PDA

Zobacz pełną wersję : solidny tartak i ceny drewna



peter4x5
14-04-2011, 03:09
prosze o informacje :
solidne tartaki lub dystrybutorzy
jak ksztaltuja sie ceny na drewno konstrukcyjne 4stronnie strugane i suszone
dziekuje za wszelkie namiary

zbyszek57
14-04-2011, 06:51
dobry tartak jest w Świeradowie Zdroju. ZD Izbica robi dobre więźby dachowe i w dobrej cenie. ZD Tyble tez. Tartak w Ostrowcu ma dobre notowania.
A co do cen, to sam popytaj, bo kilka dni temu była podwyżka o ok 40 % w LP. Teraz to loteria. Mozna kupic ze starych zapasów po 800 sosne 4 stronnie strugana , ale i po 1200 tez sie juz zdarza.

peter4x5
14-04-2011, 09:59
dobry tartak jest w Świeradowie Zdroju. ZD Izbica robi dobre więźby dachowe i w dobrej cenie. ZD Tyble tez. Tartak w Ostrowcu ma dobre notowania.
A co do cen, to sam popytaj, bo kilka dni temu była podwyżka o ok 40 % w LP. Teraz to loteria. Mozna kupic ze starych zapasów po 800 sosne 4 stronnie strugana , ale i po 1200 tez sie juz zdarza.

dziekuje

zauwazylem, ze w kilku postach mowisz o modrzewiu, znasz miejsce w ktorym mozna go kupic, cena?

pytanie do projektantow? czy liczac konstrukcjw wg. eurocode 5 jestem ok w Polsce czy tez musze stosowac inne PN?

zbyszek57
14-04-2011, 20:22
Peter, moze i jestem monotematyczny,ale cenie i szanuje modrzew za jego własności zdrowotne i wytrzymałościowe. Ja ostatnio przy kilku realizacjach "posiłkowałem "sie modrzewiem sudeckim pozyskiwanym z okolic Gór Izerskich. Stad namiary na tsrtak Swierad w Swieradowie zdroju. Cena z maja zeszłego roku to 1000 brutto za suszone drewno wyrobione do wymiary 75 x 150 mm - 45 m szesc. W listopadzie kupowałem juz modrzewia podobnie obrobionego za 1220 za metr. Na teraz mam oferte za 1600 ... Nie wiem, co bedzie dalej.

peter4x5
14-04-2011, 21:11
Peter, moze i jestem monotematyczny,ale cenie i szanuje modrzew za jego własności zdrowotne i wytrzymałościowe. Ja ostatnio przy kilku realizacjach "posiłkowałem "sie modrzewiem sudeckim pozyskiwanym z okolic Gór Izerskich. Stad namiary na tsrtak Swierad w Swieradowie zdroju. Cena z maja zeszłego roku to 1000 brutto za suszone drewno wyrobione do wymiary 75 x 150 mm - 45 m szesc. W listopadzie kupowałem juz modrzewia podobnie obrobionego za 1220 za metr. Na teraz mam oferte za 1600 ... Nie wiem, co bedzie dalej.

nie widze nic zlego w mowieniu o modrzewiu.
mam mozliwosc patrzec codziennie na modrzewiowe belki ktore maja co najmniej 300 lat, ladne drzewo. mimo wieku wygladaja ok.
rozumie ze ceny ida w gore. pech.
pozwole sobie odezwac sie w sprawie kupna tego modrzewia, ale to juz po skonczonej bitwie z machina urzednicza.
jeszcze pytanie czy cena uzalezniona jest od wielkosci przekroju, zakladajac ze dlugosc jest ta sama.
pozdrawiam

zbyszek57
14-04-2011, 21:49
raczej nie.. ja za belki 75 x 150 zapłaciłem tyle samo co za podwalinę 125 x 250. nawet podciag glówny o wymiarach 260 x 250 i długości 11 metrów kosztował mnie za metr sześcienny tyle samo. No ale to nie zawsze jest reguła. Dechy na pewno sa tansze bo to w takiej produkcji odpad.