PDA

Zobacz pełną wersję : Protokó? odbioru instalacji wod-kan



mobby
23-03-2004, 07:29
Czy ktoś wie jak powinien wyglądać protokół odbioru instalacji wewnętrzej wod-kan, który należy wg przepisów przedstawić przy odbiorze budynku?
A może ktoś może podesłać własny?
Wiem, że może być pisany odręcznie, nie ma jakieś formularza, ale co powinno być w nim ujęto to zupełnie nie czuję.
Natomiast konieczna jest na pewno pieczątka instalatora z uprawnieniami budowlanymi.

Bardzo pilne.
Proszę o pomoc

Mobby

ArtMedia
23-03-2004, 09:46
Witam.

Razem z wykonawcą i kierownikiem robót sporządziliśmy protokół, w którym wykonawca oświadczał, że prace wykonano zgodnie z projektem i obowiązującymi normami. Potwierdził to kierownik, i ja jako inwestor. Wystarczyło.

mobby
23-03-2004, 10:01
W sumie jest to najlepsze rozwiązanie ujmujące całość i zgodnie z projektem, ale nie wiem czy po ostatniej zmianie przepisów nie będą chcieli czegoś więcej.
Ja za namową kierownika budowy zmiany na etapie budowy, a dotyczące stropów w ogóle nie zgłaszałem. Wpisy zawierały również stwierdzenia, że wszystko zgodnie z projektem.
Natomiast nie wiem czy formalne zapisy jako protokoły nie powinny być bardziej szczegółowe np. ilości punktów bądź inne bzdety, które "urzędas" może chcieć wykorzystać w przypadku niezgodności w wiadomym celu.

Mobby