PDA

Zobacz pełną wersję : 2 środki na uszczelnienie balkonu



miron123
21-04-2011, 21:49
Mam do wyboru 2 preparaty do uszczelnienia płyty balkonu z lastriko. Nie kładę nic więcej na to bo balkon nie używany, obróbka blacharska już jest, ale nie na płycie tylko wcięta diaksem w krawędź balkonu i na sylikon. Pozostało tylko uszczelnienie płyty na wszelki wypadek bo za chwile od spodu będzie styropian i nowa elewacja.
Mam dwa preparaty upatrzone, doradźcie który będzie lepszy.

1. Sikafloor 400N

2. SOPRO DSF 523


Pierwszy z tego co widzę to będzie tylko cienka warstewka malowana wałkiem (ma zaletę tą że jest w kolorze i mam gotowa praktycznie powierzchnię a drugi polecił fachowiec który robi mi elewacje, opis producenta odpowiada mojej sytuacji ale czy może pozostać to jako warstwa wierzchnia na parę lat np?

miron123
23-04-2011, 15:32
czy pomoże ktoś?

TomiAyomi
23-04-2011, 19:17
to weź pod rozwagę trzeci
Mapei-mapelastic
u mnie sprawdza sie znakomicie

edde
24-04-2011, 20:27
u mnie tez, po goracym lecie i mroźnej zimie jest jak nowy, żadnego spękania ryski itp

miron123
24-04-2011, 21:00
ale macie ten preparat położony na płycie balkonowej na samym wierzchu i nic na to?

edde
24-04-2011, 21:45
na betonowej wylewce, na tym kiedyś maja być płytki jakieś, teraz mapelastic i ograniczam ruch pieszy ;)

vadiol
25-04-2011, 19:02
Ja również preferuje Mapelastic . Jak powierzchnia spękana , to dodatkowo należy wtopić siatkę z włókna .

TomiAyomi
25-04-2011, 19:50
na betonowej wylewce, na tym kiedyś maja być płytki jakieś, teraz mapelastic i ograniczam ruch pieszy ;)

u mnie tak samo z tym że pierwsza warstwa jest jeszcze pod betonowa wylewka a druga na wylewce
czeka to sobie na płytki
a przy styku ze ścianą dawałem jeszcze mapei MAPEBAND

edde
25-04-2011, 20:26
ja w narożnikach dałem taśmę Sopro, ale to praktycznie to samo (czytaj: nie pogryzła się z mapelastikiem :))

MOTUKAR
26-04-2011, 16:57
Sika to pewniak.
Mapelastic mógłby być, ale pod warunkiem, że płyti będą klejone w niedługiej przyszłości.

fighter1983
28-04-2011, 06:58
mapelastic i tego typu produkty jako szlamy uszczelniajace musza byc w krotkim okresie czasu osloniete warstwa ochronna.
400N Elastic moze byc zastosowany jako wierzchnia warstwa, jednak zwroc uwage na budowe struktury i odpowiednie przygotowanie podloza

redcode
22-05-2011, 10:40
Mam do wyboru 2 preparaty do uszczelnienia płyty balkonu z lastriko. Nie kładę nic więcej na to bo balkon nie używany, obróbka blacharska już jest, ale nie na płycie tylko wcięta diaksem w krawędź balkonu i na sylikon. Pozostało tylko uszczelnienie płyty na wszelki wypadek bo za chwile od spodu będzie styropian i nowa elewacja.
Mam dwa preparaty upatrzone, doradźcie który będzie lepszy.

1. Sikafloor 400N

2. SOPRO DSF 523


Pierwszy z tego co widzę to będzie tylko cienka warstewka malowana wałkiem (ma zaletę tą że jest w kolorze i mam gotowa praktycznie powierzchnię a drugi polecił fachowiec który robi mi elewacje, opis producenta odpowiada mojej sytuacji ale czy może pozostać to jako warstwa wierzchnia na parę lat np?
Skoro odpowiada kolor itp o ja bym szedł w tę stronę.