PDA

Zobacz pełną wersję : Armatura łazienkowa podtynkowa czy wogóle warto stosować?



odaro
21-04-2011, 08:22
Rozglądałem się w temacie armatury łazienkowej i doszedłem do wniosku że stosowanie armatury podtynkowej w kabinie prysznicowej w większości przypadków nie ma sensu.

Zaletą armatury podtynkowej jest minimalna ilość wystających elementów czyli względy estetyczne.

I rzeczywiście tak jak jest jak mamy zamontowaną deszczownie i słuchawkę prysznicową na uchwycie jednopunktowym

Wtedy takie zestawienie podtynkowe wygląda estetycznie.

Tyle tylko że aby korzystanie z słuchawki prysznicowej było praktyczne to zamiast uchwytu jednopunktowego montujemy ramię prysznicowe żeby było można mocować słuchawkę na rożnych wysokościach.

Nasze Panie zazwyczaj nie myją włosów pod deszczownią stąd potrzebują słuchawki żeby wciąć zwykły prysznic.

Zawsze wygodniej jest jak słuchawki nie musisz trzymać w ręku ale możesz ją powiesić na ramieniu prysznicowym.

Tylko jak zastosujemy armaturę podtynkową razem z ramieniem prysznicowym to mamy znowu dużo elementów zamontowanych na ścianie i zestaw podtynkowy przestaje być minimalistyczny praktycznie wygląda tak zestaw nadtynkowy.

Do tego są nowe zestawy natynkowe gdzie rura zasilająca deszczownię jest jednocześnie ramieniem prysznicowym.

Czy w takiej sytuacji zastosowanie droższego zestawu o bardziej skomplikowanym montażu ma sens?

Jak patrzę na zestawy nadtynkowe z termostatem to mam wątpliwości co wybrać.

Ciekawy jestem opinii Waszych opinii.

mynia_pynia
21-04-2011, 09:11
Powiem szczerze, że sposób brania przeze mnie prysznicu dalece odbiega od scen filmowych ;)
Tu odżywka na włosach, tu muszę sobie coś ogolić, za chwilę pilingiem potraktować ciało i potrzebna mi jest w 99% zwykła słuchawka prysznicowa.

Także w moim prysznicu brak teatralnego masowania się spienioną gąbką po cyckach pod wodą w formie deszczu ;)

Reasumując nie mam 'podtynków' w kabinach prysznicowych.

kumpex
21-04-2011, 09:25
Ja mam zestaw termostatyczy podtynkowy kludi,z deszczownicy nikt niekożysta ,słuchawke mam na pręcie i to ona zastępuje deszczownicę. Jeszcze jest sprawa poprawnego montażu,u mnie instalator zapłytko zamontował element podtynkowy ,i teraz pokrętła mocno wystają ze ściany.Mój zestaw kosztował 2 tyś. drugi raz bym go nie kupił.

odaro
21-04-2011, 13:38
Tu odżywka na włosach, tu muszę sobie coś ogolić, za chwilę pilingiem potraktować ciało i potrzebna mi jest w 99% zwykła słuchawka prysznicowa.

Także w moim prysznicu brak teatralnego masowania się spienioną gąbką po cyckach pod wodą w formie deszczu ;)



Nie powiem ale moja męska wyobraźnia zadziała :rolleyes:


P.S Czyli podtynkowe raczej nie.

odaro
21-04-2011, 13:39
Ja mam zestaw termostatyczy podtynkowy kludi,z deszczownicy nikt niekożysta ,słuchawke mam na pręcie i to ona zastępuje deszczownicę. Jeszcze jest sprawa poprawnego montażu,u mnie instalator zapłytko zamontował element podtynkowy ,i teraz pokrętła mocno wystają ze ściany.Mój zestaw kosztował 2 tyś. drugi raz bym go nie kupił.


A czemu nikt nie korzysta z deszczowni?

kumpex
21-04-2011, 20:26
Przed remontem łazienki mieliśmy wkabinie tylko słuchawke,może to przyzwyczajenie,ale wydaje mi się że słuchawką dokładniej można się spłukać niż deszczownią.

mynia_pynia
22-04-2011, 07:44
Tylko jak ktoś zakłada deszczownice to zdałoby się żeby jednak był podtynk, głupio wygląda rurka biegnąca po kaflach - no chyba że ktoś ma łazienkę w stylu retro.

odaro
22-04-2011, 07:59
Tylko jak ktoś zakłada deszczownice to zdałoby się żeby jednak był podtynk, głupio wygląda rurka biegnąca po kaflach - no chyba że ktoś ma łazienkę w stylu retro.


Właśnie już nie.

Teraz są zestawy prysznicowe natynkowe gdzie rura która biegnie do deszczowni jest jednocześnie rurą do mocowania słuchawki prysznicowej na różnej wysokości.

Wtedy różnicy między podtynkem a nadtynkiem właściwie nie ma

Piczman
22-04-2011, 12:34
Teraz są zestawy prysznicowe natynkowe gdzie rura która biegnie do deszczowni jest jednocześnie rurą do mocowania słuchawki prysznicowej na różnej wysokości.

Ja mam taką, 199 zł kosztowała ;)

odaro
23-04-2011, 21:13
Ja mam taką, 199 zł kosztowała ;)

Tzn jaką???

Zapodaj jakiegoś linka

Piczman
24-04-2011, 13:01
Kupiłem w Leroy Marlin , zdjęcie zapodam :

http://img30.imageshack.us/img30/3489/img0222v.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/3289/img0223ux.jpg

odaro
24-04-2011, 17:17
Kupiłem w Leroy Marlin , zdjęcie zapodam :

http://img30.imageshack.us/img30/3489/img0222v.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/3289/img0223ux.jpg

Właśnie o czym takim myślałem

Jako przykład może być np. Zestaw Hansgrohe

Raindance Hansgrohe (http://www.hansgrohe.pl/pl_pl/123386_32333439365F34305F3731363030.htm)

Pokazuje to jako przykład rozwiązania natynkowego z termostatem.

Poszukam takie same rozwiązanie ale podtynkowe


BTW Piczman jak często korzystasz z deszczowni?

Piczman
26-04-2011, 08:24
BTW Piczman jak często korzystasz z deszczowni?

Zapytaj lepiej jak często korzystam ze słuchawki :)

U mnie tylko deszczownia bo dobrze się sprawdza, jedynie trzeba nieco dłużej poczekać na ciepłą wodę bo najpierw musi się nagrzać rurka i "talerz" i mimo że mam cyrkulację to na początku woda jest chłodniejsza .