PDA

Zobacz pełną wersję : PIECE STEATYTOWE_Czy warto???



RODODENDRON
28-04-2011, 08:27
Czekam na opinie użytkowników. Czy warto montować piec steatytowy za ok 22 tys zł?

aligator
17-12-2011, 22:44
Moja przygoda z tymi piecami zakończyła się zaraz po tym, jak poznałem cenę:). 20tys kosztuje zwyaczajny kominek obłożony steatytem.
Prawdziwe duże piece steatytowe z paleniskiem ze steatytu kosztują niestety dwa razy tyle.
Myślę, że są lepsze od szamotowych i żeliwnych, mogą ważyć nawet ponad 3tony i teoretycznie są w stanie zmagazynować sporą ilość ciepła.
A praktycznie, są złożone z dużej ilości większych i mniejszych płyt i ciepło z płyty do płyty nie rozchodzi się tak dostkonale, jak wynikałoby z przewodności steatytu. Wiec moim zdaniem całkiem fajne, nawet bardzo fajne, wiele lepsze od pieców kaflowych, ale niestety cena dla mnie zaporowa.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników pieców steatytowych i nie tylko.

eniu
17-12-2011, 23:51
Czekam na opinie użytkowników. Czy warto montować piec steatytowy za ok 22 tys zł?


Jasne że warto. Z punktu widzenia sprzedającego szczególnie :)

firewall
18-12-2011, 10:02
Warto jeżeli masz dom zbudowany w stylu skandynawskim. Wtedy taki piec jest kwintesencją stylu skandynawskiego. Ustawia też odwiedzających do pionu, przy "mimowolnie" rzuconej cenie pieca, podczas rozmowy o zaletach pieca:rolleyes:.