PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja RTV



Medyc
22-03-2004, 18:46
Mam pytanie: jeżeli chcę mieć w gniazdku rtv sygnał analogowy TV tj tvp 1 ,tvp 2 ,polsat... oraz sygnał z anteny sat to muszę mieć doprowadzone do gniazdka dwa kable koncentryczne ze strychu gdzie będzie tzw centrum sterowania, czy wystarczy do gniazdka doprowadzić jeden kabel a sygnał z anten radiowo telewizyjnej i satelitarnej podłączyć tylko do tegoż "centrum"????

tom10
22-03-2004, 18:53
Mozna doprowadzic jeden kabel i zastosowac w "centrum" odpowiednie przelaczniki ale znacznie lepiej jest doprowadzic dwa kable do gniazdka, "co dwa kable to nie jeden"

_ZBYCH_
22-03-2004, 18:58
Wystarczy jeden kabel. Nawet jeśli nie zastosujesz multiswitch'a (takiego dystrybutora sygnału RTV-SAT), to możesz w centrali antenowej zsumować sygnał z anteny SAT i anten RTV za pomocą odpowiedniej zwrotnicy TV-SAT. Ponowne rozdzielenie tego sygnału zapewnia gniazdo antenowe z dodatkowym, trzecim wyjściem SAT. Tu uwaga oferowane w hurtowniach gniazda firmy Legrand nie przenoszą zasilania do konwertera SAT, więc nie nadają się do prostych instalacji antenowych.
To, że wystarczy jeden kabel, to wcale nie znaczy, że nie warto położyć dwóch kabli. Koszt niewielki, a uniwersalność zastosowań duża.

tom10
22-03-2004, 19:08
Biorac pod uwage koszt multiswitcha chyba lepiej (taniej) jest poprowadzic dwa kable, mozna tez zmodulowac sygnal z dekodera SAT i "wpuscic" do jednego kabla. Wtedy dekoder stoi sobie w "centrum" (podoba mi sie to okreslenie) a obraz mozna ogladac na wielu telewizorach obslugujac dekoder poprzez "przedluzacze podczerwieni. Jesli pozniej stwierdzisz ze potrzebujesz drugi dekoder,to wtedy wykorzystasz drugi kabel

_ZBYCH_
22-03-2004, 19:24
Biorac pod uwage koszt multiswitcha chyba lepiej (taniej) jest poprowadzic dwa kable, mozna tez zmodulowac sygnal z dekodera SAT i "wpuscic" do jednego kabla. Wtedy dekoder stoi sobie w "centrum" (podoba mi sie to okreslenie) a obraz mozna ogladac na wielu telewizorach obslugujac dekoder poprzez "przedluzacze podczerwieni. Jesli pozniej stwierdzisz ze potrzebujesz drugi dekoder,to wtedy wykorzystasz drugi kabel

Ja nie pisałem o konieczności zastosowania multiswitch'a, a jedynie opisałem jak można sobie poradzić jeśli ktoś ma jeden kabel i chce podłączyć antenę (zestaw anten) RTV i SAT.

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli każdy chce oglądać inny program, to jest skazany ma mulitswitch'a + odpowiedni konwerter + kilka dekoderów + kilka kart abonamentowych lub cardsplitter.

GregGreg
22-03-2004, 22:47
www.dipol.pl
Obejrzyj schematy- nic więcej nie muszę dodawać