PDA

Zobacz pełną wersję : Tina z Archipelagu



Honorata
23-03-2004, 17:17
A oto mój projekt przed adaptacją, projekt przeszedł wiele zmian, obecnie jest w budowie na etapie stanu surowego otwartego. Szczególnie urzekła nas jego prostota oraz długa kuchnia zakończona z jednej strony szybą do podłogi a z drugiej oknem typu akwarium. Poczas adaptacji min. dodalismy wieksze otwory okienne w salonie, połączylismy kilka pomieszczeń w środku...

http://www.archipelag.pl/widoki/79a.jpg

http://www.archipelag.pl/widoki/79b.jpg

groszek 3
25-03-2004, 11:16
Bardzo ciekawy projekt! Chociaż mój dom to typowy styl dworkowy to i takie surowe domki bardzo mi się podobają. Jednakże wymagają one niebanalnego wykończenia, aby w swej surowości zachwycały. Ciekawym rozwiązaniem jest ta długa kuchnia z przelotem przez cały dom.

Życzę powodzenia!

25-03-2004, 14:09
Ho, ho, ho. Ależ projekt. Całkiem inny niż pozostałe. Ciekawe jak będzie wyglądał na żywo. Życzę powodzenia.

magi
25-03-2004, 15:53
http://www.archipelag.pl/widoki/79a.jpg

http://www.archipelag.pl/widoki/79b.jpg


Ciekawy i oryginalna kolorystyka
zamierzasz taką mieć u siebie?

Ewunia
25-03-2004, 18:06
Poczas adaptacji min. połączylismy kilka pomieszczeń w środku..Mam nadzieję, że dotyczy to 2 maleńkich łazienek na poddaszu. Jedna większa byłaby chyba bardziej OK :D

Honorata
26-03-2004, 10:42
Właśnie sama jestem ciekawa jak bedzie wyglądał, gdyż zmian jest naprawdę sporo!
Pierwsza reakcja moich rodziców po pokazaniu projektu i tych niebieskich fasad była bardzo negatywna, ja jednak uważam, że dom prezentowałby się dobrze w tej farbce, w zabudowie miejskiej, w otoczeniu nowoczesnych brył domów.

Nasz dom powstaje jednak na wsi pod Łodzią, dlatego zdecydowaliśmy się na szare odcienie fasady, dach będzie jak na obrazku szary-dachówka cementowa, stolarka okienna-biała.

Zmiany były podyktowane między innymi stronami świata na naszej działce-wjazd od południowego-zachodu, dlatego do ważniejszych należą:
-na parterze-połączenie małego gabinetu z salonem, w gabinecie zamiast okna -okno balkonowe 180 cm
-w salonie zamiast pojedynczego okna balkonowego -wieksze 270 cm (od tych 2 stron jak sie pewnie domyslacie bedzie taras)
-w salonie zamiast okna balkonowego podwojnego bedzie zwykle okno fix bez słupków
-na parterze po wejsciu wyrzucenie małego kibelka ze środka
-wyrzucenie garazu z domu (doprojektowanie wiaty garazowej)
-zamiast garazu bedzie pomieszceznie gospodarcze, pralnia i spizarnia-dostepne z kuchni, a zamiast kotłowni-duza prawdziwa lazienka
-na pietrze dolozenie scianki kolankowej, oraz polaczenie 2 małych łazienek w 1 duza
To większośc naszych zmian, dodam, że pracownia projektowa zgadza się na wszystko!

Honorata
26-03-2004, 10:47
Mimo tych zmian, zamierzam zachowac ascetyczny wygląd zewnętrzny i co za tym idzie, również wewnętrzny, czyli szare stonowane kolory fasady, elementy z blachy ocynkowanej (w celu np. zamaskowania podwyższenia domu przez ściankę kolankowa), czy wprowadzić np. elementy pozornego boniowania fragmentów scian zewnętrznych (poprzez styropian).

Długa kuchnia zakończona z dwóch stron oknami nadal mnie urzeka, dziękuję za ciepłe słowa, zwłaszcza od miłośników stylu dworkowego! :lol:
Na razie wstydze się wkleić zdjęcia z mojej budowy, myslę, że odważę się jak już będzie troche więcej do zobaczenia, czyli jesienią.

filips
01-05-2004, 22:29
Ciao 8)

Gratulacje, szczegolnie za odwage (widocznie tesciowej sie nie boisz :lol: )

Projekt rzadko widziany, mam nadzieje ze sie pochwalisz zdjeciami z realizacji (nie wstydz sie pokaz wszystkim :oops: :oops: :oops: )a szczegolnie z wykonczenia :) :D :lol: :P

My narazie mozemy tylko pomazyc :o :roll: :o

Krystian
01-05-2004, 23:35
Honorata - gratuluję doboru projektu do Twoich wymagań... :P
podobają mi się domy ze skośnym dachem... :wink:

mdzalewscy
02-05-2004, 20:41
hm... ja myśle , że ten projekt jest z tych co lepiej wyglądają na żywo niż na takim foto. Generalnie jest ładny i nie powtarzalny co czyni go wyjątkowym.
ps. mógłby być trochę więcej przeszklony.

dana15
03-05-2004, 10:59
Super, gratulki za odwagę :)
Nie wstydź się zdjęć z realizacji. Przecież każdy przez to przechodzi :)
Powodzenia Honoratko :)

Honorata
04-05-2004, 16:51
dziękuję, będzie bardziej przeszklony! naprawdę wprowadziliśmy sporo zmian, efekty "na żywo" pojawią się po wakacjach
Pozdrawiam :lol:

Xena z Xsary
19-05-2005, 20:42
Czesc
Kupilam ten sam projet Tina co Ty.
Prosze, przeslij mi zdjecia Twojego domu, straszni ejestem ciekawa. Zastanawiam sie czy tez zrobic jeden wieli pokoj na dole czy zostac przy tym podziale. Prosz epodpowiedz mi cos.

No i najwazniejsze pytanie - jakie sa koszty tego domu
Pozdrawiam

aha26
19-05-2005, 21:11
Honorata,powiem Ci ,ze calkiem fajny ten Twoj projekt i jestem BARDZO ciekawa jak wylada na zywo.Wklejaj zdjecia jak najszybciej :wink: