PDA

Zobacz pełną wersję : multiroom w telewizji "N"



nj2inspektor
14-04-2011, 10:31
Cześć
Posiadam umowę z telewizją cyfrową N, zastanawiam się czy nie rozszerzyć oferty o multiroom który mają do zaoferowania. Oczywiście jestem świadom, że muszę zainwestować w rozszerzenia sieci okablowania, ale to nie problem, chodzi mi raczej o opinię kogoś kto ma taką usługę. Czy nie mam problemów itp?
Jeszcze jedno - teraz mam taką małą standardową czaszę (chyba 60-80 cm) wystwrczy dla dwóch dekoderów? czy trzeba mieć większą? Teraz jest sygnał wystarczający.
Dzięki za pomoc - pozdrawiam.

reflexes
21-04-2011, 14:28
Czasza nie ma znaczenia, musisz przy okazji wymienić konwerter na tzw. twin. Jest to taki konwerter który umożliwia (ma dwa wyjścia) podłączenie dwóch dekoderów osobnym kablem. Pelno tego na allegro i w sieci za jakieś śmieszne pieniądze. Co do oferty się nie wypowiadam, bo ja właśnie wymieniłem dekoder w polsacie na nowy a stary podłączam tylko z obsługą FTA (darmowych programów dostępnych z satelity).

dendrytus
27-04-2011, 07:26
Czasza nie ma znaczenia, musisz przy okazji wymienić konwerter na tzw. twin.

Jeśli ma N to na 90 % już ma twina.


Jest to taki konwerter który umożliwia (ma dwa wyjścia) podłączenie dwóch dekoderów osobnym kablem.

Co oczywiście nie jest prawdą. Konwerter Twin umożliwia podłączenie dwóch wejść, a czy są one w jednym czy w dwóch tunerach to zupełnie inna kwestia.
Jeśli od anteny już idą ci dwa kable to musisz wymienić konwerter na Quad i puścić dodatkowe przewody.
Jeśli idzie jeden kabel też radzę zainstalować Quad'a

Łukasz_K
02-05-2011, 15:54
To może jeszcze własne 3 grosze dorzucę i moze kto mądrzejszy cos dopisze ;)
Jak mnie pamieć nie myli (nie mam jeszcze eNki, ale się na nią czaję), to przy multiroomie nie ma potrzeby podłączania dodatkowego dekodara bezpośrednio do czaszy, tylko kablem skrętką od podstawowego dekodera.



Wymagane są dwa dekodery:
1. Turbodekoder HD, czyli dekoder ITI-5720SX (oznaczony nr CLRA) - pełni rolę Master ('Czarny')
2. Dekoder ITI-2850ST (oznaczony nr CSTA) - pełni rolę Slave ('Biały')

Oprogramowanie pobrane przez dekodery z satelity od 24 listopada 2010 r. (wersja 0x27 lub wyższa) obsługuje funkcje nMultiroom. Zestaw funkcji związanych z multiroom staje się dostępny dopiero po aktywacji usługi.

Do działania nMultiroom wystarczą dwa sygnały z anteny satelitarnej podłączone do 'Czarnego' dekodera. Kanały telewizji satelitarnej na 'Bialym' dekoderze będą dostępne dzięki połączeniu siecią LAN stosowaną powszechnie do łączenia komputerów ('Biały" skorzysta z anteny 'Czarnego'). ...może to być standardowy kabel, czyli bez "skrosowania".

Aczkolwiek pisza też że Podłączenie sygnału z anteny satelitarnej do 'Białego' dekodera jest zalecane przy intensywnym użytkowaniu zestawu nMultiroom.

Kataryniarz
14-11-2011, 19:08
Kusi mnie ich nowa oferta Premium z Turbodekoderem HD z cyfrową nagrywarką jako główny i dekoderem HD DVB-T, dodatkowy. Ze strony nie wygląda to najgorzej, można sobie dobrać konkretny pakiet z kanałami HD. Podłączenie dekoderów jest bardzo zrozumiale opisane na ich stronie www. Dobrze, że pomału ta usługa wychodzi z cienia.

firewall
15-11-2011, 09:23
Twin wystarczy ale poczwórny zapewni pełen komfort. Skrętka pomiędzy dekoderami. A do białego dekodera może być podłączony bezpośrednio ten trzeci kabel od anteny. Samo skonfigurowanie to droga przez mękę. Trzeba wisieć na ich centrum telefonicznym kilkukrotnie i znosić niekompetencję i tumiwisizm ich pracowników(w sumie u mnie jalieś 2 godziny połączenia telefonicznego i jakiś tydzień zanim zaczęło działać tak jak powinno - bo oni od siebie muszą to skonfigurować ładując jakieś kody). Generalnie n-ka to tragedia jeśli chodzi o obsługę i kompetencje. Ale obraz jest piękny.

gtsvectra
16-11-2011, 11:35
Obsługa na infolini jest podobna w każdej TV, no cóż tragedia może to nie jest, ale tak jest wszędzie.
By móc korzystać z opcji mulitroom, trzeba mieć Turbo dekoder, by móc korzystać w pełni z mozliwości Turbodekodera potrzebujemy anteny z podwójnym konwerterem zwanym "TWIN"
poniżej schemat jak podłączyć.
http://www.antenowe.pl/wp-content/uploads/2010/11/multiroomnschemat.jpg

Aktualnie mozna dokonać wyboru spośród dwóch produktów dostępnych w MULTIROOM HD tj.
„Premium HD” oraz „Standard HD”.
Podstawowym elementem odróżniającym od siebie te dwie oferty, to liczba połączonych ze sobą dekoderów HD
Opcję multiroom Standard HD lub Premium HD można dokupić, aż do 4 dostępnych promocji, a wiec
Świat HD
Film HD
Full HD
All Inclusive


„PREMIUM HD”
Funkcjonalności:
- jeden, wspólny zestaw instalacji satelitarnej dla obydwu dekoderów,
- obydwa dekodery są urządzeniami HD,
- dostęp do usług VOD z poziomu obydwu dekoderów,
- wspólna baza nagrań dla obydwu dekoderów,
- możliwość przeniesienia odtwarzania filmu z jednego dekodera na drugi,
- dostęp do tej samej oferty programowej na obydwu dekoderach,
- dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) na obydwu dekoderach,
- konieczność podłączenia dekoderów do internetowej sieci domowej LAN.

Oferta :
- aktywacja funkcjonalności dla dekodera uzupełniającego – 99 złotych,
- opłata za korzystanie z funkcjonalności – 20 złotych miesięcznie.



„STANDARD HD”

Funkcjonalności:
- możliwość podłączenia aż do sześciu dekoderów w ramach jednej usługi,
- niezależna instalacja satelitarna dla każdego dekodera,
- jeden dekoder HD z cyfrową nagrywarką, pozostałe wszystkie urządzenia to dekodery HD,
- dostęp do usług VOD jedynie z poziomu dekodera HD z cyfrową nagrywarką,
- dostęp do wykupionej oferty na każdym z dekoderów HD,
- ustanowienie poprawnego podłączenia internetowej sieci domowej LAN między
dekoderami.

Oferta :

- aktywacja funkcjonalności muliroom Standard – 0 zł,
- opłata za korzystanie przez Abonenta z funkcjonalności – 10 zł miesięcznie.

Świat HD z Multiroom

 Czas trwania umowy: 15 miesięcy
 Dostępny dekoder główny: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką 99 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Premium: nbox HD DVB-T –0 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Standard: nbox HD – 0 zł
Abonament miesięczny:
 Abonament z opcją multiroom Premium: 59 zł/mies. + 20 zł miesięcznie
 Abonament z opcją multiroom Standard: 59 zł/mies. + 10 zł miesięcznie

Film HD z Multiroom

 Czas trwania umowy: 15 miesięcy
 Dostępny dekoder główny: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką 99 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Premium: nbox HD DVB-T –0 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Standard: nbox HD – 0 zł
Abonament miesięczny:
 Abonament z opcją multiroom Premium: 79 zł/mies. + 20 zł miesięcznie
 Abonament z opcją multiroom Standard: 79 zł/mies. + 10 zł miesięcznie

Full HD z Multiroom

 Czas trwania umowy: 15 miesięcy
 Dostępny dekoder główny: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką 49 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Premium: nbox HD DVB-T –0 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Standard: nbox HD – 0 zł
Abonament miesięczny:
 Abonament z opcją multiroom Premium: 99 zł/mies. + 20 zł miesięcznie
 Abonament z opcją multiroom Standard: 99 zł/mies. + 10 zł miesięcznie

All Inclusive z Multiroom

 Czas trwania umowy: 15 miesięcy
 Dostępny dekoder główny: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką 0 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Premium: nbox HD DVB-T –0 zł
 Dekoder uzupełniający w multiroom Standard: nbox HD – 0 zł
Abonament miesięczny:
 Abonament z opcją multiroom Premium: 149 zł/mies. + 0 zł miesięcznie
 Abonament z opcją multiroom Standard: 149 zł/mies. + 0 zł miesięcznie

firewall
16-11-2011, 18:21
Akurat już korzystałem z różnych centrów telefonicznych, ale takiego olewactwa jak w n-ce nigdzie nie spotkałem. Nawet olewają człowieka jak pisze maila. A twierdzą że odpowiadają jak potrafią najszybciej. Na 3 maile średnia nieco ponad 6 tygodni czekania na odpowiedź. Jak złapią frajera to już go olewają. W końcu podpisał cyrograf na 2 lata. I jego obowiązkiem jest płacić a nie grymasić.

karolinakot
20-11-2011, 13:28
nie wiem jak jest na infolinii, bo jeszcze nie miałam potrzeby dzwonić. ale obsługa tak jak wszędzie zależy od kompetencji pracownika. wrając do tematu zamówiłam ten multiroom z telewizorem :) teraz czekam na dostawę, zobaczymy jak się sprawdzi :)

Kataryniarz
27-11-2011, 12:41
Zastanawiam się nad samym multiroomem. Teraz chyba ostro to rozwinęli i teraz w tym premium to tak jakby dwa niezależne dekodery prawie. Czekałem na coś takiego a nie jeden spoko a reszta bez ważnych opcji. :)

Bartek12345678
01-12-2011, 19:20
Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczące również multiroom, Czy główny dekoder musi być cały czas podłączony do sieci elektrycznej?? czy może być wyłączony, no bo nawet jak jest w stanie standby to jednak pobiera prąd.

Apsik77
02-12-2011, 09:17
Jak chcesz oglądać to musi , jak nie możesz wyłączyć . Przy ponownym włączeniu do sieci dekoder od nowa robi wszystkie ustawienie trwa to parę minut.

Nemadia
30-12-2011, 19:48
Mam, działa i jesteśmy zadowoleni :) Na początku kręciłam nosem, ze to niepotrzebny wydatek, ale na chwilę obecną nie ma problemu, gdy chcemy oglądać coś innego.

firewall
30-12-2011, 20:21
To się ciesz. Ja dzisiaj wisiałem przez 60 minut na telefonie czekając na połączenie z konsultantem. Poddałem sie bo ta muzyczka doprowadzała mnie do szału, nie mówiąc o tym jak wkurza człowieka strata kasy na połączenia. Nie zmieniam swej opinii o ich infolinii - porażka na całej linii.

Bartek12345678
31-12-2011, 20:28
dzisiaj zakupiłem multiroom standard i na razie wszystko ok oba dekodery nie są połączone ze sobą i jest wysztstko w porządku

Tomaszs131
22-12-2018, 22:08
Odkopię trochę wątek. Czy ktoś z Was posiada może nowy dekoder 4K NC+?

jedrekbeskid
10-01-2019, 10:47
Zajmuje się nc+ na co dzień, jak by co służe pomocą

Tomaszs131
10-01-2019, 11:07
W sekcji "ulubione" mam problem z podporządkowaniem programów pod określony numer na liście w tej sekcji.
I tak przykładowo w przypadku poprzedniego małego dekodera; TVN miałem na pozycji 4 (bo tak chciałem) to teraz jest to nie możliwe gdyż z automatu ustawia się na pozycji numer 1. Oczywiście w menu jest opcja przestaw kolejność ulubionych kanałów, ale w praktyce jest to nie możliwe do wykonania.
Dzwoniłem na infolinię, pani po dłuższych konsultacjach z technikami powiadomiła mnie, że nie da się tak jak to było w starym modelu ułożyć swojej listy ulubionych w/g przez siebie wybranej kolejności. Trochę nie chce mi się w to wierzyć, stąd mój post.

Tomaszs131
04-03-2019, 10:20
Tak w końcu zrobiłem