PDA

Zobacz pełną wersję : Eklektyczny Home sweet home



mała Gosia
22-04-2011, 11:07
Od długiego czasu podglądam te wasze wspaniałości i troszku się inspiruję i zazdraszczam... Nasz wymarzony domek jest już prawie na ukończeniu, a my oczywiście na wykończeniu. Tak sobie po cichutku marzę, że odpocznę chyba dopiero za rok...

Przeprowadziliśmy się 2 tygodnie temu i brakuje jeszcze wielu rzeczy, m.in: lamp, balustrady, zasłon (kupione ale trzeba skrócić), płotu, ogrodu (ale projekt już jest!), no a przede wszystkim czasu aby poszperać po sklepach.

Jestem z tych co lubią węszyć i wynajdywać różności.

Generalnie we wnętrzach lubię szarość, biel, naturalne tkaniny i szczotkowaną stal. Mam nadzieje że uda mi się to jakoś pogodzić.

Poniżej wstawiam 3 fotki a reszta na bieżąco w ramach wykańczania (się ;-)).

Przepraszam za jakość zdjęć ale po przeprowadzce nie mogę odnaleźć tego lepsiejszego aparatu...




536395364053641

anbama
22-04-2011, 11:16
I znowu pierwszą udało mi się być :yes: Bardzo ładnie się zapowiada będę kibicować i czekam na kolejne zdjęcia ;)

yokasta
22-04-2011, 11:57
Witam się Gosiu. Podoba mi się czarna łazienka, to rzadko spotykane. Mam nadzieję, że zobaczymy więcej :)

Chciałam Ci tylko napisać, że na forum istnieje już wątek o takiej samej nazwie należący do Lutajki, może dodasz coś do swojej nazwy, żeby forumowiczom było łatwiej je odróżnić "na pierwszy rzut oka"?

Pozdrawiam

Kasia_1982
22-04-2011, 11:59
hehe,ja o tym samym pomyślałam, nawet myślałam na początku, że na wątek Lutajki weszłam, a tu ZONK :) Może daj MY home sweet home :) czy jak tam chcesz. Domek zapowiada się baardzo fajnie... czekamy na resztę zdjęć!

mała Gosia
22-04-2011, 12:14
Witam wszystkich podglądających i cieszę się ze ktoś tu zajrzał... Zmieniłam nazwę wątku - na życzenie i dla odróżnienia. Nie wiedziałam że dubluję nazwę, więc dziękuję za czujność:rolleyes:

Więcej zdjęć po świętach ponieważ wyjeżdżam w górki na zasłużony wypoczynek.

Pozdrawiam ciepło!

Anjazzielonego
22-04-2011, 12:20
o matko, jak tu pięknie się zapowiada!!!!

Gosiu,

no dawaj, dawaj ze zdjęciami - widać, że masz cudownie urządzony dom!

mała Gosia
22-04-2011, 12:27
Dzięki za komplementy, ale I neeeeed help! Jak mam zmienić nazwę wątku? Myślałam że udało mi się to zrobić - a tu klops!

pozdrowionka

Anjazzielonego
22-04-2011, 12:43
ale już jest zmieniony przecież? czyli, udało się.

yokasta
22-04-2011, 12:52
Oj być może tej głównej się nie da ? Sama nie wiem :)
Miłego wypoczynku, zazdroszczę strasznie ojej :rolleyes:

mała Gosia
22-04-2011, 13:01
W spisie wątków jest bez zmian....

Wot technika.

nemi
22-04-2011, 13:13
mała Gosia w sprawie zmiany tytułu wątku napisz prv (wiadomość prywatną) do Joliski - jest Administratorką Forum i na pewno pomoże.

No i ja się witam - podglądać i kibicować będę na pewno. Łazienka czarna miioooooooodzio. :)

Anjazzielonego
23-04-2011, 05:56
Gosia,
co to za lustro, co to za kafle???
Pokaż WIĘCEJ WSZYSTKIEGO!!!!

yokasta
23-04-2011, 09:28
Gosia udało się :)


Wesołego Alleluja

http://www.otterbein.org/uploads/file/easter-egg.jpg

nemi
23-04-2011, 12:47
http://img42.imageshack.us/img42/474/kurczakzajacd3myj.jpg (http://img42.imageshack.us/i/kurczakzajacd3myj.jpg/)

jo@nna
22-05-2011, 10:17
Witaj Gosiu :) ale nam znikasz a my tu czekamy na ciąg dalszy ;)

mała Gosia
30-07-2011, 10:39
Przepraszam za nieobecność spowodowaną problemem natury technicznej, czyli problemem z dostępem do inetenetu i permanentnym brakiem czasu. Przesyłam kilka zdjęć salonu który prawie jest gotowy. W przyszłosci planuję jeszcze jakis dywan pod stolik i parę ładnych bibelotów...

Odpowiadam na wcześniejsze pytania: płytki czrne kupione były w katowickiej Dagmie, natomiast lustro dzieki uprzejmości moje kochanej przyjaciólki sprowadziłam z londyńskiego Nexta, tak samo jak zresztą żyrandol w kuchni, lampę w przedpokoju, WC oraz tapety.

Pozdrawiam ciepło!

I obiecuję w kolejnych postach pokazać więcej!

Gosia

bogumil
30-07-2011, 11:02
Pięęęknie w każdym szczególe:) Twój domek robi wrażenie!!!
Witam się i czekam na więcej zdjęć:)

Beata:)

słońce 2
30-07-2011, 11:59
witam się
tak poprosimy zdjęcia kuchni

mała Gosia
30-07-2011, 14:59
Na życzenie wstawiam zdjęcia kuchni. Rozwiązania z których jestem zadowlona to chowany a właściwie wsuwany kran Franke dzięki któremu mogę spokojnie otwierać okno. Dobre jest też rozwiązanie w szafkach z tzw. magic corner-em pozwalajace na optymalne wykorzystanie miejsca w szafce rogowej. A poza tym uwielbiam moje białe cegiełki Vives :-)

Pozdrawiam ciepło

Magduśka
30-07-2011, 15:58
O, jak tu pięknie, kuchnia cudowna! Będę częstym gościem, jeśli pozwolisz :)

panczurka
30-07-2011, 16:18
O tak kuchnia rządzi :) Witam się w wątku, podziwiam, kibicuję... Mam pytanko - czy na podłodze w salonie masz płytki drewnopodobne?

Anjazzielonego
30-07-2011, 16:28
Przepiękna, fenomenalna kuchnia w stylu angielskim i zachwycająca łazienka!!!

Gosiu,
jaki masz blat? To granit nero assoluto? I jaki masz zlewozmywak?

anagat
30-07-2011, 17:46
Ooo ja:) Pięęęęknie.. idealnie.. Cuuudnie:) I cegiełka, i kominek, i kuchnia, i meble... ooo
Gdzie zamawiałaś kuchnię?
Meble w salonie są piękne, proszę zrób zdjęcie z bliska.. Czy wszystko jest z tego samego drewna? I jakie to drewno?
Jeny , ja nigdy jeszcze nie zadałam tylu pytań:)
Aaa no i piękne zasłony:)

mała Gosia
31-07-2011, 15:20
Cieszę że sie wam podoba :-) Mieszkam od 4 miesięcy i jeszcze wiele rzeczy jest nie skończonych ale... priorytetem jest ogrodzenie działki przed zimą.
Reszta musi niestety zaczekać na przypływ mamony :-)

Odpowiadam na pytania po kolei:

- panczurka - w salonie i kuchni oraz w wiatrołapie mam te same płytki drewnopodobne ze względu na podłogówkę, 7-letnią latorośl i psiura.Rozwiązanie dobre tylko straszanie
denerwują mnie zakurzone fugi, których nie potrafię doczyścić. Powinny być czekoladowe... Traktowałam je już olejem do klinkieru, na chwilę pomogło i znowu klapa.

- Anjazzielonego - masz rację w kuchni balt jest z granitu nerro assoluto. Sprawdza się znakomicie! A zlewozmywak
to Villeroy Subway 45
- anagat - wszstkie meble są tego samego koloru, zakupione w Farmie Kolonialnej. To seria o nazwie Vintage. Meble są dębowe i jestem z nich baaaaaardzo zadowolona :-)
Można wybierać z wielości kolorów w salonie. Ze względu na to, że wszystkie meble są robione pod klienta to zaletą jest z pewnością fakt iż można dowolnie
modyfikować wymiary mebla, minusem jest to że na meble czekaliśmy 10 tygodni :-0.
Co do zasłon to stara, niezawodna i kochana Ikea :-)
Kuchnię zamawiałam w Crzanowie w salonie Vigo.

Podsyłam zdjęcie stołu z bliska na którym widoczna jest faktura drewna, ale mebleki są super pokazane na stronie Farmy. Kolor moich mebelków to Old Whiskey .
I chwalę się nieskońćzoną górną łazienką, w przyszłym tygodniu zamontowane będą drzwiczki w szafkach pod umywalkami to pokaże już całość.

Pozdrawiam w ten koszmarnie deszczowy dzień :-)

Gosia
-

anna-maria3
31-07-2011, 15:32
Witam się po raz pierwszy u Ciebie przywiedziona moimi ukochanymi Aparici :bye:
Pytanie - co masz na podłodze? Płytki z tej samej kolekcji?
Przepiękna łazienka...

Edit: I jeszcze o nazwę kinkietu nad lustrem poproszę :lol:

mme33
31-07-2011, 16:14
Gosiu przepiękny domek ;kuchnia rewelacyjna,kominek i krzesła w jadalni miodzio ...gratuluje.
Łazienka czarna genialna a jasna na piętrze elegancka -bardzo mi się podobają.
Jedynie nie pasi mi podłoga...szkoda że to nie parkiet.
Już niecierpliwie czekam na więcej zdjęć :)

anagat
31-07-2011, 16:47
Hmm jakby to był parkiet , to dopiero by było szkoda.. podłogi..
Dzięki Mała Gosiu ( hehe tak nazywamy moją najmłodszą siostrę:D) za wszystkie odpowiedzi. Tak myślałam, że mebelki z farmy.. piękne są..
Nie wiem ile już dzienników oglądałam na FM, ale jeszcze nie było tak , żeby mi się absolutnie każdy szczegół podobał, a u Ciebie właśnie tak jest:)
Będę czekała na dalsze odsłony:)

Pozdrawiam,
Ania

panczurka
31-07-2011, 17:04
U mnie też płytki drewnopodobne na całym dole z podobnych względów (podłogówka, 2 koty i latorośl 'w drodze') stąd właśnie moje pytanie. Czy dzieci nie doświadczają za dużo 'obrażeń' na płytkach w salonie? Mnie każdy straszy, że powinnam była dać panele vel drewno ze względu na dzieci. I teraz strasznie się martwię (na zapas oczywiście) i myślę, jak to obłożyć dywanami, żeby małej się krzywda nie stała... Zgłupiałam chyba od tego gadania :(

mała Gosia
31-07-2011, 20:43
Aaach jak miło słyszeć tyle ciepłych słów :-)

anna maria - płytki na podłodze są również z kolekcji aparici, a co do lampy to jest "no name", wybrana prze ze mnie w zakładzie
szklarskim. Natomiast bardzo przypomina kinkiet Osiris Paulmanna, których zresztą dwie sztuki posiadam w WC i dolnej czarnej łazience.

panczurka, co do płytek na podłodze to jestem bardzo zadowolona. W rzeczywistości są one dużo ciemniejsze niż na zdjęciach
i gdy tylko pozbędę się kurzu w fugach to będę wniebowzięta. Osobiście mam płytki Venus Ceramica Mother Nature Jet Brown, które
nie są zbyt śliskie. Myślę że panele czy wypastowana podłoga drewniana z pewnością były by bardziej niebezpieczne.

W przyszłości planuję co prawda mały dywan przy kominku, aby można na nim poleżeć i powgapiać się w ogień :-) i chyba
też pod stolikiem. Natomiast nie wyobrażam sobie podłogi drewnianej na parterze. Codziennie odkurzam niemałe ilości
piachu... który dla parkietu byłby zabójczy. Ale żeby nie było bo parkiety uwielbiam, i owszem posiadam na całym piętrze :-)

W przybliżeniu pokazuję moje lampy: kuchenną, w hallu i w WC i też nocną wersję kuchni.

I jeszcze piękne donice, które podziwiałam w zeszłym tygodniu w Londynie - piękne w swej prostocie, czyż nie? Acg ta
angielska klasyka, jest co podziwiać...

pozdrawiam nocne marki....

Gosia

ulciapulcia
01-08-2011, 07:27
witam, bardzo ładne wnętrza, mam pytanie w sprawie kominka, nie kopci się, z niego na ścianę, bo widzę że jest śnieżnobiały.

safikey
01-08-2011, 13:23
witaj,

no robią wrażenie te Twoje wnętrza i choć tak szczerze to u siebie w domku sobie tego nie wyobrażam ale u kogos to bardzo mi się podoba...!!!
Ślicznie masz:-)

będę podglądać

pozdr safikey

mała Gosia
01-08-2011, 15:13
Witam pięknie ulcie pulcię i safikey!
Co do białego kominka to hmmm właściwie mam nadzieję, że będzie Ok. Zapytaj mnie po zimie ;-) Wprowadziliśmy się na wiosnę stąd też nie mogę ci odpowiedzieć na to pytanie... Kominek jest z płaszczem wodnym, więc może się kopcić... ale coż pożyjom uwidim ;-) jakby co to uwielbiam moich malarzy więc mogą mnie odwiedzać jak najczęściej ;-)

safikey - dzięki za miłe słowa, na razie jakoś wytrzymuję w moich wnętrzach i mam nadzieję, że okażą sie ponadczasowe.
Uwierz mi, że stoczyłam ze sobą prawdziwe wojny w wyborze stylu, od nowoczesnego designu z Ghostami, Starckiem i
betonem po rustykalne dworki ;-) ale ostatecznie postawiłam na ponadczasową klasykę z odrobinką nowoczesności...

Jak na razie jestem zadowolona, właściwie ze wszystkiego; a to chyba najważniejsze aby się dobrze czuć u siebie i z przyjemnością wracać do swojego gniazdka:p

Pasiata
30-12-2012, 17:31
Witam domek piękny a kuchnia bajka!