PDA

Zobacz pełną wersję : 3-skrzydłowe drzwi balkonowe



miwol
23-03-2004, 10:18
Cześć,

na pewno już o tym było (choć naszukałem się i nie znalazłem): Chciałbym zafundować sobie 3-skrzydłowe drzwi balkonowe a dokładniej tarasowe. Pytania nurtują mnie takie:

1. Co o tym sądzicie? :D
2. Jakie są rozmiary takich drzwi, czy są jakieś standardy? Potrzebuję to do projektu.
3. Czy taka powierzchnia szkła nie powoduje zbytniej utraty ciepła zimą?
4. Takie drzwi podobno mogą być przesuwne. Jak to działa?
5. Wreszcie: ile takie drzwi mogą kosztować?

Raz natknąłem się na forum na zdjęcie domku z takimi właśnie drzwiami + dyskusję że to super sprawa. Niestety teraz nie mogę na ten wątek trafić.

Dzięki za pomoc - Michał.

dimas
23-03-2004, 11:42
Witam mam takie dzwi tarasowe zamówione 3x 90 każde skrzydło z tym że jedno skrzydło osadzone jest na stałe a dwa są na słupku ruchomym i są jedynym oświetleniem w pokoju, Zawsze takie rozwiązanie mi sie podobało, czekam aż zamontują aby móc popatrzeć na odsłaniający sie ogród (z okna nnie było by tego efektu)

nnatasza
23-03-2004, 11:49
Mam zamówione takie drzwi - skrzydła mają ok. 100cmx238 - myślę, że będą wyglądać świetnie.
Nie zdecydowałam się na przesuwane, gdyż są dużo droższe od otwieranych normalnie (a te i tak były drogie - drewniane z szybą P2 i okuciami i klamkami antywłamaniowymi ok.4000)

mnietek
23-03-2004, 12:19
ja za takie okno w 4 komorowym profilu zaplacilem 1800 zl
warto poszukac bo ceny sa naprawe bardzo rozne . wszystko zalezy od firmy, bo profil ten sam a cena rozna

Krystian
23-03-2004, 15:41
Jeżeli chcesz zobaczyć jak to działa wybierz się do kilku punktów sprzedaży, na pewno w którymś znajdziesz.
W saloniku na półpiętrze, nad garażem mam wyjście na balkon właśnie w postaci takich drzwi. Bardzo efektownie doświetlają wnętrze (19m2) jako jedyne żródło światła, no i mam ładny widok na las, nawet siedząc w fotelu...którego jeszcze tam nie mam :wink:
Koszt - profil Gelana, trzykomorowy, jednostronny kolor,
wykonane na zamówienie jako nietypowe - ok.3000zł.

smartcat
24-03-2004, 11:19
Cześć,

na pewno już o tym było (choć naszukałem się i nie znalazłem): Chciałbym zafundować sobie 3-skrzydłowe drzwi balkonowe a dokładniej tarasowe. Pytania nurtują mnie takie:

1. Co o tym sądzicie? :D
2. Jakie są rozmiary takich drzwi, czy są jakieś standardy? Potrzebuję to do projektu.
3. Czy taka powierzchnia szkła nie powoduje zbytniej utraty ciepła zimą?
4. Takie drzwi podobno mogą być przesuwne. Jak to działa?
5. Wreszcie: ile takie drzwi mogą kosztować?

Raz natknąłem się na forum na zdjęcie domku z takimi właśnie drzwiami + dyskusję że to super sprawa. Niestety teraz nie mogę na ten wątek trafić.

Dzięki za pomoc - Michał.

Otóz zafundowałem sobie takie drzwi o jakie pytasz. Bedą za miesiąc wstawiane. Jedno skrzydło rozwierane, dwa skrzydła skladane"harmonijkowo" Całość szer/wys 250/230 Jak się toto otworzy to widok na gród z dziury o wielości gdzieś 220/230 - zakladam że bedzie super. Zamówiłem u Gebauera drewno za 6600. Chciałem wcześniej przesuwne z jednym skrzydłem stałym drugim przesuwanym ale otwór do przejścia wydał mi sie zbyt mały plus nie harmonizowało z oknem 3 podziałowym powyzej okna na taras a cena była o 2 tys mniejsza
A jeśli chcesz obejrzeć to takie okna 3 skrzydłowe są w salonie firmy Stolar na parterze na Bartyckiej ( za domkiem Ferno)

Blood!
24-03-2004, 13:59
Długo zastanawialiśmy się z żoną nad zakupem takich drzwi - zostawiliśmy przeszklony otwór na taras 220x380 - szukając rozwiązań doszliśmy do następujących wniosków:

1. Dużo zalęzy od producenta - mają oni najczęściej dostęp do konkretnie wybranych technologii ponieważ są to rozwiązania raczej nieczęste. Ja jestem zdania, że zawsze jedna firma powinna realizowac zamówienie w jednym zakresie, wtedy najmniej jest problemów z odbiorem i właściwościami, więc zapytaj najpierw wybranego dostawcy okien jakie proponuje rozwiązania. Zwłaszcza, że np w Pomorskiej Fabryce Okien jest górna granica wysokości takich przeszklonych drzwi wynikająca zarówno z technologii jak i obciążeń. Może się okazać że, owszem zrobią takie drzwi ale dodatkowa listwa będzie - a to jest juz nieestetyczne.
2. Zaproponowno nam kilka rozwiązań (w różnych firmach) :
a) drzwi harmonijkowe - bardzo drogie, wycierające się rolki (drogie w utrzymaniu bo trzeba wymieniać), podatne na uszkodzenia - dosyć skomplikowana konstrukcja. Największy komfort i zadowolenie - jezeli się właśnie nie zepsuły :)
b) drzwi z ruchomym słupkiem - rozwiązanie tańsze i mniej skomplikowane jednak też mniej estetyczne. Pomyślcie jak zawiesicie karnisze. Podobno występują też problemy ze szczelnością - ale nie sprawdziłem więc nie wiem. Mechanizm poddany dużym obciążeniom.
c) zwyczajne drzwi podwójne z dwoma fixami szklanymi po bokach. Rozwiązanie tanie jednak najmniej atrakcyjne efektowo. Najmniej problemów z awaryjnością.

W naszym przypadku zwyciężyły pieniądze, nigdy nie jest ich za wiele zwłaszcza przy wykończeniach - wybraliśmy opcję 3, i musze powiedzieć, że z perspektywy czasu to była chyba najlepsza opcja a zapłaciliśmy za to 3x mniej niz przy innych. Wszystko jest kwestią dopasowania oczekiwań do wyobrażenia efektu końcowego. Jak się zejdą z pewnością będziecie zadowoleni.

poldek
24-03-2004, 20:18
Cześć,

na pewno już o tym było (choć naszukałem się i nie znalazłem): Chciałbym zafundować sobie 3-skrzydłowe drzwi balkonowe a dokładniej tarasowe. Pytania nurtują mnie takie:

1. Co o tym sądzicie? :D
2. Jakie są rozmiary takich drzwi, czy są jakieś standardy? Potrzebuję to do projektu.
3. Czy taka powierzchnia szkła nie powoduje zbytniej utraty ciepła zimą?
4. Takie drzwi podobno mogą być przesuwne. Jak to działa?
5. Wreszcie: ile takie drzwi mogą kosztować?

Raz natknąłem się na forum na zdjęcie domku z takimi właśnie drzwiami + dyskusję że to super sprawa. Niestety teraz nie mogę na ten wątek trafić.

Dzięki za pomoc - Michał.
1) POMYSŁ ZNAKOMITY - ESTETYKA !!!
2) ROBIĘ 3X90X235 - JEDNA CZĘŚC TO FIX W RAMIE, DWIE OTWIERANE BEZ SŁUPKA.
3) COŚ ZA COŚ, MOŻNA WOGÓLE BEZ OKIEN - WTEDY NAPEWNO JEST NAJCIEPLEJ ALE CZY TYLKO O TO CHODZI?
4) ZWRÓĆ UWAGĘ CZY PRODUCENT DAJE GWARANCJĘ NA TE OKNA TAKĄ SAMĄ JAK NA MNIEJSZE - CENA NIEJEST NAJWAŻNIEJSZA. MIAŁEM PROPOZYCJĘ ZA 1500 ZŁ. ALE BEZ GWARANCJI.
JESTEM BARDZO ZA, SALON Z TAKIMI OKNAMI WYGLĄDA REWELACYJNIE A WZGLĘDY PRAKTYCZNE? CHYBA CZASEM WARTO ZASZALEĆ!!!

nurni
24-03-2004, 21:01
Ja mam dograne 3x90 (Natura) składane harmonijkowo.
Bajeczka.
Niski próg (w przeciwieństwie do suwanych).
Bardzo łatwo i komfortowa obsługa i otwieranie.
W suwanych kilku znamienitych firm zraził mnie dyskomfort otwierania w momencie "odskakiwania" skrzydła od płaszczyzny okien. A w niektórych po prostu klamka jest za duża (potrzebne jest ramię do przyłożenia dużej siły w celu otwarcia).
Suma sumarum "wygrały" harmonijkowe - próg + subtelna obsługa.

Pozdrawiam :D

nowaczka
27-03-2004, 20:24
Nie mam takich drzwi,ale ostatnio będac na targach budowlanych oglądałam je w ofercie M&S.Bardzo mi się podobały,ale ponieważ nie byłam nimi osobiście zaiteresowana więc nie pytałam o szczegóły :oops: .

Dot
29-03-2004, 12:13
Ja mam 4 x 180 szer x 300 wysokości, czyli w sumie cała ściana przeszklona. Dwa skrajne nieruchome, dwa środkowe rozsuwane na boki. Drogie to było strasznie, ale to jedna z niewielu rzeczy, z którą tak naprawdę zaszaleliśmy. I myśle, że warto. Wstawiają to za 2 tygodnie, producentem jest Adpol, więc od razu powiem wam, co można o nich sądzić :) A myślę, że widok na ogród, oświetlenie itd. będą warte grzechu :) Nie przejmuje się za bardzo potencjalnym chłodem z zimie, przy progu mam 6 m grzejnika kanałowego, a w razie czego będę dogrzewać się kozą, która stoi w salonie :)

Pozdrawiam
Dot

Dave
29-03-2004, 12:59
Mam 3x90x220. 1 skrzydlo stale, 2 RU z ruchomym slupkiem. Dzieki temu ze drewniane sa bardzo sztywne. W przypadku plastikow radze unikac tanich okazji - moga byc zbyt gietkie - u znajomego podwazyli takie okno i sie normalnie wygielo przez co weszli bez przeszkod do srodka. Ale wyglad takiego okna jest bardzo ladny. Jesli ktos zamierza dac skrzydlo stale to koniecznie niech zazyczy sobie normalne skrzydlo zamocowane na stale a nie szybe wstawiona w rame. Jest to duzo estetyczniejsze rozwiazanie.

D.

Ivve
29-03-2004, 13:33
Witajcie,
Michale jestem szczęśliwą posiadaczką drzwi o jakich piszesz. Potrójne drzwi 90 cm wysokie 2,35 (standard żeby było taniej), jedno szklenie stałe, pozostałe dwoje drzwi na ruchomym słupku. Wzdłuż drzwi grzejnik kanałowy vasco. Oglądałam drzwi przesuwne, ale skrzydło, które trzebaby przesunąć nie na moje wątłe siły :wink: więc zrezygnowaliśmy. Koszt nie pamiętam dokładnie ale coś około 2 tys. zł
pozdrawiam

elw
29-03-2004, 17:23
Mam w projekcie 3 x 900 x 2300.
Właśnie dostałem wycenę na takie drzwi z szybami P4 i okuciami antywłamaniowymi 2 stopnia. Rama - profil czterokomorowy wewnętrznie wzmocniony profilem stalowym. Cena brutto: 4900,-