PDA

Zobacz pełną wersję : plazma 50 czy 60cali



ellaj
14-04-2011, 20:06
Witam,
Porownywalam tv 50 calowe i ponad.
I jak 50 mozna znalezc calkiem w porzadku i za normalna cene, tak z wiekszymi sa juz problemy i cena x2.
Czy ktos z Was uzytkuje ktorys z tych i moglby cos sensownego polecic?
Pozdr.

emjot27
21-04-2011, 08:43
Ja co prawda nie użytkuję jeszcze, ale też się przymierzam do plazmy, ale takiej do max 42". Jakie masz duże pomieszczenie, w którym będzie TV i z jakiej odległości będziesz go oglądać?

klaudiusz_x
22-04-2011, 00:20
Przeszukując różne fora wielu użytkowników tv zaleca brać telewizor o "jedną wielkość" większy.
Czyli np zamiast 46" brać 50" itd.
Drugą sprawą jest odległość z jakiej zamierzasz oglądać.
By widzieć full hd (1080i/1080p) należy siedzieć od telewizora w odległości 1,5x jego przekątna.

photos
22-04-2011, 08:18
By widzieć full hd (1080i/1080p) należy siedzieć od telewizora w odległości 1,5x jego przekątna.
czy aby na pewno??
Załóżmy telewizor 55" x 1,5 = 82,5" x 2,54 = 210 cm. Mój szwagier ma LCD 55'' samsung. Telewizor stoi jakieś 4 m od kanapy i jest ok. Ale czasem mam wrażenie że trzeba szukać czegoś na ekranie, tzn kręcić głową bo nie ogarniam już wszystkiego z każdego rogu. Dlatego siedząc 2 metry przed tym telewizorem jestem pewny że nie da rady oglądać komfortowo telewizji na TV 55'', a tak by wychodziło z tych wyliczeń.

dendrytus
27-04-2011, 06:31
Ważniejsze od przekątnej są dostępne gniazda. Np. sieci lan, wtedy możemy oglądać filmy przez internet np. youtuba.
Lepiej mieć mniejszy TV z większą liczbą dostępnych opcji niż większy, ale za to "łysy".

photos
27-04-2011, 08:31
Ważniejsze od przekątnej są dostępne gniazda. Np. sieci lan, wtedy możemy oglądać filmy przez internet np. youtuba.
Lepiej mieć mniejszy TV z większą liczbą dostępnych opcji niż większy, ale za to "łysy".

Nie możesz uogólniać. Dla Ciebie może to jest najważniejsze. Ja np nie potrzebuje bajerów w takiej postaci. Nie mam czasu na oglądanie tv a tym bardziej na jakieś filmiki z internetu. Jak wiadomo od czasu do czasu coś się obejrzy np jakiś dobry film na DVD. Dlatego dla mnie bardziej liczyłyby się parametry obrazu, a że salon mam niemały to przekątna też może być większa. Bardziej chodziłoby mi o to aby uzyskać jakiś dobry efekt kina domowego, z dobrej jakości dźwiękiem i obrazem aniżeli oto aby telewizor miał kilka wejść czy wyjść więcej np LAN czy USB

dendrytus
27-04-2011, 09:36
Nie mam czasu na oglądanie tv a tym bardziej na jakieś filmiki z internetu. Jak wiadomo od czasu do czasu coś się obejrzy np jakiś dobry film na DVD. Świetny żart, można nawet rzec, że żart dnia. DVD na plazmach 50-60 cali wygląda żałośnie. Oczywiście na takich rozmiarach tylko Blueray i tv HD i internet gdzie mamy filmy w 720 lub 1080p.

http://www.youtube.com/watch?v=XtmrttvICQE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=OvZN-inNSio
Jakościowo biją na głowę DVD

photos
27-04-2011, 10:29
Świetny żart, można nawet rzec, że żart dnia. DVD na plazmach 50-60 cali wygląda żałośnie. Oczywiście na takich rozmiarach tylko Blueray i tv HD i internet gdzie mamy filmy w 720 lub 1080p.
Jakościowo biją na głowę DVD
To nie jest żart a przejęzyczenie. Oczywiście chodziło mi o blueray. Poza tym ja pisze o LCD a nie plazmie.
Co z tego że masz dostęp do np youtube (i to w bardzo okrojonej wersji) skoro nie ma tam co oglądać. Co śmieszne filmiki będę obserwował?? A filmy jeśli już jakieś są to max do 10 minut. jest tam jeszcze dostęp do iplexa bądź ipla nie pamiętam dokładnie bo nie oglądam tego - filmy stare i większość słabej jakości, a do tego mały wybór. Tak więc ten Lan można sobie ogólnie wsadzić głęboko bo technologia idzie do nas powiedzmy na poziomie ale niestety dostawcy mediów nie nadążają. Poza tym dźwięk z płyty Audio jakościowo wali na głowę każde mp3 czy z laptopa, czy tez ścieżkę z tych internetowych filmów. Dlatego tak jak pisałem wcześniej nie można uogólniać. Dla mnie to zwykłe bajery za które nie warto dopłacać...podobnie rzecz ma się technologii 3D

dendrytus
27-04-2011, 10:41
Tak więc ten Lan można sobie ogólnie wsadzić głęboko bo technologia idzie do nas powiedzmy na poziomie ale niestety dostawcy mediów nie nadążają.
Wystarczy nabyć jakiś media center i na nim przechowywać filmy, a w tedy lan jest niezbędny.

Bartas13
27-04-2011, 14:22
Czytałem ostatnio na onecie że w niektórych nowych telewizorach podzespoły pracują na okrojonej wersji linuksa i możliwe będzie złapanie wirusa własnie np. przez lan. Ja tam tez wychodze z zalozenia ze telewizor nie musi miec wbudowanego odtwarzacza ani polaczenia internetowego i wole dokupic dobry odtwarzacz z blurayem i duzym dyskiem twardym na trzymanie filmow w hd

dendrytus
27-04-2011, 15:17
Czytałem ostatnio na onecie że w niektórych nowych telewizorach podzespoły pracują na okrojonej wersji linuksa i możliwe będzie złapanie wirusa własnie np. przez lan.


Na linuksie masz telewizory, kina domowe, odtwarzacze DVD/Blueray. media centry, tunery satelitarne...... Pomijając, że na linksa bardzo trudno zrobić wirusa, to co taki wirus mógłby ci zrobić? Pozamieniać kanały.


Ja tam tez wychodze z zalozenia ze telewizor nie musi miec wbudowanego odtwarzacza ani polaczenia internetowego i wole dokupic dobry odtwarzacz z blurayem i duzym dyskiem twardym na trzymanie filmow w hd

Nie boisz się, że odtwarzacz złapie wirusa? Na 99% będzie na linuksie.

photos
27-04-2011, 19:24
.dendrys nie twierdze ze nie masz wiedzy na ten temat. Ale dziwnie piszesz...podziel sie wiedza, wyjasniaj ale nie odpowiadaj pytaniami z poddekstem.
Mam do Ciebie pytanie, czy wirus zalapany na kompa sam uruchamia Ci Aplikacje? Ewentualnie zmienia tapety?? Chyba logiczne ze atakuje programy, sprawia ze nie mozesz ich uruchomic bo infekuje pliki systemowe co sprawia ze nie mozesz go uruchomic. W tym przypadku mogloby byc podobnie. Prawda jest ze linuxa ciezko zainfekowac, ale wirusy tez sie "zmieniaja" i byc moze w niedalekiej przyszlosci nie bedzie to strasznie trudne. Wowczas moze podobnie dzialac na telewizor jak na komputer, tyle ze kompa mozesz formatowac, a telewizor oddasz do serwisu, a co za tym idzie bedzie koszt.
Nie twierdze, ze nowe technologie sa zle, bo sam np buduje wlasnie dom i mam ogrzewanie za pomoca Pompy ciepla, a wentylacje mechaniczna z rekuperacja, czyli odzyskiem ciepla. Jest to teraz jeden z najnowoczesniejszych systemow, ale przy podejmowaniu decyzji wazne byly moje potrzeby i niepodwazalne argumenty, a nie widzimisię ewewntualnie podazanie za moda. A wszechobecnych i modnych kolektorow np nie zamontuje bo dla mnie jest to zupelnie nieoplacalne. Troche odbieglem od tematu ale przedstawiam istote rzeczy. Telewizor czy mniejsza, czy wieksza przekatna powinien miec bardzo dobre parametry obrazu, wejscia i wyjscia zgodne z obowiazujacymi normami, czyli tak aby obsluzyc obecne urzadzenia zewnetrzne, ale niekoniecznie takie, ktore pokazuja do czego jeszcze mozemy wykorzystywac odbiornik, a w zasadzie uzyjemy tego 2 razy. Raz gdy sami to sprawdzamy i z ciekawosci uzyjemy np lan a 2 gdy bedziemy chwalic sie znajomym. Zgodze sie tez ze sa ludzie ktorzy beda notorycznie uzywac tych nowinek ze tak sie wyrażę, wiec wolny wybor, ale pisanie ze najwazniejsze przy wyborze tv jest ilosc i rodzaj wyjsc jest mocnym naduzyciem i na pewno zbyt ogolnie napisane. Poza tym ktos juz kiedys fajnie zauwazyl ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.

dendrytus
27-04-2011, 22:45
.dendrys nie twierdze ze nie masz wiedzy na ten temat. Ale dziwnie piszesz...podziel sie wiedza, wyjasniaj ale nie odpowiadaj pytaniami z poddekstem.
Mam do Ciebie pytanie, czy wirus zalapany na kompa sam uruchamia Ci Aplikacje? Ewentualnie zmienia tapety?? Chyba logiczne ze atakuje programy, sprawia ze nie mozesz ich uruchomic bo infekuje pliki systemowe co sprawia ze nie mozesz go uruchomic. W tym przypadku mogloby byc podobnie. Prawda jest ze linuxa ciezko zainfekowac, ale wirusy tez sie "zmieniaja" i byc moze w niedalekiej przyszlosci nie bedzie to strasznie trudne..
Pytanie podstawowe po co ktoś miałby robić wirusa atakującego tv panasonica i to konkretną serię z konkretnego rocznika, bo na tv samsunga (mimo, że oba są na linuksie) wirus nie zadziała. Tak samo jak wirus na telewizor nie zadziałą na DVD.

Wowczas moze podobnie dzialac na telewizor jak na komputer, tyle ze kompa mozesz formatowac, a telewizor oddasz do serwisu, a co za tym idzie bedzie koszt.
Rozwój systemów przeczy tej teorii.

PS.
Praktycznie wszystkie małe routery są na linuksie i do tej pory nie powstał wirus, który mógłby je masowo zarażać, mimo iż są idealne warunki do tego. Wszystkie routery są razem połączone. Dodatkowo jest duży plus stworzenia takiego wirusa - dostęp do komputerów w sieciach domowych i małych/średnich firmach.
Czyli jest duży sens stworzenia wirusa na router i nikomu się to jeszcze nie udało i bezsensu jest tworzenie wirusa na sprzęt audio-wideo i dlatego najprawdopodobniej nigdy taki wirus niepowstanie.

emjot27
28-04-2011, 19:56
Ja będę oglądać TV z odległości max 4.5m ( w zależności od miejsca na kanapie ;) ) Więc myślę, że 42" plazma powinna mi wystarczyć. Obecnie mam 32" LCD i oglądam z 3.5 m i nie narzekam.

Zastanawiam się jednak nad tym jaki model wybrać. Chcę przeznaczyć maksymalnie 3 tyś zł (najlepiej razem z wieszakiem). Na razie będę oglądał Cyfrowy Polsat bez HD - muszę się z nimi przemęczyć jeszcze przez rok. Potem zmieniam na coś typu Cyfra+ albo N.
Co myślicie o tych modelach:
Panasonic TX-P42G30E za ok 2900 zł
Panasonic TX-P42S30E za ok 2500 zł.
Panasonic TX-P42U30E za ok 2000 zł.

Czy warto dopłacać tą różnicę?

ellaj
28-04-2011, 21:26
Czytalam, ze do chyba 40" albo 42 juz nie pamietam, to tylko lcd, powyzej juz plazma.
Zdecyduje sie chyba na 50" samsunga.
Nie potrzebuje zadnych bajerow, a ulubiony serial moge obejzec w kazdym.
Poza tym 60" sa o wieeele drozsze.
Nigdy nie chcialam samsunga, tylko sony, ale tyle sie naczytalam dobrych opinii o nim, ze chyba go kupie.

dendrytus
28-04-2011, 23:19
Czytalam, ze do chyba 40" albo 42 juz nie pamietam, to tylko lcd, powyzej juz plazma.

Plazmy są od 37". Po prostu nie mogą być mniejsze, wynika to tylko z obecnej technologi.


Nigdy nie chcialam samsunga, tylko sony, ale tyle sie naczytalam dobrych opinii o nim, ze chyba go kupie.
Sony nie produkuje plazm.
Jeśli to ma być telewizor do kablówki, to zdecydowanie plazma. Dużo lepiej skaluje obraz z SD.

ellaj
29-04-2011, 21:43
Dendrytus, nie zrozumiales mnie.
Czytalam, ze jesli chcesz kupic tv np, 40" to najlepsze sa lcd, a jezeli duuuzo wieksze to plazmy.
Chodzi o to, jaki rodzaj wybrac lcd czy plazme.
Uzaleznione to jest od wielkosci ekranu.
Mozesz oczywiscie kupic mniejsza plazme lub wieksze lcd, ale obraz podobno jest gorszy.

dendrytus
29-04-2011, 22:23
Dendrytus, nie zrozumiales mnie.
Czytalam, ze jesli chcesz kupic tv np, 40" to najlepsze sa lcd,
Bardzo interesująca teoria, szkoda że nie prawdziwa



Mozesz oczywiscie kupic mniejsza plazme lub wieksze lcd, ale obraz podobno jest gorszy.
Nie ma mniejszych plazm niż 37". Po prostu przy obecnym stanie techniki jest to niewykonalne.

http://www.plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php

Nie sugeruj się przypadkiem jakością obrazu w sklepach lub hipermarketach. Tam zawsze te co najdłużej leżą na półkach lub mają większą marżę, mają lepszą jakość obrazu.
Szczytem chamstwa w jednym z hipermarketów(tego od skner) było puszczanie obrazów w HD i fullHD na LCD, a na plazmach w tym samym czasie leciał polski film z lat 70 w kolorach w zasadzie sepii z anteny naziemnej.

ellaj
30-04-2011, 22:59
Tak wyczytalam w Internecie, to powtarzam.
Ale i tak chyba zdecyduje sie na te plazme samsunga 50".
A niech tam... to tylko tv.

emjot27
30-04-2011, 23:04
Co do odwiecznego dylematu Plazma czy LCD to mimo tego, ze znam wady i zalety obydwu technologii nadal mam dylemat. Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych. U mnie w domu TV będzie włączony przez pół dnia i w większości czasu będzie to ta sama stacja.

dendrytus
30-04-2011, 23:36
Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych. U mnie w domu TV będzie włączony przez pół dnia i w większości czasu będzie to ta sama stacja.
Problem loga praktycznie już nie występuje. Jak się go obawiasz możesz zrobić tzw. "wypalanie", które było zlecane jeszcze kilka lat tamu jak żywotność była na poziomie 10-20tys. godzin. Obecnie żywotność to 100 tys. godzin i funkcja wymazywania "ducha".
Znam ludzi, u których tvn24 chodzi od 8-9 rano do 16-17 od 2,5 roku i żadnego "ducha" nie widziałem.

Tesla
16-05-2011, 09:02
Ja ze swojego dosiadczenia wiem, że jeśli kupisz np. 50 cali to i tak po kilku miesiącach stwierdzisz że jednak mogłeś wziąć 60 :)
Jak pisali przedmówcy, zastanów się czy wielkość pomieszczenia będzie adekwatna do wielkości TV i czy odległość nie będzie zbyt bliska.
U mnie oglądanie wyścigu F1 wymaga skręcenia karku ;), natomiast do filmów jest idealnie.

emjot27
16-05-2011, 10:58
Tesla Pochwal się jaki masz TV i jaki duży. Domyślam się, ze 50"? Plazma czy LCD no i czy jesteś z niego zadowolony?

pikacz
24-05-2011, 21:54
osobiscie w niedlugim czasie mam zamiar zakupic LG50PK350 do salonu; bardzo polecana plazma na roznych forach itp. itd. z wystarczajacymi funkcjami ( jak dla mnie) i w bardzo przystepnej cenie ( 2280zl-z odbiorem na miejscu), widzialem na zywo pod N-ka i jak dla mnie rewelacja zwlacza za takie pieniadze, znawca i specem w tym temacie nie jestem ale mowia ze jak plazma to tylko Panasonic ale jako zwykly uzytkownik wzrokowo dla mnie Panasonic najgorzej wypada

emjot27
24-05-2011, 22:55
No jak kupisz to daj znać, jak się spisuje. Trochę mnie przeraża ta wielkość i zużycie prądu, po za tym z komentarzy na ceneo wynika jednak ze wypalanie nadal występuję jak i line bleed.

emjot27
28-05-2011, 22:46
Byłem dzisiaj w MM i widziałem tego LG, oglądałem też plazmy Samsunga i chyba nie podzielę Twojej opinii ;) W LGku najbardziej wnerwiająca jest powłoka ekranu odbijająca światło niczym lustro, Panasonic zdecydowanie lepie tłumi wszelkie odblaski no ale niestety cena. Plazmy Samsunga w ogóle do mnie nie przemawiają. Obraz SD jest tragiczny. Zostanę więc jednak przy Panasonicu. Zastanawiam się tylko czy wybrać model nowszy G30 ale 42" czy G20 46". Porównywałem obydwa obrazy i dużej różnicy nie zauważyłem. Martwią mnie jedynie te opowieści o skwierczeniu.

witu102
05-07-2011, 13:55
ja mam pokój 4,1x5,2m w bloku i planuje LED Samsunga 40" najprawdopodobniej LE40C6500,,ze względu na to, że mam sieć LAN rozprowadzoną, switcha i centralny dysk i odtawrzacz chce mieć gniazdko LAN i internet@TV też się przyda, ale bardziej mi zależy na obsłudze DLNA

redcode
05-07-2011, 15:30
60 cali to już prawie jak w kinie będzie :D

Kolombek
11-07-2011, 11:05
Jak mawiał mój kolega najlepszy i tak jest projektor. Przekątna jaka chcesz tylko czasem ściana jest zbyt blisko :D Tylko jak takim urządzeniem "przyszpanować" w salonie? Haha. No i jak w salonie zorganizować naprawde dobrę audio? Jeżeli ktoś chce się bawić na poważnie to potrzebuje na te zabawki samodzielny pokoik a do salonu proponuje stare dobre pudło (ja mam kineskopowy Sony 32") zawsze można cos na nim położyć, postawić :D

Bartas13
11-07-2011, 15:36
Na linuksie masz telewizory, kina domowe, odtwarzacze DVD/Blueray. media centry, tunery satelitarne...... Pomijając, że na linksa bardzo trudno zrobić wirusa, to co taki wirus mógłby ci zrobić? Pozamieniać kanały.
Jakie wirusy zrobisz to już kwestia wyobraźni - wyłączać telewizor co 5 minut na przykład czy coś. Aktualnie telewizory pozwalają przeglądać tylko niektóre serwisy internetowe dlatego złapanie wirusa może być trudne ale w przyszłości kto wie. Ja z internetu wolę korzystać przez kompa a jak chce coś wyświetlić na telewizorze to po prostu podłączam komputer do niego. Nie wiem jak dokładnie wyglądają linuksy pod te urządzenia elektroniczne ale w zwykłym linuksie cięzko jest napisać wirusa bo żeby na nim cokolwiek zrobić trzeba mieć odpowiednie uprawnienia.

Nie boisz się, że odtwarzacz złapie wirusa? Na 99% będzie na linuksie.
Nie boje bo wiem co wkładam do odtwarzania.

Twistet
26-07-2011, 10:02
Co do odwiecznego dylematu Plazma czy LCD to mimo tego, ze znam wady i zalety obydwu technologii nadal mam dylemat. Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych. U mnie w domu TV będzie włączony przez pół dnia i w większości czasu będzie to ta sama stacja.

Warto pamiętać, że plazma ma bardzo duży pobór mocy, co przy tak wielkim ekranie możesz zauważyć na rachunkach za prąd :) poza tym zamiast plazmy czy LCD brał bym jakiegoś porządnego LEDa od samsunga z technologią 3D, obraz jest krystaliczny, a z 3d można się też nieźle rozerwać

Kames
28-07-2011, 21:48
Co do odwiecznego dylematu Plazma czy LCD to mimo tego, ze znam wady i zalety obydwu technologii nadal mam dylemat. Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych.

http://www.centrumdobregoobrazu.pl/strona/plazma_czy_lcd.html

shyha
29-07-2011, 11:36
Dziwnym przypadkiem linkowana przez Ciebie strona jest autorstwa firmy PANASONIC (największego producenta telewizorów PLAZMOWYCH).

Apsik77
03-08-2011, 15:10
Ja od pół roku użytkuje telewizor Sharp LED AQOS 47 cali. Jestem bardzo zadowolona, świetny obraz lepszy niż w plazmach czy LCD, wyrażny kontrast kolorów, nawet w słoneczny dzień dobrze widać wszystko na ekranie. Można spoglądać na telewizor po dużym kątem a mimo to obraz jest wyraźny. Gry na pleya 3 można na nim podziwiac w pełnej krasie a i rachunki za prąd nie wzrosły . Bardzo wszystkim polecam.

mistalova
14-08-2011, 09:17
Jako, że siedzę w AV, to ośmielę się rzucić parę faktów, może to komuś pomoże
1. LCD/LED czy PLAZMA?
Zależy co oglądamy. Jeśli częściej w TV lecą programy i oglądamy je w dzień, to wybieramy LCD/LED. Jeśli zaś TV oznacza dla nas rozrywkę typy filmy, to plazma.
Jakie są różnice?
Plazma ma lepszy kontrast, czerń, i kąt widzenia. Zużycie prądu zależy od tego co oglądamy - skoki Małysza zużyją dużo prądu, zaś mroczny horror z afroamerykanami w kopalni zużyje mało prądu. :D, niestety w dzień wypada gorzej niż kryształ
LCD/LED zaś lepiej wyświetla obraz w jasnym słonecznym pomieszczeniu, niestety nie ma czerni, kiepski kontrast i kąt widzenia.

2. Jaka przekątna?
Zawsze jak największa, ale z jednym małym "ale" - jeśli jesteśmy kinomaniakami, możemy kupić mały TV np 32" bo i tak nie będziemy na nim oglądać filmów - dla nas jest projekcja DLP i LCD:cool:
Do "zwykłego" oglądania wiadomości itp wystarczy każda przekątna, ale żeby przekonać się co znaczy HD, to trzeba mieć minimum 42" i siedzieć naprawdę blisko ekranu - przy tej przekątnej i np. 3m odległości naprawdę nie można docenić walorów HD...

3. Jestem kinomaniakiem, co wybrać?
Mały LCD/LED + projektor. Kryształ będzie pełnił rolę pudełka od wiadomości itp. a jeśli będziemy chcieli obejrzeć coś dobrego to odpalamy projektor. Ekran 100", dźwięk DD na dobrym ampli i mamy już namiastkę kina w domu. Tylko żona czasem zamarudzi, że za głośno;)

PS. jeszcze słowo na temat kryształu - tak naprawdę nie ma ŻADNEJ różnicy w matrycach LCD/LED - jedyna różnica tkwi w podświetleniu matrycy - w "lcd" jest zimna katoda (dla laików - taka świetlówka) a w "led" są LEDy. Prawdziwą rewolucją będą dopiero matryce OLED itp, ale jeszcze sporo czasu upłynie, zanim możliwa będzie produkcja rozsądnych wielkości matryc.

dendrytus
18-08-2011, 07:55
Ja od pół roku użytkuje telewizor Sharp LED AQOS 47 cali. Jestem bardzo zadowolona, świetny obraz lepszy niż w plazmach czy LCD, wyrażny kontrast kolorów, .
Telewizor Sharp LED AQOS to LCD
Niemożliwe jest aby jakość obrazu (kolor, przejścia tonalne, kontrast) na jakimkolwiek LCD był lepszy od plazmy. Uniemożliwia to FIZYKA i OGRANICZENIA technologii LCD.
A co do grania radzę poczytać w gazetach lub na stronach dla graczy, co polecają od mniej więcej 6 mies. jeśli chodzi op TV powyżej 37 cali.

Apsik77
19-08-2011, 06:52
Telewizor Sharp LED AQOS to LCD
Niemożliwe jest aby jakość obrazu (kolor, przejścia tonalne, kontrast) na jakimkolwiek LCD był lepszy od plazmy. Uniemożliwia to FIZYKA i OGRANICZENIA technologii LCD.
A co do grania radzę poczytać w gazetach lub na stronach dla graczy, co polecają od mniej więcej 6 mies. jeśli chodzi op TV powyżej 37 cali.

Czepiasz się , Led to taki skrót myslowy jak zapewne wiesz jako "ekspert" ,że ledami nazywamy telewizory LCD z podświetleniem led. Czyli każdy led jest LCD ale nie kazdy LCD jest LED. Opisywałam swoje subiektywne odczucia , a porównanie mam i zapewniam Cie ,że tradycjny odbiornik PDP moze się schować w porównaniu do leda. Lepiej wyglada porównanie NeoPDP do leda, ale w moich oczach plazmy dyskredytuje niski poziom jasności obrazu( źle sie oglada w nasłonecznionych pomieszczeniach a ja mam telewizor w salonie, nie w piwnicy), duży pobór prądu oraz gabaryty.

Apsik77
19-08-2011, 06:59
Plazma ma lepszy kontrast, czerń, i kąt widzenia. Zużycie prądu zależy od tego co oglądamy - skoki Małysza zużyją dużo prądu, zaś mroczny horror z afroamerykanami w kopalni zużyje mało prądu. :D, niestety w dzień wypada gorzej niż kryształ
LCD/LED zaś lepiej wyświetla obraz w jasnym słonecznym pomieszczeniu, niestety nie ma czerni, kiepski kontrast i kąt widzenia.
.
Bzdura to o czym piszesz odnosi się do tradycyjnych LCD nowa generacja telewizorów LCD/LED ma jak najbardziej głęboka naturalną czerń ,świetny kontrast i kąt widzenia nie ustępujacy plaźmie.

mistalova
19-08-2011, 19:38
Bzdury, to właśnie tu wypisałaś;)

Zacznijmy od czerni - kryształ nie ma prawdziwej czerni, bo jest to spowodowane fizyką - wiesz jak działa matryca z kryształu? Cały czas jest podświetlana od tyłu (zimna katoda lub LED) i kiedy pixel ma wyświetlać czerń to przysłania światło - w praktyce żadna dotychczas produkowana matryca nie robi tego w 100%, bo zawsze odrobina światła, obojętnie czy to katoda czy dioda, to i tak przejdzie przez kryształ. W plazmie kiedy ma być wyświetlona czerń, to pixel po prostu się nie zapala i mamy "fokin blek":D.

Teraz kontrast - to akurat najlepszy chwyt marketingowy jaki może być. Na początek - co to jest kontrast? ano różnica w jasności pomiędzy czarnią i bielą (w uproszczeniu). No i wyobraźmy sobie, że mamy telewizor o kontraście np. 1:10000, a konkurent wypuszcza 1:20000. No to co robimy żeby go dogonić? ano zwiększamy dwukrotnie (uproszczam, bo nie chce mi się robić wykładu) natężenie bieli, dzięki czemu z matematycznego punktu widzenia nasz dotychczasowy kontrast 1:10000 zwiększa się do 1:20000. I tyle:cool:

A teraz to co lubię najbardziej - kąt widzenia. Ja wiem, że producenci potrafią napisać o kącie nawet 179 stopni, ale... to po prostu tzw. kit. zresztą zrób doświadczenie - wyświetl nieruchomy obraz i obejrzyj go najpierw centralnie na wprost, a potem powiedzmy 45 z prawej i 45 z lewej - jeżeli nie zmieni Ci się jasność i barwa obrazu to gratuluję - bo tylko matryce z lepszych serii potrafią wyświetlić dobry obraz o kącie 90 stopni. Choć chyba pisałaś że masz Sharpa, a one są w stanie dojść do tych wartości kąta. Ale pisanie o większym kącie niż w plazmie dowodzi o nieznajomości tematu;)

A teraz żeby nie było, że jestem stronniczy - uważam, że zarówno kryształ jak i plazma są tak samo dobre - tyle, że jedne nadają się do oglądania w dzień wiadomości, a drugie do oglądania filmów wieczorem
A tak wogóle, to i tak TV oglądam tylko wieczorem i to z projektora, i choć tam też jest kiepsko z czernią, to duża średnica i obraz odbity od płótna "to jest to, co tygryski lubią najbardziej":)))

emjot27
19-08-2011, 22:00
A ja na razie darowałem sobie kupno nowego telewizora i zostałem przy swoim starym 32" Philipsie CRT na którym oglądam telewizje z Cyfrowego Polsatu. Jak zobaczyłem ten sam sygnał na najnowszych plazmach czy jeszcze gorzej na LCD i LEDach to stwierdziłem, że dopóki w Polsce nie będzie porządnego sygnału TV to nie zmieniam telewizora ;) Obraz na tych odbiornikach był po prostu tragiczny w porównaniu do mojego starego ale dobrego CRTka. A chwyty marketingowe o FulllHD i jeszcze śmieszniejsze 3D w ogóle do mnie nie przemawiają.

Apsik77
20-08-2011, 06:00
. Ale pisanie o większym kącie niż w plazmie dowodzi o nieznajomości tematu;)
))

Zapewne tak , tylko ,że ja nic takiego nie pisałam . Jeśli podejmujesz się dyskusji nie wsadzaj w usta drugiej ooby słów których nie powiedziała. Co do reszty nie cierpię fizyki i mam gdzies zasady działania matrycy z kryształu , jak równiez lotto mi to że żadna matryca led nie pokazuje czerni !00% mi wystarczy 98% bo tak subtelnych róznic ludzkie oko nie wychwytuje. Kupujac telewizor szuałam w nim dobrego kontrastu , soczystych kolorów w tym głebokiej czerni, mozliwościogladania w dzień bez znacznego pogorszenia jakosci obrazu i niezbyt dużego zuzycia energii . To wszystko znalazłam w ledzie wiec go kupiłam. I to nie dlatego ,że sprzedawca coś powiedział czy jeden z drugim w necie sie wymądrzał tylko dlatego że pooglądałam porównałam i wybrałam to co moim zmysłom wydało się lepsze.

mistalova
20-08-2011, 20:02
...nowa generacja telewizorów LCD/LED ma jak najbardziej głęboka naturalną czerń ,świetny kontrast i kąt widzenia nie ustępujacy plaźmie.

Faktycznie, pisałaś, że LCD ma kąt dorównujący plazmie a nie go przewyższający - nie zmienia to faktu, że piszesz nieprawdę, a potem ktoś to przeczyta i zostanie wprowadzony w błąd


lotto mi to że żadna matryca led nie pokazuje czerni !00% mi wystarczy 98% bo tak subtelnych róznic ludzkie oko nie wychwytuje.

I tutaj szczerze Ci zazdroszczę - moje oko wychwytuje boleśnie każdą niedoskonałość obrazu - zrób stopklatkę gdy na ekranie wyświetlana jest tylko czerń i zgaś światła w domu - zdziwisz się, jak mocno będzie świecił "czarny" ekran


Kupujac telewizor szuałam w nim dobrego kontrastu , soczystych kolorów w tym głebokiej czerni, mozliwościogladania w dzień bez znacznego pogorszenia jakosci obrazu i niezbyt dużego zuzycia energii . To wszystko znalazłam w ledzie wiec go kupiłam.

I tutaj mamy wyjaśnienie - szukałaś TV, który nie oddaje wiernie obrazu, tylko go upiększa - i faktycznie w tym LCD jest lepszy, szczególnie jak popatrzy się w sklepie na podkręcony na maksa kontrast, ostrość i nasycenie...


... porównałam i wybrałam to co moim zmysłom wydało się lepsze.

Czyli jesteś zadowolona i ja się również z tego cieszę:) Co jednak nie zmienia faktu, że oglądasz obraz daleki od naturalnego. W sumie moja żona też nie może zrozumieć dlaczego muzyki słucham z winyla na lampowym wzmacniaczu, bo jej zdaniem z CD z zestawu KD brzmi lepiej:)))

Dobra, idę odpalać "Czas apokalipsy" na 100 calach;)

emjot27
20-08-2011, 20:16
mistalova Po tym co naczytałem się na forach typu HDTV i naoglądałem telewizorów w salonach RTV uważam, że moje odczucia są zbliżone do Twoich ;)
Te wszystkie nowe TV LEDy czy LCD dają tak po gałach, że człowiek zapomina jaki w rzeczywistości kolor na prawdę ma trawa albo woda :)
Na razie zostaję przy moim CRTku, ale następnym telewizorem na pewno będzie plazma. Obraz z LCD i LED w ogóle do mnie nie przemawia.
Napisz mi jeszcze mistalova w jaki rzutnik zainwestowałeś?

mistalova
22-08-2011, 16:06
Benq W500. Chyba najlepszy stosunek cena/jakość przy projektorach do KD. Teraz następca to W1000 i szczerze polecam go do KD.

emjot27
22-08-2011, 17:18
Tak...fajna sprawa tylko ta żywotność lamp :( Praktycznie co 2 lata do wymiany na nowy :/ Chyba, że zwykły telewizor do codziennego oglądania a rzutnik tylko do filmów.

enypeny
23-08-2011, 08:58
Witam!

ja parę słów na temat wyboru plasma/LED/LCD

mój pierwszy tv to samsung LCD 32" - brakowało mi parę cali ekranu więc stanąłem przed wyborem jak wyżej .... naczytałem dziesiątki artykułów , postów na forach, byłem w sklepach, marketach i porównywałem wyświetlane obrazy przez poszczególne tv . W końcu zdecydowałem się na plazmę i wyboru nie żałuję - zaznaczam od razu, że nie jestem z tych co chwalą swoje. Przy wyborze plazmy pomógł mi artykuł z netu, który zacytuję i który powinien pomóc innym w wyborze :

" 9. LCD czy Plazma?

Ocenia Piotr Wojtowicz, operator filmowy, autor zdjęć do filmów i seriali, między innymi Prymas, Tam i z powrotem, Ekstradycja, Sztos, E=mc2, Sfora, Jutro idziemy do kina oraz Czas honoru.

Jako człowiek zawodowo zajmujący się obrazem filmowym od strony jego kreacji, często spotykam się z pytaniem znajomych „jaki telewizor wybrać, LCD czy plazmę?” Będąc operatorem filmowym, zawód swój traktuję jako sposób wypowiedzi artystycznej, a obraz budowany pieczołowicie przed kamerą jest dla mnie tym czym dla kompozytora czysty dźwięk, tym czym dla melomana piękne bogate brzmienie. Jednak, nim odpowiem na tak postawione pytanie chcę wiedzieć co jest priorytetem pytającego w oglądaniu telewizji. Czy jest to sport oglądany przy zapalonym żyrandolu, czy seriale w pokoju, do którego zagląda popołudniowe słońce, czy filmy oglądane wieczorem w wyciemnionym pokoju. Jeśli oczekujemy od naszego ekranu przekazu treści o charakterze bardziej informacyjnym lub lekkiej rozrywki, czy sportu i chętnie to czynimy w atmosferze domowego życia jednoczesnego z jedzeniem kolacji, pogawędki, czy gry w szachy – wówczas można polecić technologię LCD. Obraz tego typu ekranów jest bardziej wyrazisty w pomieszczeniach jasno oświetlonych. Działa jaskrawiej, intensywniej w otaczającej go przestrzeni. Jest – jak gdyby – odporniejszy na „szum” otaczających go bodźców wizualnych. Jest niczym neon pośród zwykłych sklepowych wystaw.

Jednak coś za coś. LCD właśnie jak taki neon jest pozbawiony pewnych subtelności i niuansów, które składają się na obraz tworzony przez nas filmowców. Dla nas obrazowanie jest przedmiotem sztuki. Poszukujemy zatem takich środków i narzędzi, które najdoskonalej oddają nasze zamierzenia. Jako operator filmowy posługuję się światłem, kolorem, przestrzenią, fakturą fotografowanej rzeczywistości. Doskonale wiem jaki efekt chcę osiągnąć i jak na wzorcowym nośniku on wygląda. Negatyw filmowy najdoskonalej rejestruje obraz, nieco uboższe parametry mają najlepsze kamery cyfrowe. Jednak niezależnie na jakiej kamerze nakręcę film, to wiem, że najwierniej reprodukuje moje zamierzenia ekran PDP, czyli plazmowy. Ten typ ekranu telewizyjnego odtwarza cała paletę barw, niuansów w jasnych i ciemnych partiach obrazu. Ma on znacznie szerszą i bogatszą paletę kolorów i ich odcieni. Zawiera więcej szczegółów, na przykład na jasnym niebie jasne chmury będą lepiej widoczne w ich drobnych kłębuszkach, a w nocy czarny kot na węglu będzie lepiej odróżniał się z tła.

Obraz na plazmie powinien być oglądany w wyciemnionym pomieszczeniu. Każdy z nas wie, że w kinie – gdzie film ma najwyższą definicję – jeśli zapalić światło, to efekt jest rujnujący dla obrazu. Dla ekranu plazmowego zapalenie światła oczywiście nie jest tak demolujące, ale przykład oddaje trafnie tę zasadę. Dla wideofila nie ma wątpliwości, że plazma jest tym czym dla melomana filharmonia, czy żywy koncert. Tak jak audiofil nie będzie słuchać muzyki z MP3, tylko co najmniej z CD, bo tylko tam dźwięk może osiągnąć pełne barwy brzmienie, bogate o wyższe harmoniczne, tak widz pożądający najwyższej jakości obrazu wybierze ekran plazmowy. A już rozważanie walorów plazmy odtwarzającej film z Bluraya nie pozostawia wielu wątpliwości."

aktualnie jestem sprzedawcą w salonie rtv i codziennie oglądam telewizory różnych marek, wyprodukowane w różnych technologiach , w tym najnowszych - i zdania nie zmienię - PLAZMA nie ma sobie równych,- ostatnio dokupiłem pakiet HD w mojej kablówce National geographic + Discovery i dwa tematyczne nationala ... obraz zapiera dech w piersiach ... właśnie z uwagi na jego naturalność, głębię, rozpiętość tonalną .... tego nie odda żaden LED/LCD - kiedy patrzę na sceny wyświetlane na nich mam wrażenie , że głębia obrazu ma 1cm ! - zwróćcie na to uwagę ! podczas wczorajszego programu na NATIONAL WILD czułem się jak gdybym był tam, na miejscu - niesamowita głębia, wzrok prowadził od pierwszego planu aż po rzeczywiste dziesiątki metrów w głąb, do tego wiernie oddane kolory, ich tonacja - to jak w reklamie MAsterCard - bezcenne ....... wiele osób przekonałem już, że plazma jest właściwym wyborem, - i to nie klientów tylko a przyjaciół - jeden z nich przyjechał do mnie przypadkiem w jakiejś sprawie, zauważył, że mam nowy tv na ścianie i powiedział, że też będzie kupował nowy tv ale LEDa - szybko zmienił zdanie, kiedy włączyłem mu AVATARa na bluray'u ..... kupił plazmę :)

Ps.
dodam, że moja plazmucha ma 46cali i oczywiście ma na imię Panasonic - to starszy model 46S20E - tv oglądam z odległości ok 5m i aż się prosi, żeby ekran miał około 60 czy nawet 70 cali - 46" komfortowo ogląda się z odległości 3,5m,

Ps nr2 - żeby nie było, że plazma nie ma wad - tak jak napisał wyżej w cytowanym przeze mnie artykule p.Piotr Wójtowicz - plazma pokazuje swój urok w wyciemnionym pomieszczeniu, ale wierzcie mi - warto .....

reasumując:

LED/LCD - do oglądania dziennika, reklam
PLAZMA - do oglądania filmów
:)
pozdrawiam !

beton44
26-08-2011, 19:03
co do LCD

to powiem wam że mój monitor LCD Eizo /klasy średniej średniej ;)
to wyświetla całkiem całkiem obraz całkiem jak plazma taka matowa najdroższa...

ale jest znacznie droższy od najtańszych plazm 42 cale, które jako telewizor będą od niego znacznie lepsze:popcorn:

emjot27
26-08-2011, 20:25
beton44 Nie obraź się, ale może nie pij już dzisiaj więcej ;)

beton44
26-08-2011, 21:01
proszę nie pisać offtopic /wątek jest o LCD contra Plazma/

nie o betonie44 :stirthepot:

mistalova
02-10-2011, 21:17
Tak...fajna sprawa tylko ta żywotność lamp :( Praktycznie co 2 lata do wymiany na nowy :/ Chyba, że zwykły telewizor do codziennego oglądania a rzutnik tylko do filmów.

Przez jakieś 3 czy 4 lata "zrobiłem" niecały tysiąc godzin, więc nie jest źle, szybciej projektor zepsuje się "technologicznie" niż fizycznie skończy się lampa. Fakt, że do oglądania dziennika itp. bzdetów mam LCD.

beton44
03-10-2011, 22:16
znowu popiłem?

z tymi telewizorami to jest tak:

najlepszy obraz - kineskopy ale już je przestali produkować bo ciężkie i wielkie
/trudności logistyczne gdy trzeba przywieźć z Chin do Europy/

a z płaszczakami to jest tak:
są plazmy i LCD

LCD zależy od typu matrycy - np IPS cz PVA mają obraz całkiem jak plazma

tylko że z tymi matrycami IPS czy PVA to kosztuje telewizor 5 tysięcy
a najtańsza plazma 1,5 tysiąca, a obraz ma całkiem podobny

darvid
04-10-2011, 07:31
W sierpniu zaplanowałem zamianę 37" LCD na coś większego. Chciałem 50", ale żona zgodziła się tylko na 42". Wybrałem plazmę (chyba LG), przywiozłem, podłączyłem. Wybuchła awantura, że kolory są do niczego, że poprzedni LCD miał piękne i żywe kolory! Ja uważam, że nawet "świeża" i "nie wygrzana" plazma w ciemnym pomieszczeniu miała piękny obraz (za dnia było trochę gorzej w jasnym pokoju), ale wq...ny zgodziłem się na wymianę na 42" LCD. Oczywiście, wysłuchałem komentarze odnośnie porównań "wizualnych" na "+" tego LCD względem plazmy i (nadal) wq...ny czekam na koniec świata w grudniu 2012 - bo już ten jazgot mnie mocno denerwuje. Fajnie było by wydzielić zaciemnione pomieszczenie np. 4m x 2,5m, ustawić plazmę 50" z KD, podłączyć odtwarzacz BD czy player i ułożyć się w przytulnym fotelu! W zasadzie kiedyś tak zrobię, może w garażu :)) ? Pozdrawiam.

emjot27
04-10-2011, 11:00
Ja nie mam takiego problemu. Moja żona nie widzi różnicy między obrazem z plazmy a z LCD ;-)

lesz
04-10-2011, 22:06
żony tak mają :P duży tv = zło ;)
ja na szczęście przewalczyłem swoją '50 - no i po czasie - druga połowa sama twierdzi, że mniejszy tv to jakoś by nie pasował ;)
(plazmy trzeba dostroić troszkę w kolorach od standardu - a kobiety do głosu nie dopuszczać w tak istotnych wyborach ;p zwłaszcza jak są oślepione marketowym 100%kontrastem z lcd ;)

enypeny
06-10-2011, 10:12
i to jest to o czym wspominałem w poprzednim poście - większość klientów sugeruje się w markecie tym, że LED/LCD mocniej świeci niż stojąca obok plazma ... - to nic, że za wysoki kontrast i ostrość i płycizna obrazu ale mocniej świeci :) - tego w domu nie da się ogladać.... sztucznota, sztucznota, sztucznota ...... ludziska też mają mylne przekonanie o tym, że plazma to pożeracz prądu - poprzednio miałem lcd 32'' i nie zauważyłem po zmianie na plazmę 46'' różnicy w rachunkach za energię elektr !!!

p!nk
13-10-2011, 14:40
Wydaje mi się, że to wszystko zależy od tego w jakiej odległości od telewizora będziesz siedzieć. Chociaż moim zdaniem telewizor, który ma 50" spokojnie wystarczy nawet do bardzo dużego salonu. A jeżeli chodzi o walkę między LCD i Plazmy, to cena przemawia jak najbardziej za tym pierwszym, jednak jeżeli chodzi o jakość oglądania to stawiałabym na plazmę.

jasiu34
16-04-2012, 12:08
Witam, mam pytanie, przymierzam się do kupienia telewizora sony BRAVIA (http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,_Sony.bhtml) i właśnie się waham między 46-cio, a 50-cio calowym. No i na pierwszej stronie znajduje się post, w którym autor radzi brać „o rozmiar” większy, ale niestety nie podaje uzasadnienia. Stąd też moje pytanie – jakie to ma uzasadnienie w kwestiach czysto fizycznych?

mortor
17-04-2012, 11:36
Człowiek po prostu bardzo szybko się przyzwyczaja, ale przy takich wielkościach pozostaje podstawowe pytanie czyli jaką odległość będziesz miał od fotela/kanapy do telewizora i jakie będzie dokładnie źródło sygnału bez tego ani rusz bo można też przesadzić w drugą stronę :)

beton44
18-04-2012, 17:05
jak tylko ci się mieści swobodnie ten 50 cali - bierz 50 cali...

mortor
19-04-2012, 10:43
No tak, ale oglądaj potem z 2,5m SD na 50 calach, toż to oczy mogą wypłynąć... źródło sygnału to podstawa, przy HD 1080p z Bluray to i z 2m mógłbyś oglądać, ale przecież nawet na platformach satelitarnych kanały hd to niewielka część niestety.

beton44
19-04-2012, 15:07
aha

zapomniałem dodać żeby kupił plazmę...
wtedy pewnie i sd będzie OK..

mortor
24-04-2012, 11:20
Aktualne LCD już dobrze radzą sobie z obróbką słabszego sygnału :), ale są granice które można osiągnąć, z divxa nikt hd nie zrobi :) co do plazm to jak dla mnie skończyły się niestety na Kuro, producenci powoli wycofują się z tego segmentu (mam nadzieje, że na korzyść OLEDów, bo Xel-1 od Sony był genialnych, chociaż był tak naprawdę pokazem technologii).