PDA

Zobacz pełną wersję : SPOMET - domy prefabrykowane



matess
17-04-2011, 19:38
Czekam na Wasze opinie, chciałbym z nimi budować swój dom..
Ktoś odradza, poleca?
Czy może poleci firmę konkurencyjną?

tomanek4
02-05-2011, 23:38
Chcieliśmy z nimi budować, wysyłaliśmy zapytania ofertowe ale firma buduje domy prefabrykowane więc projekt "obcy" odpadał, pani z firmy namawiala nas na ich dom z wzmocnieniem poddasza, ponieważ nasz dom ma być z poddaszem użytkowym, w końcu po pewnym rozeznaniu rynku pozostały nam 2 firmy do wyboru z podobną cenowo ofertą: Mefra-Bau z Szamotuł, oraz Danmar z Szymbarku i z nimi chyba zostaniemy, co do Spometu do obok naszej działki ma sąsiad wybudowany dom przez tę firme i nieco na nich narzekał, chodziło o to że mimo wcześniejszych ustaleń nie do końca wykonywali prace, jakieś wykończenia ścian itp., właściciel domu trwierdził, że firma ta dbała o klienta i budowała solidnie dopóki nie mieli zbyt wielu zleceń, natomiast kiedy budowali jemu dom mieli nawał roboty i nie bardzo już jakby zależało im na opinii klienta, mam nadzieję że choć trochę naświetliłem sprawę, jeśli nie koniecznie chcesz budować dom prefabrykowany to może zapoznaj się z ofertami tych firm, Danmar to w opiniach które wyczytałem tu na forum to firma raczej poważna i rzetelna i takie właśnie odnieśliśmy wrażenie po spotkaniu z ich przedstawicielem, który specjalnie (a może niekoniecznie specjalnie)przyjechał z Szymbarku do placówki w Poznaniu.

ewatre
27-05-2011, 18:21
Hej, my zdecydowaliśmy się na prefabrykowany. Rozważaliśmy dwie firmy: Budimex Danwood i Wolf Haus. prowadziliśmy dyskusje równolegle z obydwoma firmami, ostatecznie zdecydowaliśmy się na Wolfa. oferty były porównywalne, w Wolfie bardziej odpowiadał nam jeden z projektów, oraz... trochę lepszy kontakt z klientem ;-). Dopiero zaczynamy, więc trudno mi polecać... też szukałam info, ale niewiele w sieci osób budujących prefabrykowane, więc nie było się kim sugerować.
Wiem, że w Wolfie zaadoptują każdy projekt do tej technologii, my też wycenialiśmy u nich kilka zewnętrznych, w końcu jednak stanęło na domku od nich. Co do SPOMETu- nic nie wiem o tej firmie, nawet na nią wcześniej nie trafiłam, więc tu nie pomogę. pozdrawiam i powodzenia!

jakub68
20-10-2011, 21:31
Kolega zbudował dom MAX 3 ze SPOMETem. Jest zadowolony.

Mirek007
05-09-2015, 12:14
Witam

Niedawno dowiedziałem się od sąsiada ktróry stawiał dom z firmą Spomet. Firma ta to podobna pseudo fachowcy Sasiad jest załamany nawet poprosił mnie aby naglośnić jego sprawe w internecie Sam tego nie zrobił gdyz mało jest obcykany w tych sprawach. Wydał kase ponad 100 tys zł oszednosci swego zycia lecz do dnia dzisiejeszego nie zamieszkal w tym domu gdyz Dom niespełnia wymogów mieszkalnych ale z czego co wiem sprawa odbywa sie w sadzie i idzie w dobrym kierunku Tyle wiem o firmie Spomet niewiele ale moze pomoze

Klaudia22
11-12-2016, 20:08
Witam ja też chce budowac z firmą spomet wiem ze budują około 30 domów rocznie mieszkam w Goczałkowicach bardzo proszę o adres twojego sąsiada ponieważ chce widzieć jakie usterki popełniają montażyści i chciała bym obejrzeć tą fuszerę chyba że już nie jesteś akwizytorem domów pasywnych z pszczyny

Klaudia22
11-12-2016, 20:15
Witam

Niedawno dowiedziałem się od sąsiada ktróry stawiał dom z firmą Spomet. Firma ta to podobna pseudo fachowcy Sasiad jest załamany nawet poprosił mnie aby naglośnić jego sprawe w internecie Sam tego nie zrobił gdyz mało jest obcykany w tych sprawach. Wydał kase ponad 100 tys zł oszednosci swego zycia lecz do dnia dzisiejeszego nie zamieszkal w tym domu gdyz Dom niespełnia wymogów mieszkalnych ale z czego co wiem sprawa odbywa sie w sadzie i idzie w dobrym kierunku Tyle wiem o firmie Spomet niewiele ale moze pomoze

Podaj proszę ten adres nie chce z mężem się naciąć i jak to możliwe ze tyle budują a tylko dwa domy są złe i czemu nikt o nich nie napisał niczego dobrego to znaczy tylko murować

Krzysztof2018
29-05-2018, 23:50
Czekam na Wasze opinie, chciałbym z nimi budować swój dom..
Ktoś odradza, poleca?
Czy może poleci firmę konkurencyjną?

Ludzie zastanowcie sie jezeli chcecie Budowac Ze Spometem niekompetentna firma która bardzo zle wykonuje prace budowlane, oszukują ze drewno jest suszone Komorowo sezonowane itp itd a to zwykła ściema. Elementy domów są powyginane nie pasują do siebie do tego używają tanich płyt osb które niszczą się przy montażu ceny są bardzo wyguowane nie polecam ich na waszym miejscu poszukałbym innej firmy

Krzysztof2018
29-05-2018, 23:56
[QUOTE=Krzysztof2018;7668977]Ludzie zastanowcie sie jezeli chcecie Budowac Ze Spometem niekompetentna firma która bardzo zle wykonuje prace budowlane, oszukują ze drewno jest suszone Komorowo sezonowane itp itd a to zwykła ściema. Elementy domów są powyginane nie pasują do siebie do tego używają tanich płyt osb które niszczą się przy montażu zreszta jak i cała reszta nie jest super jakości.Wymiary elementów różnią się od podanych w projekcie. ceny są bardzo wyguowane nie polecam ich na waszym miejscu poszukałbym innej firmy a jest ich wiele i jest w czym wybierać poszukajcie więcej komentarzy na temat firmy Spomet a zobaczycie ilu ludzi jest niezadowolonych z ich usług

kamilb1987b
05-06-2018, 23:27
Z tego co z nimi kiedyś gadałem to nie używają już osb tylko płyty fermacell, w szkielet z kantówek 60x160 dają wełnę, w konstrukcji prefabrykowanej umieszczają instalacje a poszycie z płyt fermacell. Na zewnątrz styropian. Byłem też w środku w magazynie bo mieli akurat jakieś gotowe ściany i gościu pokazywał jak to wygląda i szczerze mówiąc wyglądało to dobrze. Nawet pytałem czy nie lepiej dać osb niż fermacell bo znacznie tańsze ale nie chcą bo słupki ścian robią co 60cm i ferlacell lepiej do tego pasuje i jest trwalszy. Ściany wewnętrzne też z tego robią. No chyba że tylko mówią że tak robią a jak przyjdzie co do czego to oszukują.Tego to nie wiem ale jak masz krzysztof takie info to daj znać i bardziej szczegółowo opisz sytuację.

DARO3376
23-09-2018, 20:09
Witam.
Właśnie przymierzam się do budowy domku szkieletowego. Sąsiad z działki obok polecał mi firmę Spomet, ale po tym co tu czytam to zwątpilem. Mam na uwadze jeszcze firmę Drev-mex - czy ktoś korzystał z ich usług? A może jakaś inna firma? I nteresuje mnie tylko stan zamknięty + wylewki. Resztę ogarniam sam.

DamianZakrzewski
06-12-2018, 16:06
Widziałem kilka domów wybudowanych przez Spomet i według mnie są wykonane staranie bez niedoróbek. W każdym z domów w których byłem było ciepło i przytulnie, tak jakoś dobrze przemyślany układ wnętrz. Za co mieli plusa. Także nie wiem skąd takie opinie Pana Krzysztofa ??? Może to ich konkurencja jeśli jego konto ma tylko 2 posty i te 2 posty są krytyczne w ich kierunku... Nie mi oceniać. Ogólnie to nasuwa mi się taka myśl, że większość opinii (a zwłaszcza tych złych jest zasłyszana - ''bo kolega słyszał od swojej cioci a ona wie od swojej dobrej znajomej a ona słyszała że spomet jest zły) Ja mam kupiony od nich projekt budowlany , czekam teraz na pozwolenie. W planach mam budować się na wiosnę.

ciężkiprzypadek
07-12-2018, 08:28
Widziałem kilka domów wybudowanych przez Spomet i według mnie są wykonane staranie bez niedoróbek. W każdym z domów w których byłem było ciepło i przytulnie, tak jakoś dobrze przemyślany układ wnętrz. Za co mieli plusa. Także nie wiem skąd takie opinie Pana Krzysztofa ??? Może to ich konkurencja jeśli jego konto ma tylko 2 posty i te 2 posty są krytyczne w ich kierunku... Nie mi oceniać. Ogólnie to nasuwa mi się taka myśl, że większość opinii (a zwłaszcza tych złych jest zasłyszana - ''bo kolega słyszał od swojej cioci a ona wie od swojej dobrej znajomej a ona słyszała że spomet jest zły) Ja mam kupiony od nich projekt budowlany , czekam teraz na pozwolenie. W planach mam budować się na wiosnę.

Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli.