minertu. Mało się tym bawiłem bo zajęty. Znalazłem te wykresy tak jak na eSterownik. Nie mogę znaleźć tych parametrów zaawansowanych i ustawień użytkownika.

karoka65
17-04-2011, 18:51
Aaa mam tylko: wykresy, konfiguracja i zamknij program.

minertu
17-04-2011, 18:53
Dzięki minertu. Mało się tym bawiłem bo zajęty. Znalazłem te wykresy tak jak na eSterownik. Nie mogę znaleźć tych parametrów zaawansowanych i ustawień użytkownika.
Zaktualizuj aplikację eSterownik Mobile,kliknij na ikonkę Market w menu tableta i znajdź eSterownik jak zaktualizujesz to będziesz miał.
Mogę pomóc jestem na gg-2426716

minertu
17-04-2011, 18:58
Jeszcze mam pytanie czy jesteś zalogowany jako użytkownik czy tylko znalazłeś się na liście użytkowników ?

karoka65
17-04-2011, 19:05
Dzięki jeszcze raz. Już jest wszystko.

minertu
17-04-2011, 19:07
Dzięki jeszcze raz. Już jest wszystko.
Cieszę sie , mam pytanie na jakim kotle jest bruli?

karoka65
17-04-2011, 19:19
KWM-SGR 19kW jakiś producent z pleszewa.

Grzesiek13
18-04-2011, 17:22
Nie. Jeszcze nie podawał.
Na razie stanowisko jest zajęte przez inne badania.

Urlop, ale z FM!!!
Dzięki i pozdrawiam.

Marin75
18-04-2011, 21:18
Na którymś z forów zdaje się Zawijan pisał, iż sterownik eCoal będzie miał tryb ustawień ręcznych. Czy ten temat jest realizowany przez producenta eCoal/Bruli ? Ktoś wie coś na ten temat ? Oczywiście eCoal to pełen automat, ale jak to automat będzie działał dobrze dla większości opału. Tylko że są użytkownicy bardziej zaawansowani, którzy chcieliby się trochę pobawić ustawieniami, aby uzyskać (być może) lepszą charakterystykę spalania czy też większe oszczędności...

karoka65
18-04-2011, 21:26
Na którymś z forów zdaje się Zawijan pisał, iż sterownik eCoal będzie miał tryb ustawień ręcznych. Czy ten temat jest realizowany przez producenta eCoal/Bruli ? Ktoś wie coś na ten temat ? Oczywiście eCoal to pełen automat, ale jak to automat będzie działał dobrze dla większości opału. Tylko że są użytkownicy bardziej zaawansowani, którzy chcieliby się trochę pobawić ustawieniami, aby uzyskać (być może) lepszą charakterystykę spalania czy też większe oszczędności...

Podobno na jesień eCoal będzie miał takie możliwości.

darase
18-04-2011, 21:53
Panie Jarecki, trzeba było jechać z chłopakami to miałby pan bruliego do testów na swoim tłoku, chociaż pana firma może kupić taki sterownik i potestować bo jest dostępny.
Budowniczy jak się zwiesz na stronie esterownik? Karoka jest a Ty?
Myślałem, że Panowie dostaniecie stare sterowniki, później myślałem, że dostaniecie figę z makiem i tak się "przemyślałem" . Wiarygodność producenta. w/w sterownika wzrosła. :)

minertu
19-04-2011, 04:11
Na którymś z forów zdaje się Zawijan pisał, iż sterownik eCoal będzie miał tryb ustawień ręcznych. Czy ten temat jest realizowany przez producenta eCoal/Bruli ? Ktoś wie coś na ten temat ? Oczywiście eCoal to pełen automat, ale jak to automat będzie działał dobrze dla większości opału. Tylko że są użytkownicy bardziej zaawansowani, którzy chcieliby się trochę pobawić ustawieniami, aby uzyskać (być może) lepszą charakterystykę spalania czy też większe oszczędności...
Prace nad oprogramowaniem do eCoal z ręcznymi nastawami już trwają.Ma się ukazać w 3-im kwartale.Tak zapewnili mnie koledzy z elektro-system.

dino49
19-04-2011, 07:27
Karoka65
Przed chwilą oglądałem wykres /temp. spalin/ Twojego pieca w eSterowniku, palisz czeskim ekogroszkiem. Spróbuj przysłonić dmuchawę na ileś procent wg mnie na około 90% i włóż na 2 poziomych półkach zawirowywacze /z Elektrometu Głubczyce/ Mam podobny piec jak Ty, ale zasypowy, też z Pleszewa. Temp. spalin w moim piecu nie przekracza 90 st. Palę od góry i po rozpaleniu około 1,5 godzin zasypuję popiołem. Wiem, że to nie samo co z retortą, ale pali się podobnie. Pozdrawiam.

SUSPENSER
19-04-2011, 15:29
Podłączyłem dzisiaj do internetu także swój sterownik - przy dużej pomocy fachowców z Elektro-system [sam próbowałem w niedzielę przez 2 godziny i pomagał mi sąsiad, który uruchamiał sieć i polegliśmy].

Teraz czuję się jakbym zamienił komputer z Windowsem 3.0 i Telnetem na współczesny z XP i Firefoxem.

Do tego mój dom stał się choć częściowo "inteligentny" i mogę sprawdzić w telefonie jakie są temperatury wewn/zewn, ile mam węgla w zasobniku itd. - jednym słowem: rewelacja :-)
Jeszcze tylko uruchomię sterowanie przez www i będzie full wypas.

Co do spalania węgla to popiół jest jakby nawet lepiej dopalony [może dzięki większemu nadmuchowi], nie wiem jak będzie ze zużyciem zimą bo to jednak sterownik 2 stanowy, ale przy grzaniu CWU już widzę oszczędności [strefy czasowe CWU czego poprzedni sterownik nie miał].
Teraz nic się nie ukryje - nawet wrzucenie kilku kartonów od razu widać na wykresie temp. spalin ;-)

Na razie skończył mi się węgiel - wieczorem dorzucę i wtedy będzie więcej widać na stronie.

karoka65
19-04-2011, 17:49
Karoka65
Przed chwilą oglądałem wykres /temp. spalin/ Twojego pieca w eSterowniku, palisz czeskim ekogroszkiem. Spróbuj przysłonić dmuchawę na ileś procent wg mnie na około 90% i włóż na 2 poziomych półkach zawirowywacze /z Elektrometu Głubczyce/ Mam podobny piec jak Ty, ale zasypowy, też z Pleszewa. Temp. spalin w moim piecu nie przekracza 90 st. Palę od góry i po rozpaleniu około 1,5 godzin zasypuję popiołem. Wiem, że to nie samo co z retortą, ale pali się podobnie. Pozdrawiam.

Dzięki kolego za chęć udzielenia pomocy ale pierwsze co zrobiłem to zasłoniłem dmuchawę na jakieś 95% (prawie całkowicie). Kocioł po prostu ma przewymiarowaną dmuchawę, a minimalne obroty jakie mogę uzyskać na Brulim to 30%. Zgłosiłem do panów z firmy i pracują już z poprawką umożliwiającą zejście na mniejsze obroty. Na poprzednim sterowniku miałem ustawione 23%. Mogę ewentualnie rozciągnąć czasami ale kocioł wtedy będzie miał mocne spadki jak będzie przechodził z przestoju na pracę.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
19-04-2011, 19:43
darase nie mam loginu ,bo nie podłaczyłem sterownika wróce koł 01-05 to sobie podłaczę.... a co? zaraz chciałbyś mnie szpiegować? :D

minertu
19-04-2011, 20:20
Panowie z elektro-system są na etapie tworzenia własnego forum.Kiedyś tam o tym wspomniałem aby stworzono jakiś komunikator aby można było się komunikować między użytkownikami eCoala ale później powstał bruli ,więc będzie dla wszystkich z czego się cieszę że nie odbiło się to echem.Mam nadzieje,że forum muratordom na tym nie ucierpi :) jak wiadomo nie wszyscy na obecnym forum goszczą a wrażeniami i opiniami warto się dzielić z innymi.
Szacun dla panów z elektro-system.

karoka65
19-04-2011, 21:06
Suspenser skalibrowałeś czujnik temp. zewnętrznej ? bo jak patrzę u ciebie i u mnie to duża różnica.

Jarecki79
20-04-2011, 10:36
Darase, dobrze rozumiem,że jest opcja do tłoka?

Jak tak, to fajnie. Tłok będzie na obiekcie odpalany dopiero na przełomie września i października, także poczekam, do tego czasu trochę błędów jeszcze wyłapią i może będzie już produkt po fazie tzw wieku dziecięcego.

Zobaczymy na jesień co wyjdzie. THX za info

SUSPENSER
20-04-2011, 14:11
Suspenser skalibrowałeś czujnik temp. zewnętrznej ? bo jak patrzę u ciebie i u mnie to duża różnica.

Tak, jako referencyjnego użyłem czujnika stacji pogodowej.

Jak planujesz skalibrować swój - zdemontujesz czujnik i zanurzysz we wrzątku ?

minertu
20-04-2011, 14:47
Tak, jako referencyjnego użyłem czujnika stacji pogodowej.

Jak planujesz skalibrować swój - zdemontujesz czujnik i zanurzysz we wrzątku ?

Mi do tego wystarczył zwykły termometr pokojowy

karoka65
20-04-2011, 19:06
Tak jak pisze minertu porównałem ze zwykłym termometrem zewnętrznym który jest w cieniu i ten od kotła też umieściłem w cieniu.
Bez przesady, tylko że wczoraj mieliśmy duże rozbieżności.

SUSPENSER
21-04-2011, 06:39
Tak jak pisze minertu porównałem ze zwykłym termometrem zewnętrznym który jest w cieniu i ten od kotła też umieściłem w cieniu.
Bez przesady, tylko że wczoraj mieliśmy duże rozbieżności.

Sprawdziłem i faktycznie jego wskazania różniły się mocno od tych ze stacji pogodowej, jak widać zrobiłem korektę, zobaczymy co będzie dalej [czujnik umieściłem w pobliżu tego od stacji].

PS dzisiaj znowu pokazuje głupoty - przesunąłem go trochę i zobaczymy może się poprawi.

karoka65
21-04-2011, 07:32
Proste rozwiązania są czasami najbardziej skuteczne.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
23-04-2011, 20:02
Witam ,wpadlem na kilka h do domu, zmobilizowałem się i w końcu podłączyłem częściowo sterownik( brak czujnika od temp zewn i narazie nie wymysliłem gdzie mam powiesic w kotłowni tablet) jak wiadomo ja zawszę opisuje swoje wrażenia pewnie subiektywne, ale co tam... napisze co bym usprawnił, poz nr1 kabel do czujnika temp podajnika-jest za krótki, sterownik może być podłączony do KAŻDEGO rodzaju kotła z podajnikiem -ja mam wysoką Enkę i brakło mi jakieś 30-40cm,2-czujnik temp wew i zewnętrznej -dobrze by było wyprowadzić kable np3m zakończone np kostką (po jakie licho musimy odkręcać obudowe sterownika?)4-jak wiadmo modół wykonawczy nie zawsze jest wpasowywany w kocioł-przydała by się jakaś podstawka do niego bo się wywraca,to by było na tyle uwag...odnosnie konfigów,podłaczenie sterownika zabrało mi troszkę czasu bo musiałem wiercić dziury na kable od czujników czy sondy od czopucha,ale najwiecej czasu zabrał mi konfig AP-moj ruter wifi,normalnie masakra ale dało radę dzieki pomocy panom z ELEKTRO-SYSTEM s.c. ale suport to oni mają (jakby powiedział Czesio) zajebiaszczy!!! przy okazaji pozdrowienia dla suportu!!, o funkcjonalnści narazie się nie wypowiadam bo nie palę w kotle (solar grzeje CWU a słoneczko nagrzewa chałupkę), juz wiedze kilka niedogodności... ale to opiszę jak uruchomię kocioł.Generalnie pomysł sterowania przez neta-super, stronka www-super,Tablet to normalnie maskra... moża filmy oglądać w kotłowni :) (ale po co??) :) brakuje mi w tablecie funkcjonalności modułu wykonawczego, fajnie bybyło jakby na tablecie dałoby radę zmieniac wszystkie ustwienia jak np na stronie www czy modole wykonawczym,przemiawia za tym wielkość,czytelnośc i wygoda.To taki opis na szybko, jak to się sprawdzi?? cięzko stwierdzić narazie napawam się efektem wizualnym i patrzę na stronę www (po jakiego grzyba??aaa wiem, patrze jak nagrzewa mi się zbiornik od cwu)

Ps Panowie watek powstał nie po, to żeby wychwalać pod niebiosa producentów,a opisac nasze wrażenia, ew podpowiedziec konstruktorom w którą strone mają się rozwijać czy pokazac gdzie my użytkownicy widzimy jakies niedogodności.

karoka65
23-04-2011, 22:35
Witam ,wpadlem na kilka h do domu, zmobilizowałem się i w końcu podłączyłem częściowo sterownik( brak czujnika od temp zewn i narazie nie wymysliłem gdzie mam powiesic w kotłowni tablet) jak wiadomo ja zawszę opisuje swoje wrażenia pewnie subiektywne, ale co tam... napisze co bym usprawnił, poz nr1 kabel do czujnika temp podajnika-jest za krótki, sterownik może być podłączony do KAŻDEGO rodzaju kotła z podajnikiem -ja mam wysoką Enkę i brakło mi jakieś 30-40cm,2-czujnik temp wew i zewnętrznej -dobrze by było wyprowadzić kable np3m zakończone np kostką (po jakie licho musimy odkręcać obudowe sterownika?)4-jak wiadmo modół wykonawczy nie zawsze jest wpasowywany w kocioł-przydała by się jakaś podstawka do niego bo się wywraca,to by było na tyle uwag...odnosnie konfigów,podłaczenie sterownika zabrało mi troszkę czasu bo musiałem wiercić dziury na kable od czujników czy sondy od czopucha,ale najwiecej czasu zabrał mi konfig AP-moj ruter wifi,normalnie masakra ale dało radę dzieki pomocy panom z ELEKTRO-SYSTEM s.c. ale suport to oni mają (jakby powiedział Czesio) zajebiaszczy!!! przy okazaji pozdrowienia dla suportu!!, o funkcjonalnści narazie się nie wypowiadam bo nie palę w kotle (solar grzeje CWU a słoneczko nagrzewa chałupkę), juz wiedze kilka niedogodności... ale to opiszę jak uruchomię kocioł.Generalnie pomysł sterowania przez neta-super, stronka www-super,Tablet to normalnie maskra... moża filmy oglądać w kotłowni :) (ale po co??) :) brakuje mi w tablecie funkcjonalności modułu wykonawczego, fajnie bybyło jakby na tablecie dałoby radę zmieniac wszystkie ustwienia jak np na stronie www czy modole wykonawczym,przemiawia za tym wielkość,czytelnośc i wygoda.To taki opis na szybko, jak to się sprawdzi?? cięzko stwierdzić narazie napawam się efektem wizualnym i patrzę na stronę www (po jakiego grzyba??aaa wiem, patrze jak nagrzewa mi się zbiornik od cwu)

Ps Panowie watek powstał nie po, to żeby wychwalać pod niebiosa producentów,a opisac nasze wrażenia, ew podpowiedziec konstruktorom w którą strone mają się rozwijać czy pokazac gdzie my użytkownicy widzimy jakies niedogodności.

Budowniczy wszystkie twoje spostrzeżenia już kilka dni temu przekazałem do firmy. Kwestia za krótkich przewodów, wyprowadzenie szybkozłączy na czujniki.
Na tablecie można wszystko zmieniać jak prze www. tylko zaktualizuj system.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 07:01
A faktycznie ...zaaktalizowałem esterownik na tablecie i chodzi.... w sumie luz totalny...na co sie bawić na małym wyswietlaczu jak mozna ustawiać wszystko na 7" wyswietlaczu, kurcze ta wielkość robi wrażenie...

_marianek_
24-04-2011, 08:20
Panowie możecie coś więcej napisać o tym tablecie ? Jak z szybkością działania ? Jakie są funkcję po aktualizacja oprogramowania ? Czy to jest ten sam co na tym filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=9gKOGCdc8ug

Mam sterownik bruli.pl, który jest podłączony do internetu i strasznie się napaliłem na taki tablet.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 08:28
Cóz o nim napisac.....praktycznie wszystkie ustawienia robisz z tabletu...duzo łatwiej, dużo czytelniej, dużo szybciej :) dokładnie jest tak jak na filmie , ja tablet powieszę na stałe w kotłowni i samiast bawić się tym małym wyswietlaczem z kotła, wszelkie dane będę zmieniał bezposrednio na tablecie.

minertu
24-04-2011, 08:35
Co do tabletu to możesz mieć każdy z systemem Android.Ten z filmiku to jest ten sam co maja testerzy :)
Ja tabletu nie mam przy piecu bo nie mam zasięgu z routera (przydał by się access point) więc korzystam z laptopa w pokoju.Router jest w centralnym miejscu w domu ,nigdy nie myślałem o zasięgu w piwnicy czy kotłowni :wiggle:
Jak ktoś może to prosił bym o model accessa i konfig z routerem,może się skusze na zakup.

karoka65
24-04-2011, 09:44
Cóz o nim napisac.....praktycznie wszystkie ustawienia robisz z tabletu...duzo łatwiej, dużo czytelniej, dużo szybciej :) dokładnie jest tak jak na filmie , ja tablet powieszę na stałe w kotłowni i samiast bawić się tym małym wyswietlaczem z kotła, wszelkie dane będę zmieniał bezposrednio na tablecie.

A dlaczego chcesz go wyrzucić do kotłowni ? U mnie leży w pokoju i jak chcę coś zobaczyć to nie muszę nigdzie chodzić ani nawet lapka włączać.

minertu
24-04-2011, 10:36
A dlaczego chcesz go wyrzucić do kotłowni ? U mnie leży w pokoju i jak chcę coś zobaczyć to nie muszę nigdzie chodzić ani nawet lapka włączać.
Widzisz,każdy po swojemu ma jego zastosowanie.U mnie z racji tego,że lapek chodzi prawie cały czas jak nie śpię i jak nie pracuję więc z tableta mało korzystam i tez chciał bym go umieścić w kotłowni.Natomiast z braku zasięgu w kotłowni chyba zainwestuje w access pointa.

czarnyziutek
24-04-2011, 15:30
Jaki jest koszt takiego tabletu? Z tego co rozumiem to łączy się przez wifi z routerem a ten z kolei ze sterownikiem? Dobrze rozumiem?

Czy na telefon z Androidem jest ta sama aplikacja co na tablet?

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 16:58
A dlaczego chcesz go wyrzucić do kotłowni ? U mnie leży w pokoju i jak chcę coś zobaczyć to nie muszę nigdzie chodzić ani nawet lapka włączać.

A dla wygody użytkowania.... trochę trudno np rozpalać w kotle i latać do pokoju ustawiać pompki...tablet będzie słóżył jako panel informacyjny od kotła i na nim bęę zmieniać wszystkie parametry (a podgląd przedciez mam przez lapka i tel z androidem) jak słusznie zauwazył kol minertu każdy robi po swojemu i uwaza że tak jest najlepiej ;) czarnyziutek aplikacja chodzi na KAŻDYM tablecie z systemem android i nie wazne czy kupisz tablet npza 200zł czy 600-bedzie chodzić tak samo :D

Z tego co rozumiem to łączy się przez wifi z routerem a ten z kolei ze sterownikiem? Dobrze rozumiem? bardzo dobrze rozumiesz ! tablet łaczy się po wifi z ruterem a sterownik podpinasz po kabelku do AP. sterownik kotła------AP (po kablu) AP-----ruter (po wifi) a tablet to juz obojetnie.. on i tak łaczy się po wifi.

Na tablet i telefon jest dokładnie ta sama aplikacja

karoka65
24-04-2011, 17:52
A dla wygody użytkowania.... trochę trudno np rozpalać w kotle i latać do pokoju ustawiać pompki

A do czego masz panel wykonawczy ? Przecież na nim możesz rozpalić a resztę możesz zrobić wykorzystując tablet albo przez lapka.
Ale każdy robi jak mu pasuje i ja to szanuję jeśli jest mu tak na rękę.

karoka65
24-04-2011, 17:56
Budowniczy widziałeś moją kotłownię. Czy widzisz tam miejsce dla tableta ? ja nie. Lepiej jak będzie w domu. A teraz do kotłowni to już wcale nie zaglądam, bo po co.
Węgiel wsypałem wczoraj, następna przewidywana data zasypu to około 5 czerwca i jest mi z tym dobrze.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 18:18
karoka65 widziałem :) tez bym nie dawał tam tabletu ;) kurcze cos dziś mi sie zmarzło... solar nagrzał wodę ale mury sie wystudziły i w chacie 20 st...trza rozpalić... mam 2-3m3 drzewa które muszę spalić to palę drewnem, ale robie sterownik w konia...ustawiam tryb auto-wyciągam fizycznie wtyczkę od podajnika i luzio..(ale sobie wymysliłem nie?? ;D ) jak temp kotła spada to sterownik włancza dmuchawę zeby rozpalić i oczywiście podajnik..a że podajnik odlaczony....

karoka65
24-04-2011, 19:25
Budowniczy patrzyłeś na wykres temp. spalin ? Myślałem że te opowieści o 500 czy 600 stopniach to tylko jakaś mrzonka ale to fakt. Co by było gdybyśmy mieli -20 za oknem.
Mówię o tym co dzieje się z temp. spalin przy paleniu na ruszcie awaryjnym. Podejrzewam że taka sytuacja występuje w przypadku kotłów zasypowych.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 19:42
I proszę wyłapalem buga.....1 dzień właczony sterownik i juz błąd.... pale drzewm, chciałem zobaczyć co się bedzie działo wiec otworzyłem popielnik czyli zwiekszyłem cug..temp spalin wzrosła do ponad 500st i nagle co sie okazuje??? kocioł zamiast wyłaczyć dmuchawe i podajnik to ją załączył!!!! baaa mało tego zwieksza obroty dmuchawy,, czyli co robi? zwieksza temp spalania!!! podajnik wypycha eko nonstop a dmuchawa podje dużą ilosc powietrza!! bardzo niebezpieczna sytuacja grozi zagotowaniem wody w kotle!

darase
24-04-2011, 20:42
Budowniczy bruli steruje paleniskiem awaryjnym? Czy bruli dostał sygnał z czujników że temperatura w kotle ma 80st, a powrót też ma np. 60st? Jakie miałeś tem wody w kotle, tem spalin nie wyznacza tem w kotle. Kiedyś było napisane żeby czujnik spalin wyjmować do rozpalania awaryjnie. Nie wiem jak jest teraz.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 20:59
widzisz darase wszystko da się zrobić, trzeba wiedzieć tylko co się chce zrobic:) sterownik to komputer a komputer możesz oszukać... ja oszukuję sterownik, (odłanczając fizycznie kabel podajnika) poprostu firma wiedziała kogo wybrać do testów:wave: zrobiłem hipotetyczną sytuacje np w wypadku niedomkniętego popielnika na spalaniu retortowym czy wysokiej temp na kotle, w takim wypadku powinno wystąpić albo zrzucenie eko z podajnika,albo niepodawanie paliwa i powietrza.. a tu sterownik oszalał.sterownik był robiony pod ogniwo a tam nie ma rusztu awaryjnego wiec takie przypadki nie występują,ale dzięki róznym rodzajom kotłów i podpięciem sterownika bruli do nich, firma moze monitorować co robić w innych sytuacjach... zobacz sobie wykres Piotrek-domek

uzupełnienie- po godz 22 nastąpił brak odbioru ciepła,temp na kotle osiągneła 71st (do zadnej 55) i co sie stało??? właczył sie podajnik i dmuchawa...dmuchawa nabiera obrotów... podajnik chodzi... baaaaach 2 raz mam rozwalony kocioł :D oj to jest bardzo niebezpieczne...

czarnyziutek
24-04-2011, 21:53
Bobek też to u siebie przerabiałem jak chciałem palić na awaryjnym.
W instrukcji jest napisane, że trzeba wyjmować czujnik spalin.

Jak znajdę to wkleję cytat:

W sytuacji zastosowania rusztu rezerwowego w celu palenia drewnem lub
odpadami gospodarczymi należy usunąć czujnik wylotu spalin z
czopucha.


oj to jest bardzo niebezpieczne...

I to jest właśnie w rozdziale Bezpieczeństwo w tejże instrukcji :)

darase
24-04-2011, 22:01
Piotrek nieźle nahajcowałeś na tym awaryjnym :) temperatura spalin 400 a ledwo woda gorąca :) Może znasz tą piosenkę Elektrycznych gitar Nie pij Piotrek. ;) Ty się na to nie nadajesz :) Oj Piotrek Piotrek uwazaj bo spalisz czujnik temperatury.

karoka65
24-04-2011, 22:03
Budowniczy nie panikuj, ja ci gwarantuję że ci nic nie rozwali. Żadne 70, 80 stopni kociołkowi nie zaszkodzi. Zadziałają inne zabezpieczenia. Kiedyś jak miałem kocioł zasypowy a nie miałem pompki często zapowietrzał mi się wężownica w bojlerze. Wtedy zakręcałem grzejniki, otwierałem popielnik żeby powietrze szło na maxa i dorzucałem węgla. Sam doprowadzałem do zagotowania wody w układzie, wtedy przebijało bojler i jakiś czas grzał normalnie.
Jak się woda zagotowała to aż huczało w rurach ale po chwili przechodziło i nigdy się nic nie stało.
Aaa dopowiem że 3 grzejniki są podłączone na rurach plastikowych (Genova) i nic się też z nimi nie stało.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 22:05
eee akurat tego rozdziału nie czytałem :D

darase
24-04-2011, 22:05
Piotrze zrób tak czujniki temperatury wody w kotle daj do zimnej wody, sprawdzisz czy działają Ci zawory bezpieczeństwa :D

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 22:06
A kto mówi ze panikuje?? spoko....moja instalacja duzo zniesie :)

karoka65
24-04-2011, 22:07
No a instrukcje trzeba czytać zanim się zapali.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 22:11
Haha, mam kilka mozliwosci obniżenia temp kotła 1 dolewam zimnej wody do instalacji (troche ryzykowne przy 80st ,ale wykonalne) 2 zwiekszenie szybkości przepływu wody przez instalację, i wreszcie właczenie zapotrzebowania domu na ciepło narazie sprawdzam możliwości sterownika a takie coś zdecydowanie mi się nie podoba!

darase
24-04-2011, 22:16
Budowniczy można jeszcze krany z ciepłą wodą otworzyć, dobra metoda sprawdzana na starym piecu, wtedy bojler działa jak wężownica schładzająca.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-04-2011, 22:18
Budowniczy można jeszcze krany z ciepłą wodą otworzyć, dobra metoda sprawdzana na starym piecu, wtedy bojler działa jak wężownica schładzająca.

ooo widzisz... 400l ciepłej wody wywale do oczyszczalni ;) no nic na dziś dość eksperymentów idę spać :)

SUSPENSER
24-04-2011, 22:35
Miałem dzisiaj inną akcję - przełączyłem w tryb ręczny, żeby spalić trochę gazet i kartonów, dorzuciłem je na palnik bezpośrednio zostawiając włączony nawiew, patrzę a tu mi się włączyła pompa CO [w trybie LATO].
Spróbowałem ją wyłączyć, a sterownik mnie olewał i dalej swoje, i grzeje franca dom gdy w środku mam 23 st i pozasłaniałem okna, żeby mi słońce wnętrza już nie nagrzewało !

Wyłączyłem dziada na chwilę to się uspokoił.

Czy w przypadku gdy np. temp. kotła przekroczy zadaną o 6 st to sterownik włącza standardowo obie pompy, żeby się wychłodzić, bo włącza się jakieś zabezpieczenie przed zagotowaniem wody [nawet gdy osiągnął dopiero 60 st jak w moim przypadku] ?

karoka65
25-04-2011, 10:55
Dobrze żeby wypowiedział się w tej kwestii ktoś z firmy, wiedzą jakie zabezpieczenia są porobione i jak działa oprogramowanie w danej sytuacji.
Myślę Suspenser że wszedłeś w inny tryb pracy (ręczny) i ustawienia (lato) z automatycznego już wtedy nie działa. Wtedy włączasz i wyłączasz wszystko ręcznie.
Ale to tylko moje przypuszczenia.

karoka65
25-04-2011, 11:00
Dopowiem że Ognik tak mi robił że jeśli kocioł przekroczył temp. zadaną chyba o 10 stopni to wtedy pomimo to że pracowała pompa CO a temp. CWU była jak w nastawie to sterownik i tak włączał pompę CWU żeby schłodzić kocioł. Wkurzało mnie to trochę bo po nocy jak zrobił tak kilka razy to zamiast np. zadana wynosiła 46 to rano było 53 na bojlerze.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
25-04-2011, 15:47
I po to panowie mamy sprzet do testowania żeby to wszystko wyłapać :) im wiecej rzeczy znajdziemy tym wiecej rzeczy konstruktorzy będa mogli poprawić !

darase
25-04-2011, 16:24
Budowniczy jesteś testerem ma 6tkę :) tylko nie pij tyle ;) Sprawdź jak sterownik wbija gwoździe.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
25-04-2011, 16:48
darase pudło.....nie pije :)

darase
25-04-2011, 17:00
Każdy pije :) Ja herbatę np., nie obrażaj się to mały żarcik. ;)

minertu
25-04-2011, 20:30
Bobek_Budowniczy czy to co się stało z sterownikiem było w trybie ręcznym czy w automatycznym?
Jeżeli w automatycznym to to faktycznie jest problem ale jeżeli w trybie ręcznym to w tej sytuacji sterownik jest zdany na Ciebie.
Wg powiedzenia jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.
Nie dostosowałeś się do instrukcji,oszukałeś sterownik a tego się nie powinno robić.
Można kombinować (ja też to robię :) ) ale nigdy nie odłączam podajnika czy wentylatora.


Spróbuj zagotować wodę w trybie automatycznym i bez kombinowania,ja na eCoalu tego nie zrobię choć próbowałem wielokrotnie.Z brulim powinno być podobnie choć go nie znam.
Dziwny przypadek.

Jestem ciekaw co odpisze elektro-system czy to błąd w sterowniku czy niedostosowanie się użytkownika do jego instrukcji.:???:

minertu
25-04-2011, 20:47
Oglądałem wykresy i alarmy i dziwi mnie trochę Twoja reakcja bo temp CO doszła do 55stC a max zadana to 80stC więc nie wiem skąd ta panika.Zmień maksymalną na 70stC i powtórz to co zrobiłeś przedtem.I poczekaj co zrobi sterownik,daj mu chwile czasu na odpowiednią reakcje bo do zagotowania wody daleka droga.

Zastanawia mnie tez fakt,że temp powrotu była wyższa od temp na kotle,jakim cudem? Czy czasem nie masz coś nie tak podłączone?

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
25-04-2011, 20:53
minertu no kolego bez przesady... jakby to był tryb reczny to bym nawet o tym nie wspominał....elektro-system napewno zajmie się sprawą ( w to akurat nie wątpie-za poważny bug) widzisz dlatego testerom wysyłaja sterowniki zeby tak kombinowali, robimy poprostu to- na co inni użytkownicy nie wpadną....a teraz zagozenia..moja instalacja jest za wymiennikiem ciepła,przyjmijmy sytuacje : -20 na dworze, odbiór ciepła przez podłogówkę, odbiór przez grzejniki ,do tego włacza sie cwu -kocioł chodzi pełną mocą ..podaje opał i powietrze, nagle sterownik pokojowy zatrzymuje pompke od podłogówki, sterownik pokojowy nr2 zatrzymuje pomke od grzejników i na to wszystko nagrzała się woda w cwu... kocioł nie zdąży wychamować przy 70st właczy sie znowu podawanie opału i powietrza i nieszczęscie gotowe.na marginesie przy 2 alarmie akurat siedziałem na necie i wysłałem jareckiemu na priva linka... obserwował zachowanie sterownika wraz ze mną

ehhh kolego wiesz co to znaczy temp ZADANA a maksymalna????? patrzysz na wykresy a nie umiesz ich odczytac.....popatrz na prace sterownika na początku była poprawna.. a jak zaczełem eksperymentowac co sie zaczeło dziac... do paniki droga daleka.... jakbym miał 120 na kotle zacząłbym się martwić :)

darase
25-04-2011, 20:56
Budowniczy od 70 do 90 to jest 20st myślisz że tak by wzrosło?

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
25-04-2011, 21:11
Ile ?w mojej instalacji przy braku poboru ciepła? przy otwartym popielniku jakies 2-3min, przy zamknietym popielniku masz na wykresie od godz 22, ale panowie nie zapominajmy jednej rzeczy!!! to jest moje celowe działanie, nie wiem jakby zachował sie sterownik w innych sytuacjach, bede miał czas- i jak będzie chlodno to potestuje.

Zastanawia mnie tez fakt,że temp powrotu była wyższa od temp na kotle,jakim cudem? Czy czasem nie masz coś nie tak podłączone?
Nie- poprostu mam wymiennik ciepła -i sterownie odbiorem ciepła mam za wymiennikiem (co zresztą napisalem)

darase
25-04-2011, 21:32
Wiesz budowniczy Twoim sposobem można załatwić każdy sterownik, ustawić zadaną tem na max np. 90st i przy końcu odciąć całkowicie odbiór ciepła i na bank sprawdzimy czy mamy sprawne zawory bezpieczeństwa lub jak działa naczynko otwarte. Ciekawe doświadczenie.

SUSPENSER
25-04-2011, 21:40
Dobrze żeby wypowiedział się w tej kwestii ktoś z firmy, wiedzą jakie zabezpieczenia są porobione i jak działa oprogramowanie w danej sytuacji.
Myślę Suspenser że wszedłeś w inny tryb pracy (ręczny) i ustawienia (lato) z automatycznego już wtedy nie działa. Wtedy włączasz i wyłączasz wszystko ręcznie.
Ale to tylko moje przypuszczenia.

Sprawdziłem oba tryby.

Czekam na odpowiedź Elektro-System [chyba czytają ten wątek?].

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
25-04-2011, 21:40
Nic z tego darase....testowałem ten numer na tatarku chodził jak złoto.... mam jesze kilka takich numerów w zanadrzu ;)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
25-04-2011, 21:41
SUSPENSER Swięta jeszcze trwają ;)

karoka65
25-04-2011, 21:54
Panowie nie podniecajcie się że Budowniczy odkrył jakąś rewelację. Każdy i to dosłownie kazdy wprawiony operator kotła który ma dobre pojęcie o co w tym wszystkim chodzi może oszukać każdy, dosłownie każdy sterownik. Jeszcze nie ma takiego mądrego nie ujmując wiedzy ludzi którzy tworzą te urządzenia żeby stworzył taki sterownik który przy celowym działaniu nie można by zrobić w konia.
Chcecie to jutro podepnę pompy, dmuchawę i podajnik pod Ognika a wykresy zrobi Bruli.
Zobaczycie do czego można doprowadzić nawet sterownik z PID.
Jarecki też dobrze o tym wie i ciekawe czy zrobi borutę w Elektro-miz.
Trzeba przed wszczęciem grzebania i rozpaleniem w kotle przeczytać instrukcję obsługi po to jest ona dostarczana dla odbiorcy i postępować zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia.
W większości przypadków jest akurat na odwrót.
Ruszt awaryjny jak sam nazwa wskazuje służy do czasowego awaryjnego zabezpieczenia ciągu eksploatacji kotła do czasu usunięcia awarii.
Jeśli ktoś nie chce korzystać z automatu to niech sobie kupi kocioł zasypowy.
A jeśli całkowicie padnie sterownik ? Czy możliwe by było to co zaszło ?
Ruszt awaryjny został moim zdaniem stworzony właśnie do tego żeby w razie awarii sterownika bądź mechanizmu podającego zabezpieczyć na krótką metę pracę kotła.
Rozpalamy na ruszcie, podłączamy na krótko pompę obiegową i palimy regulując dopływ powierza przez odpowiednie uchylenie drzwiczek popielnika.
Tak ja to pojmuję, może się mylę.
A dodam jeszcze że obiecanej Cobry jeszcze nie otrzymałem.
Z grzeczności nasz kolega Jarecki podesłał mi instrukcję tego sterownika którą już chyba dwa razy przestudiowałem, żeby nie popełniać błędów i nie pisać później głupot.
Mam już pytania co do niej ale nie tutaj i jeszcze nie teraz.

darase
25-04-2011, 21:58
Karoka mądrze piszesz, trzeba zachować obiektywizm, szacun kolego.

karoka65
25-04-2011, 22:14
Karoka mądrze piszesz, trzeba zachować obiektywizm, szacun kolego.

Myślę że nie wszyscy zgodzą się z tym co napisałem.
Można oczywiście wrzucić na ruszt jakieś papiery, dwa trzy kawałki drewna które pozostało z budowy co jakiś czas ale w granicach przyzwoitości.

karoka65
25-04-2011, 22:29
Nie chce mi się jeszcze spać to opiszę wam historię znajomego mojego kuzyna tego ze śląska.
Wybudował nowy domek i przyszedł czas na rozruch centralnego ogrzewania żeby podsuszyć i wygrzać trochę dom.
Kupił Taurusa Bizona takiego jak ma mój kuzyn. Instalator odpalił coś tam poustawiał i odjechał oznajmiając że resztę to już sobie sam doreguluje.
Temperatura bardzo powoli się dźwigała na kotle i trochę go to denerwowało. Przyszedł kolega który mu poradził że tam gdzieś słyszał że na ruszta dorzucić to szybko się nagrzeje.
Narzucili trochę węgla orzecha i rzeczywiście temp. się zaczęła szybciej piąć w górę.
A to co tu będziemy siedzieć ?
Nawali na ruszta ze 20kg orzecha pozamykali dom i poszli.
Przychodzi za dwa dni zobaczyć czy węgla nie trzeba dosypać.
Już nie było do czego dosypywać.
W kotłowni spadła część świeżych tynków od pary, wszystkie luty na rurach w promieniu 3,5m od kotła puściły a sterownik na kotle normalnie się stopił, blachy wymiennika poodkształcane.
Głupota ludzka nie zna granic.

darase
25-04-2011, 22:35
Świetny przykład dla lubiących inaczej eksperymentować. Zupełnie dobry przykład dla bajki sąsiedzi Pat i Mat, też mają nieziemskie pomysły :)

minertu
26-04-2011, 10:03
minertu no kolego bez przesady... jakby to był tryb reczny to bym nawet o tym nie wspominał....elektro-system napewno zajmie się sprawą ( w to akurat nie wątpie-za poważny bug) widzisz dlatego testerom wysyłaja sterowniki zeby tak kombinowali, robimy poprostu to- na co inni użytkownicy nie wpadną....a teraz zagozenia..moja instalacja jest za wymiennikiem ciepła,przyjmijmy sytuacje : -20 na dworze, odbiór ciepła przez podłogówkę, odbiór przez grzejniki ,do tego włacza sie cwu -kocioł chodzi pełną mocą ..podaje opał i powietrze, nagle sterownik pokojowy zatrzymuje pompke od podłogówki, sterownik pokojowy nr2 zatrzymuje pomke od grzejników i na to wszystko nagrzała się woda w cwu... kocioł nie zdąży wychamować przy 70st właczy sie znowu podawanie opału i powietrza i nieszczęscie gotowe.na marginesie przy 2 alarmie akurat siedziałem na necie i wysłałem jareckiemu na priva linka... obserwował zachowanie sterownika wraz ze mną

ehhh kolego wiesz co to znaczy temp ZADANA a maksymalna????? patrzysz na wykresy a nie umiesz ich odczytac.....popatrz na prace sterownika na początku była poprawna.. a jak zaczełem eksperymentowac co sie zaczeło dziac... do paniki droga daleka.... jakbym miał 120 na kotle zacząłbym się martwić :)
Bez urazy,wykresy to ja potrafię czytać ale dlaczego nie poczekałeś aż temp CO przekroczy temp maksymalna.Doszedłeś (o ile o ten dzień chodzi 24.04.2011) do temp CO 74*C (powrót taki sam) alarm odnośnie przekroczenia temp max na piecu jest nieco ponad 80*C.Piszesz do czego mogło by dojść ale nie doszło bo za wcześnie zrezygnowałeś.Ja Cię nie atakuję w żaden sposób i nie obrażam,że nie umię czegoś odczytać.Sam jestem ciekaw odpowiedzi z elektro-system.
Nie mam sterownika bruli ale mam eCoala i też sprawdzałem jak działają czujniki i powiem tak.Temp zadana była 70*C pompa cyklicznie,temp max CO 80*C i dopiero po przekroczeniu bodajże temp max o 2 *C zadziałał alarm,nie wiem jaka jest histereza ale alarm zadziałal a u Ciebie nie mógł bo nie osiągnął temp max czyli 80*C zadziałał tylko czujnik temp spalin,gdyby temp na piecu przekroczyła temp max 80*C jestem pewien ,że nastapiłby alarm przekroczenia tejże temp co spowodowało by bądź uruchomienie pompy CO,CWU lub wygaszenie kotła.Nie chcę być mądrzejszy od Ciebie i pewnie nie będę ale za wcześnie wysunąłeś wnioski moim zdaniem.
Czekam co odpowie twórca sterownika :)
Pozdrawiam.


Ps Jeszcze się poprawię,wejdź sobie w alarmy i zdarzenia tam masz zaznaczone alarmy i temp dla CO jest ustawiona na 90*C,piec zacznie swoje robić gdy przekroczy tą temperaturę.A to,ze podawał i włączał dmuchawę działo się przy niższej temp.

karoka65
26-04-2011, 10:33
Z całym szacunkiem dla kolegi Budowniczego ale podpisuję się pod tym co napisał minertu.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
26-04-2011, 15:52
no k... czy wy ludzie nie widzicie zagożenia??? napiszę dosadniej slepi jestescie??

Piszesz do czego mogło by dojść ale nie doszło bo za wcześnie zrezygnowałeś



w czarnobylu czekali.... bez przesady, po to testuje sie sterowniki na rózne mozliwe sposoby żeby takie cos wyłapywac.
minertu czy ty wiesz o czym piszesz??? przeczytaj DOKŁADNIIE co napisałem!!! Rozumiesz że sa inne instalacjie i w przypadku braku odbioru ciepła przez dom takie cos dosłownie w chwile zagotuje wode,a od zagotowania do nieszczęscia chwila ...ehhh

minertu
26-04-2011, 20:22
no k... czy wy ludzie nie widzicie zagożenia??? napiszę dosadniej slepi jestescie??




w czarnobylu czekali.... bez przesady, po to testuje sie sterowniki na rózne mozliwe sposoby żeby takie cos wyłapywac.
minertu czy ty wiesz o czym piszesz??? przeczytaj DOKŁADNIIE co napisałem!!! Rozumiesz że sa inne instalacjie i w przypadku braku odbioru ciepła przez dom takie cos dosłownie w chwile zagotuje wode,a od zagotowania do nieszczęscia chwila ...ehhh
Bez urazy ale czy ?
Skoro go testujesz na wszystkie możliwe sposoby to robisz to do końca? Ja uważam,że nie.
Ja temat kończę bo i tak będziesz swoje zdanie trzymał.I nie obrażaj się na mnie :)
Czekam co Ci odpowie elektro-system.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
26-04-2011, 20:37
Ja sie nie obrażam :) testuje to na SWOJEJ instalacji z zachowaniem umiaru :) jak wspomniałem wymuszam pewnie zachowania sterownika, sterownik bruli był chyba robiony pod kocioł na ekogroszek,bez rusztów wodnych, ja mam ruszta wodne które widac jakie są niebezpieczne,poza tym jezeli masz instalacje bez wymiennika ciepła taka sytuacja nie jest możliwa,bo nie masz krótkiego obiegu, ja mam obieg kocioł-wymiennik ciepła-kocioł wszystkie pompki mam za wymiennikiem ciepła,którymi mogę dowolnie sterować,

minertu
26-04-2011, 21:05
Właśnie,tymi pompkami ma sterować sterownik bruli i w razie potrzeby wychłodzić piec,nie wiem jak to masz popodłanczane i rozmieszczone czujniki.Jak możesz to zrób jakiś szkic jak to wygląda.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
26-04-2011, 21:09
Właśnie,tymi pompkami ma sterować sterownik bruli

Nic z tego,mam 2 niezależne obiegi ciepła, 1-obieg to podłogówka, a 2 obieg to grzejniki, w kazdym pokoju mam temp taka jaką chce, w salonie moge miec 22 a w pokoju np 28 czy 15.

minertu
26-04-2011, 21:30
Nic z tego,mam 2 niezależne obiegi ciepła, 1-obieg to podłogówka, a 2 obieg to grzejniki, w kazdym pokoju mam temp taka jaką chce, w salonie moge miec 22 a w pokoju np 28 czy 15.
Czyli pies pogrzebany jak się to mówi.
Ps.Podoba mi się Twój domek :) mi się taki marzy ale niestety mam dom po dziadkach i kupa kasy już w niego włożona.
I nie potrzebnie taki duży.Może kiedyś postawie :)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
27-04-2011, 19:33
Spoko wodza, firma trzyma rekę na pulsie... zainteresuje sie schematem mojej instalacji i pewnie dorzuci dodatkowe opcje.minertu przeciez ten domek nie jest taki duzy ;) ma tylko 140m2 +36 m2 garaż.

karoka65
27-04-2011, 20:48
Myślę że to minertu trafiła się wielka chałupa w spadku.

minertu
28-04-2011, 08:56
Spoko wodza, firma trzyma rekę na pulsie... zainteresuje sie schematem mojej instalacji i pewnie dorzuci dodatkowe opcje.minertu przeciez ten domek nie jest taki duzy ;) ma tylko 140m2 +36 m2 garaż.
Że duży to miałem na myśli mój a podoba mi się Twój :)
Co do Twojego schematu problemem jest to,że nie do końca sterownik steruje tym czym ma ,wiesz dla czego :)

minertu
28-04-2011, 08:58
Myślę że to minertu trafiła się wielka chałupa w spadku.
Strzał w 10 ,tyle,że cała do remontu,na szczęście już końcówka została. :)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
29-04-2011, 18:55
Pozyjemy, zobaczymy... dlatego testuje sie sterowniki żeby mogły pracować na KAŻDEJ instalacji, niezależnie od rodzajów ogrzewania. plus dla firmy że chcą sprawdzać , jak chodzi ICH sterownik ,na róznych instalacjach, a nie.... jak inni producenici umywają ręce...pamietajmy że jest to produkt nowy, i jak MY nie będziemy zgłaszac poprawek,ulepszeń,czy róznych pomysłów to skąd producent ma wiedzieć czego oczekujemy?

SUSPENSER
30-04-2011, 08:47
Mam 2 uwagi co do sterownika:

1) Gdy chcę zmieniać ustawienia telefonem to po kliknięciu w dowolną zakładkę w menu schemat [np. Programatory] rozwija się menu nie pod zakładką a w prawym górnym rogu strony przez co jej nie widać gdy strona jest powiększona i trzeba ją przesuwać.
2) Co do tableta to rzadko się on przydaje [przynajmniej u mnie], bo postawić go nie da rady [brak podstawki], powiesić także a dodatkowo praktycznie musiałby wisieć z kablem zasilającym a ten jest podłączany z boku wtyczką prostą co kiepsko wygląda

Co do samego sterowania to faktycznie są bardzo duże oszczędności węgla przy grzaniu samego CWU dzięki strefom czasowym - u mnie aktualne zużycie to poniżej 4 kg/dobę [dokładniej napiszę gdy skończy się te 50 kg które wsypałem 19.04].

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
30-04-2011, 15:09
SUSPENSER wiesz czego mi brakuje? szybkiego menu w tablecie, np tryb auto, wyłacz dmuchawe etc... wtedy tablet mógłby z powodzeniem zastąpić moduł wykonawczy.

minertu
30-04-2011, 17:06
SUSPENSER wiesz czego mi brakuje? szybkiego menu w tablecie, np tryb auto, wyłacz dmuchawe etc... wtedy tablet mógłby z powodzeniem zastąpić moduł wykonawczy.
Słuszna uwaga,gdyby miał być modułem wykonawczym to opcje przejścia w tryb ręczny i w nim wył-zał pomp i dmuchawy oraz podajnika były by jak najbardziej na miejscu.

minertu
30-04-2011, 17:22
Ale jak wszyscy chyba wiemy,że zabawa z eSterownik na androidzie a dokładniej przez telefon jest niebezpieczna. Moim i nie tylko moim zdaniem jest powód do niepokoju.
Załóżmy ,że wyjeżdżamy na narty , jak każdy z nas lubi się pochwalić gadżetami z kolegami i pokazujemy znajomemu jak sobie sterujemy piecykiem przez internet
i zmieniamy dla pokazania mu jakiś parametr podawania lub dmuchawy,cokolwiek ,zatwierdzamy i nagle bach traci się zasięg albo pada bateria w telefonie i dalej możecie sobie wyobrazić co się z kociołkiem może dziać pomimo,że mamy pewne zabezpieczenia.
Ogólnie uważam,że każdy podchodzi do tego z jakąś odpowiedzialnością i będzie ta aplikacja służyła do przemyślanych korekt sterowania a nie do chwalenia się bo wtedy za skutki winę ponosisz tylko Ty a nie twórca aplikacji i sterownika.:stirthepot:
Pozdrawiam.

darase
30-04-2011, 18:48
Minertu napisał " ...zatwierdzamy i
nagle bach traci się zasięg albo pada
bateria w telefonie i dalej możecie
sobie wyobrazić co się z kociołkiem
może dziać pomimo,że mamy pewne
zabezpieczenia" najlepiej nie panikować :) ładowarka, wejście do internetu z jakiegokolwiek komputera lub innego telefonu na stronę esterownik i po kłopocie. Już się kolega chwalił na nartach? ;)

Wojtek_mazury
30-04-2011, 19:15
Minertu napisał " ...zatwierdzamy i
nagle bach traci się zasięg albo pada
bateria w telefonie i dalej możecie
sobie wyobrazić co się z kociołkiem
może dziać pomimo,że mamy pewne
zabezpieczenia" najlepiej nie panikować :) ładowarka, wejście do internetu z jakiegokolwiek komputera lub innego telefonu na stronę esterownik i po kłopocie. Już się kolega chwalił na nartach? ;)

Uważam, ze Minertu ma rację. Po co sterować z odległego miejsca przez telefon czy też stronę esterownik jeśli w można nastawić strefy czasowe? Przed wyjazdem trzeba odpowiednio zaprogramować sterownik i nie ruszać nastaw. To sterowanie nastawami jest zależne od Internetu. Czasami , choć nie często ale są z nim kłopoty.

minertu
30-04-2011, 19:22
Minertu napisał " ...zatwierdzamy i
nagle bach traci się zasięg albo pada
bateria w telefonie i dalej możecie
sobie wyobrazić co się z kociołkiem
może dziać pomimo,że mamy pewne
zabezpieczenia" najlepiej nie panikować :) ładowarka, wejście do internetu z jakiegokolwiek komputera lub innego telefonu na stronę esterownik i po kłopocie. Już się kolega chwalił na nartach? ;)
Nie nie chwaliłem się,chodzi o" co by było gdyby" a za nim znajdziesz jakikolwiek dostęp do nety czy naładujesz telefon to wiele do tego czasu może sie zdażyć.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
30-04-2011, 20:37
Mi chodzi bardziej o palmtop,jezeli miałby szybkie menu, to sterujesz nim zamiast panelu wykonawczego, i tak mam połaczenie z tabletem przez sieć lan, a nie www,

Wojtek_mazury
30-04-2011, 20:45
Bobek. Już kiedyś Cię pytałem czy przez LAN (sieć wewnętrzna bez Internetu) masz możliwość wyświetlania wykresów? czy też do wyświetlania wykresów konieczne jest połączenie z Internetem? Ale albo nie wytłumaczyłeś albo nie zrozumiałem. Możesz odłączyć się od Internetu i wywołać opcję wykresów?No i opisać, czy działają czy nie?

darase
30-04-2011, 20:55
Takim dostępem przez telefon do sterownika nie musimy zaraz przechodzić na tryb ręczny, ale np. dokonać korekty temperatury zadanej lub sprawdzić ilość opału a to jest bardzo przydatne :)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
30-04-2011, 21:45
Wojtek_mazury sorki widocznie nie zauważyłem pytania, tablet jest połaczony w trybie lan, czyli wewnętrzne IP, a tel na adroidzie przez www, nie bardzo moge sie odłaczyć od netu bo mam ruter wifi z brakiem mozliwosci grzebania w nim ( ruter dostawcy internetu) , odłacze ruter fizycznie to padnie mi Acess Point i nie mam znowu połaczenia z wifi z bruli-ego ,taka lekka kombinacja, kiedys padł mi net..ale tablet normalnie łaczył się ze sterownikiem od kotła.coś jak strefa DMZ

Wojtek_mazury
30-04-2011, 21:50
Dzięki. Myślałem, po prostu o wyciągnięciu z routera kabla dostarczającego Internet. Prawdopodobnie zwykły kabel telefoniczny (nie sieciowy 230V lub LAN) i wtedy (nic się nie dzieje WiFi działa) sprawdzeniu czy można z tabletu wywołać wykresy i czy się wyświetlą.

karoka65
30-04-2011, 22:43
Dzięki. Myślałem, po prostu o wyciągnięciu z routera kabla dostarczającego Internet. Prawdopodobnie zwykły kabel telefoniczny (nie sieciowy 230V lub LAN) i wtedy (nic się nie dzieje WiFi działa) sprawdzeniu czy można z tabletu wywołać wykresy i czy się wyświetlą.

Nie pamiętam dokładnie ale chyba Ci odpowiadałem. Nawet jak masz przerwę w dostawie neta przez kilka godzin to i tak możesz sprawdzić wykresy ponieważ są one zapisywane na karcie SD sterownika.
Sprawdzone.
Aha, jak kiedyś któryś bardzo skrupulatny kolega powiedział to nie wykresy, ale DANE do wykresów.
Żeby znowu nie musiał się męczyć.

karoka65
30-04-2011, 22:46
czy można z tabletu wywołać wykresy i czy się wyświetlą.
TAK. Można sprawdzić wykresy, w takiej postaci jak na stronce eSterownik.pl

minertu
01-05-2011, 08:40
Takim dostępem przez telefon do sterownika nie musimy zaraz przechodzić na tryb ręczny, ale np. dokonać korekty temperatury zadanej lub sprawdzić ilość opału a to jest bardzo przydatne :)
Nikt nie napisał,że musimy :) ale możemy i my jako użytkownicy "musimy" robić to z pełna świadomością tego co robimy bo inaczej stanie się to co opisałem post wcześniej.Nie uważam,że tych opcji ma tam nie być chodzi o naszą świadomość to tyle :)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
02-05-2011, 18:26
No i ujarzmiłem bestię :) zostało mi z budowy trochę drewna które musze spalić, wiec wymysliłem sobie że spalę to w kotle na eko, no i spalam :) a procesu spalania pilnuje sterownik, po zasięgnięciu informacji z firmy ELEKTRO-SYSTEM s.c. dotyczacej wyciągania czujnika temp spalin,dostałem informacje że temp > 500st może uszkodzić czujnik, wiec przy rozpalaniu kotła pilnuję tylko żeby temp nie była wyższa niż własnie te 500st,następnie wyciągam fizycznie wtyczkę od podajnika,ustawiam parametry, włączam tryb auto- i mam w nosie, reszty pilnuje sterownik a ja od czasu do czasu podkładam tylko drewno.

Ps Ktos może mówił że kocioł na eko ma spalać tylko eko??? ;)

bossik
02-05-2011, 20:03
Technika poszła naprzód nawet w tej dziedzinie. Planujemy właśnie wymianę kotła i bierzemy pod uwagę Merkury Zębca, ze sterownikiem dzięki któremu też można sterować przez sms lub internet.

darase
02-05-2011, 21:02
bossik kotły zębca nie idą? potrzebna reklama? :) dostęp do internetu jest ale potrzebny dodatkowy moduł, "ogarnij się" ;)

karoka65
03-05-2011, 10:08
potrzebna reklama? :)
Chyba trafiłeś w dychę.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
03-05-2011, 11:03
Chłopaki wyluzujcie, jeżeli są inne sterowniki sterowane przez net, to dlaczego by nie? niech użytkownicy opisują, porównamy, zobaczymy.

karoka65
03-05-2011, 11:06
No to mamy zimę od nowa.
Zobaczcie na temp. zewnętrzną.
https://esterownik.pl/remote/447
Śnieg wali jak w grudniu, bielutko.

darase
03-05-2011, 11:43
karoka nie jesteś podłączony

karoka65
03-05-2011, 12:04
Jestem cały czas podłączony, może przez tą śnieżycę net przymulił.
Mam radiówkę.

darase
03-05-2011, 12:09
To możliwe, raz jesteś raz nie :)

darase
03-05-2011, 12:44
Karoka aż strach pomyśleć jaką miałbyś tem spalin przy minus 20 st. Chyba jest coś nie tak.

minertu
03-05-2011, 12:51
To możliwe, raz jesteś raz nie :)
A Ciebie nie ma w ogóle :)

darase
03-05-2011, 13:10
Minertu teraz pisałem o tem spalin, dużo idzie w komin u Karoki, u mnie teraz tem spalin 80st, tem w pokoju 26st na dworze 8st. Teraz palę jakąś resztką miału z ekogroszkiem. Jak uzbieram 100zł na router 3g to na zimę się podłączę. Teraz wszystkie środki kieruję w ocieplenie, może uda się 3 ścianę docieplić. :) Jak teraz widzę grubość ściany 50cm plus tynk to już mi gorąco :)

karoka65
03-05-2011, 13:21
Trzeba by kociołek przeczyścić ale mi się nie chce, hehe.
Jak przeczyszczę to spaliny spadają o jakieś 30 do 40 stopni.
Nie wiem czy dobrze ten czujnik mam zamontowany bo nie miałem jak (rura do komina przez ścianę) wywierciłem otworek w samym czopuchu zaraz na wylocie z kotła.
Nie wiem czy na odpowiednią głebokość włożyłem bo pan Edward z Elektro-System mówił że czasami włoży się za płytko albo trochę głębiej i może być różnica w pomiarze nawet 40 stopni.
Teraz widzicie jaki ma sens mierzenie temp. na przyłożenie ręki bądź termometru do czopucha.
Dla firmy raczej nie są ważne te wartości lecz trendy wzrostów i spadków.

minertu
03-05-2011, 13:24
Trzeba by kociołek przeczyścić ale mi się nie chce, hehe.
Jak przeczyszczę to spaliny spadają o jakieś 30 do 40 stopni.
Nie wiem czy dobrze ten czujnik mam zamontowany bo nie miałem jak (rura do komina przez ścianę) wywierciłem otworek w samym czopuchu zaraz na wylocie z kotła.
Nie wiem czy na odpowiednią głebokość włożyłem bo pan Edward z Elektro-System mówił że czasami włoży się za płytko albo trochę głębiej i może być różnica w pomiarze nawet 40 stopni.
Teraz widzicie jaki ma sens mierzenie temp. na przyłożenie ręki bądź termometru do czopucha.
Dla firmy raczej nie są ważne te wartości lecz trendy wzrostów i spadków.
W ogniwie też jest zaraz na wylocie w czopuchu i na głębokość polowy czopucha czyli dł=r czopucha

minertu
03-05-2011, 13:27
Minertu teraz pisałem o tem spalin, dużo idzie w komin u Karoki, u mnie teraz tem spalin 80st, tem w pokoju 26st na dworze 8st. Teraz palę jakąś resztką miału z ekogroszkiem. Jak uzbieram 100zł na router 3g to na zimę się podłączę. Teraz wszystkie środki kieruję w ocieplenie, może uda się 3 ścianę docieplić. :) Jak teraz widzę grubość ściany 50cm plus tynk to już mi gorąco :)
To Ty jeszcze neta w domu nie masz?Jak masz możliwość to od razu sobie kable rozprowadź RJ45 i rs232 od pieca do kompa.

darase
03-05-2011, 13:35
Minertu przy laptopie nie mogę siedzieć bo synek grywa często , często jestem poza domem, mam kartę iplusa w telu i wszędzie dostęp do internetu. Email-e też dostaję na tel, mam subskrypcję wątków i gdy ktoś napisze to już wiem.

darase
03-05-2011, 13:40
Karoka czyści piec :)

karoka65
03-05-2011, 13:58
Darase druga sprawa to że nie mam tak jak ty czy zdecydowana większość firmowego kotła, tylko jakiegoś badziewiaka z alledrogo.
Myślę że laboratorium żadnego on nie widział a i tak źle nie wygląda na wykresach.
Śmiga ponad dwa lata bezawaryjnie i jestem z niego bardzo zadowolony.
No raz musiałem założyć zawleczkę bo w eko ktoś zapakował klucz oczkowy 13-kę i już tego ślimak nie dał rady przełknąć.
Także widzicie że nawet za 4800 + pompa obiegowa z nie najwyższej półki gratis i też człowiek może być zadowolony.
A co ważne że Bruli prowadzi ten wynalazek dobrze.
Przez to myślę że otrzymałem od firmy ten zestawik bo dla nich też to dużo informacji o tym jak sprawuje się ich wyrób na różnych kotłach.
Wydaje mi się że łatwiej jest zrobić sterowanie pod jeden kocioł niż taki który będzie w stanie poprowadzić prawidłowo znaczną cześć kotłów jakie są produkowane i nie tylko tych najlepszych.

karoka65
03-05-2011, 14:00
Karoka czyści piec :)

Już pisałem że mi się nie chce. Olał go, niech grzeje trochę atmosferę, może śnieg przestanie sypać.

karoka65
03-05-2011, 14:07
UPS znowu się przydaje bo chyba jakieś gałęzie na druty pospadały i w niektórych gniazdkach mam po 70 parę Volt, w kotłowni też. Akumulator trochę popracuje, dobrze mu to zrobi.
Dlatego co jakiś czas znikam.

darase
03-05-2011, 14:18
13-tka to bardzo dobry klucz, najważniejsze że Karoka nie musisz codziennie rozpalać. Nie szukałem firmowego pieca tak naprawdę szukałem takiego sterownika jak ecoal i takim dziwnym "trafem" Ogniwo było najtańsze. Miałem tylko dylemat 15 czy 24, dom piętrowy 9.5 na 11m plus dwie przybudówki, 15 daje radę, raz miałem alarm wysoka tem spalin. Jak widzę to palę słabym groszkiem, zobaczę co będzie w tym roku może trafił jeszcze gorszy. Mogłem go przetestować. Karoka masz do mnie 350km ile z dowozem bym Ci musiał zapłacić za eko?

karoka65
03-05-2011, 14:26
Dobrze że jesteś również zadowolony. Co do eko to nie wiem podobnie jak i chyba TY co kupiłeś ale bardzo tanio. Jak widzisz nie reklamuje się na forum, jedynie jak ktoś pyta to odpowiadam jak potrafię.
Napiszę na priva.

karoka65
03-05-2011, 16:55
Darase luknij teraz na temp. spalin. Może 2 minuty, zgarnęłem tylko sadze z półek bez żadnego szczotkowania. Jaka różnica. A jeszcze zwiększyłem przepływ na zaworze 4D bo na dworze już koło zera się kręci.

darase
03-05-2011, 17:02
Ok 80st teraz ładnie ale widzę że piec dogrzał wodę, tem powrotu wzrosła na tyle że pompa mieszająca nie jest włączona, u mnie powrót zawsze jest dogrzany przez stałą pracę pompy.

darase
03-05-2011, 17:16
Już 160st coś na moje nie tak, może Twoja instalacja ma takie skokowe zapotrzebowanie na ciepło.

zawijan
03-05-2011, 17:24
Wydaje mi się że łatwiej jest zrobić sterowanie pod jeden kocioł niż taki który będzie w stanie poprowadzić prawidłowo znaczną cześć kotłów jakie są produkowane i nie tylko tych najlepszych.

Nie zapominaj tylko o jednym - to nie Bruli steruje Twoim kotłem, tylko TY za pomocą sterownika Bruli.

karoka65
03-05-2011, 17:36
Już 160st coś na moje nie tak, może Twoja instalacja ma takie skokowe zapotrzebowanie na ciepło.

Tak.

karoka65
03-05-2011, 17:40
Nie mam pompy mieszającej. Zamontowany jest zawór 4D. Kociołek ma wyższą temperaturę ale żeby nie udusić się z gorąca w domu przycięty jest przepływ na zaworze 4D i dlatego taka niska temp. powrotu.
Przeważnie trzymałem na kotle zimą 65 a latem 60.
Po wpisach Suspensera postanowiłem ją zmniejszyć. Yeti nie widać.

karoka65
03-05-2011, 17:42
Nie zapominaj tylko o jednym - to nie Bruli steruje Twoim kotłem, tylko TY za pomocą sterownika Bruli.

Tys prowda.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
03-05-2011, 17:47
Przegladałem sobie wykresy użytkowników na www.esterownik.pl i widzę że kazdy ma inne preferencje i sposoby użytkowania kotła,jeden używa stref czasowych, inny-nie,jeden ma w domu cieplej,inny chłodniej , u jednego temp na kotle wysoka,u innego niska,cwu u jednego mniejsza u drugiego wyższe...widać również jakie są instalacje,stronka jest prawdziwą skarbnicą wiadomości i jakby nie patrzec WSZYTSTKO można zweryfikować.

SUSPENSER
03-05-2011, 18:03
Pytanie do tych, którzy maja Bruli - strefy czasowe dla CWU - o godz. 16.15 sterownik nadal utrzymywał obniżoną temp. CWU pomimo, że strefa obniżonej temp. kończyła się o 15.30.

Sprawdzałem kilka razy i to jakoś dziwnie działa - jak wygląda to u Was ?

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
03-05-2011, 18:21
SUSPENSER mało osób używa stref czasowych,tez nie używam, bo od tego mam niezalezną pompkę od cwu.

karoka65
03-05-2011, 19:03
Pytanie do tych, którzy maja Bruli - strefy czasowe dla CWU - o godz. 16.15 sterownik nadal utrzymywał obniżoną temp. CWU pomimo, że strefa obniżonej temp. kończyła się o 15.30.

Sprawdzałem kilka razy i to jakoś dziwnie działa - jak wygląda to u Was ?
Próbowałem jak to działa i patrząc na wykresy jest OK.
Zobacz, 1 maja w niedzielę, miałem obniżoną temp. do 9 rano i o 9-tej podniósł do zadanej.

darase
03-05-2011, 19:21
karoka Twoj zawór ndrożny jest 3 czy 4, wydaje się 3drożny obniża Ci tem na dom ale nie chroni kotła, powinieneś domontować pompę mieszającą lub jeszcze jeden zawór 3 drożny (mieszający) żeby temperatura powrotu miała powyżej 40st.

karoka65
03-05-2011, 19:43
karoka Twoj zawór ndrożny jest 3 czy 4, wydaje się 3drożny obniża Ci tem na dom ale nie chroni kotła, powinieneś domontować pompę mieszającą lub jeszcze jeden zawór 3 drożny (mieszający) żeby temperatura powrotu miała powyżej 40st.
4D

darase
03-05-2011, 20:30
karoka znowu sterownik załączył pompę mieszającą bo tem powrotu jest niska, musisz inaczej ustawić zawór 4d żeby tem powrotu byłb większa, u mnie tem zadana 42st, tem CO 46st, tem powrotu 44st, pompa na 1biegu.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
03-05-2011, 20:37
A looknij darase na moj sterownik jak ładnie się prowadzi....ale tu ma znaczenie równiez sposób wykonania instalacji, zwróc uwagę ze praktycznie jade koło zadanej ,a widac każde wieksze zuzycie wody czy moment właczenia się pompek od grzejników czy podłogówki, Piotrek-domek

darase
03-05-2011, 20:51
Pamiętam tego Piotrka :) "pijaka"-żart, u Ciebie ładnie 2st różnicy między powrotem a zasilaniem ale ta tem 300st to robi wrażenie ;)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
03-05-2011, 21:05
I to mi się podoba w sterowniku Bruli czy ecoal ,0-zciemy, wszystkie dane są do zweryfiowania,nie ma reklamy (bo każdy potencjalny kupujący kociołek wejdzie sam i sobie zobaczy wykresy) nikt nie bedzie czarował,czy upiękaszał, tak się prowadzi kocioł ,te dane są w każdej pratycznie chwili do zweryfikowania.

minertu
03-05-2011, 21:14
I to mi się podoba w sterowniku Bruli czy ecoal ,0-zciemy, wszystkie dane są do zweryfiowania,nie ma reklamy (bo każdy potencjalny kupujący kociołek wejdzie sam i sobie zobaczy wykresy) nikt nie bedzie czarował,czy upiękaszał, tak się prowadzi kocioł ,te dane są w każdej pratycznie chwili do zweryfikowania.
Wszystko ok ale przyznaj mi rację,gdybyś miał instalację tradycyjna to te wykresy nie były by takie różowe.Jesteś wyjątkiem i dobrze bo dobrze jak się testuje wyrób na różnych instalacjach i cieszy jak działa.

Ps: Domek się szwagierce i żonie podoba ale koszta je zaskoczyły trochę.

darase
03-05-2011, 21:17
Ale te 300st to ściema, można kogoś wystraszyć :) zapomniałem że masz wielki wymiennik który stabilizuje temperaturę.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
03-05-2011, 21:20
Ps: Domek się szwagierce i żonie podoba ale koszta je zaskoczyły trochę.

na + czy na - ???

darase
03-05-2011, 21:25
Budowniczy domek na plus koszta na minus :D

minertu
03-05-2011, 21:25
Bobek w końcu widzę normalny wykres :)
darase dziś już było o wiele lepiej :)

minertu
03-05-2011, 21:27
na + czy na - ???
No trochę wysokie ale skąd miały wiedzieć jakie maja być skoro domu się codziennie nie buduje :)
I dlaczego siedzisz ukryty?

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
03-05-2011, 21:41
Wszystko ok ale przyznaj mi rację,gdybyś miał instalację tradycyjna to te wykresy nie były by takie różowe

To jest tradycyjna instalacja ;) tylko.... trochę zmodyfikowana :) projektował mi ją inż. instalacji, ja jestem inż.od spraw przepływu cieczy , wiec razem nam wyszło takie coś, a że brygadę instalacyjną miałem super to i efekt końcowy jest taki jak widać...


I dlaczego siedzisz ukryty? a bo jak się budowałem to mase spamu na priv mi leciało,tz reklam, zwłaszcza od PC (dlatego teraz jestem na to cięty) nie szło przeczytac normalnie forum ,tylko same reklamy, wiec odznaczyłem ukryty i już tak zostało.

darase
03-05-2011, 21:47
Panowie jest coś nie tak z tą pogodą 0.6st ciepła na dworze.

Minertu co już jest lepiej?

minertu
03-05-2011, 21:48
Spoko :)

minertu
03-05-2011, 21:49
U bobka jest lepiej z temp spalin,chyba,że twoja podskoczyła?

darase
03-05-2011, 21:57
Moja? Nie aż tak bardzo 87st jest, dosypałem miału z pozostałości po starym węglu i ten miał ma lepszą kaloryczność niż ten eko, chyba że już to ocieplenie trzyma ciepło, prawie nic nie ubywa z kosza a tem na zewnątrz w okolicy zera.

SUSPENSER
03-05-2011, 22:37
Próbowałem jak to działa i patrząc na wykresy jest OK.
Zobacz, 1 maja w niedzielę, miałem obniżoną temp. do 9 rano i o 9-tej podniósł do zadanej.

Może za często coś zmieniam i jest jakaś zwłoka czasowa pomiędzy zatwierdzeniem zmian a ich wdrożeniem do realizacji przez sterownik.

Podłączyłem dzisiaj pompkę cyrkulacyjną do sterownika [wcześniej sterował nią włącznik czasowy z Lidla] i ustawiłem jej strefy czasowe oraz czas pracy i przerwy.
Czy gdy np. w godz. 6-22 pompka ma pracować w strefach, a w ustawieniach zaawansowanych ustawiłem czas pracy pompki cyrkulacyjnej ustawiłem na 5 minut, a czas przerwy na 25 to faktycznie będzie ona pracować w godz. 6-22 przez 5 minut co pół godziny ?

karoka65
03-05-2011, 22:50
Podłączyłem dzisiaj pompkę cyrkulacyjną do sterownika [wcześniej sterował nią włącznik czasowy z Lidla] i ustawiłem jej strefy czasowe oraz czas pracy i przerwy.
Czy gdy np. w godz. 6-22 pompka ma pracować w strefach, a w ustawieniach zaawansowanych ustawiłem czas pracy pompki cyrkulacyjnej ustawiłem na 5 minut, a czas przerwy na 25 to faktycznie będzie ona pracować w godz. 6-22 przez 5 minut co pół godziny ?
Nie wiem ale też tak to rozumiem.

minertu
04-05-2011, 06:36
Może za często coś zmieniam i jest jakaś zwłoka czasowa pomiędzy zatwierdzeniem zmian a ich wdrożeniem do realizacji przez sterownik.

Podłączyłem dzisiaj pompkę cyrkulacyjną do sterownika [wcześniej sterował nią włącznik czasowy z Lidla] i ustawiłem jej strefy czasowe oraz czas pracy i przerwy.
Czy gdy np. w godz. 6-22 pompka ma pracować w strefach, a w ustawieniach zaawansowanych ustawiłem czas pracy pompki cyrkulacyjnej ustawiłem na 5 minut, a czas przerwy na 25 to faktycznie będzie ona pracować w godz. 6-22 przez 5 minut co pół godziny ?
Dokładnie tak będzie pracować.

SUSPENSER
04-05-2011, 23:17
Dokładnie tak będzie pracować.

Dzięki za odpowiedź :-)

dino49
05-05-2011, 14:52
Podłączyłem dzisiaj pompkę cyrkulacyjną do sterownika [wcześniej sterował nią włącznik czasowy z Lidla] i ustawiłem jej strefy czasowe oraz czas pracy i przerwy.
Czy gdy np. w godz. 6-22 pompka ma pracować w strefach, a w ustawieniach zaawansowanych ustawiłem czas pracy pompki cyrkulacyjnej ustawiłem na 5 minut, a czas przerwy na 25 to faktycznie będzie ona pracować w godz. 6-22 przez 5 minut co pół godziny ?

Jest coś dla Ciebie, urządzenie nazywa się regulator pompy cyrkulacyjnej RPC-01. Puścić strumień wody z kranu na około 3 sekund a następnie odczekać chwilę (kilka lub około kilkadziesiąt sekund w zależności od odległości do bojlera) aż pompa przedstransportuje ciepłą wodę do kranu. Regulator posiada dwie sondy, jedną przymocujemy w odległości 1 m od bojlera w rurze zasilania a drugą, w tej samej odległości na rurze powrotnej. Regulator podłaczamy do sieci, posiada gniazdo i do gniazda włożyć wtyczkę pompy cyrkulacyjnej i po sprawie. Regulator kosztuje po promocyjnej cenie 200 zł . Wejdź na stronę http://www.estyma.pl/ tam możesz dokonać zakupu.:)

darase
05-05-2011, 14:58
dino nie o taką pompkę chyba chodziło koledze, odbieram to jako pompę cwu

dino49
05-05-2011, 15:07
dino nie o taką pompkę chyba chodziło koledze, odbieram to jako pompę cwu

rzeczywiście... nie zrozumiałem

karoka65
05-05-2011, 21:42
minertu jaką masz pojemność zasobnika w swoim kotle ?

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
05-05-2011, 21:43
I już jestem po rozmowie telefonicznej z firmą Elektro-System s.c. otrzymałem własnie informację z zapewnieniem że bug zostanie poprawiony, otrzymałem także wyjasnienie z jakiej przyczyny wystąpiło takie zachowanie sterownika, otóż kotły były przystosowane do spalania ekogroszku, ja mam kocioł z rusztem wodnym , mało tego, mam lekko zmodyfikowaną instalację,a jeszcze żeby było ciekawiej wymusiłem wysokie temperatury spalając ostro drzewo i lekko oszukując sterownik.Firma zapewniła mnie również że wszelkie uwagi są sprawdzane,weryfikowane i z biegiem czasu zostaną wdrożone do produkcji,na nowy sezon grzewczy firma chce zaprezentowac nowy soft do sterownika,pracuje również nad aplikacją na adndroida,Generalnie produkt jest nowy,firma sprawdza, testuje rózne dodatki , ale jak wiadomo najlepszymi testerami są użytkownicy kotłów,Produkt był robiony pod użytkowników kotłów z ogniwa- a teraz będzie dostępny praktycznie do KAZDEGO kotła na ekogroszek.

SUSPENSER
05-05-2011, 23:39
Jest coś dla Ciebie, urządzenie nazywa się regulator pompy cyrkulacyjnej RPC-01. Puścić strumień wody z kranu na około 3 sekund a następnie odczekać chwilę (kilka lub około kilkadziesiąt sekund w zależności od odległości do bojlera) aż pompa przedstransportuje ciepłą wodę do kranu. Regulator posiada dwie sondy, jedną przymocujemy w odległości 1 m od bojlera w rurze zasilania a drugą, w tej samej odległości na rurze powrotnej. Regulator podłaczamy do sieci, posiada gniazdo i do gniazda włożyć wtyczkę pompy cyrkulacyjnej i po sprawie. Regulator kosztuje po promocyjnej cenie 200 zł . Wejdź na stronę http://www.estyma.pl/ tam możesz dokonać zakupu.:)

Ciekawe urządzenie [nawet nie wiedziałem, że takie są], ale do niego trzeba by podłączyć jakąś zwykłą, mocną pompę jako cyrkulacyjną - wtedy faktycznie wystarczyłby krótki czas przerwy w odkręceniu kranu i pojawiła by się w nim ciepła woda.
Przy zwykłej cyrkulacyjnej trochę by to potrwało.

minertu
06-05-2011, 01:53
minertu jaką masz pojemność zasobnika w swoim kotle ?
Wchodzi 156-8kg groszku.

minertu
06-05-2011, 01:55
I już jestem po rozmowie telefonicznej z firmą Elektro-System s.c. otrzymałem własnie informację z zapewnieniem że bug zostanie poprawiony, otrzymałem także wyjasnienie z jakiej przyczyny wystąpiło takie zachowanie sterownika, otóż kotły były przystosowane do spalania ekogroszku, ja mam kocioł z rusztem wodnym , mało tego, mam lekko zmodyfikowaną instalację,a jeszcze żeby było ciekawiej wymusiłem wysokie temperatury spalając ostro drzewo i lekko oszukując sterownik.Firma zapewniła mnie również że wszelkie uwagi są sprawdzane,weryfikowane i z biegiem czasu zostaną wdrożone do produkcji,na nowy sezon grzewczy firma chce zaprezentowac nowy soft do sterownika,pracuje również nad aplikacją na adndroida,Generalnie produkt jest nowy,firma sprawdza, testuje rózne dodatki , ale jak wiadomo najlepszymi testerami są użytkownicy kotłów,Produkt był robiony pod użytkowników kotłów z ogniwa- a teraz będzie dostępny praktycznie do KAZDEGO kotła na ekogroszek.
Oczywiście mowa była o brulim :)

karoka65
06-05-2011, 19:47
Wchodzi 156-8kg groszku.

Piszecie że kotły wasze tak mało palą. Podpatrywałem wczoraj wieczorem kto kiedy uzupełniał paliwo.
Wyszło mi że ty sypałeś 27 kwietnia a ja 24. U mnie że wchodzi około 130 do 135 ale jak dobrze nagarnę to 140 wejdzie.
Sypałem 3 dni wcześniej a razem prawie nam się skończyło
Ty widzę uzupełniłeś dzisiaj po południu a ja teraz po 20-tej. Było jeszcze troszkę ale jutro mam zajęty dzień i trzeba było dzisiaj to zrobić.
Tak myślę że ten mój badziewiak z alledrogo nie jest taki zły.
Chyba że nie miałeś pełnego zbiornika ?

SUSPENSER
06-05-2011, 21:17
Piszecie że kotły wasze tak mało palą. Podpatrywałem wczoraj wieczorem kto kiedy uzupełniał paliwo.
Wyszło mi że ty sypałeś 27 kwietnia a ja 24. U mnie że wchodzi około 130 do 135 ale jak dobrze nagarnę to 140 wejdzie.
Sypałem 3 dni wcześniej a razem prawie nam się skończyło
Ty widzę uzupełniłeś dzisiaj po południu a ja teraz po 20-tej. Było jeszcze troszkę ale jutro mam zajęty dzień i trzeba było dzisiaj to zrobić.
Tak myślę że ten mój badziewiak z alledrogo nie jest taki zły.
Chyba że nie miałeś pełnego zbiornika ?

Nooo a u mnie po 17 dobach skończyło się ostatnie 50 kg ekogroszku, więc nie patrzcie na mój sterownik, bo tam temperatury tylko spadają ;-)
Jeśli jutro skończy się ciepła woda będę musiał napalić kartonami, albo podłączyć bojler do prądu.

darase
06-05-2011, 21:28
Świetny wynik, mój piecyk będzie pracował 365 dni w roku z przerwą na czyszczenie palnika. Zobaczę ile wystarczy na grzanie samej wody.

minertu
07-05-2011, 01:45
Piszecie że kotły wasze tak mało palą. Podpatrywałem wczoraj wieczorem kto kiedy uzupełniał paliwo.
Wyszło mi że ty sypałeś 27 kwietnia a ja 24. U mnie że wchodzi około 130 do 135 ale jak dobrze nagarnę to 140 wejdzie.
Sypałem 3 dni wcześniej a razem prawie nam się skończyło
Ty widzę uzupełniłeś dzisiaj po południu a ja teraz po 20-tej. Było jeszcze troszkę ale jutro mam zajęty dzień i trzeba było dzisiaj to zrobić.
Tak myślę że ten mój badziewiak z alledrogo nie jest taki zły.
Chyba że nie miałeś pełnego zbiornika ?
Nie był pusty jak uzupełniałem a i piec chodzi praktycznie cały czas.Z małymi przerwami gdy temp zewn przekroczy 16stC.

minertu
07-05-2011, 02:01
Ale możemy coś porównać.
ja zasypałem 13:36 i czas pracy podajnika wynosi 29min4sek
Ty zasypałeś o 20:08 i czas pracy podajnika wynosi 24min33sek
mierzone o godz 02:57

minertu
07-05-2011, 09:27
karoka65 gonisz mnie :)
godz 10:22 CPP 43min2s
u mnie 47min48s

karoka65
07-05-2011, 15:08
karoka65 gonisz mnie :)
godz 10:22 CPP 43min2s
u mnie 47min48s
Nie, nie chcę rywalizować ale wczoraj bardzo upapraliśmy się wszyscy ( koszenie trawy, czyszczenie kociołka, sprzątanie na zakończenie remontu dachu) kupę wody na kąpiele poszło a co za tym idzie to i wungla kociołek pociągnął trochę.
Jak patrzę na wykresy to w ostatnich dniach to temp. zewn. u mnie dużo niższa no i kilka dni praktycznie bez dachu nad głową byłem (remont, wymiana pokrycia).

minertu
08-05-2011, 00:33
Nie, nie chcę rywalizować ale wczoraj bardzo upapraliśmy się wszyscy ( koszenie trawy, czyszczenie kociołka, sprzątanie na zakończenie remontu dachu) kupę wody na kąpiele poszło a co za tym idzie to i wungla kociołek pociągnął trochę.
Jak patrzę na wykresy to w ostatnich dniach to temp. zewn. u mnie dużo niższa no i kilka dni praktycznie bez dachu nad głową byłem (remont, wymiana pokrycia).
Popatrz jaka u mnie jest kalibracja czujników dlatego u mnie jest na wykresach cieplej ale odejmij 3,4stC od zewnętrznej,reszta jest ok.
Ja też nie rywalizuję :)

karoka65
10-05-2011, 21:26
No coś cisza nastała. Podobnie chyba jak ja nie macie czego się czepić.
To co zaobserwowałem to przekazałem.
W okresie tzw. przejściowym oraz to co można zobaczyć w trybie lato jest Ok.
Muszę powiedzieć że nie miałem problemu z dopalaniem eko groszku ale Bruli robi to jeszcze lepiej niż sterowniki które pracowały na moim kotle wcześniej.
Będę próbował jeszcze zmniejszyć przerosty temp. w trybie lato ale powoli.
Zobaczymy co będzie dalej ale najciekawsze myślę zostanie gdy znowu znacznie spadną temperatury i zacznie się zima.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
10-05-2011, 21:58
Napisałbym cos.... ale co??? na obecną chwile bruli służy mi jako monitor CWU w solarach ;)

SUSPENSER
11-05-2011, 13:46
Mi natomiast węgiel się skończył i czekam na dostawę grzejąc CWU prądem :bash:

Korzystając z sytuacji wysłałem drzwiczki kotła do producenta, który obiecał szybko zamontować do nich izolację - może nareszcie nie będę musiał ich otulać wełną.

Nadal po powiększeniu widoku "schemat" na komórce menu rozwija się poza ekranem zamiast pod zakładkami.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
11-05-2011, 19:54
SUSPENSER A zmień przeglądarkę, mi pod operą chodzi ok.

SUSPENSER
12-05-2011, 20:24
SUSPENSER A zmień przeglądarkę, mi pod operą chodzi ok.

Sprawdziłem to i faktycznie tylko z Explorerem są problemy :-)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
13-05-2011, 16:54
No i mamy nowy soft, teraz pratycznie możemy ustawiać wszystko z tabletu czy komórki moduł wykonawczy jest zbędny :)

zawijan_2
24-05-2011, 16:54
Witaj Bobek
" moduł wykonawczy jest zbędny"???? :jawdrop:

Zejdziesz do kotłowni choćby po to, aby :stereo: i co? tableta będziesz taszczył?
A jeśli się będzie w tym czasie ładował?
Od przybytku głowa nie boli.:hug:

Pozdrawiam :) zawijan_2

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-05-2011, 17:08
Cześć zawijan_2, nie schodzę do kotłowni bo mam wszystko w jednym poziomie :D tablet umiejscowie na ścianie,podepnę na stałe do ładowarki i gra... ale coś kurcze nie chce mi sie.... brak potrzeby, solary mi grzeja cwu, a palić w kotle dla samego palenia??? eeee tak to tylko Boruta robi ;) w sumie już mi się nudzi bez kotła :)

karoka65
24-05-2011, 17:21
Jak podłączyłem Bruliego to w ogóle przestałem do kotłowni zaglądać.

karoka65
24-05-2011, 17:23
w sumie już mi się nudzi bez kotła :)

Było gdzie na fajkę wyskoczyć co ?
I na cholere były ci te solary ? palił byś sobie dalej.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-05-2011, 18:12
Lato...palę na tarasie :)))

zawijan_2
24-05-2011, 19:37
Hej Koledzy,

I takim oto chytrym sposobem ZAWIJANY, Ogniwo i Elektro - System pozbawili was możliwości "ucieczki" przed codziennością, pod pozorem: muszę sprawdzić, muszę podregulować itd. itp. Zobaczycie jak wam szybko z tego nieróbstwa mięśnie dyrektorskie nad "priorytetami" wyrosną. :D

A my dalej nie ustajemy w wysiłkach, by przyrost owych "mięśni" wam przyspieszyć. A co? :stirthepot: :wave:

Trzymajcie się - pozdrawiam z gorącego Górnego Śląska - zawijan_2 :goodnight:

darase
24-05-2011, 21:11
Ciekawe ile pogrzeję lat wodę za cenę tych solarów, prawie nie widać że ubywa tego czeskiego eko, zasypałem 100kg za 50zł. Jak wystarczy na 2 miesiące to będzie rewelacja :)

karoka65
24-05-2011, 21:20
No na dwa to nie ale miesiąc z hakiem, zależy ile CWU zużywasz.
Jak już kiedyś pisałem ubiegłego lata na 120kg Jareta trochę lepszego od czecha, grzałem 6 tygodni i 3 doby.
Widzę że teraz na lepszych sterownikach ten czas powinien jaszcze się wydłużyć.

darase
24-05-2011, 21:28
To ładny wynik, do wody mam 5 osób, ja oszczędzam wodę, prysznic raz w tygodniu ;) zęby raz w miesiącu, golenie w zimnej wodzie, kurcze to zasobnik wystarczy na 3 miesiące :D

karoka65
24-05-2011, 21:53
Widzę darase że jak zwykle dobry humor cię nie opuszcza.

SUSPENSER
24-05-2011, 21:56
Hej Koledzy,

I takim oto chytrym sposobem ZAWIJANY, Ogniwo i Elektro - System pozbawili was możliwości "ucieczki" przed codziennością, pod pozorem: muszę sprawdzić, muszę podregulować itd. itp. Zobaczycie jak wam szybko z tego nieróbstwa mięśnie dyrektorskie nad "priorytetami" wyrosną. :D

A my dalej nie ustajemy w wysiłkach, by przyrost owych "mięśni" wam przyspieszyć. A co? :stirthepot: :wave:

Trzymajcie się - pozdrawiam z gorącego Górnego Śląska - zawijan_2 :goodnight:

Spokojnie, nie wszystkim tak od razu wyrosną - niektórzy maja więcej czasu na relaksujące kopanie ogródka ;)

darase
24-05-2011, 22:06
Karoka jak człowiek popracuje i dużo zrobi to humor też jest, dziś kończyłem docieplać 3ścianę, jutro zabieram się za 4-tą, ma jakieś 80m2. Dobrej nocy niech Was nic nie zaskoczy :)

karoka65
24-05-2011, 22:13
To co ty jakiś blok na osiedlu ocieplasz ? :)

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
24-05-2011, 22:26
Ciekawe ile pogrzeję lat wodę za cenę tych solarów, prawie nie widać że ubywa tego czeskiego eko, zasypałem 100kg za 50zł. Jak wystarczy na 2 miesiące to będzie rewelacja :)

darase Ty, sie moimi solarami nie przejmuj :D jakbyś zużywał 20-30m3 cwu na miesiąc to ciekawe na ile by ci tego eko starczyło ;) każdemu wg potrzeb :D

No tak SUSPENSER jest chudy... (pewnie jeść mu nie dają ;) ) to i mu mięsień tak szybko nie urośnie... a reszta...no cóż, niedzwiedzie, borsuki i inne zwierzątka też przybierają na zimę a wcale nie mają e-coala czy bruliego :)

darase
25-05-2011, 11:44
Ty, budowniczy ;) nic mi do Twoich solarów, możesz nawet dziennie zużywać 5m3, tylko jak pomyślę że ludzie umierają z pragnienia a zasoby wody pitnej maleją to patrzę a kran sam się zakręca.

Karoka szczytu nie ocieplam bo koszty byłyby jeszcze większe tak o 20m2*2, dom ma dł 11m plus przybudówka.

zawijan_2
25-05-2011, 17:03
darase

Jak tak bardzo się przejmujesz i chcesz oszczędzać wodę, to się przerzuć na tą zdrobniałą. Tym bardziej, że człowiek nie wielbłąd i napić się musi.
:yes::yes::yes:

zawijan_2
25-05-2011, 17:09
suspenser

Podziwiam, bo dla mnie grzebanie w ziemi to by była katorga. Ale każdy lubi to co ma. :)
Ja człowiek z betonu, czynsz płacę, to mi i raz w roku trawnik przed "betoniokiem" zryją.
A jaki widok mam, jaki mikroklimat. Te wasze wymarzone cztery ściany do docieplenia niech się kryją. Tym bardziej, że wylot z komina lokalnej kotłowni mam na wysokości okien. :jawdrop: ???? Tak, tak. :bash:
Tyle, ze kotłownia na gaz, ale wentylatory i pompy wyją niczym tatko na kazaniu.

Pozdr. :D

SUSPENSER
26-05-2011, 22:39
suspenser

Podziwiam, bo dla mnie grzebanie w ziemi to by była katorga. Ale każdy lubi to co ma. :)
Ja człowiek z betonu, czynsz płacę, to mi i raz w roku trawnik przed "betoniokiem" zryją.
A jaki widok mam, jaki mikroklimat. Te wasze wymarzone cztery ściany do docieplenia niech się kryją. Tym bardziej, że wylot z komina lokalnej kotłowni mam na wysokości okien. :jawdrop: ???? Tak, tak. :bash:
Tyle, ze kotłownia na gaz, ale wentylatory i pompy wyją niczym tatko na kazaniu.

Pozdr. :D

Tyle lat mieszkałem w domu z betonu, że teraz nadrabiam zaległości ;)

Jedyne co czasem u mnie wyje to psica jak ją księżycową nocką poniesie nastrój ;)

hydraulik_
27-05-2011, 06:36
Ty, budowniczy ;) nic mi do Twoich solarów, możesz nawet dziennie zużywać 5m3, tylko jak pomyślę że ludzie umierają z pragnienia a zasoby wody pitnej maleją to patrzę a kran sam się zakręca.

Karoka szczytu nie ocieplam bo koszty byłyby jeszcze większe tak o 20m2*2, dom ma dł 11m plus przybudówka.

Ciekawe jak dostarczasz tą zaoszczędzoną wodę potrzebującym.
Mam studnie na działce jest woda zapraszam wszystkich potrzebujących wody.Już nie będę podlewał trawy nie uschnie w ramach solidarności .
A jeszcze w soboty nie będę się mył .Mam nadzieję ,że komuś to pomoże. ;)

darase
27-05-2011, 07:21
Masz studnię" bez dna "? Wiesz ile wody potrzebuje np. cała Warszawa i że ta woda z kranu nie nadaje się do picia. Nawet w Twojej studni woda się skończy.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
01-06-2011, 21:50
Jednak sterownik Bruli to potęga!! było gorąco, ja 400km od domku i monitoruje sobie temperaturę wody w zasobniku, czy czasmi solary nie nagrzewają mi za ostro cwu...jakby za mocno nagrzewały włączam sobie zdalnie pomkę od cyrkulacji i gra...następny plus Elektro - System jednak dba o moje zdrowie ;) spadła mi znacząco ilość spalonych papierosów nie mam potrzeby chodzić do kotłowni -to i mniej palę...:wave:

minertu
02-06-2011, 09:45
I długo nią będzie :)

karoka65
16-06-2011, 19:39
No znalazłem jakiś kawałek kabla sieciowego i obydwa sterowniki już są widoczne w sieci.
Różnią się trochę temperatury bo czujniki Cobry są w rurkach do tego przeznaczonych jak w kotle tak i w bojlerze a z Bruliego czujnik kotła przymocowany do rury wychodzącej z kotła, bojlera zaś włożony pod ocieplenie styka się z płaszczem.
Można podziwiać komu się chce.
Tak jak pisałem do końca czerwca kocioł śmiga na Cobrze a od lipca na odwrót tzn. steruje Bruli a Cobra monitoruje.

minertu
16-06-2011, 21:01
No znalazłem jakiś kawałek kabla sieciowego i obydwa sterowniki już są widoczne w sieci.
Różnią się trochę temperatury bo czujniki Cobry są w rurkach do tego przeznaczonych jak w kotle tak i w bojlerze a z Bruliego czujnik kotła przymocowany do rury wychodzącej z kotła, bojlera zaś włożony pod ocieplenie styka się z płaszczem.
Można podziwiać komu się chce.
Tak jak pisałem do końca czerwca kocioł śmiga na Cobrze a od lipca na odwrót tzn. steruje Bruli a Cobra monitoruje.
Przydał by się jeszcze link do podglądu.

karoka65
16-06-2011, 21:15
Mówisz i masz:
https://esterownik.pl/remote/447
i Cobra:
http://serwer.itask.pl/buranco/?group=kotlyco&kociol=17
login: test
hasło: test

darase
16-06-2011, 21:28
karoka masz zadaną tem 46 a na wyjściu 53.5 to jest przeregulowanie, i to jest wg pana Włodka strata opału, i to jest to czego Cobra nie robi, to się nazywa strzał w kolano. :)

karoka65
16-06-2011, 21:44
Darase ty patrzysz na Bruli, on tylko monitoruje.

karoka65
17-06-2011, 18:34
Napiszę jeszcze raz żeby była jasność. Proszę nie patrzeć na schemat bo Bruli teraz nie prowadzi kotła a widać tam moje nastawy jakie były gdy to robił.
Bruli tylko monitoruje pracę Cobry i jedyne co jest wiarygodne to WYKRESY.
Rozwijamy zakładkę Archiwum i wchodzimy na wykresy to dla tych którzy nie znają eCoala i Bruliego.

karoka65
18-06-2011, 21:10
Cytuję moją odpowiedź dla naszego kolegi ale w innym temacie:

"
Sterowniki które dokładnie trzymają temperaturę z reguły przy skoku w górę temperatury wody szybko duszą palnik.Węgiel w palniku zostaje "byle jak spalony"

Bzdura na resorach panie kolego !!!
Ani w przypadku sterownika Bruli który jest serownikiem dwustanowym one w przypadku dojścia do temp. zadanej przechodzą w nadzór od ręki i w moim przypadku bez podkładania paliwa oraz żadnego przedmuchu kocioł po 150 minutach ruszał normalnie do pracy a paliwo był BARDZO DOBRZE dopalone ani w przypadku sterownika Cobra w trybie lato nic takiego nie ma miejsca.

minertu
27-06-2011, 15:34
Panowie na urlopie po raz pierwszy wykorzystałem telefon to sterowania oraz podglądu pieca.
Byłem w Bułgarii i widziałem co się dzieje i jak pracuje kociołek.
Problemem było tylko znalezienie wi-fi free :)
Pozdrawiam i zmykam do pracy :)

karoka65
02-07-2011, 16:30
Tak jak pisałem od dzisiaj kociołek prowadzi Bruli. Przepiąłem pompy, dmuchawę i podajnik. Kociołek przeczyszczony po trzech tygodniach, nic nie kombinowane, żadnych cegieł na półkach, jedynie co to przysłoniłem prawie na ful przesłonę dmuchawy żeby ograniczyć nadmuch. Podobno poprawka z możliwością ograniczenia min. mocy dmuchawy już jest ale nie wiem skąd ją ściągnąć bo na forum eSterownik jeszcze nie widzę. Z tego co mówił p. Edward teraz ma być 25% a nie 30 jak obecnie.

darase
02-07-2011, 17:35
Jest oki, ale tem. 80st to masakra.

darase
02-07-2011, 17:43
Napisz ile eko wsypałeś i czy piec przeczyściłeś?

Jarecki79
02-07-2011, 18:39
Napisz ile eko wsypałeś i czy piec przeczyściłeś?

Karoka przecież napisał, że kocioł wyczyścił:
"Kociołek przeczyszczony po trzech tygodniach, nic nie kombinowane, żadnych cegieł na półkach, jedynie co to przysłoniłem prawie na ful przesłonę dmuchawy żeby ograniczyć nadmuch"

Nie wiemy tylko, ile zasypał paliwa

karoka65
02-07-2011, 18:43
Jak na CPN-ie koledzy do pełna.
Nie wiem darase o jakie 80 stopni Ci chodzi.

karoka65
02-07-2011, 18:49
Aha, zapomniałem dopisać że jest zasypany czeski groszek.

darase
02-07-2011, 19:43
Sorki Panowie z tym czyszczeniem, przeoczyłem ;) Karoka jeśli do pełna to ze 120kg w zależności od wilgotności. 100kg eko czeskiego wystarczyło mi na 23dni to do Twojego pełna Karaoke też pewnie miesiąc grzania Cwu. Modle się żeby tem. na dworze poszła w górę bo gdy załączę CO to test grzania Cwu nie będzie miarodajny. Narazie jest w pokoju 24.3st na dworze 12st, trochę potrzebuję słońca żeby dogrzać domek do 25st :) może jutro.

Jarecki79
03-07-2011, 11:17
Karoka a przełożyłeś ponownie czujniki w odpowiednie miejsca przy zamianie sterowników?

karoka65
03-07-2011, 11:42
Karoka a przełożyłeś ponownie czujniki w odpowiednie miejsca przy zamianie sterowników?
Nie przekładałem ponieważ czujnik temp. kotła z Bruli jest za gruby i nie wchodzi do kapilary kotła.
Czujnik tepm. CWU też jest pod "skórą" nie chciało mi się odklejać wełny którą ma docieplone te boczne otwory w ociepleniu bojlera. Zmniejszyłem trochę temp.CWU na Brulim żeby była odpowiednia.
Właściwą temp. CWU pokazuje Cobra bo to jej czujnik jest w kapilarze bojlera. Myślę że to mało ważne.

karoka65
03-07-2011, 11:45
Sorki Panowie z tym czyszczeniem, przeoczyłem ;) Karoka jeśli do pełna to ze 120kg w zależności od wilgotności. 100kg eko czeskiego wystarczyło mi na 23dni to do Twojego pełna Karaoke też pewnie miesiąc grzania Cwu.
darase luknij na licznik mojego Bruli. Wydaje mi się że przy dobrym ustawieniu sterownika z wykorzystaniem stref czasowym mogę spalić mniej opału niż Ty na eCoalu.