PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DENVER pracownia DOM PASJA



michalmonika2009
26-04-2011, 16:01
Witam

Chcemy kupić projekt DENVER < http://www.dompasja.pl/denver >

Prosty fajny projekt lecz wypuszczony rok temu i nie ma ponoć jeszcze w budowie.
Może ktoś buduje może ktoś zna jakieś podobne budowle...

z wersji może ktoś podpowie mi czy można w wersji z garażem po 2 stronie przenieść schody pod ścianę garaży a ściankę hol / jadalnia przerobić na 2 filary


lub całkowita przeróbka schodów bo wychodzą stopnie po 25,3 cm gdzie przy długości schodów 380cm można stracić uzębienie..

myśleliśmy o zmienia na schody dwubiegowe/ łamane ale wtedy przejście do salony mamy tylko jadalnią

michalmonika2009
27-04-2011, 17:05
DENVER www.dompasja.pl/denver ktoś buduje. ??

Witam

Chcemy kupić projekt DENVER < http://www.dompasja.pl/denver >

Prosty fajny projekt lecz wypuszczony rok temu i nie ma ponoć jeszcze w budowie.
Może ktoś buduje może ktoś zna jakieś podobne budowle...

z wersji może ktoś podpowie mi czy można w wersji z garażem po 2 stronie przenieść schody pod ścianę garaży a ściankę hol / jadalnia przerobić na 2 filary


lub całkowita przeróbka schodów bo wychodzą stopnie po 25,3 cm gdzie przy długości schodów 380cm można stracić uzębienie..

myśleliśmy o zmienia na schody dwubiegowe/ łamane ale wtedy przejście do salony mamy tylko jadalnią

michalmonika2009
17-05-2011, 10:49
http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/orion/


PROJEKT ORION DOM I STYL mniejszy ale za to ekonomiczniejszy

woodek
15-01-2012, 12:53
My już kupiliśmy projekt, po weekendzie zanosimy go do projektanta adaptującego i myślę za jakieś 3-4 miesiące powinniśmy mieć PnB.
Zaczynamy się również rozglądać za ekipami i wycenami poszczególnych rzeczy do denvera.

p.s. czy naprawdę nie ma na forum nikogo kto by budował dom wg. tego projektu?

michalmonika2009
06-02-2012, 10:33
Podpowiedzcie nam czy schody warto przenosić.. bo jakoś mamy obiekcje przed zostawieniem ich na miejscu.
A przy okazji adaptacji zmieniłoby się to od razu. od standardu powiększamy jeszcze garaż i kotłownie..

czekamy na sugestie

woodek
06-02-2012, 13:05
my schody przekładamy na ścianę kotłowni/garażu, ponieważ dodajemy jednego słupa i ściankę między jadalnią a salonem, jak na zdjęciu

99466

kornix
22-02-2012, 07:11
My też zastanawiamy się nad budową Denver'a, ale schody chyba zostawimy tam gdzie są oryginalnie. Tak jak michalmonika2009 poszerzymy kotłownię i zastanawiamy się czy nie zrobić przejścia z kotłowni do holu (w kotłowni może być dodatkowo spiżarka, której w projekcie brakuje). Dodatkowo nie wiemy czy kuchnia będzia łatwa do aranżacji z powodu okien a szczególnie okna frontowego (nie da rady umieścić szafek na ścianie prostopadłej tj. tej graniczącej z wiatrołapem). Będziecie coś zmieniać w tej kwestii?

woodek
28-02-2012, 20:45
hej, my okna w kuchnie robimy tak aby zaczynały się na równi z blatem i zmieniamy ich wysokość na 75-80cm, i nad nimi będą szafki do samego sufitu. W sumie w całej kuchni zabudowa będzie do samego sufitu, będzie się tam chować rzadziej używane rzeczy.

Jeśli to ułatwi ci wybór, to z wycen których mam kilka w okolicach Tarnobrzegu (podkarpackie), wychodzi:
- 150-160tyś zł stan surowy otwarty z dachem i pokryciem dachu (robocizna + materiały + płaska dachówka)
- a sama robocizna za stan jak wyżej wacha się od 35-50 tys zł

p.s. jeszcze możesz zerknąć na projekty nad którymi my się zastanawialiśmy "z charakterem 3 lub 4" domyzwizją, lub "aleksandra modern" z horyzontu

Pozdrawiam

kornix
29-02-2012, 09:19
Cześć; rozumiem, że nie przestawiacie/zmniejszacie okien w kuchni? (np. tam gdzie w projekcie jest kuchenka/płyta grzewcza cięzko będzie postawić szafki do sufitu, tak żeby nie blokowały otwarcia okna frontowego albo chociaż żeby go nie zasłaniały). Chcielibyśmy gdzieś umieścić lodówkę i "słupki" (od podłogi prawie do sufitu) z piekarnikiem i mikrofalówką (oba sprzety na wysokości 1-1,5 m) oraz z półkami na np naczynia. Niestety nie da sie chyba zrobić tego w jednym ciągu z powodu tych okien (szerokość takiego ciągu to ok. 210 cm), więc bedziemy coś kombinować ze zmniejszeniem/przesunięciem okna bocznego w kuchni.

Planujecie, oprócz schodów, jakieś zmiany w oryginalnym projekcie? Na przykład "wciśnięcie" gdzieś spiżarki, podniesienie ścianki kolankowej, powiększenie garażu albo przeniesienie kominka? Ciekaw też jestem czy ten balkon frontowy będzie tak "zablokowany" przez dach, że nie będzie można przejść na boczną część tarasu nad garażem.

My będziemy stawiać dom pod Krakowem, więc pewnie koszta będą większe...
Pozdrawiam

woodek
04-04-2012, 13:53
Cześć; rozumiem, że nie przestawiacie/zmniejszacie okien w kuchni? (np. tam gdzie w projekcie jest kuchenka/płyta grzewcza cięzko będzie postawić szafki do sufitu, tak żeby nie blokowały otwarcia okna frontowego albo chociaż żeby go nie zasłaniały).
Hej, nie zmieniamy szerokości okien, zmienamy tylko ich wysokość na 75-80cm, i ich wysokość od podłogi, ale to już na budowie, aby parapety były równo z blatem, albo jako jedność z blatem.


Chcielibyśmy gdzieś umieścić lodówkę i "słupki" (od podłogi prawie do sufitu) z piekarnikiem i mikrofalówką (oba sprzety na wysokości 1-1,5 m) oraz z półkami na np naczynia. Niestety nie da sie chyba zrobić tego w jednym ciągu z powodu tych okien (szerokość takiego ciągu to ok. 210 cm), więc bedziemy coś kombinować ze zmniejszeniem/przesunięciem okna bocznego w kuchni.
My planujemy wysoką zabudowę w kącie między oknami. Powinno nam wystarczyć tam miejsca.


Planujecie, oprócz schodów, jakieś zmiany w oryginalnym projekcie? Na przykład "wciśnięcie" gdzieś spiżarki, podniesienie ścianki kolankowej, powiększenie garażu albo przeniesienie kominka? Ciekaw też jestem czy ten balkon frontowy będzie tak "zablokowany" przez dach, że nie będzie można przejść na boczną część tarasu nad garażem.
Spiżarka to u nas będzie kotłownia, będzie gazowy kocioł kondensacyjny, więc będzie tam czysto i powinno wystarczyć miejsca na wszystko.
Ścianki kolankowej nie ruszamy, 120cm jest ok.
Myśleliśmy nad przedłużeniem garażu i do przodu i do tyłu, ale zrezygnowaliśmy z tego.
Na części garażu gdzie nie da się przejść robimy blachę pod spadkiem kilku stopni, nie będzie tego widać z zewnątrz, bo jest tam akurat murek, a wchodzic tam nie zamierzamy. Zwiększyliśmy tylko balkon z tyłu, ma on chyba 1,2m głębokości, powiększamy do 2,2m, i udało się bez dodatkowego słupka, więc domek nie straci charakteru, a przy salonie będzie spory zadaszony taras ;-)
Komin zostawimy tylko jeden, od kominka, reszte wywalamy, będzie reku.


My będziemy stawiać dom pod Krakowem, więc pewnie koszta będą większe...
Ja na dzień dzisiejszy mam zaklepanego:
- kolesia od fundamentów do końca ścian za 25 tyś robocizny
- od dachów mam kolesia za 50zł/m2 (w tym zrobienie więźby, izolacji, pokrycie dachówką płaską, obróbka blacharska)
- na dachówkę płaską creaton domino grafit z akcesoriami, rynnami stalowymi i folią TYVEK SOLID mam wycenę na 21 tyś, tylko zrezygnowałem z dachówek krańcowych i połówkowych, bo będziemy krawędzie wykańczać blachą w kolorze dachówki (widzieliśmy jeden taki domek i nam się bardzo spodobało)

Za resztą wycen jeszcze jeździmy i negocjujemy.

p.s. kurna co tak mało ludzi buduje tego denverka, przecie projekt bardzo ciekawy ;-)

woodek
21-06-2012, 16:00
My otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę. czekamy tylko aż 26 czerwca się uprawomocni, potem zgłaszamy, czekamy kolejny tydzień i wbijamy pierwszą łopatę :D

A jak inni budujący wg. tego projektu?

Pozdrawiam

woodek
02-08-2012, 19:52
No to się zaczęło. Jutro z rana zalewają ławy.

128875 128880 128881

woodek
03-08-2012, 08:45
Zbrojenie już w dołkach, grucha dzisiaj przyjeżdża, wiec zdjecia zalanych dodam wieczór lub jutro ;-)

NIkt inny nie buduje wg. tego projektu? nie wierzę :P

woodek
03-08-2012, 09:13
https://picasaweb.google.com/lukaszzalucki/Budowa?authkey=Gv1sRgCKj66PyA7NTuowE dla zainteresowanych, tutaj będzie nasz fotograficzny dziennik budowy ;-)

woodek
03-09-2012, 08:03
U nas 'stan zero' skończony. Myślę że teraz pójdzie dużo szybciej jak już wyszliśmy z ziemi ;)
Wyrównaliśmy też trochę ziemię nawiezioną na działkę, żeby zrobić trochę miejsca na materiały budowlane.

A jak inni? Nic się nie chwalą.

134467 134468 134469 134470 134471

Smyk1234
01-10-2012, 12:47
A my już od czerwca tego roku mieszkamy w naszym domku.

Nasz dom zbudowaliśmy niedaleko Gdańska. Budowę udało się zakończyć w jeden rok. Cały projekt został wykonany zgodnie z dokumentacją techniczną. Oczywiście zrobiliśmy kilka zmian tj. lokalizacja schodów, brak kominów, lokalizacja lodówki, itp.
Niestety w trakcie budowy wyszedł fakt, iż projekt jest mocno przewymiarowany a co za tym idzie drogi w realizacji. Dobra rada zanim zaczniecie budować warto przeliczyć cały projekt u jakiegoś konstruktora, można naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić.

Poza tym dom bardzo nam się podoba jest wygodny i bardzo praktyczny.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji, mogę również wysłać fotki.

Pozdrawiam

woodek
11-10-2012, 14:41
Witam

Co do ilości zbrojeń, betonu itp. to faktycznie projekt jest jak bunkier ;-)

Fajnie że jest jeszcze ktoś kto buduje/wybudował denverka. Jeśli to nie problem to prosiłbym o zdjęcia, jesli nie ma forum to na adres [email protected]

Pozdrawiam

woodek
19-11-2012, 09:23
W razie pytań pozostaję do dyspozycji, mogę również wysłać fotki.


Ładnie to tak coś oferować i nie pojawiać się wiecej? :(

TOMI P
14-07-2013, 13:08
Witam, my także kupilismy projekt domu denver :) jestesmy w trakcie zalatwiania pozwolen na budowe

bedziemy wdzieczni za rady odnosnie budowy, na co warto zwrocic uwage, co ewentualnie zmienic albo dopracowac. jesli to nie problem to jestesmy ciekawi jakie koszty pochlonela budowa, tzn. ile dom kosztowal w stanie surowym z dachem, oknami i z drzwiami?

powyzej na formum pisza ze dom jest mocno przewymiarowany- co to oznacza? i jak ewentulnie dokonac zmian azeby byl on tanszy w budowie?

Dziękujemy i pozdrawiamy

woodek
25-07-2013, 07:14
hej, fajnie że powstają nowe Denverki ;-)

Co do kosztów budowy to nas stan surowy z dachem i dachówką creaton domino wyszedł 155 tyś zł. Okna vetrexu na profilu veka 90 i pakiecie szybowym U=0,5 19 tyś zł w kolorze winchester obustronnym, brama i drzwi garażowe 10 tyś zł.

Można zejść z ceny na zbrojeniu fundamentów i stropu, ponieważ są one przewymiarowane. Najlepiej jak projektant adaptujący lub kierownik budowy przeliczy je.

Sporym kosztem jest też elewacja, pracownia podaje że potrzeba 210m2 styropianu, w rzeczywistości okazało się że potrzeba troszkę wiecej niż 300m2, my wzięliśmy grubość 15cm termo organika TERMONIUM fasada, koszt samego styropianu to 12 tyś zł, generalnie całą elewacja + podbitka + imitacja drewna zamknęła się w kwocie 45 tyś zł.

Styropian w podłodze czy na fundamentach, wylewki, tynki to raczej indywiduwalna sprawa i ławo sobie przeliczyć po m2 i lokalnej cenie.

Nam zostało poszpachlować poddasze, zrobic sufity na parterze, pomalować, położyć podłogi i wstawiać meble i schody. Do dnia dzisiejszego wydaliśmy 340 tyś zł. Więc domek nie jest tani w budowie, tym bardziej jak się bierze cieplejsze materiały.

Pozdrawiam

gregorych
31-07-2013, 14:58
Witajcie,jestem zainteresowanym projektem denver, też podobnie jak woodek dziwię się tak małym zainteresowaniem na forach tym projektem.Jestem na etapie szukania projektu do mojej działki - w/w projekt najbardziej do niej pasuje.Właściwie jestem zdecydowany na ten projekt - planuję rozpoczęcie i skończenie budowy w przyszłym roku.Widzę że kombinujecie najczęściej ze schodami.Umieszczenie schodów przy scianie garażowej powoduje zwiększenie przestrzeni na dole,jednak ogranicza troche korekty na górze-czy moglibyście przedstawić plan piętra przy schodach po korekcie.?
Pytanie do woodka (który jest chyba najbardziej zaawansowany w pracach spośród aktywnych na forum):
1-nie ma kolizji przy wejściu z wiatrołapu do salonoholu-schody nie są za blisko?
2-nie macie wrażenia że okno frontowe w kuchni bardzo ogranicza aranżację kuchni?-widzę że zmniejszałeś okno w kuchni na ścianie frontowej-dlaczego?
3 zwiększenie balkonu z tyłu nie zaciemnia wnętrza?
4.Pozostałe zmiany są ok. (okno w łazience na dole,drzwi z tyłu garażu,wydłużenie do podłogi okna na górze z tyłu domu
5.ciekawy jestem jak pozmieniałeś pomieszczenia na górze-chyba zrobiłeś miejsce na garderobe ? zlikwidowałeś wejście do łazienki z pokoju

Ogólnie efekty twojej budowy na fotkach jest jak najbardziej pozytywny.

pozdrawiam ,,to tyle na początek
gregorych

woodek
02-08-2013, 12:19
Pytanie do woodka (który jest chyba najbardziej zaawansowany w pracach spośród aktywnych na forum):
1-nie ma kolizji przy wejściu z wiatrołapu do salonoholu-schody nie są za blisko?
2-nie macie wrażenia że okno frontowe w kuchni bardzo ogranicza aranżację kuchni?-widzę że zmniejszałeś okno w kuchni na ścianie frontowej-dlaczego?
3 zwiększenie balkonu z tyłu nie zaciemnia wnętrza?
4.Pozostałe zmiany są ok. (okno w łazience na dole,drzwi z tyłu garażu,wydłużenie do podłogi okna na górze z tyłu domu
5.ciekawy jestem jak pozmieniałeś pomieszczenia na górze-chyba zrobiłeś miejsce na garderobe ? zlikwidowałeś wejście do łazienki z pokoju


Hej
ad1 - u nas bieg schodów jest odwrócony, więc przy wiartołapie nic nie będzie wadzić. Na schody będzie się wchodziło od strony salonu.
ad2 - zmniejszyłem jego wysokosć do 53cm, ponieważ taka będzie odległość od blatu do wiszących szafek. Blat wchodzi pod okno jako parapet i nad oknem będą szafki.
ad3 - raczej nie, bo u nas to strona zachodnia, więc słońce jest nisko, a zależało nam na sporym zadaszonym tarasie.
ad4 - drzwi z tyłu garażu na zew. zlikwidowaliśmy, nie miały sensu, ponieważ tam i tak nikt nie bedzie chodził (przynajmniej w naszym przypadku).
ad5 - na górze sporo zmieniliśmy, głównie z powodu przesunięcia komina, rzut w załączniku

Jeszcze co mi teraz przyszło do głowy, przy wejściu nie róbcie zabudowy wg. projektu, bo będzie wejście mało komfortowe.

Carola7
16-08-2013, 13:31
Czesc,

Jestesmy z mezem w trakcie finalizacji kupna dzialki i juz rozgladamy sie za odpowiednim projektem. Bardzo podoba nam sie Denver i wszystko wskazuje na to, ze pozostaniemy przy tym projekcie i tez planujemy juz drobne zmiany. Szkoda, ze faktycznie nie jest zbyt czesto budowany.
A jak sie w nim mieszka i jak sie sprawdza na codzien? Bede bardzo wdzieczna za fotki.
Dziekuje i pozdrawiam szczesliwych posiadaczy tego domku!

Smyk1234
19-08-2013, 14:13
Witam

Dawno mnie tu nie było za co przepraszam (szczególnie woodeka) :rolleyes: obiecuję poprawę :)

Odnośnie schodów u Nas poleciały na ścianę garażową i również bieg został odwrócony, zostały wykonane ze szkła, co optycznie powiększa pomieszczenie.
207367

W kuchnie mieliśmy duży problem z aranżacją z uwagi na te kiepskie okna :) poza tym chcieliśmy mieć wyspę i dużą lodówkę. Wyszło tak:
207373 207374

Poza tym zrezygnowaliśmy z konwencjonalnego kominka w salonie na rzecz kominka ekologicznego który został zamontowany na ściance między salonem a jadalnia.
207375

Na piętrze dużo się nie zmieniło:
- garderoby w dwóch pokojach dziecięcych zostały wywalone,
- w łazience od sypialnie wstawiliśmy prysznic,
- no i ścianka kolankowa została podniesiona.

To tyle,na szybko. Może komuś się przyda. :)

Pozdrawiam
Bartek

woodek
20-08-2013, 06:08
Dzięki Bartek za fotki. A mógłbym prosić o zdjęcia real kuchni, ponieważ na wizualizacji wygląda to dobrze, ale zastanawia mnie jak to jest w realu. I co z wiartołapem, zostało coś na szafę, bo chyba lodówka weszła do wiatrołapu ?

p.s. i jakby była możliwość to bym poprosił o więcej real zdjeć, jak nie ma forum to na [email protected]

Pozdrawiam

Smyk1234
20-08-2013, 08:51
hej

To właśnie są zdjęcia kuchni w realu :) poniżej kilka innych ujęć:
207506 207506 207508 207509 207510

Smyk1234
20-08-2013, 08:59
i jeszcze kilka:

207511 207512 207513

Lodówka weszła do wiatrołapu i jest tam zabudowana płytą GK. Zajmuje jakieś 2/3 szerokości wiatrołapu więc zostaje 1/3 z szerokości i cała góra nad lodówką :) Szału nie ma ale nie jest najgorzej. My jednak zrezygnowaliśmy z szafy wnękowej i zrobiliśmy wieszak na kurtki we wnęce która powstała i dostawiliśmy szafkę na buty.

Smyk1234
20-08-2013, 09:05
I jeszcze kilka zdjęć domu. Zdjęcia z przed roku :)

207516 207517 207518 207519 207520

Pozdrawiam
Bartek

rrr444
20-08-2013, 13:01
Witam. Również przymierzam się do budowy tego domu i już wam zazdroszczę że się wprowadziliście.
Zastanawiam się nad zmianami do projektu. Czy zostawialiście łazienkę u góry (ta z wejściem z korytarza) bez zmian ? Czy ktoś mógłby pokazać zdjęcia czy nie jest ona za mała ?

Pozdrawiam

Smyk1234
20-08-2013, 15:25
Witam. Również przymierzam się do budowy tego domu i już wam zazdroszczę że się wprowadziliście.
Zastanawiam się nad zmianami do projektu. Czy zostawialiście łazienkę u góry (ta z wejściem z korytarza) bez zmian ? Czy ktoś mógłby pokazać zdjęcia czy nie jest ona za mała ?

Pozdrawiam

Hej

Na szybko mam tylko szkic naszych łazienek na piętrze.

207586

Łazienka wspólna u nas jest naprawdę przestronna później może cyknę jakąś fotkę. Wnęki na prysznice wyszły 98x98cm więc całkiem spore. Podnieśliśmy również ściankę kolankową co dało nam bardziej praktyczną przestrzeń pod skosami.

W domu nie mamy komina więc zamiast szachtu w łazience od sypialni mamy kabinę prysznicową a kibelek powędrował na ścianę z oknem.

Pozdrawiam

Carola7
26-08-2013, 22:23
Smyk, Dziekujemy za fotki z wnetrza domu, bardzo ladnie sie urzadziles!
Jestem z okolic Trojmiasta wiec chetnie zapytam sie gdzie robiles schody? W Tczewie znalazlam firme, ktora robi nowoczesne schody, czy to tam?
Dzieki i pozdrawiam

Smyk1234
27-08-2013, 09:10
Hej

Schody robiła firma Artom z Redy i z czystym sumieniem mogę ją polecić. Poniżej podaję linka:
http://www.artom.combiz.pl/index.html

Pozdrawiam

airless
28-08-2013, 09:11
Witam

Ja również noszę się z zamiarem wybudowania DENVER'a lecz czekam jeszcze na przekształcenie działki.
Czy możecie podesłać mi zdjęcia z wnętrza domu na email [email protected] - byłbym bardzo wdzięczny.

Ile kosztowały Was instalacje:
- elektryczna
- grzewcza (jaki system)
- wodno-kanalizacyjna

Pozdrawiam
Paweł

woodek
28-08-2013, 09:42
Hej

Zdjęcia co prawda jeszcze nie zamieszkanego masz w moim podpisie.

Co do instalacji to:
- elektryke robiłem sam, a materiał mnie wyszedł 5 tyś zł
- hydraulika, kanalizacja, ogrzewanie - robocicna 4 400 zł, materiały (rury, podłogówka w całym domu, 2 kaloryfery w garażu, kominek kratki.pl z płaszczem wodnym i sterowaniem elektronicznym, zbiornik na wodę 300l jako bufor, wszystko spięte na sprzęgłach, kocił kondensacyjny vaillant'a VC 186/3-5, czujniki i ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu, doprowadzenie gazu do kotłowni i kuchni, itd.) 44 tyś zł
- wentylacja mechaniczna z rekuperatorem 18 900 zł

airless
31-08-2013, 07:14
Dziękuję za informacje.
Interesuje mnie jak wygląda salon z perspektywy kuchni - czy jakieś takie zdjęcie by się znalazło ?
Zastanawiam się nad powiększeniem projektu a mianowicie przedłużeniem domu o 1 - 1,5 w stronę ogrodu tak aby powiększyć salon i pokoik za ścianą.
Czy ktoś to robił?

tuya
06-12-2013, 08:28
Halo hslo!

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Czy jest szansa przywrócenia życia temu wątkowi? :)

Podoba mi się projekt Denver
mam działkę (19,2 szer i 30 dł) do której chyba mogłabym go dopasować... działka ma wjazd od wschodu...

na razie bawię się w paint-cie i dokonuję niezbędnych 'ulepszeń :)

http://images61.fotosik.pl/439/ddcc16c00932033fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Podzielcie się doświadczeniem zdobytym podczas budowy ..interesuje mnie wszystko!!! zdjęcia bardzo mile widziane:)

woodek
06-12-2013, 12:50
(19,2 szer i 30 dł) do której chyba mogłabym go dopasować
ciężko będzie, tymbardziej że masz okna po obu stronach więc odległość od granicy to 4m, a projekt ma 12,41m, co daje łacznie 20,41m, nawet gdybyś na ścianie pólnocnej zlikwidowała okna to jest 19,41m. Teoretycznie to mozliwe, bo można jeszcze ociepleniem zmniejszyć szerokość.

Moim zdaniem ten projekt jest na działkę bardzie w kwadracie, gdzie z salonu wychodząc na taras z obu stron jest więcej miejsca do granicy i patrzymy na nasz ogród, a nie na płot, czy dom sąsiada. U mnie jest tak:
228843

Widze że dorobiłaś kolejne pomieszczenia za garażem, już na tym etapie planuj koszty. Stropodach się ci sporo powiekszył, a to są koszty, i to nie małe. Nie chodzi mi obeton, stal, czy inne materiały budowlane, ale o izolację i hydroizolację.

My już prawie się wykańczamy, zostały jeszcze gniazdka, listwy przypodłogowe i pare ścian do malowania. Na chwilę obecną mogę powiedzieć że dobrymi rozwiązaniami było:
- likwidacja ścianki między jadalnią i salonem
- zamiana ścianki wzdłuż schodów na rzecz 2ch słupów
- przeniesienie schodów na drugą ścianę, odwócenie ich biegu i wydłuzenie biegu o 1m
- połączenie 2ch łazienek na górze
- likwidacja garderób w 2ch pokojach na górze, pokoje są większe, a obliczając to w tych garderobach nie zmieściło by się więcej niż w szafie, która zajmie miej miejsca i będzie tańsza
- poszerzenie balkonu przy sypialni do 2ch metrów, na dole powstał spory zadaszony taras, a na górze balkon na którym 2 leżaki i stolik się zmieszą bez problemu

Tak sobie teraz czasem myślę że z sypialni na balkon przydało by się okno przesuwne o szerokości około 3m, ale wizualnie nie zgrywało by się z oknami w salonie.

tuya
07-12-2013, 07:41
Witaj woodek
Niechętnie, ale muszę przyznać Ci rację ... Denver zdecydowanie lepiej wpisał by się w szerszą działkę, ale cóż nie wszystko można mieć ... działka jest jaka jest, ale jest w mieście, a na tym najbardziej mi zależało :)
biorę również pod uwagę
http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-charakterem-1-lustrzany
lub
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-curry/rzuty/2/m4a27876ebc544
wszystkie są podobne ...
garaż chcę dwustanowiskowy ... tylko takie projekty wchodzą w grę, a i podobają mi się..
działka w kwadracie daje więcej możliwości ale takiej nie mam :(
a jeśli można - gdzie się wybudowałeś? przez ostatnie lata spaliliśmy hektolitry paliwa w pogoni za marzeniami, tak więc może mogłabym obejrzeć Twój dom - choćby z za płotu:)

ciekawski83
07-12-2013, 09:38
Witaj woodek
Niechętnie, ale muszę przyznać Ci rację ...

dobre

Melkor5
20-01-2014, 16:38
Dzien dobry

Z rzona jestesmy zainteresowani projektem Denver

Ciekawe czy forum juz umarlo czy jeszcze ktos cos pisze

Jakies porady przed zakupem projektu

Pozdrowienia

Przemek

woodek
12-03-2014, 21:21
Dodałem zdjęcia wnętrza na picasie. Jeśli ktoś jest zainteresowany zmianami w projekcie jakie wprowadziłem, to można już zobaczyć prawie finalny efekt ;)

wacu34
14-03-2014, 15:18
Już od jakiegoś czasu śledzę postępy w twojej budowie, a nawet zainspirowaliśmy się paroma twoimi zmianami w projekcie.
My przygodę z naszym Denverem zaczynamy z początkiem kwietnia i mamy nadzieje że na przyszłe wakacje uda nam się wprowadzić.
Szkoda że mieszkamy na dwóch końcach polski, bo z przyjemnością obejrzał bym na żywo finalny efekt, a przyznam że prezentuje się rewelacyjnie - gratulacje. Dodam również że udostępnione fotki rozjaśniły mi parę rzeczy przy naszych adaptacjach. Dzięki i Pozdrawiam.

woodek
14-03-2014, 20:27
Dzięki ;) Czekam z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia. Ciekawie będzie oglądać zdjęcia z budowy domu, który się już ma, zazwyczaj jest odwrotnie.

kaczy63
27-03-2014, 20:32
Z żoną również budujemy DENVER, obecnie jesteśmy na etapie instalacji wod/kan i elektr.
Mamy problem z wyborem rodzaj ogrzewania. Nie wiemy czy wykonać ogrzewanie podłogowe w całym domu, czy podłogowe tylko na dole, a reszta pomieszczeń tradycyjne grzejniki.
Bardzo prosimy o wasze opinie.
Technologia ścian to | styropian austrotherm 12 cm | porotherm 29 cm | cementowo-wapienny | paliwo -> gaz lub pelet251435251436

Oczywiście odnośnie wcześniejszych etapów chętnie doradzimy ;)
Dołączamy zdjęcia naszego " Denverka" :)

woodek
28-03-2014, 07:19
Hej

Fajnie widzieć kolejnego denverka ;) Co do ogrzewania, to my mamy w całym domu podłogówkę. Dlaczego?
- nastawieni byliśmy na ogrzewanie kotłem gazowym kondensacyjnym, wiec musielibyśmy mieć większe powierzchnie kaloryferów niż przy zwykłym gazowym.
- kaloryfery sprawiają że pomieszczenia są mniej ustawne.
- nie lubimy gdy w jednym pomieszczeniu przy kaloryferze jest gorąco, i im dalej od niego jest zimniej.
- podłogówką lepiej się steruje (czujnik i regulator temperatury w każdym pomieszczeniu) ponieważ w całym pomieszczeniu panuje taka sama temperatura.
- nie trzeba tego czyścić jak zwykłych kaloryferów czy kanałówek.
- duża ilość okien balkonowych (zazwyczaj pod oknami się montuje kaloryfery).
Tylko że u nas jest beton komórkowy, który nie akumuluje ciepła, przy ceramice jest odwrotnie i trzeba by wziąć to pod uwagę przy wyborze ogrzewania.

Jak rozwiązaliście schody i pomieszczenia na dole (salon, jadalnia, kuchnia), możesz pokazać zdjecia.

Pozdrawiam

kaczy63
02-04-2014, 21:28
Hej

Fajnie widzieć kolejnego denverka ;) Co do ogrzewania, to my mamy w całym domu podłogówkę. Dlaczego?
- nastawieni byliśmy na ogrzewanie kotłem ga...możesz pokazać zdjecia.

Pozdrawiam


Na dole.
Zmiany dotyczą kuchni (zabudowana lodowka i piekarnik w wiatrolapie), salon (kominek pod schodami z nadmuchem ciepłego pow. na poddasze), zabudowana spiżarnia w części garażu (tak zeby weszło drugie auto), przedłużony garaż

Poddasze.
Jedna łazienka , osobna ubikacja, pralnia, mały salonik dla dzieci z aneksem kuchennym ( przydaje się przy małych dzieciach, nie trzeba biegać po schodach).

252593

Jak już skoncza tynki to dołączymy zdjecia wnetrza ;)

Czy prawda jest ze przy - 20 stopni, podłogowe moze nie dać rady ogrzac domu ?
Bardzo kurzy sie od podłogowki?

Pozdrawiam

woodek
03-04-2014, 08:33
Hej

Ciekawie rozplanowaliście sobie poddasze.

Kurzu w danym pomieszczeniu czy to podłogówka czy kaloryfery jest tyle samo ;) Bo to nie one odpowiadają za jego produkcję.
Jedyna różnica jest taka, że temperatura podłogówki nie jest w stanie unieść kurzu. Więc we wdychanym powietrzu jest mniej kurzu, a na podłodze więcej. Ale to teoria. Ja nie widzę większej różnicy w porównaniu z mieszkaniem w bloku. Może za krótko mieszkam.

Co do wydajności podłogówki w bardzo niskich temperaturach to bajki. Dużo czytałem i rozmawiałem z ludzmi przed tym etapem budowy. Teoretycznie mogło by się tak stać tylko w jednym przypadku dziś mamy temp. +20 jutro -30. Ale w takim przypadku zwykłe grzejniki w domu z ceramiki albo silikatów też nie dadzą rady, bo w pierwszej kolejności energia pójdzie w ściany. A przy podłogówce, mimo że jej temperatura zasilania jest niższa, to przy dużo większej powierzchni jej oddawania nie powinno być problemów. Dodatkowo gdy stopy odczuwają ciepło, to temperatura w danym pomieszczeniu moze być niższa, a człowiekowi nie będzie zimno. Dzisiaj buduje się ciepłe ściany, dobrze ociepla poddasze, daje więcej styropianu w podłogę, okna są coraz cieplejsze.
Więc ten mit moze dotyczyć starego budownictwa.

Ja mam ściany z BK 24cm, na to 15cm grafitowego styro 0,032 W/mK, 20cm styropianu w podłodze, na dachu 25cm wełny 0,032 W/mK, okna vetrex profil veka 90 i pakiet szybowy U=0.5, więc u mnie nic prócz podłóg nie akumuluje ciepła. A najwięcej ciepłą ucieka przez okna dachowe, ale podczas zimy nie zauważyłem żeby w pomieszczeniach z tymi oknami było zimniej, albo żeby sterownik częściej włączał tam podłogówkę. Do tego duże okna na dole które mamy na południe, w dzień podgrzewają salon, jadalnie i kuchnię o 2-3 stopnie.
WM z reku zapobiega temu żeby do domu wpadało powietrze o takiej temperaturze jak na zewnątrz.

Pozdr

sezrg
16-04-2014, 21:12
255197255198Witam,
U mnie niestety Denver nie pasuje do kształtu i wymiarów działki, a bardzo nam się podoba, jestem zmuszony ograniczyć jego szerokość. Zmian wyszło bardzo dużo więc pewnie skończy się na indywidualnym ale byłbym wdzięczny gdybyście zerknęli na koncepcję parteru i poddasza. Ze względu na grunt trzeba dać wysokie fundamenty także skończy się zapewne na piwnicy. Dlatego też dodatkowe schody w piwnicy. Galeria woodka naprawdę super, odpowiada na 1000 pytań i rozwiewa tyleż samo wątpliwości.

woodek
17-04-2014, 07:23
hej

Trochę ciężko coś powiedzieć bo nie ma wymiarów na rzutach. Możesz podać screen z geoportalu twojej działki? Bo może uda się coś wykombinować, albo polecić inny projekt. Np. nie wiem ile metrów od granicy do garażu macie zostawione i ile wymaga wasz plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli ta odległość mogła by być minimalna, to ja bym proponował nie skracać domu a przybliżyć się na ile można do tej granicy i nie zostawiać miejsca między brama a garażem na auta, tylko można by z bramy wjeżdżać do garażu, a dom byłby dłuższy.

chalupa11
11-05-2014, 14:25
Witam!Zaczynam za tydzień budowę denvera,Moje pytanie czy może ktoś z was przerabiał ławy fundamentowe na płytę fundamentową?

radziech
13-05-2014, 16:27
Witam,

My jesteśmy na etapie dostosowania ale projeku Boston czyli taki jak Denver ale bez podwójnego garażu. Dodatkowo całkowicie zrezygnowaliśmy z garażu na rzecz pokoju. W miejscu oryginalnie umiejscowionego pokoju chcemy kuchnię z wyspą na salon.

Pytanie czy ktoś robił ten projekt ale z zalewanym stropem?

kaczy63
16-05-2014, 23:19
Hej

Ciekawie rozplanowaliście sobie poddasze.

Kurzu w danym pomieszczeniu czy to podłogówka czy kaloryfery jest tyle samo ;) Bo to nie one odpowiadają za jego produkcję.
Jedyna różnica jest taka, że temperatura po..... moze być niższa, a człowiekowi nie będzie zimno.

Pozdr



Witam

Dziękuję za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Jaka technologie zastosowałes podczas wykańczania płaskiego dachu nad garażem.

Ponieważ waham się między super hydroizolacja a zwykła blacha ze spadkiem.

Jak możesz to dorzucić zdjęcia.

Pozdrawiam.

kaczy63
16-05-2014, 23:42
[QUOTE=radziech;64Denver iWitam,

My jesteśmy na etapie dostosowania ale projeku Boston czyli taki jak Denver ale bez podwójnego garażu. Dodatkowo całkowicie zrezygnowaliśmy z garażu na rzecz pokoju. W miejscu oryginalnie umiejscowionego i o pokoju chcemy kuchnię z wyspą na salon.

Pytanie czy ktoś robił ten projekt ale z zalewanym stropem?[/QUOTE]

Witam

Ja buduje Denver i lalem strop wg. mnie jeżeli masz dobrego kierownika i majstra nie powinno być problemu. Lany strop jest wg. mnie lepszy niż te wszystkie wynalazki.;-) lepiej izoluje akustycznie oraz konstrukcja jest bardziej sztywna.

Lalem tez stroposkosy na poddaszu. Bardzo polecam. Mam 12 cm stropu oraz 20 cm styro grafit. Super sprawa koszt niższy niż jak bym się bawił w rygips. Na bank zero pęknięć na skosach w przyszłości. Izolacja termiczna o wiele lepsza i najważniejsze zaraz po tynkach można malować.

Odnośnie zmian we wnętrzu. Wg. Mnie zaburzysz filozofię projekty jeżeli układasz go wejściem na północ. Kuchnie będziesz miał od zachodu i rano będzie ciemno a w zimie ponuro.
Elewacja z przodu straci swój urok. Ale mi też wiele rzeczy odradzano i tak robiłem po swojemu bo to przecież mój dom ;-)
Jedyne co mogę doradzić to zobacz na wnętrze u woodka jeżeli chcesz mieć przestronna kuchnie i dużo przestrzeni to
jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam i powodzenia.

radziech
27-05-2014, 14:50
Jeśli chodzi o mój projekt Boston, to mam odbicie lustrzane i wejście jest od zachodu. Kuchnia zamieniona z pokojem na dole więc rano będzie widno bo od wschodu.
Generalnie ostatecznie zmniejszam o 75 cm "lewą" stronę budynku (lustrzane odbicie) czyli po stronie garażu.
Co do stropów to właśnie chcę też lane bo uniknę nagrzewania poddasza latem i właśnie o akustykę mi też chodzi ponieważ zakładał będę balacho-dachówkę.

Za jakiś miesiąc będę miał plan to wstawię zdjęcia.

Roland78
11-06-2014, 08:56
Witam,
jesteśmy z Wrocławia i tez spodobał nam się DENVER. znaleźliśmy na tym forum wiele cennych uwag.
Myśleliśmy o kilku zmianach:
dół: zamienić kuchnie z pokojem, gdyż zależy nam na wyjściu z kuchni na taras, z wc- spiżarnia, a wc wydzielić z części kotłowni....
zmniejszyć ilość okien??

góra: zamienić stronami-pokoje dzieci z tyłu od zachodu, rezygnacja z łazienki z sypialni...
przedłużyć balkon z tyłu aby wyszedł zadaszony taras.

Czy ktoś zamieniał pokój z kuchnią na dole? jak się sprawdza?
czy jest możliwość udostępnienia zdjęć?
pozdrawiam

Beata Ciszewska
19-06-2014, 10:50
Witajcie :)

Planujemy budowę Denvera w przyszłym roku. Podpowiedzcie proszę jak to jest ze zmianami w projekcie.. najpierw kupujemy projekt, a potem dodatkowo płacimy swojemu architektowi za ewentualne zmiany, czy musimy ich dokonać z pracownią projektową, w której powstał Denver? Z góry dzięki za odpowiedź :)

woodek
20-06-2014, 07:13
Hej

Zmian dokonujemy na etapie adaptacji projektu, czyli u swojego projektanta.

Pozdr

Roland78
25-06-2014, 17:54
Witam,

dzwoniłam do pracowni- bardzo sympatyczni i pomocni ludzie.... pytałam o zmiany, ale oni tego nie robią.
Pani udzieliła mi informacji, żeby zrobić adaptację projektu przez swojego architekta i to on nanosi zmiany.
Dodatkowo dowiedziałam się ,że dopóki nie zmieniają się wymiary domu to jest to adaptacja- nie indywidualny projekt....
Możliwa jest zamiana kuchni z pokojem na dole, a przy rezygnacji z kominka a tym samym z komina, wentylację na górze w łazience można zrobić w dachu....


My jesteśmy po pierwszej wizycie u architekta, jutro kolejne spotkanie już z naniesionymi zmianami....zobaczymy jak wyjdzie :-)

radziech- masz może rzuty zmiany pokoju z kuchnią?

Pozdrawiam

Gosha Stapor
20-07-2014, 10:52
Witajcie!

Postanowiłam dołączyć do elitarnego grona miłośników projektu Denver :D:D:D:D:D:D:D:D

Jako dowód podzielę się z Wami moimi zdjęciami z budowy :D

https://picasaweb.google.com/104458026638829838889/Lipiec14?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM7T5Yu9kZjO4QE&feat=directlink


https://picasaweb.google.com/104458026638829838889/Budowa?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOPy9tGYvab-tgE&feat=directlink


Pozdrowienia Gosia :wiggle:

https://picasaweb.google.com/104458026638829838889/Czerwiec14?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNmDw8618vy16gE&feat=directlink

Karmelka8585
24-08-2014, 21:04
Witam. Mamy w planach ruszyc w kwietniu 2015 z budową Denvera w chwili obecnej jesteśmy na etapie projektu i jego przebudowy. Mam pytanie czy moglibyśmy sie umówić i odwiedzić Twoja budowę chałupa11?? Mamy do Poznania jakieś 80km wiec niedaleko a przy tak ogromnej inwestycji moze warto jest sie spotkać i porozmawiać. Jeśli sie nie zgadzasz zrozumiem i cierpkiwie będę szukać dalej:rolleyes:Pozdrawiam

chalupa11
21-11-2014, 20:37
My już mamy stan surowy zamknięty.W razie pytań podaje e-maila: [email protected]ę też przesłać zdjęcia z budowy.Pozdrawiam!

Marioangel
04-01-2015, 15:47
My już mamy stan surowy zamknięty.W razie pytań podaje e-maila: [email protected]ę też przesłać zdjęcia z budowy.Pozdrawiam!

witam mam pytanie czy wasz domek jest w oryginalnych wymiarach i jeśli mogę prosić o zdjęcia na e-mail [email protected] pozdrawiam

mjmac
26-03-2015, 13:22
Właśnie wczoraj odebrałem pozwolenie na budowę domu Denver w okolicach Polkowic.
Rozpoczęcie budowy wkrótce.
:wiggle:

andi 11
23-08-2015, 09:44
Witam ,bardzo długo śledzę forum o budowie domu denver mój dom powstał na południ polski. Dom powstał na płycie fundamentowej a nie na tradycyjnych fundamentach, strop został wykonany w technologi stropu typu filigran.

andi 11
23-08-2015, 09:46
Witam mam nadzieję że jeszcze ktoś odwiedza tę stronę i jest zainteresowany budową domu denver .

woodek
24-08-2015, 07:08
Ja cały czas zaglądam, w nadziei że ktoś pochwali się zdjęciami swojego domku ;)

andi 11 jak wyszedł sufit przy tym stopie? Słyszałem że nie trzeba tynkować, tylko sama gładź?

andi 11
28-08-2015, 05:34
Witam,strop filigran jest produkowany w zakładzie betoniarskim i od tej produkcji i wiedzy fachowców tam pracujących dużo zależy .Przy tym stropie są szpachlowane tylko składanie płyt i niedociągnięcia produkcyjne.W Polsce przyjmuje się że strop należy przed malowaniem lekko szpachlować [informacja od firmy która strop wykonała ] niestety standard produkcji tych elementów w Niemczech lub Austrii jest dużo lepszy, musimy się jeszcze uczyć. Cenowo i konstrukcyjnie strop filigran nie odbiega od normalnego stropu lanego ,tylko czas wykonania jest krótszy i niema potrzeby szalunku w takiej wersji jak do stropu lanego i nie trzeba tynkować .Niedługo zrobię zdjęcia.

andi 11
28-08-2015, 12:22
Witam,przesyłam parę zdjęć328923328924

andi 11
28-08-2015, 12:52
POZDRAWIAM,328926328927328927:rolleyes:

andi 11
29-08-2015, 14:48
witam,328977328978328979:yes::wiggle::welcome:

Fleszu1
17-07-2016, 21:19
Odświeżam ten ciekawy wątek, bo projekt naprawdę bardzo udany. Zamierzamy kupic ten projekt i budować według tego projektu z następującymi modyfikacjami:
-rezygnacja z kominka
-wydłużenie o ok metr balkonu z tyłu czyli mocniejsze zadaszenie tarasu (podobnie jak woodek) ale dodatkowo wydłużenie dachu tak by zakrył cały powiększony balkon.
-dodatkowe wejście do kotłowni za garażem
-okienko w łazience na dole

Mam prośbę do osób które pisały na tym wątku i już zbudowały ten dom o wrzucenie zdjęć jaki osiągnęli efekt końcowy no i oczywiście uwagi, rady i propozycje. Ewentualnie na priv: [email protected]

Fleszu1
04-08-2016, 10:38
Chyba wszyscy budowniczowie Denverów juz sobie spokojnie mieszkaja, ba wątek pozostał martwy :(

janinan
13-09-2016, 10:59
Nie będzie tak źle:no: Też zdecydowałam się na ten projekt i już niebawem ja i mój Denver zaczynamy wspólną przygodę:wiggle: http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=denver (http://dompasjaprojekty.pl/?projekty_wordpres=denver) :bye:

Fleszu1
19-09-2016, 17:20
no to czekamy na pierwsze wpisy i zdjęcia z zaczetej budowy. Kiedy ruszasz i jakie zmiany wprowadzasz do projektu?

janinan
22-09-2016, 14:01
Papierologia ruszyła. Na wiosnę mam nadzieję ruszyć z budową. Co do zmian to planuję drzwi z kotłowni na zewnątrz (kocioł na ekogroszek więc myślę że to dobre rozwiązanie).:wiggle:

Fleszu1
23-09-2016, 09:31
Jestesmy na taki samym etapie. Ja też ruszam z papierami i planujemy zacząć wczesna wiosną. w jakim rejonie bedzie wasz Denver?

ewcia872
20-10-2016, 17:54
Witam wszystkich budowniczych :)
Zastanawiamy się nad zakupem Denverka z mężem, ale wcześniej chcielibyśmy porobić sobie wyceny wszystkich instalacji i oszacować koszt budowy tego domu.
Pytanie czy ktoś jest w stanie podrzucić skan (jesteśmy przed zakupem) instalacji hydraulicznej oraz szczegółowe mapki poszczególnych instalacji.
Pytanie do aktualnie budujących - czy ktoś się buduje w mazowieckim i można u niego obejrzeć budowę w realu ew.porozmawiać o realizacji?
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna - [email protected]

ewcia872
20-10-2016, 17:55
Czy ktoś z nowo budujących również zdecydował sie na przesunięcie schodów na ścianę garażu?
Jakie inne zmiany nanieśliście do projektu?

Fleszu1
20-10-2016, 18:20
Hej. Schody na scianie od garażu to już chyba standard w tym projekcie. My też wybralismy taką wersję.

piotrwypych
05-11-2016, 16:55
Mam pytanie ,może już było , czy ktoś wybudował dom Denver w okolicy Warszawy ? Siedlec? jeśli tak czy byłaby możliwość obejrzeć budowę lub gotowy już domek
:)
z góry dziękuje za info

gregorych
15-11-2016, 11:12
Cześć, jestem z Białej Podlaskiej, od roku mieszkam, ale w nieco zmienionym denver- obrys domu został zmieniony do prostokąta -przedłużona linia garażu i dach obejmujący cały garaż-dom trochę wyższy-garaż nadal wysunięty do przodu , ale bok garażu jest pokryty dachem , co skutkuje na dole dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym i na górze większymi pokojami, pozdrawiam ,jak jesteś zainteresowany, zapraszam.

Fleszu1
25-11-2016, 07:29
wrzucisz zdjęcia jak dom wyglada?

gregorych
01-01-2017, 20:27
Witam ponownie,
załączam foto. Pozdrawiam, teraz sobie uzmysłowiłem że zmieniłem również okna.
pozdrawiam gregorych

gregorych
01-01-2017, 20:33
I jeszcze kilka fotek
jak się wam podoba?

gregorych
01-01-2017, 20:37
i coś jeszcze.

Jarek10
03-01-2017, 13:54
Witam,
gregorych
A jaka jest teraz szerokość domu ?
no i o ile został podniesiony dach ?
, rozumiem, że kąt dachu pozostał tak jak w oryginale ?

Mam jeszcze pytanie, z małżonką jesteśmy zainteresowani zakupem projektu Denver, jesteśmy z Wrocławia.
Często jeździmy po dolnośląskim i lubuskim do opolskiego też jest niedaleko, czy ktoś z Państwa kto buduje Denver w tej lokalizacji był by tak miły i nas zaprosił żebyśmy mogli zobaczyć Denverka na żywo, :)

pozdrawiam

gregorych
03-01-2017, 15:56
Witaj,
szerokość i długość domu jest taka sama ,tylko dach obejmuje cały garaż, a nie tak jak tylko część w oryginale
Wymiary 15,1 (po stronie wysuniętego garażu) x12,4
, wysokość 9,44 mm






Witam,
gregorych
A jaka jest teraz szerokość domu ?
no i o ile został podniesiony dach ?
, rozumiem, że kąt dachu pozostał tak jak w oryginale ?

Mam jeszcze pytanie, z małżonką jesteśmy zainteresowani zakupem projektu Denver, jesteśmy z Wrocławia.
Często jeździmy po dolnośląskim i lubuskim do opolskiego też jest niedaleko, czy ktoś z Państwa kto buduje Denver w tej lokalizacji był by tak miły i nas zaprosił żebyśmy mogli zobaczyć Denverka na żywo, :)

pozdrawiam

gregorych
03-01-2017, 15:59
AHA ---- dom jest postawiony w osi północ (wejście)-południe-dlatego więcej przeszkleń od tyłu.

Karmelka8585
06-01-2017, 13:57
My już mieszkamy i służymy pomocą dla początkujących...może kogoś zainspirują te fotki...
377783377786377787

Karmelka8585
06-01-2017, 14:03
377788377789377790377791377793

Karmelka8585
06-01-2017, 14:13
Ach coś mi świruje mój komputer mam nadzieję ze zdjęcia są widoczne. Jeszcze kilka
377794377795377796

ewcia872
27-01-2017, 13:59
Mam pytanie ,może już było , czy ktoś wybudował dom Denver w okolicy Warszawy ? Siedlec? jeśli tak czy byłaby możliwość obejrzeć budowę lub gotowy już domek
:)
z góry dziękuje za info


Hej czy Twoja budowa w okolicach Siedlec Warszawy doszla do skutku? Ja sie bede budowac w tym roku kolo Warszawy i chetnie bym obejrzala gotowe stojace i namacalne okiem realizacje

ewcia872
27-01-2017, 14:01
Nie wiem jak u reszty,ale u mnie zdjecia 'gregorych' sie nie pokazaly...

Magda411
02-02-2017, 17:15
Witam. Piękne wnętrza. Zamierzamy wybudować dom wzorując się na Denverze. Myślimy nad poszerzeniem domu. Zastanawiam się czy jest wystarczająco miejsca w jadalni. Czy miedzy schodami a stołem jest swobodne przejście. Czy Panstwo zmieniali cos w projekcie? Jeśli to nie problem to proszę o więcej zdjęć (kuchnia,jadalnia ze schodami...). Jestem tez ciekawa ile miejsca jest w kuchni. Z góry dziekuje i pozdrawiam

gregorych
08-02-2017, 20:47
Dół u mnie mimo modyfikacji zewnętrznych jest taki jak w oryginale.






Witam. Piękne wnętrza. Zamierzamy wybudować dom wzorując się na Denverze. Myślimy nad poszerzeniem domu. Zastanawiam się czy jest wystarczająco miejsca w jadalni. Czy miedzy schodami a stołem jest swobodne przejście. Czy Panstwo zmieniali cos w projekcie? Jeśli to nie problem to proszę o więcej zdjęć (kuchnia,jadalnia ze schodami...). Jestem tez ciekawa ile miejsca jest w kuchni. Z góry dziekuje i pozdrawiam

gregorych
08-02-2017, 20:49
jeszcze kilka fotek

gregorych
08-02-2017, 20:54
Zapomniałem ,wymiary dołu są zgodne z oryginałem , tylko okna są zmienione
Jest jedno duże okno w salonie 3,6 szerokości u mnie od południa i duże okno w jadalni, pozdrawiam -powodzenia w budowaniu, ja na szczęści mam to już za sobą.No i nie ma drugiego okna w kuchni- kuchnia byłaby nieustawna. Ale to wszystko zależy od kierunków na działce
Pozdrawiam , i polecam się.Może coś te fotki wam pomogą.

Jarek10
13-02-2017, 20:10
A te drzwi pod schodami to schowek, czy przejście do kotłowni/garażu ??

gregorych
14-02-2017, 00:13
schowek



A te drzwi pod schodami to schowek, czy przejście do kotłowni/garażu ??

MikeECE
02-04-2017, 11:55
Witam,
w przyszłym tygodniu ruszamy z budową naszej wersji domu. Nieco go zmieniliśmy, tworząc pięć pokoi na poddaszu, przy tym nie zmieniając wymiarów zewnętrznych budynku. Jako że nie ma podpiwniczenia, z tyłu garażu zrobiliśmy "schowek" na dodatkowe graty. Moim zdaniem dom jest funkcjonalny i sprawdzi się dla większej rodziny.
We wcześniejszych postach pisaliście, że konstruktor robił duże zapasy, sam jestem z zawodu inżynierem konstruktorem i mogę powiedzieć, że na pewno warto zrobić badania geotechniczne, koszt niewielki, a możecie zaoszczędzić na fundamentach. W projekcie założone są bardzo kiepskie warunki gruntowe a co za tym idzie ławy są szerokości 70cm; u nas będą zmienione na 60cm. Co do pozostałych elementów, to zastosowano zbrojenie z prętów średnicy 8-16mm w rozsądnych rozstawach, wielkich oszczędności nie wróżę, a na pewno nie będzie ugięć i zarysowań. Pozostaje kwestia więźby dachowej, w zależności od lokalizacji obiektu i zastosowanego przekrycia, można zmniejszyć przekroje krokwi.
Dom można ładnie wpasować w działkę, najlepiej o pow. ok 1000m2, można wtedy wykorzystać potencjał tarasu i cieszyć się zieloną przestrzenią. Zrobiona przeze mnie adaptacja wywarła duże wrażeniem, udało nam się w pełni wykorzystać przestrzeń naszej działki.
Co do kosztów budowy to dam znać jak po kolei będę kończył poszczególne etapy, a na tą chwilę jedna rada, zbierajcie po kilka ofert na wykonanie poszczególnych robót, różnice są niekiedy kolosalne...

Pozdrawiam,

Fleszu1
05-04-2017, 22:12
Witam. Ja też właśnie zaczynam budowę. I też zrobiłem trochę zmian, w tym nowy projekt konstrukcji. Konstruktor zmienił dach bo te słupy na środku były kłopotliwe i ograniczały mozliwości urządzania poddasza. Ja buduje na działce 14 ar. Zapraszam do mojego dziennika.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333375-Denver-pod-Krakowem

MikeECE , a Ty gdzie budujesz? Cieszę się, że będziemy równolegle budować. Może tez założysz dziennik swojej budowy?

ewcia872
06-04-2017, 07:23
Mike ECE gdzie się budujesz?

MikeECE
07-04-2017, 13:45
Witam,
budujemy się na pod Gdańskiem, przez te pierwsze dni robota sprawnie idzie. Nad dziennikiem pomyślę

Pozdrawiam,

ewcia872
07-04-2017, 16:30
Podeślesz jakieś zdjęcia swojej adaptacji?

Fleszu1
27-04-2017, 22:12
Czekając na pogodę umożliwiającą rozpoczęcie Denvera pobawiłem się trochę w Sketchup i stworzyłem model-wizualizację domu po wprowadzonych przez nas zmianach.
Wygląda mniej więcej tak:

387671387672387673387674

Najistotniejsze zmiany:
-lukarna - wyjście na taras
-likwidacja wysokiego muru nad garażem - zastąpienie lekką balustradą ze szkła
-likwidacja bocznego okna kuchni, znaczne powiększenie frontowego okna w kuchni
-wydłużenie podcienia z tyłu domu, wydłużenie dachu nad powiększonym balkonem
-poszerzenie okna-suwanki w salonie z 2,7 do 3,6m, drugie okno przy jadalni duży fix zamiast 2 mniejszych
-od północy (tylna elewacja) likwidacja po 1 drzwiach balkonowych na parterze (salon) i poddaszu (sypialnia)
-wąskie wysokie okno fix w łazience na dole

Komentarze/uwagi mile widziane :)

gregorych
02-05-2017, 22:31
Witam, wizualizacja fajna , ale jak rozwiążesz odpływ z rynien z dachu
- na balkon?
pozdrawiam gregorych







Wygląda mniej więcej tak:

387671387672387673387674

Najistotniejsze zmiany:
-lukarna - wyjście na taras
-likwidacja wysokiego muru nad garażem - zastąpienie lekką balustradą ze szkła
-likwidacja bocznego okna kuchni, znaczne powiększenie frontowego okna w kuchni
-wydłużenie podcienia z tyłu domu, wydłużenie dachu nad powiększonym balkonem
-poszerzenie okna-suwanki w salonie z 2,7 do 3,6m, drugie okno przy jadalni duży fix zamiast 2 mniejszych
-od północy (tylna elewacja) likwidacja po 1 drzwiach balkonowych na parterze (salon) i poddaszu (sypialnia)
-wąskie wysokie okno fix w łazience na dole

Komentarze/uwagi mile widziane :)[/QUOTE]

Fleszu1
02-05-2017, 23:00
dobre pytanie, myślałem nad tym ale jeszcze nic nie wymysliłem. MOże rura zatopiona w warstwach ocieplenia/wylewki.

gregorych
03-05-2017, 21:30
dobre pytanie, myślałem nad tym ale jeszcze nic nie wymysliłem. MOże rura zatopiona w warstwach ocieplenia/wylewki.

Powodzenia, przez ok 1 ,5 roku studiowałem projekty i muratory i inne media zanim się pobudowałem. Wnioski- im prościej tym lepiej i taniej - na etapie budowy i później w eksploatacji. Każdy balkon to potencjalne źródło problemów- masz podwórko - to po cholerę ci balkon.Wybrałem projekt denver - z własnymi modyfikacjami. Balkony są- bo inaczej wyglądałby dom jak stodoła- i tyle - tylko dla efektu wizualnego- mieszkam prawie rok-w codziennym użytkowaniu są zbędne...A po roku płytki od frontu odstają i będzie poprawka-tyle w temacie....

Fleszu1
04-05-2017, 07:26
U nas podobnie. Balkonów mogłoby nie byc. Szukaliśmy projektu bez balkonów w ogóle, ale denver nas urzekł więc przełknęliśmy te balkony. Tylny balkon będzie głębszy (2m) - wyjdzie bardziej loggia. Taras nad garażem udostępniamy przez lukarnę bo uważam że bez sensu zostawiać tam tyle niedostępnej przestrzeni. Płytek nie będzie. Jakas żywica, lub inna powłoka, z płytek się już wyleczyłem. Na polskie warunki (-25 zima, +35 latem) płytki nie mają szans, choćby nie wiem jaki fachowiec kładł i jakie zastosować rozwiązania. Tu gdzie obecnie mieszkam z południowego balkonu zaczęły odpadać po 3-4 latach a północnego po 6-7. Robił najlepszy fachowiec na porządnych materiałach. Jakbym robił tanio odpadłyby po 2 latach max. Temat sprowadzenia wody z kawałka dachu przed lukarną pozostaje otwarty.

Fleszu1
19-05-2017, 08:31
Jak tam wasze budowy? u mnie wreszcie ruszyło i skończony prawie fundament. Zapraszam do dziennika :)

ewcia872
24-05-2017, 12:42
A u nas trwa załatwianie dokumentów, urzędów i adaptacja...na jesieni ruszamy z budową, rok chcemy zamknąć na stanie surowym z dachem.

ewcia872
24-05-2017, 15:12
Podeślesz jakieś zdjęcia z realizacji?
Jakie zmiany naniosłeś na pierwotny projekt?

ewcia872
24-05-2017, 15:17
Mike ECE Podeślesz jakieś zdjęcia z realizacji?
Jakie zmiany naniosłeś na pierwotny projekt?

ewcia872
27-05-2017, 12:24
Witam, mam pytanie jak wygląda kwestia przesunięcia filarów/słupów w tym projekcie w kierunku schodów/pod same schody ?
Wiem , ze niektórzy z Was to robili i jest to realne, pytanie czy takie zmiany jest w stanie wprowadzić architekt czy potrzebny jest do tego konstruktor?

Justyna... Tomek
23-07-2017, 14:01
Witam u nas budowa domu Denver zaczęła się miesiąc temu

Fleszu1
23-07-2017, 14:57
gdzie budujecie? pokażecie jakieś zdjęcia?

Justyna... Tomek
23-07-2017, 19:12
Budujemy na Slasku

Justyna... Tomek
23-07-2017, 19:33
U Nas jest dużo zmian konstrukcyjnych z powodu gruntu.Zaczlo się od wymiany gruntu,zmieniony fundament mocniej dozbrojony ,ławy metrowe monolit,.Budujemy z ytonga 30, strop zmieniony na teriva,garaż wydłużony o 1m, okno w salonie powiększone , rezygnacja z komina w kotłowni , postanowiliśmy budować ten dom w standardach domu pasywnego będzie pompa ciepła z rekuperacja + kolektory słoneczne, jeśli chodzi o dach to wybraliśmy blachę na rąbek stojący firmy rukki , okna firmy salamander,drzwi firmy delta,wszystko w kolorze antracyt,

aaisaa
26-07-2017, 16:01
Witam.
My równiez planujemy budowę domu Denver. Po rozmowach z projektantem mamy kilka wątpliwości:
1. Czy strop musi być monolityczny, czy komuś udało sie to obejść? (brak firm w naszym rejonie wykonujących taką usługę, wysoka cena usługi)
2.Czy otwarta przestrzeń na dole nie jest za duża (swobodna rozmowa między kuchnią, a salonem)?
3. Czy koszty budowy domu podane na extradom (ok 485tys-stan pod klucz) sa możliwe do wykonania przy materiałach ze średniej półki cenowej?
4. Najwazniejsze- Czy ktoś z budujących widział dom na żywo? Realizacje widoczne w internecie znacznie odbiegają od wizualizacji. Do tych, którzy etap budowy mają za sobą ogromna prośba o wstawienie zdjęć gotowego domu (z zewnątrz i wewnątrz).
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące zmian w projekcie. Na razie zmieniamy układ góry tak by były 4 sypialnie (kosztem garderób), przesuwamy belki w stronę schodów. Zastanawiamy się nad zmianami w kuchni (zlew w narożniku nie wydaje mi się najlepszym pomysłem).

Fleszu1
26-07-2017, 17:21
1. Nie musi. W tym wątku są wpisy kolegi bodajże z Tarnobrzegu który robił Terrivę. O zdjęcia gotowego domu to tez do niego :)

Z tego co ja zaobserwowałem parę osób juz zbudowało Denvera ale w zasadzie nikt nie zrobił tak jak w projekcie. Każdy wniósł jakieś zmiany.

O kosztach stanu pod klucz ciężko wyrokować, jest tak wiele elementów które decydują o kosztach że nikt Ci nie powie czy zrobisz to za 485 tys na przyzwoitym poziomie. Mnie stan surowy zamknięty bedzie kosztował około 190 tys ale mysle ze jest to do zrobienia ok 10 tys taniej.

aaisaa
29-07-2017, 19:33
1. Nie musi. W tym wątku są wpisy kolegi bodajże z Tarnobrzegu który robił Terrivę. O zdjęcia gotowego domu to tez do niego :)

Z tego co ja zaobserwowałem parę osób juz zbudowało Denvera ale w zasadzie nikt nie zrobił tak jak w projekcie. Każdy wniósł jakieś zmiany.

O kosztach stanu pod klucz ciężko wyrokować, jest tak wiele elementów które decydują o kosztach że nikt Ci nie powie czy zrobisz to za 485 tys na przyzwoitym poziomie. Mnie stan surowy zamknięty bedzie kosztował około 190 tys ale mysle ze jest to do zrobienia ok 10 tys taniej.

Jesteśmy na etapie papierologii i rozmów z konstruktorem, który będzie adaptował projekt. Namawia nas na przesunięcie słupów w stronę schodów. (Czy kroś to robił i jak to wygląda- foto mile widziane). Zastanawiam się nad miejscem do przechowywania. Podobają mi się schody pudełkowe (wspornikowe?), tak by nie tracić poczucia przestrzeni, z drugiej strony po likwidacji spiżarni (łatwiejszy projekt kuchni) zastanawiam się nad zabudowaniem ich i zrobieniem spiżarki pod schodami. Podpowiedzcie jak to się u Was sprawdza i co macie? Co z biegiem schodów? Odwracaliście? Nie chcę mieć drzwi przesuwanych przy wejściu do salonu i zastanawiam się czy drzwi otwierane do wewnątrz nie będą waliły kogoś zbiegającego ze schodów. Z pozostałych zmian w projekcie to wydłużamy garaż i robimy pomieszczenie techniczne z drzwiami zewnętrznymi, na górze likwidujemy dwie garderoby i nieco przesuwamy ścianki, tak by powstał 4 pokój. Wydłużamy o ok 1m taras z tyłu domu.

Fleszu1
29-07-2017, 20:34
1. konstruktor dobrze mówi, przesunięcie słupów to dobry ruch, my poszliśmy dalej i całkiem je zlikwidowaliśmy (trzeba było dołożyć spory podciąg i powiększyć ten istniejący). Fotki ze słupami przy schodach są na tym wątku zamieszczone przez autorkę postów #89, #90.
2. co do spiżarki pod schodami to trudny wybór pomiędzy rozwiązaniem estetycznym (lekkie schody) a praktycznym (spiżarka pod schodami). My wybralismy estetykę, więc osobnej spiżarki nie będzie. Może w pom. gospodarczym wygospodarujemy osobna szafkę na przetwory i inne produkty kuchenne niecodziennego uzytku.
3. Nad odwróceniem schodów też się zastanawiałem, bo za wiatrołapem trochę ciasno. Ale odwrócenie też ma wady. bo np gdy będą przychodzić znajomi do dzieci na górę, musieliby wchodzić nam do salonu. My zostawiamy bieg schodów oryginalny, a drzwi w wiatrołapie otwierane do środka.
4. Wydłuzenie garażu to swietny pomysł na udostepnienie tarasu. Żałuję, że u siebie tego nie zrobilismy. Udostepniliśmy taras przez lukarnę ale ta opcja trochę komplikuje zagospodarowanie poddasza.
5. Jak wydłużacie taras za domem? Tylko sam balkon czy dach nad nim też? My wysunęlismy o 80cm taras, dach i tą część ściany przy łazience. w efekcie głębszy jest balkon/loggia i wiekszy uskok ściany. tak to bedzie wygladać.393929

ewcia872
31-07-2017, 11:25
aaisaa gdzie się budujecie? I kiedy zaczynacie? :)
Co do zmian to w wolnej chwili wrzucę skany naszych adaptacji, a z grubsza wygląda to tak:
- budujemy z Ytonga 24 cm
- budujemy odbiscie lustrzane oryginalnego projektu ze względu na nasłonecznienie pomieszczeń
- garaż został wydłużony o jakiś metr w celu możliwości użytkowania bocznej części tarasu nad garażem
- słupy przesunięte na schody, dodane dodatkowe wzmocnienia w suficie
- spiżarka przy kuchni została zlikwidowana na rzecz większej kuchni i większej szafy w przedpokoju ew. miejsca gdzie można usiąść i się rozebrać na spokojnie.
- bieg schodów zmieniony, schody zabudowane i pod nimi będzie spiżarka z zejściem 2-3 schodki w dół.
- okno boczne w kuchni zlikwidowane, a frontowe dużo powiększone ( cos ok. 180cm dł) i pod nim będzie zlew, a kuchenka na bocznej scianie bliżej komina wentylacyjnego
- okna w salonie zmienione na duże dwuskrzydłowe przesuwne - dzięki temu jeśli będzie stała np. duża kanapa nie będzie koligacji swobodnie będzie można otwierać i wychodzić na taras.
- w garażu 1 okno zmienione na 2 małe poziome
- zlikwidowana łazienka przynależąca do sypialni na rzecz 1 dużej łazienki wspólnej.
- ściany pokojów na górze lekko przesunięte tak aby nachodziły na te drewniane słupy (aby słupy wypadały w ścianie )
- w łazience na dole dodane małe okno

aaisaa
31-07-2017, 18:56
aaisaa gdzie się budujecie? I kiedy zaczynacie? :)
Co do zmian to w wolnej chwili wrzucę skany naszych adaptacji, a z grubsza wygląda to tak:
- budujemy z Ytonga 24 cm
- budujemy odbiscie lustrzane oryginalnego projektu ze względu na nasłonecznienie pomieszczeń
- garaż został wydłużony o jakiś metr w celu możliwości użytkowania bocznej części tarasu nad garażem
- słupy przesunięte na schody, dodane dodatkowe wzmocnienia w suficie
- spiżarka przy kuchni została zlikwidowana na rzecz większej kuchni i większej szafy w przedpokoju ew. miejsca gdzie można usiąść i się rozebrać na spokojnie.
- bieg schodów zmieniony, schody zabudowane i pod nimi będzie spiżarka z zejściem 2-3 schodki w dół.
- okno boczne w kuchni zlikwidowane, a frontowe dużo powiększone ( cos ok. 180cm dł) i pod nim będzie zlew, a kuchenka na bocznej scianie bliżej komina wentylacyjnego
- okna w salonie zmienione na duże dwuskrzydłowe przesuwne - dzięki temu jeśli będzie stała np. duża kanapa nie będzie koligacji swobodnie będzie można otwierać i wychodzić na taras.
- w garażu 1 okno zmienione na 2 małe poziome
- zlikwidowana łazienka przynależąca do sypialni na rzecz 1 dużej łazienki wspólnej.
- ściany pokojów na górze lekko przesunięte tak aby nachodziły na te drewniane słupy (aby słupy wypadały w ścianie )
- w łazience na dole dodane małe okno

Ewcia 872- budujemy się w okolicach Gorzowa Wielopolskiego. Na razie jesteśmy na etapie załatwiania WZ (parametry znamy na podstawie wcześniej wydanych WZ dla niepodzielonej działki) i kombinowania co chcielibyśmy zmienić. Nie mamy jeszcze kupionego projektu, więc szczegóły i technologia stoi pod znakiem zapytania. Stan zero chcemy postawić jeszcze w tym roku o ile pogoda pozwoli i znajdziemy wolną ekipę.Zmiany w kuchni zapożyczę od Ciebie, bo wydają się dobrym rozwiązaniem.

aaisaa
31-07-2017, 19:06
Fleszu1
Jakie schody macie u siebie? Pudełkowe, dywanowe?
Mówiąc o wydłużeniu garażu miałam na myśli część tylną, tak, żeby zrobić miejsce na kosiarki i sprzęty ogrodowe. Z wyjściem na ogród.
Przedniej części niestety nie uda nam się wydłużyć, bo i tak najprawdopodobniej będziemy mieli problem z zatwierdzeniem projektu ze względu na wysunięcie garażu (traktowane to może być jako częściowy dach płaski).
Boczny taras odpuścimy- myślę, że podwórko nam to zrekompensuje.
Taras za domem chcielibyśmy wydłużyć bez dachu- w sumie zależy nam na zacienieniu tarasu dolnego.
Podpowiedz jaką elewację planujecie zrobić- ja myślałam o graniu kolorami (grafit i szary w miejscu wstawek zewnętrznych). Trzymanie się oryginału jest koszmarnie drogie (ok 30tys? za same wstawki), poza tym chcę okna grafitowe (antracyt?) bez dodatku brązu w jakiejkolwiek formie.

Fleszu1
31-07-2017, 19:48
Naszym zdaniem grafitowe/szare/antracytowe kolory, szaty/czarny dach bez ożywienia drewnem lub okładziną drewnopodobną sprawiają, że dom będzie smutny i ponury - trochę jak dom pogrzebowy, jednak sporo się teraz takich buduje więc to kwestia gustu. My chcemy dać wstawki z desek lub jakiejś imitacji. Nie wiem skąd wzięłaś kwotę 30 tys. Imitację można zrobić w cenie do 3 tys za materiał spokojnie, deski też nie są jakoś kosmicznie drogie chyba że masz na myśli jakąś egzotykę z tropików. Montaż planuję we własnym zakresie,nie jest to wybitnie skomplikowane. Wcześniej wklejałem wizualizacje jak planujemy wykończyć elewację.

Weź też pod uwagę, że wydłużenie z tyłu samego balkonu o 1m troszkę zaburzy bryłę domu.

aaisaa
31-07-2017, 21:51
Projektant przedstawił nam koszty wykończenia elewacji. Materiały ok 800m2! Desek się boję, że względu na konieczność malowania co jakiś czas. Szkło hartowane kosmos, siostra za samą balustrady przy schodach wewnetrznych zapłaciła ponad 10 tys, a wierz mi nie miała jej dużo. Szukam kompromisu w postaci pleksi (?) na zewnątrz i szkłem wewnątrz. My jesteśmy w o tyle trudnej sytuacji, że wszystkie prace musimy zlecić komuś. Wolę ciąć koszty na zewnątrz, zostawiając sobie furtkę na późniejsze dopracowanie niż w środku iść na kompromisy. Póki co, chcę na całym parterze mieć podłogowe i drewno ( łącznie z kuchnią) i porządna drewniane drzwi + schody dywanowe że szklana balustradą.

aaisaa
31-07-2017, 22:04
Kwotę 30 tys wzięłam z jakiejś wyceny, na którejś że stron. Tam była nawet wyższa. Jako ciekawostkę mogę podać, że firma ogólnopolska wycenia mi budowę wg tego projektu na cene 566 tys (stan deweloperski). Materiały oczywiście ich. Myślę jednak, że da się dużo taniej.

ewcia872
09-08-2017, 15:34
Nie wiem do kogo Fleszu było pytanie o schody, ale jeśli chodzi o nasze to będą zwykłe lane z dolna zabudową pod spiżarkę i odwrócony ich bieg. Co do dywagacji na temat elewacji my również patrzymy na - potwierdzam- wysoki koszt wchodzenia w drewno (również późniejsza konserwacja) jak też w naszym przypadku lokalizacja domu - nasza działka mieści się praktycznie w lesie, z każdej strony mamy mnóstwo drzew, więc rezygnujemy z drewnianych wykończeń, tarasów itp. Co do elewacji to zostawiliśmy sobie pole do popisu w postaci doboru jakiegoś tynku ozdobnego, ale nie myślimy jeszcze o tym na tym etapie.
Za tydzień odbieramy pozwolenie, w bardzo optymistycznej wersji zaczynamy budowę w połowie września.

ewcia872
05-10-2017, 14:29
Nasza budowa pod Otwockiem 2 października ruszyła :)398077398078398079398080

ewcia872
23-10-2017, 06:44
A u nas pierwszy etap zamknięty :wiggle:
399272399273399274399275399276

ewcia872
23-10-2017, 06:50
Reszta zdjęć w chmurze:
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLNWlxWE9JOVpkUVk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLSWhUTWpmeUxWOE0/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLdFRCZTRGclZ6Y00/view?usp=sharing

ewcia872
23-10-2017, 09:05
Reszta zdjęć w chmurze:

https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLdFRCZTRGclZ6Y00/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLNWlxWE9JOVpkUVk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLQXlGX016ZUtWVDg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLVElHQnpyZXJMVnM/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLSWhUTWpmeUxWOE0/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLV1AxSkpUaHdNSGs/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLd0t6eEVKRFBzNEE/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLUTVPeUw2SkV5OXM/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLVlh6SVdQbmhITE0/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLbnRwRE80UWpBMnc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLc0wzWDdTdF9Hamc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLQTdZTGI4Q05Ed2s/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLLWY5ZUUxRV9qeDA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLTWNtWUdXa2tYV2s/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLbjYtQU9ab1pndUk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BybFWn2PP8qLWk42VktFcEFIZUE/view?usp=sharing

ewcia872
31-10-2017, 08:52
Pogoda nie rozpieszcza, ale chłopaki cisną z tematem :wiggle:
399836399837399838

ewcia872
31-10-2017, 08:53
399839399840399841

Fleszu1
31-10-2017, 09:14
pilnuj pionowości i kątów ścian. U mnie to kulało i dopłaciłem do tynków ponad 2 tys żeby wyprostować krzywizny.

Widzę, że Twój Denver trochę przekształcony. Możesz wrzucić rzuty?

ewcia872
09-11-2017, 06:43
Poniżej rzuty:
400477400478

ewcia872
09-11-2017, 06:44
I kilka zdjęć z kolejnego etapu:wiggle:
400479400480400481

ewcia872
13-11-2017, 09:51
400803400804400805400806400807

ewcia872
21-11-2017, 09:13
Tempo na budowie przyspieszyło, ekipa marznie więc i robota idzie sprawniej aby jak najszybciej skończyć i przykryć.
W tej chwili strop wylany, ściany poddasza rosną, szczyty wymurują zapewne po wieńcach,wczoraj spadł śnieg, więc ekipa zajęła się ściankami wewnętrznymi i kominami. Korytko pod wieniec zaszalowane i za zbrojone dziś po południu przyjeżdża grucha i zalewa wieńce. Drewno na dach również wczoraj wjechało, koło czwartku ma się poprawić pogoda więc zapewne pomału będą stawiać szkielet. Blachodachówka zamówiona w Pruszyńskim - SZAFIR PLUS w kolorze grafit, za max 1,5 tyg powinna być na budowie.

401453401454

ewcia872
21-11-2017, 09:15
https://photos.app.goo.gl/DHj291jBV1UJ4OBd2

ewcia872
21-11-2017, 09:35
https://photos.app.goo.gl/DHj291jBV1UJ4OBd2

Fleszu1
21-11-2017, 09:55
Zastanawiałaś się jak zaizolujesz termicznie wyjście z górnego frontowego pokoju nad ten tarasik nad garażem? widzę, że cały strop masz wylany na jednym poziomie, więc nie ma tu za wiele miejsca na izolacje termiczną.

ewcia872
22-11-2017, 16:57
Dlaczego sądzisz że nie ma zbytnio miejsca na izolację? Przecież w mieszkaniu dojdzie jeszcze styropian i wylewka, czyli wszystko pójdzie w górę a izolacja tarasiku nad garażem i balkonu po przeciwnej stronie domu nastąpi przed wstawieniem okien (zapewne styropian, papa na ciepło, jakaś izolacja w płynie, nie wiem na tą chwilę co jeszcze, coś w stylu odwodnienia liniowego tak jak u Ciebie do odprowadzenia wody ze spodniej warstwy).

ewcia872
18-12-2017, 09:05
403380

Etap krycia PRAWIE skończony.
Prawie, gdyż ekipa (podwykonawca naszej ekipy od SSO) i jej jakość wykonania pracy pozostawia wiele do życzenia i myslenia...mieliśmy w piątek niemiłe spotkanie z naszym wykonawcą, dekarzami i kierownikiem budowy - etap nie został odebrany ani przez nas ani przez kierownika.
Tak jak do tej pory w miarę jesteśmy zadowoleni z pracy naszych budowlańców, tak przy dachu ręce nam opadły jak weszliśmy na taras i obejrzeliśmy wykończenia blachodachówki i obrobienia przy oknach.
W piątek miał być odbiór całego dachu i rozliczenie za etap - niestety wstrzymaliśmy kasę a ekipa dekarzy ma tydzień na poprawienie swoich spartaczeń i niedociągnieć.
Blachodachówka jest porysowana (jeśli nawet tak się stanie zarysowania powinny być zamalowane specjalną farbką), moduły niestarannie spasowane - jak się stoi na tarasie nad garażem widać jak momentami blacha faluje - ewidentnie widać łączenia ), obrobienie okien dachowych? Masakra!!! Blacha wygląda jakby przycinał ją 4 latek w przedszkolu nożyczkami! Rynna otwarta pozioma krzywo przyczepiona, rogi połaci na dole niepowykańczane blacha niepodoginana, ogólnie jesteśmy strasznie rozczarowani.
Uprzedzeni do dekarzy przez weekend obserwowaliśmy od środka membranę(deszcz trochę popadał więc były warunki na sprawdzenie szczelności okien i membrany) no i mamy kilka plamek/przecieków, nasz wykonawca twierdzi że są to plamy po oleju z piły. Fakt jest taki że z wody po jakimś czasie plamy by zginęły a te są okrągłe i się utrzymują - zweryfikuje to kiero budowy.

Byliśmy przekonani że z końcem roku zakończymy SSO a tymczasem ściany szczytowe jeszcze nie gotowe, działowe również dopiero będą się pięły w górę, do wykopania została jeszcze moja piwniczka pod schodami + izolacja + schodki w dół, kominy będą obrabiane blacha na rombek stojący oraz do przyczepienia jest jeszcze ława kominiarska.
Reszta prac to kosmetyka - poobcinanie nadlanego betonu na suficie i w rogach etc.
Ze zmian które wyszły w trakcie to :
- zdecydowaliśmy się na powiększenie okien w garażu, a raczej ekipa wymurowała 2 razy większe niż mówi projekt :) (ze względu na światło i fakt że mamy akurat 2 wolne okna antywłamaniowe)
- rezygnujemy z bocznego murku na tarasie nad garażem na rzecz spadkowego odwodnienia które ukryjemy w ociepleniu. Zamiast murku będzie lekka balustrada przyczepiana od frontowej/pionowej ściany. Takie rozwiązanie ułatwi także szybkie usuwanie nadmiaru zalegającego śniegu na tym tarasie - nasz majster twierdzi że jest to miejsce w którym będzie go dużo ponieważ cały zalegają na dachu będzie lądował właśnie na tym tarasie.

W tej chwili szykujemy się do zakupu okien, bramy garażowej i drzwi wejściowych - montaż oraz rozpoczęcie instalacji wew. koło marca.

ewcia872
18-12-2017, 09:34
https://drive.google.com/file/d/19lxMyfCn7b-eLdaugboiC7E-ni8VLSY6/view?usp=sharing

ewcia872
18-12-2017, 09:39
https://drive.google.com/open?id=1h5N0zuoNFPDHVRUjxE8Sc5p0qUk7UXqw
https://drive.google.com/open?id=1HKzthT8qQ3byQsvz2VBJkfzXUuQsr71z
https://drive.google.com/open?id=1F8yD6GlyCtwGKHAxrJBwyjVmlW-Delsk
https://drive.google.com/open?id=1wYr0h3-WXLbbfslY-WOMhtg6rBKeX9vn

Fleszu1
18-12-2017, 10:57
Potwierdzam, śniegu na tarasie będzie dużo. U mnie po pierwszych opadach (napadało ok 7-8cm mokrego sniegu) na tarasie usypała się hałda po pas. Parę ton to ważyło i topniało dość długo. Zastanawiam się nad montażem takich barierek śniegowych na tej części dachu.

Powodzenia w walce z pseudo-dekarzami, dopilnuj szczelności już teraz, poczekaj z rozliczeniem na mocniejsze opady najlepiej z wiatrem.

ewcia872
18-12-2017, 13:53
Wstrzymujemy dopięcie etapu ile tylko możemy, na szczęście kierownik trafił nam się rewelacyjny i ostro trzyma ich "za mordę ", domyślam się że również po poprawkach nie dostaną tego na co się umawialiśmy...
Co do zalegającego śniegu na tym tarasie to uważam że ten betonowy murek będzie nam tylko utrudniał odprowadzanie śniegu - normalnie wchodzę z miotłą bądź łopatą kilka lepszych machnięć i po sprawie.
Nasz majster opowiadał o tym , że można w poziomej rynnie zamontować specjalną grzałkę która będzie na bieżąco rozpuszczała śnieg i pozwalała wodzie płynąć, podobno nie jest to droga impreza, ale jakoś wolę prostsze rozwiązanie.
Co do barierek przeciwśniegowych tez się zastanawiamy na zamontowaniem - ale na początek zobaczymy jak będzie się sprawdzało obecne rozwiązanie.

Fleszu1
09-02-2018, 20:33
Ewcia, jak tam postępy na budowie u Was?

ewcia872
12-02-2018, 13:21
Hej, w czwartek i piątek wstawiliśmy okna - wybraliśmy okna z firmy Śląska Fabryka Okien (warszawskie przedstawicielstwo) okna na profilu VEKA w kolorze złocisty dąb, 3 szybowe 7-komorowe.
Dach skończony. Ściany wew. skończone. Na razie bramy garażowej i drzwi zewnętrznych nie wstawiamy zrobimy to zapewne po tynkach aby się nie uszkodziły i zbytnio nie pobrudziły. W tej chwili czekamy na wielka odwilż i trochę ciepła i wchodzi elektryk, czekamy również na ofertę na alarm od firmy Satel.
Podpisaliśmy już umowę z dostawcą gazu - kupujemy własną butlę na działkę - który kompleksowo będzie szykował cała instalację, pozwolenia i montaż.
Hydraulik również dogadany wejdzie zapewne po elektryku.

Fleszu1
12-02-2018, 13:36
jakies aktualne zdjęcia? :)

na szybka odwilż nie ma co liczyć, do połowy przyszłego tygodnia temp max 5st

ewcia872
14-02-2018, 08:24
https://drive.google.com/file/d/1Ai19hA_EcQSEVVo6Q1_wKO_YfH7rpCgB/view?usp=sharing

https://drive.google.com/open?id=1LYzYb7sBE8s4DuisnezZtAQo77x6z7qw

https://drive.google.com/open?id=1_Wj-6cPHWXrgEyfA06mr3K9-iq4WdXUd

https://drive.google.com/open?id=1cCZhF0eBhc3Un8wv2Dd2VFiyUTAJEwSb

https://drive.google.com/open?id=14GpiijulPxdSTbWL-cUBHCxnX4G5ip73

https://drive.google.com/open?id=1UxwFbOuZ0V-ubVuvt1yYnuBUT9aVY8WD

https://drive.google.com/open?id=14LUp4ImY-pu_DG-5MQWyJoH2dkFTRb30

Fleszu1
14-02-2018, 08:47
Dobrze wygląda ten wysunięty do przodu garaż. Szkoda, że my na to nie wpadliśmy.

ewcia872
15-02-2018, 07:32
Dzięki temu mamy płynne przejście na boczną część tarasu. Barierki zapewne będą zakotwiczane od frontu ściany, a z tego dodatkowego murku całkowicie rezygnujemy(łatwiej będzie usuwać śnieg którego będzie tam bardzo dużo i bez murku nie będzie aż tak zalegał), robimy spadki na wylewce i rynny ukrywamy w ociepleniu zew.

ewcia872
16-04-2018, 10:34
Pojawił się może ktoś nowy z budową Denvera ? :)

moniadu
20-06-2018, 14:45
Nasz jest

ewcia872
22-06-2018, 09:19
Ooo po sąsiedzku budowa ruszyła, pamiętam że z fundamentami ruszaliście w zeszłym roku...
Super podeślij w wolnej chwili więcej zdjęć ze zmianami w środku.

Fleszu1
23-11-2018, 13:17
jak tam budowniczowie Denverów? pochwalicie się swoimi osiagnięciami? jakieś aktualne zdjęcia? :)

Valentina
06-11-2019, 20:26
A my już od czerwca tego roku mieszkamy w naszym domku.

Nasz dom zbudowaliśmy niedaleko Gdańska. Budowę udało się zakończyć w jeden rok. Cały projekt został wykonany zgodnie z dokumentacją techniczną. Oczywiście zrobiliśmy kilka zmian tj. lokalizacja schodów, brak kominów, lokalizacja lodówki, itp.
Niestety w trakcie budowy wyszedł fakt, iż projekt jest mocno przewymiarowany a co za tym idzie drogi w realizacji. Dobra rada zanim zaczniecie budować warto przeliczyć cały projekt u jakiegoś konstruktora, można naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić.

Poza tym dom bardzo nam się podoba jest wygodny i bardzo praktyczny.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji, mogę również wysłać fotki.

Pozdrawiam

Witam mogła bym prosić o fotki Denverka w środku jestem zainteresowana projektem pozdrawiam

AMWMK
22-04-2020, 13:08
Witam Denverowców.
Czy byłby ktoś skłonny udostępnić kosztorys inwestorski denvera?
potrzebne do kalkulacji kosztów z wykonawcą aby sprawdzić czy brnąć w ten projekt.

pzdr

Fleszu1
22-04-2020, 13:18
mojego nie ma sensu porównywać, bo budowałem w 2017 przy zupełnie innych cenach za roboty budowlane. Mnie stan surowy zamknięty kosztował 200 tys w tym 43 tys dla ekipy budowlanej i dachowców. 2 lata później robocizna kosztowałaby już około 60-70 tys

AMWMK
22-04-2020, 14:49
Dziękuje bardzo za informacje.
Ceny zmienne ostatnio to sie zgadza. Kosztorys chcieliśmy wykorzystać tylko jako wstępną baze do wyliczeń, stawki obowiązkowo do bieżącej analizy.
jeżeli dałoby rade to bym prosił o podesłanie, może uda sie jakoś wykorzystać chociaż częściowo (możliwe rozliczenie na konto na jakieś %ty ;)).
ogólnie jak sie w nim mieszka? wydaje sie bardzo praktyczny w środku. My chcemy na ten moment pozmieniać układ ścianek, rozbudować na duże okna w salonie i sypialni, korekta ścian garażu.

pzdr

Fleszu1
22-04-2020, 15:02
My też sporo zmienialiśmy. Szczegóły w moim dzienniku (link w stopce).
Ze zmian moim zdaniem obowiązkowych to udostępnienie tarasu nad garażem (przez lukarnę lub wysunięcie garażu 1m do przodu by było przejście) oraz zmiana okien w kuchni na jedno duże zamiast dwóch małych.
Okna w salonie też powiększyliśmy.
Mieszka się bardzo dobrze, jedyny minus to trochę za blisko drogi usytuowaliśmy dom.

domi_przybysz
10-03-2021, 18:34
Cześć, jestem z Białej Podlaskiej, od roku mieszkam, ale w nieco zmienionym denver- obrys domu został zmieniony do prostokąta -przedłużona linia garażu i dach obejmujący cały garaż-dom trochę wyższy-garaż nadal wysunięty do przodu , ale bok garażu jest pokryty dachem , co skutkuje na dole dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym i na górze większymi pokojami, pozdrawiam ,jak jesteś zainteresowany, zapraszam.

Cześć, tez chcemy budować denverka i mieszkamy całkiem niedaleko Białej

domi_przybysz
14-03-2021, 18:39
[QUOTE=domi_przybysz;8032976]Cześć, tez chcemy budować denverka i mieszkamy całkiem niedaleko Białej. Chciałabym skontaktować się z Gregorych.