PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty K/G na ściane a potem wylewka ???



ARi.
22-03-2004, 20:47
Witam :D

Mam pytanie czy ktos przyklejał na ściany płyty K/G a potem dopiero robił wylewki. Ja chce wylewki zrobić maszynowo noi niewiem czy ta kolejność bedzie OK czy bedzie płyta K/G ciągła wode chociaż bedzie niby odizolowana podczas wylewania

Pozdrawiam ARi :wink: czekam na wiadomości z góry dzieki :wink:

Karol N.
22-03-2004, 20:59
Witam :D

Mam pytanie czy ktos przyklejał na ściany płyty K/G a potem dopiero robił wylewki. Ja chce wylewki zrobić maszynowo noi niewiem czy ta kolejność bedzie OK czy bedzie płyta K/G ciągła wode chociaż bedzie niby odizolowana podczas wylewania

Pozdrawiam ARi :wink: czekam na wiadomości z góry dzieki :wink:

Ja mialem scianki dzialowe z rygipsu a pozniej wylewki i nic sie nie dzialo. Bylo solidnie wentylowane i pogoda byla OK.
Karol N.

ARi.
24-03-2004, 21:22
Witam :wink:

Kto jest za kto jest przeciw kto sie wstrzymał ???

kaltam
25-03-2004, 06:30
Njpierw wylewki a potem ściany.
Widziałem ściany obłożone płytą g-k po kilku latach. Nie polecam.

pawel.k2
25-03-2004, 10:29
Witam :D

Mam pytanie czy ktos przyklejał na ściany płyty K/G a potem dopiero robił wylewki. Ja chce wylewki zrobić maszynowo noi niewiem czy ta kolejność bedzie OK czy bedzie płyta K/G ciągła wode chociaż bedzie niby odizolowana podczas wylewania

Pozdrawiam ARi :wink: czekam na wiadomości z góry dzieki :wink:


Tak od 30cm w góre od posadzki bedzie wyglądało w miarę dobrze. Niżej (te 30cm) bedzie takie, że szkoda pisać. Wystarczy przyłożyć łatę dwu metrową i zobaczysz jakie góry i doliny się porobiły i jak płyta wchłonęła wilgoć. Poza tym takie drastyczne nawilgacanie płyty poważnie ją osłabia.

Aleksandryta
25-03-2004, 10:33
A musisz miec te sciany oblozone g-k :-? Masz kanadyjczyka?

januszek
25-03-2004, 10:51
Bez przesady
niby jak ma się wykonać wylewki na poddaszu kiedy na się ściankę kolankową lub działową z g-k. przykręcać stelaż do wylewki? :-?, przecież wylewka pracuje na warstwie tłumiącej (drgania i hałas te sprawy) dopiero były by pęknięcia i falowania.
jeśli płyta ma swobodę ruchu (1cm luzu od podłoża) to nic się nie dzieje nawet jak chwilowo nasiąknie wodą
poza tym wylewka maszynowa jest to mieszanina prawie sucha i tej wilgoci nie ma aż tak dużo
Wielu tak robi bez żadnych konsekwencji
ale spachlowanie tych płyt koniecznie trzeba zostawić na czas poźniejszy kiedy to wszelkie roboty mokre się zakończą a w pomieszczeniu jest już sucho.

pawel.k2
25-03-2004, 11:02
Że wielu tak robi to fakt. Czy dobrze to inna sprawa. Jak powinno być prawidłowo to najlepiej wiedzą producenci. Wystarczy jeden telefon do doradcy technicznego dowolnego producenta płyt i sprawa załatwiona.

Didi
25-03-2004, 15:54
Jestem przeciw!

Najpierw wylewki potem ścianki

zbys
13-04-2004, 09:12
Popieram Didi.

RobertOC
13-04-2004, 10:54
Na pionowych ścianach nie ma problemu. Gorzej z wiszącymi płytami na suficie. U mnie były juz położone płyty GK przed mokrymi robotami no i po przyłożeniu długiej łady widać wypaczenie płyt na sufitach.

filips
13-04-2004, 20:39
Ciao 8)
Plyty GK tak samo jak tynki gipsowe sa wrazliwe na wilgoc i pod wplywem wilgoci puchna, skad wezma ta wilgoc (z wylewki czy dziurawej rury) nie ma znaczenia. :) :D 8)

ps. ARi przynajmniej zadbaj o dobra izolacje bo jezeli GK bedzie mialo stycznosc z wylewka to spieprzy ci sie wszystko :o

ARi.
13-05-2004, 22:29
Juz jestem ponda miesiąc po wykonaniu wylewek maszynowo moje Regipsy miewają sie świetnie żadnych złych obiaw nie zauważyłem wiec WNIOSEK JEST jeden niema co sie bać wylewek jak ktoś ma płyty K/G bo izoluje wylewke folia i pianka dyletacyjna a pozatym wody wcale nie było widać na wylewce nie to jak by sie robiło normalnie w betoniarce. około 220 m2 zrobili w jeden dzień POLECAM tylko maszynowo Wylewki zero taczek tylko rurą pod ciśnieniem do Góry SUPER SPRAWA :D

SZYBKO I SPRAWNIE wykonali maszynowo i regipsy całe są :wink:
Pozdrawiam ARi :wink:

ArtMedia
14-05-2004, 09:15
Nikt nie twierdził, że się rozpadną...
Każdy producent odpowie, że najpierw wylewki później ścianki GK. Tak jest zgodnie ze sztuką. A, że da się inaczej i czasami się uda to też fakt. Kto chce niech ryzykuje.

pik33
14-05-2004, 12:32
No to będę ryzykował bo ścianki gdzieniegdzie są a wylewek jeszcze nie. Ale też to co mam zamiar wylać to tylko warstwa wyrównawcza, 1 cm albo coś koło tego grubości.