PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament pod ?cian? dzia?ow?



remx
23-03-2004, 19:33
Czy macie jakieś wzmocnienia pod ściankami działowymi na parterze.
Ja mam ściany działowe z cegły dziurawki, a na projekcie nie ma żadnego fundamentu ani wzmocnienia pod tymi ścianami. Oczywiście skonsultuję to z różnymi fachowcami, ale chciałbym wiedzieć jak pod tym względem wyglądają wasze projekty/realizacje

mieczotronix
23-03-2004, 20:12
u mnie fundamenty są tylko pod tymi ściankami na parterze, na których opierają się belki stropowe. Zwykłe ścianki działowe są bez fundamentu. Po prostu stoją na wylewce.

Pagin
23-03-2004, 20:21
Witam,
W projekcie pod sciankami dzialowymi na parterze nic nie bylo. Kierownik budowy kazal wykonac zbrojenie w postaci belek i umiescic je w chudziaku w miejscach gdzie beda staly scianki dzialowe. Sciany nosne stoja na fundamentach
Pozdrowienia

joanka77
23-03-2004, 20:23
W naszym projekcie są fundamenty pod ściankami działowymi. Ławy na szerokość 30 cm a ściany chyba na 15 cm.

bobo30
23-03-2004, 21:10
Też jestem zainteresowana tematem.
Dodam jeszcze jedno pytanie:
Wiadomo,że pod kominem musi być fundament, czy pod kominkiem też?

mieczotronix
23-03-2004, 21:14
ja mam fundamenty pod wszystkie kominy i pod kominek

remx
24-03-2004, 10:59
Czy te fundamenty pod kominy i kominek są do pełnej głębokości, czy też jakaś grubsza (jaka) płyta betonowa na ubitym wcześniej podłożu?

mieczotronix
24-03-2004, 11:15
na pełną głębokość. Ale w przypadku funamentu pod kominek (nie komin) wydaje mi się że to sporo na wyrost i dobrze zazbrojona płyta napewno wystarczy

rogi
24-03-2004, 11:21
A po co wam fundament pod działówkę i pod kominek. Może jeszcze pod stół?
Bez przesady kominek nie jest na tyle ciężki aby go fundamentować - ludzie!

inwestor
24-03-2004, 11:35
Pod ściankami działowymi nie ma fundamentów stoja one na 10cm płycie betonowej - na chudziaku. Pod kominami są fundamenty pełnowymiarowe. Natomiast pod kominkiem nie ma żadnych fundamentów. Nie ma również izolacji termicznej. Więc pod kominkiem i bez fundamentu jest gruba warstwa betonu - 10 cm chudziak + 14cm wylewka. Myslę że jest to całkowicie wystarczajace. No chyba że kominek ma być tradycyjny (z paleniskiem murowanym) murowany do sufitu z kamienia lub cegły to już inne obciążenia i inna bajka.
Pozdrawiam