PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja akustyczna z ogrodzenia betonowego. opinie.



pawel19881
24-04-2011, 11:15
Witam!
Mam następujący problem: na działce sąsiadującej z moją działką powstał szrot samochodowy. Od 8 do 18 pracownicy hałasują pod moimi oknami narzędziami typu szlifierka, nożyce do blachy itp.
Wokół mojej działki rosną tuje (mają już ok 2,5m wysokosci) jednak nie chronią one przed hałasem...
Zdecydowałem się więc postawić ogrodzenie w postaci 3m płotu betonowego (standardowy płot przęsłowy, 6 paneli po 0,5 m)
Co sądzicie o takiej ochronie akustycznej? tzn czy jest skuteczna i na ile może wygłuszyć przeszkadzający mi hałas?
pozdrawiam!

zorrk
24-04-2011, 20:58
pomijając asepkt prawny i sensowności takiej operacji to zależy w jakiej odległości od tego płotu są dzwięki
wytwarzane(owe szlifierki) i w jakiej odbierane (twoje uchu). bo jeżeli obie odległości są duze to niewiele może to dać.
Swego czasu się tym interesowałem. Jest trochę publikacji na ten temat w internecie. Poszukaj.

pawel19881
26-04-2011, 13:32
Odległość źródła hałasu do płotu to 3-4m (ten warsztat to coś w stylu namiotu i graniczy bezposrednio z płotem)

raas
01-05-2011, 19:20
Hmm typowe ekrany dźwiękochłonne zbudowane są tak aby pochłonąć- absorbować dźwięk i rozproszyć go wewnątrz ekranu. Płot betonowy może nie być dobrym pomysłem...Swoją drogą współczuję CI sąsiedztwa, jednym z powodów dla których zdecydowałem się budować dom to chałasy w bloku w którym mieszkam. Sąsiedzi za każdą ścianą , a połowa z nich ma ADHD druga połowa uzdolniona muzykalnie :/
Drugie co przychodzi mi do głowy to sprawdź czy Miejscowy Plan Zagospodarowania dopuszcza istnienie takiej działalności sąsiada.

Gate
05-05-2011, 12:55
Może lepiej obłożyć dom wełną mineralną? Raz ociepli, a dwa wygłuszy.

Na budowę muru trzeba mieć zdaje się pozwolenie na budowę, a to masa papierologii.

zorrk
10-07-2011, 12:55
Ja bym zabrał się do tego niebudowlanie:
Zorientowałbym się czy warsztat dobrze prosperuje, czy nie skończy działalności za 3,4 miesiące. Szkoda budować plot jeżeli za chwilę źródło hałasu zniknie.
Jeżeli nie zależy Ci na dobrych relacjach z sąsiadem powodującym hałas sprawdź w lokalnym planie zagospodarowania czy dopuszcza on lokalizacje tego typu obiektów na tym terenie. Może to dziki,bez pozwolenia funkcjonujący warsztat?
Jeżeli innym sąsiadom też przeszkadza ten hałas to wspólnie poprosić właściciela warsztatu aby zmniejszył emisję hałasu.

Jeżeli to nie jest rozwiązaniem bądź nie przyniesie efektu to trzeba ograniczyć hałas który do Ciebie dociera.
Czy hałas przeszkadza Ci kiedy jesteś w domu czy przeszkadza Ci na podwórku też? Czy korzystasz często z tej części podwórka która jest bliżej warsztatu?

Jeżeli korzystasz z podwórka to poza postawieniem płotu niewiele chyba można zrobić.
Piszesz o 3m płocie. Nie jestem pewny czy bez pozwolenia/zgłoszenie możesz to legalnie zrobić.
Zakładam że tuje stoją w granicy. Przed tujami postawiłbym płot najwyższy jaki możesz. Tu najwiecej można przykładów znaleźć szukając o tłumieniu hałasu ulicznego wokół autostrad np. http://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=ekran+akustyczny&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1366&bih=680

Jeżeli hałas przeszkada głównie w domu to jeżeli nie masz to zamontuj rolety zew. W jednym z wątków w dziale o oknach w którym coś napisałem ktoś przedstawił wynik badań tłumienności rolet zew. Z tego co pamiętam to było około 5db. Zawsze coś. Okna stale zamknięte i szczelne. Masz wentylację mechaniczną?

płociarz
16-09-2011, 13:20
Witam

Można zawsze skorzystać z ogrodzeń akustycznych. Są już nawet na allegro...