PDA

Zobacz pełną wersję : Pismo z gminy dot. przy??cza energetycznego



magi
23-03-2004, 13:24
Dostałam pismo z gminy, że wszczęto "postępowanie administarcyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie przyłącza kablowego niskiego napięcia do zasilania działki"
Dostaliście też takie coś?
i
Ile jeszcze będę czekać na podłączenie prądu?

Marzek
23-03-2004, 13:39
My też takie coś dostaliśmy. Wg obowiazującego praw (tak wytłumaczył nam projektant) gmina musi uzgodnić przebieg przyłącza i ewentualnych linii. Jeśli nikt nie oprotestuje, to gmina wyda decyzję o warunkach zabudowy, na podtsaiw której rejon energetyczny przygotuje całą dokumentację i przystąpi do realizacji przyłącza. U nas cała procedura trwa juz ponad dwa lata. Może teraz zakończy sie sukcesem. Ja cię nie straszę, ale sporo ludzi pisze o długich terminach.

magi
23-03-2004, 14:48
Załamałeś mnie. Ja mam zamiar przeprowadzić się w tym roku.

Marzek
23-03-2004, 15:45
Może u Ciebie nie będzie tak źle. Wszystko zależy od gminy, rejonu energetycznego i sąsiadów, którzy podobne pismo otrzymali. U nas pierwsza decyzję o warunkach zabudowy dla przyłącza i linii oprotestowali sasiedzi (dalecy, ale zawsze sasiedzi). Gmina nie ma wykupionych wszystkich terenów pod drogi. Podobno marnie płaci. I to wzsystko spowodowało, że czekamy tak długo. Jednak wiem, że rejony energetyczne trochę nie chcą wszystkiego szybko robić, bo ponoć im sie to nie opłaca. Szczególnie tam, gdzie muszą dużo inwestować dla jednego odbiorcy (u nas tak jest). Gdyby było wiecej odbiorców, to pewnie poszłoby wszystko szybciej. Zatem nie załamuj się i sprawdź czy Twoje przyłacze to tylko przyłącze, czy też trzeba budować nowa linię. I jeśli to linia, to czy jeszcze komuś zależy na przyłączeniu się. U nas praktycznie jesteśmy sami. A to znacznie utrudnia sprawę.

magi
23-03-2004, 18:12
U mnie słupów energetycznych jak mrówków. Sieć zbudowana tylko do mnie podciągnąć. :roll: Wcześniej mi mówili z energetyki, że będę czekała 6 m-cy. Ale to, że mówią nie znaczy, że tak będzie.

Maggie
23-03-2004, 21:36
Mam podobną sytuację. ZE zwrócił się z zapytaniem do gminy o przewidywane inwestycje przy mojej drodze. Następnie poinformował, że planuje rozbudowę sieci 0,4kV, mimo, że istniejące wokół domostwa są podłączone do linii. Słup mam naprzeciwko działki.

W warunkach przyłączenia z ZE jest mowa o terminie 9 miesięcy na wykonanie inwestycji (regularna ciąża :lol: ). Wystąpiłam do ZE o tymczasowe, napowietrzne przyłącze na budowę. Koszty: 300 zł za wykonanie dla panów z ZE, razem z wkopaniem skrzynki i słupa, + 1200 zł za materiały: skrzynka - docelowa, tylko później wyposażenie zostanie przeniesione do budynku, 30m kabla ziemnego (też do późniejszego wykorzystania), słup sosnowy dorzucili nam gratis w nadleśnictwie, gdzie zamawialiśmy paliki na ogrodzenie.
Pozdrawiam

magi
24-03-2004, 11:02
u mnie jest napisane, że dostawce zrealizuje rozbudowę sieci w trzy miesiące od dostarczenia dokumentacji technicznej z prawomcną decyzją o pozwoleniu na budowę a skoro sprawa jest w gminie to chyba już niedługo

Maggie
24-03-2004, 13:16
Trzymam kciuki :)

magi
24-03-2004, 13:33
nie dziękuję :lol: