PDA

Zobacz pełną wersję : Co posadzić na przodzie domu



aska_1501
26-04-2011, 11:40
Cześć,

mam problem...przed domem mam 2 całkiem duże placyki, w których chciałabym posadzić roślinki, które będą dobrze razem wyglądały, ale nie będą za wysoki...myślalam o rododendronach, ale nie wiem czy to nie będzie nudne...poza tym miejsca jest naprawdę sporo....
Czy mogę prosić o pomysły:)?

tosia125
26-04-2011, 11:46
dużo zalezy od tego, jakie tam masz warunki....

jamles
26-04-2011, 12:05
pewnie patelnia to rododendrony odpadają, mogą być azalie

chopinetka
28-04-2011, 22:59
Witaj
Może określiła byś swoje preferencje np. dotyczące koloru kwiatów. Napisz coś więcej.

pozdrawiam

manhatan17
04-05-2011, 16:09
Podepnę się pod ten wątek. Szukam czegoś do posadzenia przed domem. Jest to strona wschodnia. Sęk w tym że dom stoi dość blisko granicy działki (drogi i chodnika), są to niecałe 3 metry. Kawałek który zostanie jako rabata ma 6 metrów długości. A więc równy prostokącik 3x6metrów. 2/3 tej rabaty są zajęte przez duże jałowce chińskie veriegata. Z czego jeden ma prawie 2,5-3 metry tak na oko. drugi jest trochę mniejszy. Nie wiem jakiej klasy jet gleba (zresztą dopóki trwają prace budowlane rabatka jest obsypana z wierzchu żwirem. W zeszłym tygodniu w markecie budowlanym widziałam kwitnącą 2 metrowa magnolię (formę drzewiastą, nie krzew!) w wielkiej donicy i zastanawiam się czy warunki jakie mam na tej rabacie byłyby dla niej dobre? A może coś innego reprezentacyjnego przed dom? Co polecacie? Wiem już że rabata nie będzie wysypana ani grysem, ani kora. Chce posadzić na niej (jako formę zadarniającą pod te jałowce i ewentualnie krzew/drzewko jakie dokupię dodatkowo) barwinek bo mam możliwość wzięcia dużej ilości sadzonek od mojej mamy. Co o tym sądzicie? Co proponujecie?