PDA

Zobacz pełną wersję : Ceglasty mur



bakowa
27-04-2011, 13:57
Witam, proszę o poradę, czy cegłę poniemiecka, rozbiórkową do wykorzystania na zew. powinno się w jakiś sposób zabezpieczyć? Chcę z niej wybudować mur na działce, ale boję się ze z czasem zacznie niszczeć.
z góry dziękuję za zainteresowanie :)

la***is
27-04-2011, 14:13
Witam, proszę o poradę, czy cegłę poniemiecka, rozbiórkową do wykorzystania na zew. powinno się w jakiś sposób zabezpieczyć? Chcę z niej wybudować mur na działce, ale boję się ze z czasem zacznie niszczeć.
z góry dziękuję za zainteresowanie :)

Jeśli będzie to odsłonięta ścianka, to można ją zaimpregnować (zabezpieczyć przed wodą), ale miesiąc po wymurowaniu, cegła musi być czysta i sucha....i tak co kilka lat :) Bym zapomniał...fundamencik trzeba wylać z betonu i położyć izolację poziomą przed pierwszą warstwą ciegły...

bakowa
27-04-2011, 14:59
Pięknie dziękuję. Obawiałam się, że będę musiała kupić klinkierową cegłę, a ta stara bardzo mi się podoba :)

jacek57
04-05-2011, 06:24
bakowa: po wymurowaniu uzyj impregnatu hydrofobowego - nieco kosztowna chemia ale jest spokoj na kilka lat...mur (suchy jak kolega wspomniał) trzeba nasaczyc najlepiej ze dwa razy. Tez mam w planach akurat ogrodzenie z cegly - klinkier jest banalny i wszyscy go maja ;-) a taki wątek "na stare" ma swoj smaczek

bakowa
17-05-2011, 10:11
Panowie, poradźcie jeszcze w jednym temacie. Mur fugować, czy do zaprawy dodać kolor? Nie wiem, jak będzie wyglądał fugowany mur ze starej cegły, z drugiej strony zwykła zaprawa wapienna tez nie najlepiej się prezentuje. Jak radzicie?