PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się robi tynk w paski?



Szpulka
23-03-2004, 12:06
Trochę przesadziłam z podnoszeniem kolankowej i teraz dom ma dziwne proporcje :wink: Szukam metody na optyczne obniżenie. Jeden z pomysłów to tynk w poziome, wytłaczane paski tzn jeden kolor ale na przemian szeroki pas wypukły i wąski paseczek wklęsły.
Jak to się robi żeby wyszło równo???

Tomasz M.
23-03-2004, 12:11
Czyli boniowanie. Chyba potrzebne są listwy. Porządni tynkarze powinni umieć.

Szpulka
23-03-2004, 14:07
Porządni tynkarze są drodzy :(

tom soyer
23-03-2004, 14:20
bonie mozna zrobic ze styropianu. jesli jeszcze go nie polozyles to mozesz to wykorzystac. jesli pozostal ci do polozenia tylko tynk to mozna zastosowac dwa rozne kolory tynku - efekt bedzie podobny. najlepiej na kopii elewacji zamaluj oloweczkiem np B6 czesc gdzie chcialbys polozyc ciemniejszy tynk. efekt widoczny bedzie od razu. latwiej wtedy podjac decyzje o proporcjach kolorow tynku lub o miejscu w ktorych powinny byc boniowania.

Honorata
23-03-2004, 16:17
świete słowa, na ostatnich targach w Łodzi wystawiała się taka firma oferujaca różne techniki wykończeń fasad, w tym boiniowanie pozorne-czyli styropian, ja tez zamierzam podnieść poddasze o 1m ścianki kolankowej, więc pewnie będzie podobnie, myslałam o pasie balachy ocynkowanej, widziałam kiedyś coś takiego w muratorze, fajnie wyszło, tym bardziej że dachówkę i sciany będę mieć w szarej tonacji