PDA

Zobacz pełną wersję : Święta a w mojej rodzinie rozpacz



Tatiana-ukrainka
24-04-2011, 20:16
Witam wszystkich odwiedzających ! jestem ukrainką mieszkającą w Lublinie na stałe ,mam męża polaka i dwójkę dzieci, nie mamy Świąt nigdy ,tak jak nas nie stać , wynajmujemy mieszkanie , i na resztę życia zostaje miesięcznie nam 400zł na cztery osoby ,podkreślam że pracuję tylko mąż ,ja zarejestrowana w UP rok czasu i do tej pory nie znalazłam żadnej pracy ,nikt nie chcę zatrudnić ukrainki ,jakaś dyskryminacja , mój mąż zarabia 1500zł netto na cztery osoby ,a ja daje ogłoszenie że posprzątam ,albo inna praca i czasami ,bardzo żadko mam takie zlecenie , najwięcej zarobie 300zł na miesiąc, przykro patrzyć jak inni mają jedzenia dużo ,wyrzucając do śmietników ,ubrania ... Wstaję rano albo idę spać zawszę to samo ,gdzie znalezć pracę ,jak przeżyć dzień !!! Rodzina męża mnie nie toleruję bo jestem tym gorszym gatunkiem z trzeciego świata , nie mam koleżanek bo biedna . Czemu tak jest w tak pięknym kraju jak Polska ? Brak tolerancji ,brak szacunku , brak zrozumienia innej osoby ? Przecież Polacy również wyjeżdżają do innych Państw, mieszkają i pracują ,a jeżeli ktoś inny przyjedzie do Polski to be !!! Tak chcę podjąć jakąś pracę ,żeby kupić dzieciom normalne jedzenie ,ubranie ,sobie i mężu też bym chciałam kupić cokolwiek ,nawet na tani ciuch mi nie stać , kiedyś zobaczyłam taką Pani przy śmietniku i poprosiłam o ubrania którę wyrzucała do kontenera,ale jak usłyszała że jestem ukrainka powiedziała tyle przykrego ,mam żal ... Kocham ludzi ,nie patrząc na ich pochodzenie i kulturę ,za co takie życie ??? Chcę Święta również w swoim domu ,ale kiedy to będzie ... Płacz i rozpacz pozostaję ...

Tatiana-ukrainka
24-04-2011, 20:35
chciałam dopisać email- [email protected] ,może ktoś zaproponuję jakąś pracę albo ma kto jakie ubrania do wyrzucenia ,będę bezgranicznie wdzięczna ,oczewiscię również podam adres gdzie mieszkam dla sprawdzenia.

Tatiana-ukrainka
25-04-2011, 17:56
chciałam dopisać email- [email protected] ,może ktoś zaproponuję jakąś pracę albo ma kto jakie ubrania do wyrzucenia ,będę bezgranicznie wdzięczna ,oczewiscię również podam adres gdzie mieszkam dla sprawdzenia.
Zauważyłam że ktoś czyta .... proszę o pomoc....

Tatiana-ukrainka
01-05-2011, 18:16
Szanowni Państwo ! odwiedzających jest dużo ,a żeby jakoś pomóc ,zaproponować pracę ,jakieś środki czystości ,ubrania ,jedzenia ....

Diedra
29-01-2012, 15:52
Tatiano, czy Twój apel jeszcze aktualny? Czy wciąż potrzebujesz ubrań?

Nefer
29-01-2012, 15:55
Pora zapukać do odpowiednich urzędów. I urzędu pracy i mopsu.

Diedra
29-01-2012, 16:03
Jak rozumiem, Tatiana jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy - bez efektów.


(...) ja zarejestrowana w UP rok czasu i do tej pory nie znalazłam żadnej pracy ,nikt nie chcę zatrudnić ukrainki ,jakaś dyskryminacja , mój mąż zarabia 1500zł netto na cztery osoby ,a ja daje ogłoszenie że posprzątam ,albo inna praca i czasami ,bardzo żadko mam takie zlecenie , najwięcej zarobie 300zł na miesiąc (...)

Tatiana-ukrainka
07-02-2012, 18:14
Jak rozumiem, Tatiana jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy - bez efektów.

Witam ! napisałam na Pani prywatne wiadomości ,pozdrawiam.

aganie
08-02-2012, 00:28
Witam Cię Tatiano, masz 100% racji. polacy są nietolerancyjni w stosunku do Ukraińców; motywowanie to przeszłością jest już w tych czasach niepoważne ale trwa w naszych umysłach; sama byłam za granicą i niestety moi znajomi którzy tam zostali przestali się przyznawac do tego że sa Polakami- takie piekiełko na obczyźnie sami sobie zgotowaliśmy bo tacy jesteśmy jako spoleczeństwo. Ukrainiec to synonim czegoś gorszego w naszym kraju gdzie tymczasem znam osoby które zarabiają więcej od Polaka bo więcej potrafią. Niestety pomóc nie mam jak, jestem z mazowieckiego, w Warszawie jest sporo ukraińców pracujących , pań sprzątających, mniejsza dyskryminacja , może rozważycie przeniesienie sie do Warszawy? Gorąco pozdrawiam.