PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny metalowe - co macie i polecacie wybrać



aishan
22-03-2004, 20:12
Witajcie!
Dużo naczytałem się o rynnach z pcv. Jednak w swoim domku planuję coś "metalowego". Wykonawca zaproponował 2 systemy. 1. Tytanowo-cynkowy firmy Rheizink, a 2. to miedziany firmy [chyba] Stabicor. W wyszukiwarce tego miedzianego nie znalazłem, a o tym tyt-cynkowym też niewiele. Oba kompletne systemy są w podobnej cenie. Może ktoś doradzi co lepsze, albo podpowie coś innego porównywalnego lub lepszego.
:wink:
Aishan

magi
22-03-2004, 20:23
też jestem ciekawa

Krzysztoff
23-03-2004, 07:14
Mój dekarz doradził mi tytan-cynk i tak zrobiłem. Mam orynnowanie Rheinzink i mogę śmiało polecić takie rozwiązanie. Zostawiłem w naturalnej barwie czyli bardzo zbliżonej do ocynkowanych albo aluminium. Z czasem podobno pokryją się szarą patyną. Są bardzo stabilne i sztywne. Udało mi się je dość tanio kupić, praktycznie w cenie Lindab'a.

nnatasza
23-03-2004, 16:37
Dokładnie tj. Krzysztoff polecam tytanowo-cynkowe Rheinzink - są trwałe i b. ładne!

ADAMOS48
23-03-2004, 17:39
Ja mam swoje już z piekna patyną zieleni.Postawiłem na tradycje bo na eksperymenty juz nie mam czasu

caravaggio
23-03-2004, 20:17
Tytan-cynk- 1 rok, bardzo ladnie wygladaja. Moje akurat srebrne matowe, obróbki dachowe tytanowe. Cena jedna wyzywajaca. :)