PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny materiałów budowalnych po 1 maja



niepoprawny marzyciel
23-03-2004, 08:46
Witam wszystkich,

To mój pierwszy dzień na forum. Mam nadzieję, że dużo mi pomożecie

Od razu mam pytanie.
Czy waszym zdaniem po wejściu do EU ceny materiałów budowalnych będą wyższe a może niższe od dzisiejszych.

Jak obecne ceny materiałów budowalnych w Polsce kształtują się w relacji do cen w EU.
Wiem, że to trudne pytanie ale może ktoś coś słyszał.

Czeka nas podwyżka VAT, co w połączeniu z podwyżką cen materiałów może oznaczać katastrofę.

Ja zamierzam w tym roku rozpocząć inwestycję. Jeszcze działki nie mam ale zamierzam ją nabyć jeszcze przez 1 maja.

I jeszcze jedno. Czy dysponując kwotą 150 tys złotych jestem w stanie zbudować dom. Nie chodzi mi o kompletnie wykończony tylko taki stan abym mógł sie wprowadzić a później przez lata spokojnie go wykańczać.

Jaki projekt polecacie dla 4-5 osobowej rodzinki.

Pozdrawiam wszystkich.

bajzi
23-03-2004, 09:25
przeczytaj mój post "a propos vat-u" to choć na jedno pytanie znajdziesz odpowiedź.
a jak będziesz dobrze gospodarować, bez szaleństw i bezeceństw i ogólnego rozpasania to może 150 ci starczy(bez działki), choć nie dam sobie ręki odjąć.

B.M.
23-03-2004, 10:24
ceny materiałów budowlanych już pod koniec zeszłego roku zaczeły drożeć jako marża sklepu, żeby pierwszego maja nie było takiego duzego skoku cen. A w maju po podniesieniu watu z 7 na 22 procent w podwyżkę z marży przeżucą na wat i w dużej ilości sklepów nie zauwarzysz podwyżki cen.