PDA

Zobacz pełną wersję : ?aczy? czy osobno...



invx
23-03-2004, 19:41
chce dobudowac do budunku juz istniejacego pion z łazienka jakies 3x2,5m. Ma to być zrobone w takie wnęce w ksztalcie litery L ze tylko sa do wybuowanie 2 sciany. calkoita wsyokosc tego ma byc jakies 1.5 pietra i "fachowcy" którzu to robą chcą zrobić fundament pod 4 sciany nie zwiazany specjalnie z instniejacym budynkiem (tzn bez dylatacji tak po prostu na styk po odkopaniu) i przed wymuorwaniem scian odczekac 3 miesiace az "osiadze" dopiero w tedy wymurowac sciany i wylac plyte ktura chca polaczyc przez zespawanie pretow z plyta w istniejacym bydynku.

I mi sie to jakos nie podoba bo z tego co wiem to albo sie cos laczy albo calosc z dylatacja??? jak by mialo by wszystko osobno z dylatacja to znowu istnieje ryzyko ze sie onsunie bo to na skarpie takiej malej... i nie wiem czy im kazac laczyc sie z istniejacymi fundamentami (tylko jak??) i potem ze scianami jakos czy niech robia tak jak mowia? (jesli polaczenie to tylko te 2 kawalki fundamentu w ksztalcie L czy dookola fundament) jakie widzicie argumenty za i przeciw ??

invx
24-03-2004, 09:34
wiem ze troszeczke namieszane ale hyba sie da zrozumiec :D