PDA

Zobacz pełną wersję : Remont kamienicy, strop, wylewka



pawelgor
27-04-2011, 15:57
Witam wszystkich na forum... Mam nadzieję, że może znajdzie się ktoś co doradzi mi odnośnie "małego" remontu. Głównie chodzi mi o własne doświadczenia..
Kamienica z 1920 roku, parter i piętro pomiędzy kondygnacjami strop drewniany - belki deski i dawne wypelnienie - jakiś "szlam" "mieszanka". Metraż kondygnacji ok 70 m2. Chciałbym ułozyć na tym stropie ogrzewanie podłogowe na całości - między belkami wypelnienie watą (ocieplenie, wygłuszenie) na belki płyta OSB, styropian, folia, rury ogrzewania i jastrych anhydrytowy najcienszą warstwę, żeby nie obciążać stropu za bardzo... Będą to 3 pokoje ok 18m2, łazienka i hol. Wylewka wykonywana samemu betoniarką bo chyba najtaniej.. Belki są zdrowe, strop nie wygięty (bez odksztalceń).. Jakieś doświadczenia ktoś ma?? Jaki koszt?? czy bedzie to dobrze wykonane?? czy mozna wykonywać takie wylewki na takim stropie??- w teorii producentów i wykonawców można..Czy można wykonywać samemu betoniarką po jednym pomieszczeniu- ktoś robił?? a może całkowicie nie opłaci się podłogówki?? Dodam że wymieniam centralne oparte będzie na buforze ciepła - zasilane - kocioł ekogroszek i solary...
Dzieki z góry za opinie i porady..

adam_mk
01-05-2011, 07:37
Witaj
Ten szlam czy mieszanka to polepa.
Poczytaj o polepie...
Kiedyś było to bardzo dobre rozwiązanie.

Da się wykonać to, co planujesz.
Trochę się zastanawiam co ma zrobić ten styropian, który tam planujesz upchać...

Adam M.

zibik_eng
01-05-2011, 12:14
Dołożenie dodatkowego obciążenia stałego jakim jest kilkucentymetrowa warstwa wylewki bez wykonania ekspertyzy i obliczeń wytrzymałościowych stropu może się skończyć katastrofą budowlaną.

adam_mk
03-05-2011, 08:47
Każde mało przemyślane działanie może skończyć się katastrofą...
Nie koniecznie budowlaną...

Adam M.

pawelgor
10-05-2011, 20:28
No pewnie, że może się skończyć katastrofą.. dlatego uruchomiłem temat na tym forum.. bo może się okazać, że niepotrzebnie wyda się dużą kasę na niepotrzebne ekspertyzy jeżeli okaże się iż na belkach nie da się.. myślalem też o podłogówce w suchej zabudowie - płyty suchego jastrychu..może ktoś coś o tej technologii wie - cena łatwość montażu...przy tym przynajmniej nie potrzeba ekspertyz bo i ciężar maly..

zibik_eng
11-05-2011, 18:11
Na pytanie czy się "da" czy "nie da" odpowie ci jedynie ekspertyza budowlana. Jastrych też swoje waży a stan belek o których piszesz nie jest nikomu znany - nawet tobie (nie posiadasz wiedzy umożliwiającej określenie stanu technicznego).

ps. po polu minowym też można przejść na zasadzie "uda się, nie uda się"...

Pawel78
11-05-2011, 19:53
Z ta ekspertyzą to drobna przesada. Wystarczy doświadczony inżynier. Po wyrzuceniu polepy znacznie odciążysz strop. Płytę daj w 2 warstwach zwiększysz dzięki temu wytrzymałość i zmniejszysz ugięcie pomiędzy belkami. Ja znam tylko przypadki kiedy panele lub płytki zostały ułożone bezpośrednio na płytach. Styropian i szlichta to znaczne obciążenie dla stropu szczególnie drewnianego.

zosik
02-06-2011, 16:20
da się, da się. U teściów w starym poniemieckim domu jest podłogówka w łazience i korytarzu na poddaszu, położyli styropian, folie, rurki do podłogówki, na to jakieś zbrojenie stalowe i beton. Nikt nie robił ekspertyz, wszystko jest pięknie od kilku lat.

jasmin1
12-02-2013, 10:57
Witam wszystkich na forum... Mam nadzieję, że może znajdzie się ktoś co doradzi mi odnośnie "małego" remontu. Głównie chodzi mi o własne doświadczenia..
Kamienica z 1920 roku, parter i piętro pomiędzy kondygnacjami strop drewniany - belki deski i dawne wypelnienie - jakiś "szlam" "mieszanka". Metraż kondygnacji ok 70 m2. Chciałbym ułozyć na tym stropie ogrzewanie podłogowe na całości - między belkami wypelnienie watą (ocieplenie, wygłuszenie) na belki płyta OSB, styropian, folia, rury ogrzewania i jastrych anhydrytowy najcienszą warstwę, żeby nie obciążać stropu za bardzo... Będą to 3 pokoje ok 18m2, łazienka i hol. Wylewka wykonywana samemu betoniarką bo chyba najtaniej.. Belki są zdrowe, strop nie wygięty (bez odksztalceń).. Jakieś doświadczenia ktoś ma?? Jaki koszt?? czy bedzie to dobrze wykonane?? czy mozna wykonywać takie wylewki na takim stropie??- w teorii producentów i wykonawców można..Czy można wykonywać samemu betoniarką po jednym pomieszczeniu- ktoś robił?? a może całkowicie nie opłaci się podłogówki?? Dodam że wymieniam centralne oparte będzie na buforze ciepła - zasilane - kocioł ekogroszek i solary...
Dzieki z góry za opinie i porady..

Witam,

Mamy dokładnie taki sam pomysł. Udało Ci się go zrealizować. Jakie masz doświadczenia ?
Czy zdarzyłeś sie może zorientować jakie jest obciązenie posadzki anhydrytowej na mkw.
My zastaniawiamy sie jeszcze nad zastosowaniem zamiast wylewki płyt aluminiowych z rynienkami na rurki grzewania "aluplate".