PDA

Zobacz pełną wersję : Waruki zabudowy , a rodzaj domu "drewnianego"



AdamekKrak
24-04-2011, 16:07
Witam Serdecznie.
Od początku kwietnia jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch działek budowlanych z WZ.
Planuje wybudowac dom drewniany.
W zwiazku z tym iz jestem absolutnie swiezy w temacie dzialek budowlanych / budowy domu zaczne ten temat od zapytania:

W warunkach zabudowy mam napisane:
Szerokosc elewacji frontowej znajdujacej sie od strony frontu dzialki...
Szerokosc elewacji frontowej wyznacza sie do 15m...

Wysokosc gornej krawedzi elewacji frontowej , jej gzymsu lub attyki...
Wysokosc
gornej krawedzi elewacji frontowej do kalenicy wyznacza sie do 10m natomiast do okapu lub gzymsu pod okapem wyznaca sie do 5m...

Moje pytanie : na jaki dom moge sobie zatem pozwolic?. Prosze o link do ew przykladu domu wg. takich wytycznych. Bede wdzieczy za info , napewno bede kontynuowal ten watek od momentu wybrania projektu domu do zakonczenia prac budowlanych :).
Pzdr
Grzegorz
Wesolych Swiat!

zbyszek57
24-04-2011, 22:26
masz napisane dosc jasno i wyraznie:) szerokosc DO 15 - czyli kazdy od 3 metrow do 15 max. Wysokosc domu w kalenicy czyli najwyzszy punkt staly na elewacji albo na dachu domu - max 10 metrow . to samo dotyczy wysokości sciany od ziemi do podbitki( mowiac skrotowo i obrazowo)
Jest jakies kilka tysiecy projektow spelniajacych te wymagania. Ja bym sie raczej "martwil" tym czy z WZ masz zgode na dom drewniany, czy okrteslono rodzaj i kolor pokrycia dachowego i kąt nachylenia dachu. Ze o kolorze elewacji nie wspomne.... bo i takie potrafia byc dokladne "wytyczne"

jajmar
25-04-2011, 00:21
Moje pytanie : na jaki dom moge sobie zatem pozwolic?. Prosze o link do ew przykladu domu wg. takich wytycznych.

Kolego leniwy do kwadratu. Linków to musisz sam szukać albo do architekta zasuwac i zapałacić, doradzi.................. jak powiesz co chcesz.

zbyszek57
25-04-2011, 07:07
tu masz link..

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Milicz-drewniany/a,s_pd,idp,9823.html

AdamekKrak
25-04-2011, 08:20
Dzieki wielki za wskazówki ;).
Wychodzi na to iż mogę sobie pozwolić na całkiem spory dom.
Wczoraj w nocy trochę szperałem w internecie ,
natrafiłem na bardzo ciekawy projekt.
http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/arx_marlena_szkielet.htm

Prosze o info czy ktoś z was miał do czynienia z podobną bryłą domu szkieletowego , lub może podesłać doradzić w zakresie podobnego projektu.
Bardzo mi zależy na tym aby Mój nowy dom nad garażem miał wykorzystaną przestrzeń w postaci Tarasu na dachu.
pzdr
Grzegorz

maciej74
25-04-2011, 08:33
taki taras w domu szkieletowym to pomyłka za 20 , 30 latek a morze i szybciej będzie problem z zaciekaniem, przeciekaniem a co za tym idzie gniciem szkieletu.

AdamekKrak
25-04-2011, 09:51
taki taras w domu szkieletowym to pomyłka za 20 , 30 latek a morze i szybciej będzie problem z zaciekaniem, przeciekaniem a co za tym idzie gniciem szkieletu.

Wydajem mi sie ze w przypadku gdy zastosuje pełne warstwy izolacyjne oraz zamontujemy taras drewniany lekki na konstrukcji z legarow w wersji pływającej czyli bez wiercenia i kręcenia do podłoża to nie powinno być problemu, ponieważ dolne warstwy w ogóle nie zostaną naruszone.
Oczywiście taras wykonalnym ze spadkiem około 3% wiec z odprowadzeniem wody nie powinno być problemu.
Oczywiście zdaje sobie sprawę ze w przypadku domu murowanego nie byli by żadnego problemu, natomiast dom szkieletowy to dla mnie nowość wiec liczę na opinie osób doświadczonych :).

Co myślicie o tym pomyśle ?.

zbyszek57
25-04-2011, 18:00
dla mnie garaż w bryle domu, czy nawet doklejony do domu to pomyłka. Z wlasnego doświadczenia wiem, ze nie da sie wyeliminować zapachu spalin z domu, nawet jesli nie ma bezpośredniego przejścia pomiędzy garażem a domem. Dwa murowane i jedna szkieletowka - takie mam doświadczenia. Ty zrobisz jak uważasz. a co do przeciekania dachu czy raczej tarasu, zgadzam sie z Maciejem. No chyba ze dasz plytki ceramiczne na podwójnej folli wylewanej, do tego Sopro, i inne cuda. Ale ogolnie ja bym tego nie robil.

butynski
25-04-2011, 22:28
Dawniej przy chałupie była stajnia.W stajni stał koń ,krowa .Teraz budujemy garaże .W garażu stoi samochód . Koń był środkiem lokomocji .Samochód jest środkiem lokomocji ! Dlaczego nie budować garażu w domu ? To taka swoista koegzystencja .Smród z konia czy z samochodu - co za różnica !

MareMarz
26-04-2011, 08:25
..a chyba taka różnica,że smrodem od zwierząt się nie zatrujesz, natomiast tym od "koni mechanicznych" możesz...ale to wszystko zależy od tego kto co lubi ... :-)