PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki producent Okien PCV??



Senser
23-03-2004, 21:11
Do tych co ew. chcą jednak zakupić plastiki... :-)
To może co poniektórym, w tym i mi da coś do myślenia...
Proszę nie wchodźmy tu w dyskusję drzewo czy PCV :-)
Wiecie co się z tym dzieje w "Szukam dobrych Okien.."
Z pewnością (nie po złości) nie wymienię tu wszystkich producentów, więc po prostu może nie głosujcie, tylko dajcie mi znać na Priv a wtedy, (jeśli to możliwe, bez naruszenia aktualnych wyników ankiety) dopiszę danego producenta i wtedy zagłosujecie. Choć mam nadzieję, że chyba ta grupa ma się pewnie mocno na rynku...
Może nie było takiej Sondy

mik99
23-03-2004, 21:49
Nie kupiłem jeszcze, ale z tego co się wstępnie zorientowałem to pozycja druga.

anna99
24-03-2004, 07:16
Gealan S 8000

Senser
24-03-2004, 19:42
No proszę Państwa!!!
Głosować! głosować!!!

jamles
25-03-2004, 00:10
Thermoplast Royal

tola
25-03-2004, 16:17
KNIPPING

zibibyk
25-03-2004, 20:07
KONOPLAST kraków VEKA

Magdalenka
26-03-2004, 08:47
Roplasto :wink:

ambaran
26-03-2004, 09:05
Veka Perfectline, biała

Feft
26-03-2004, 09:10
Ja mam Gealan, mój teściu robił kiedyś wzmocnienia do okien PCV i tak mi doradził.

busstop
26-03-2004, 09:19
Thermoplast Royal (2000 r.)

Qura
26-03-2004, 09:21
Najprawdopodobniej Veka. Dobra, solidna i stosunkowo tania, choć różnice cenowe między producentami profili są do zaakceptowania. Najważniejszy jest jednak producent samego okna. Oglądałem kilka okien z różnych profili (Gealan, Rehau, Tyssen, Veka), także u polecanych na forum producentów i pod względem wykonania najbardziej podobają mi się te produkowane z Veki.

chemik
26-03-2004, 09:59
Witam!

Brakuje tu jeszcze opcji: inne. Ja mam okna firmy Okfens z Czeladzi.

Pozdrawiam!

markus_gdynia
26-03-2004, 10:16
VEKA sie sprawdziła przez 8 lat w mieszkani to i w domu będzie

magi
26-03-2004, 10:20
ja mam będę miała M&S

Agnieszka1720
26-03-2004, 12:03
Kommerling Eurofutur

traper
26-03-2004, 13:00
wybrałem kommerling

bea3
27-03-2004, 16:58
www.oknagdanskie.pl

KrzysiekMarusza
27-03-2004, 17:11
Profile KBE 5-komorowe, a okna robione w Przeworsku w jakiejs malej (?) firmie
Krzysiek

Krystian
27-03-2004, 18:51
GEALAN

JacekS
27-03-2004, 20:05
http://www.oknoplast.com.pl

sprzedaje i montuję od ponad 5 lat

nowaczka
27-03-2004, 21:00
Też będe miała okna z GFO.

Senser
28-03-2004, 11:09
A co to takiego ten Gealan?? Ilu komorowe profile on robi??

Senser
30-03-2004, 00:04
Jakby się temu przyjrzeć, to by się okazało, że "bez znaczenia" jest jakie okno sie kupi...Jak widać to jakimś tam zainteresowaniem cieszy się prawie każda marka... To tym bardziej jestem głupi :-)
No, chyba że porównać ilość komór w profilach...a tu wtedy sprawa robi się prostsza i jeśli dobrze znam temat (a raczej nie :-) ) to wtedy Veka ma się tu w czołówce...5 komorowe !!!

Feft
30-03-2004, 08:25
Strasznie tutaj namieszaliście: Gealan, KBE, VEKA, itp. to nazwy systemów, a nie nazwy firm produkujących okna.
Oprócz plastiku w oknie jest jeszcze szyba z ramką, stalowe profile, okucia.
Niestety, jestem laikiem - może więcej wyjaśni Pchelek.

Feft
30-03-2004, 08:26
Dla Sensera:
http://www.gealan.pl

pyzia
30-03-2004, 09:00
Byle nie firma Mirolet z Bydgoszczy (profile Salamander). Mam z nimi straszne jazdy, zaraz założę wątek ostrzegawczy.

Senser
30-03-2004, 10:44
Dla Sensera:
http://www.gealan.pl

Już byłem wcześniej...chodziło mi bardziej o opinie użytkowe...Niestety ale ten serwis mało wyczerpuje temat...Nie wiem czy każda firma ma taką kiepską informację?? Ale nie ma jak to pujść do salonu i po prostu zobaczyć profil...

Senser
01-04-2004, 21:13
Czyżby Małysz był aż tak skuteczny ??

Baru
01-04-2004, 22:09
Thermoplast Royal - 5-komorowy jest i ładniusi. Świeżo zamontowany :-)

Uller
02-04-2004, 07:55
M&S.
W oknach tych zastosowano (chyba) profil veki.

tomek123
02-04-2004, 10:09
Ja kupiłem okna systemu Aluplast 5 komorowe (złoty dąb) firma Grobud z Grodziska Wielkopolskiego. Jakość wykonania i montażu super. Polecam

tomek123
02-04-2004, 10:10
Ja kopiłem 5 komorowego Aluplasta w kolorze złoty dąb z firmy Grobud Grodziska Wielkopolskiego. Jakość montażu i wykonania super. polecam :D

wiera
02-04-2004, 12:19
OKfens, znajomy polecał. Kolezanka ma w domu i jest zadowolona.

Senser
28-04-2004, 23:34
No to frrruuuu na górę...statystyka będzie dokładniejsza :-)

Grzegorz63
28-04-2004, 23:59
Zamówiłem 5-komorowego Aluplasta. Jak go zobaczyłem na wystawce, to od razu się w nim zakochałem. Może dlatego, że jest "tyci-tyci" (wysokość skrzydła z ościeżnicą tylko 114 mm- znajdźcie mi taki rekord w swoich plastikach). Moim zdaniem jest ładniejszy, niż jego młodszy brat- czyli Aluplast 6-komorowy. Oto jego wygląd:
http://www.ap.com.pl/source/eleg.gif
P.S. Mój Aluplast będzie w "złotym dębie".

chyciu
29-04-2004, 07:38
a ja kupiłem Trocal - 4-komorwe.
i okucia Romb.

Wiech
29-04-2004, 08:00
Roplasto Wiech.

Paty
29-04-2004, 10:50
Moje okna to Thermoplast . Profil Royal podobno 5-cio komorowy.Białe.
Pozdrawiam Paty.

Senser
29-04-2004, 11:27
Moje okna to Thermoplast . Profil Royal podobno 5-cio komorowy.Białe.
Pozdrawiam Paty.

Podobno?? :D :o
Dałeś tyle kasy i nie wiesz za co???

piotrgrz
29-04-2004, 12:17
Rehau Brillant Design.

Paty
29-04-2004, 12:25
Jak się tak dobrze przyjrzeć i dobrze policzyć to te 5 cio komorowe tak naprawdę mają 4 komory. Moje okna były akurat w zimowej promocji i kosztowały tyle co 3 komorowe.
Pozdrawiam Paty.

MILeq
29-04-2004, 12:57
Mam M&S i jest ok, polecam

neptunek
29-04-2004, 13:05
System KBE - jako jedyni zrobili to co chcialem i tak jak chcialem za najmniejsze pieniadze, np VIDOK (VEKA) za to samo chcieli 3000 wiecej!

pchelek
29-04-2004, 14:55
To nie są producenci a jedynie systemy okien. I to nie wszystkie.
Wszystkich jest ok. 80. A producentów okien w tych systemach jest coś ok. 1500 firm - to co mam adresy.
Okno to nie tylko system to jeszcze szyba, okucia, uszczelki i cała kupa innych rzeczy. Jakby kto był ciekawy to KOMMERLING, TROCAL, KNIPPING i KBE są pod jednym zarządem. BRUGMANN i SALAMANDER tak samo. DECEUNINCK jest z THYSSENEM a Aluplast z FORBO. W tych wszystkich systemach jest taki sam polichlorek winylu, taka sama kreda i prawie identyczne inne dodatki. W każdym tym systemie są profile od jednej komory do trzech, czterech. W każdym prawie syetmie są podsytemy 3, 4, 5, i 6-komorowe. Ja w tym "siedzę" już 15 lat i nie zrobiłbym takiego rankingu bo to nic nie da. To tylko nazwy Firm.
To tak jakby robić ranking tego samego samochodu, np. OPEL CORSA - ale w różnych kolorach.

Grzegorz63
29-04-2004, 15:03
...To tak jakby robić ranking tego samego samochodu, np. OPEL CORSA - ale w różnych kolorach...
Lubią go kobiety, to pewnie wygrałby czerwony! :D

Senser
29-04-2004, 17:33
To nie są producenci a jedynie systemy okien. I to nie wszystkie.
Wszystkich jest ok. 80. A producentów okien w tych systemach jest coś ok. 1500 firm - to co mam adresy.
Okno to nie tylko system to jeszcze szyba, okucia, uszczelki i cała kupa innych rzeczy. Jakby kto był ciekawy to KOMMERLING, TROCAL, KNIPPING i KBE są pod jednym zarządem. BRUGMANN i SALAMANDER tak samo. DECEUNINCK jest z THYSSENEM a Aluplast z FORBO. W tych wszystkich systemach jest taki sam polichlorek winylu, taka sama kreda i prawie identyczne inne dodatki. W każdym tym systemie są profile od jednej komory do trzech, czterech. W każdym prawie syetmie są podsytemy 3, 4, 5, i 6-komorowe. Ja w tym "siedzę" już 15 lat i nie zrobiłbym takiego rankingu bo to nic nie da. To tylko nazwy Firm.
To tak jakby robić ranking tego samego samochodu, np. OPEL CORSA - ale w różnych kolorach.

Ojejej..straszne rzeczy....A jaki ty mądry jesteś!!
I tak i tak "wszyscy" wiemy o co chodzi....

rubin23
29-04-2004, 18:48
PAMO-PLAST :lol:

Grzegorz63
29-04-2004, 19:59
To nie są producenci a jedynie systemy okien. I to nie wszystkie.
Wszystkich jest ok. 80. A producentów okien w tych systemach jest coś ok. 1500 firm - to co mam adresy.
Okno to nie tylko system to jeszcze szyba, okucia, uszczelki i cała kupa innych rzeczy. Jakby kto był ciekawy to KOMMERLING, TROCAL, KNIPPING i KBE są pod jednym zarządem. BRUGMANN i SALAMANDER tak samo. DECEUNINCK jest z THYSSENEM a Aluplast z FORBO. W tych wszystkich systemach jest taki sam polichlorek winylu, taka sama kreda i prawie identyczne inne dodatki. W każdym tym systemie są profile od jednej komory do trzech, czterech. W każdym prawie syetmie są podsytemy 3, 4, 5, i 6-komorowe. Ja w tym "siedzę" już 15 lat i nie zrobiłbym takiego rankingu bo to nic nie da. To tylko nazwy Firm.
To tak jakby robić ranking tego samego samochodu, np. OPEL CORSA - ale w różnych kolorach.

Ojejej..straszne rzeczy....A jaki ty mądry jesteś!!
I tak i tak "wszyscy" wiemy o co chodzi....

Senser, nie ruszaj pchelka, bo Ci się oberwie. Nasz pchelek wyprowadził niejednego forumowicza z psychozy okiennej. Kto wie, może zapobiegł niejednemu harakiri albo sepuku???

Aleksandryta
29-04-2004, 20:48
No właśnie! :evil: Grzegorz63 bodygard :D pchełka jak wyjmie pistolet, to Ci da po senserze :D :wink:

niezły
29-04-2004, 21:40
Oknoplast Kraków orzech jedna strona

Senser
29-04-2004, 21:42
Ojej ale afera, a jak się boje!
Niech sobie będzie jak mówi, ale nie o to chodzi....
Niepodoba się?? To nie głosujemy!!!
To jest Ankieta, a nie smęty....
I to wszystko z mojej strony

MILeq
30-04-2004, 16:57
Senser: przykro mi to stwierdzić, ale sam smęcisz - poczytaj Pchełka odpowiedzi na pytania i doceń człowieka, bo niewielu na forum jest takich.

Przy okazji wyszedł Twój brak netykiety - niestety...

chmurka
30-04-2004, 17:26
Wybrałam Kommerlinga 5- cio komorowy....EuroFutur

-superOKNO Zabrze. ( tego systemu nie ma w Ankiecie)

Karp
30-04-2004, 19:13
5 komorowy aluplast - wygląd bardzo podoba się mojej żonie, a mnie cena i jakość.

Artur_Cholys
30-04-2004, 21:52
salamander

Senser
02-05-2004, 11:01
Oj widzę, że Veka się mocno trzyma...

Thyssen_Royal
02-05-2004, 13:42
Polecam Thyssena w wersji Royal - do kupienia tylko w Normie 2000 . Profil 3 komorowy , z b . duzym wzmocnieniem w środku , stabilniejszy od większości " czwórek " .

Miałem kiedyś do czynienia z 5 komorowym Rehauem - po osadzeniu ram piana wybiła mi je do góry i porobiły się tzw . " banany " - szczerze odradzam .

Zresztą nie ilośc komór jest ważna , tylko szerokośc profilu . 5 komorowy Thyssen Platinium ma 76 mm szerokości ...

czmirek
02-05-2004, 14:20
Polecam Thyssena w wersji Royal - do kupienia tylko w Normie 2000 . Profil 3 komorowy , z b . duzym wzmocnieniem w środku , stabilniejszy od większości " czwórek " .

Miałem kiedyś do czynienia z 5 komorowym Rehauem - po osadzeniu ram piana wybiła mi je do góry i porobiły się tzw . " banany " - szczerze odradzam .

Zresztą nie ilośc komór jest ważna , tylko szerokośc profilu . 5 komorowy Thyssen Platinium ma 76 mm szerokości ...
moze zaczne od wyrazenia mojej opini na temat bzdur jakie wypisujesz tyssenie
1. tyssen 5-cio komorowy jest do kupienia w kilkunastu firmach na terenie kraju ( jesli nie kilkudziesieciu)
2. piana oczywiscie ze moze wygiac KAZDA rame powody sa dwa - a) nieumiejetne dozowanie piany montazowej
b) brak kotw lub dybli montazowych lub za mala ich ilosc ( oszczednosc domoroslych montarzystow)
3. nie tylko tyssen ma profil o szer. 76 mm jest jeszcze kilka. sa rowniez takie co maja 80 i 82 mm szer.
4. ja rowniez odradzam okna montowane przez takich " fachowcow" ktorzy z okien robia "banany"
na koniec mama pytanie - czy norma 2000 ma dalej takie rabaty tj. 40 %,
oczywiscie okno 034 kosztuje bez rabatu 1200 zl
ps. przenies swoj post do ogloszen drobnych lub jakie okna ...

Senser
02-05-2004, 23:55
Dokładnie, to spam czystej postaci....

Thyssen_Royal
03-05-2004, 10:08
Polecam Thyssena w wersji Royal - do kupienia tylko w Normie 2000 . Profil 3 komorowy , z b . duzym wzmocnieniem w środku , stabilniejszy od większości " czwórek " .

Miałem kiedyś do czynienia z 5 komorowym Rehauem - po osadzeniu ram piana wybiła mi je do góry i porobiły się tzw . " banany " - szczerze odradzam .

Zresztą nie ilośc komór jest ważna , tylko szerokośc profilu . 5 komorowy Thyssen Platinium ma 76 mm szerokości ...
moze zaczne od wyrazenia mojej opini na temat bzdur jakie wypisujesz tyssenie
1. tyssen 5-cio komorowy jest do kupienia w kilkunastu firmach na terenie kraju ( jesli nie kilkudziesieciu)
2. piana oczywiscie ze moze wygiac KAZDA rame powody sa dwa - a) nieumiejetne dozowanie piany montazowej
b) brak kotw lub dybli montazowych lub za mala ich ilosc ( oszczednosc domoroslych montarzystow)
3. nie tylko tyssen ma profil o szer. 76 mm jest jeszcze kilka. sa rowniez takie co maja 80 i 82 mm szer.
4. ja rowniez odradzam okna montowane przez takich " fachowcow" ktorzy z okien robia "banany"
na koniec mama pytanie - czy norma 2000 ma dalej takie rabaty tj. 40 %,
oczywiscie okno 034 kosztuje bez rabatu 1200 zl
ps. przenies swoj post do ogloszen drobnych lub jakie okna ...


Heh , widzę że kolega nie do końca przczytał mojego posta . Pisałem wyraźnie o systemie 3 komorowym , a nie 5 . To że Thyssen jest dostępny w całym nimal kraju , to mi doskonale wiadomo , ale akurat system Royal jest systemem sprzedawanym przez Normę .

Co do fachowców to akurat źle trafiłeś - ten 5 komorowy Rehau nie miał po prostu takiego wzmocnienia , jak wmawiano mi że będzie miał - stąd jego wygięcie .

Nie pisałem też , że Platinium jest jedynym tak szerokim systemem okiennym , ale w porównaniu n. p. do rzekomo 5 komorowego Koemmerlinga , ze zbrojeniem z ceownika , różnica jest bardzo wyraźna .

Co do rabatów ... Każdy sposób na przyciągniecie klienta jest dobry . Zresztą konkurencja stosuje te same metody i nie widzę w tym nic zdrożnego . Jeśli poczujesz się od tej wiadomości lepiej , to w maju najprawdopodobniej rabatów nie będzie .

W razie jakichkolwiek jeszcze pytań , uwag czy też zarzutów , jestem do dyspozycji ;-)

Pozdrawiam .

P.S. I proszę o dokładniejsze czytanie moich postów , nim znowu będziesz łaskaw napisać zę piszę bzdury ;)

Thyssen_Royal
03-05-2004, 10:10
Wybrałam Kommerlinga 5- cio komorowy....EuroFutur

-superOKNO Zabrze. ( tego systemu nie ma w Ankiecie)


Wybacz , ale to nie jest system pięciokomowory , wbrew temu co pan Marek K . sugeruje ;-)

MarcinT
04-05-2004, 12:21
Schuco CT 70

kif
04-05-2004, 18:39
Polecam okna z profili Brugmann lub Salamander :D
http://www.okna.net.pl/

Michal21
14-07-2004, 12:38
Ja kupiłem w koncu okna.Naczytałem sie o oknach opinii mnóstwo zgłupiałem jak cholera.Kazdy sobie rzepke skrobie zachwala swoje.Chciałem kupic okna w miare tanie ale i trwałe estetyczne itp. jak kazdy chyba;)No i tu sie zaczęła nagonka zastanawiałem sie czy wybrac Thyssena 3komorowego Ad czy 3 komorowe Kbe itp.KBE mi większośc odradziła co Thyssena opinie było mnie druzgocące więcej pozytywów.No i dopiero zgłupiałem na szczescie moja zonka zdecydowała za mnie.Poszła sobie do Thyssen Okna (dawny Budvar) o którym gdzies przeczytałem że nie solidni.Popisała umowe wpłaciła zaliczke.Wkurzyłem sie jak nie wiem co.no bo przeciez ktos mi ta firme odradził,ale co sie bede z babą kłócił.No i niespodzianka Ci niesolidni rzekomo przywieźli okna po 14dniach od zamówienia zamontowali posprzątali zaplaciłem i juz 3 lata sobie je użytkuje i nie narzekam.Niedawno natknełem sie na ich strone www a tam co,że maja 70 punktów sprzedazy.No to nie mam sie co dziwic ze w kilku moze sie zdarzyc zła obsługa ale to nie przesadza o całośći firmy.

P.S Gdzie diabeł nie moze tam babe posle

Jak sie nie mozecie zdecydowac na okna to wyslijcie żonke one maja nosa do tych spraw chyba...

P.S. temat okien przerabiałem znów od nowa bo teść wziął sie w koncu za wymiane.Poleciłem mu Thyssena Okna ale on sobie wymarzył profil Veka no sie sparzył bo cos zupełnie innego przywieźli niz zamówił(nie ten kolor nie ten podzial skrzydeł)po oczekiwaniu 6tyg.
A dobrze mu tak ...Upierał sie to ma co chciał
No po za tym go nie lubie to mi go wcale żal nie było.
No niestety moja zona wyratowała tatusia rzecznik praw konsumenta itp.Tamte okna zwrócił (stracił zaliczke

Jak ochłonął kupił sobie w koncu i tak tego Thysena ma go dopiero 6miesięcy na razie nie narzeka ale kto wie hee

pchelek
14-07-2004, 13:39
Witam.
A ja mam tak:
W dożym pokoju - fix - Aura, obok drzwi balkonowe - IDEAL 2000.
W kuchni Schuco Corona.
W sypialni Schuco Corona CT 70 z szybami 4,4/16/4, niskoemisyjna + gaz SF6 [sześciofluorek siarki - chyba tak ten gaz się nazywa]. Nie mieli ksenonu. Szare uszczelki. Zamontowane na gąbki Illbruck + pianka PU. Izolacyjność akustyczna 43 dB -zmierzona. Cicho jak .................

jareko
14-07-2004, 14:03
Pchelek - ciesze sie ze z domu wystawke okien zrobiles - czy potencjalnych klientow oprowadzac tam bede mogl? ;)
a swoja droga mieszkasz przy jakiejs bardzo ruchliwej arterii ze zaszalales z tymi decybelami ;) ale jesli placic za to musiales to szkoda zes sie nie zapytal ;) bardziej doswiadczonego ;) (dla innych - to zarty oczywiscie )

jareko
14-07-2004, 14:11
moja refleksja po obejrzeniu wykresow
a mowia ze reklama TV jest nieskuteczna - a chyba tak naprawde ona zaowocowala pierwsza pozycja VEKI - co prawda firma ktora ja produkowala padla - ale kazdy wie ze jest takie okno

Gradziu
14-07-2004, 14:28
Przestrzegam wszystkich mieszkańców Katowic i okolic przed firmą Techbud!!!

jareko
14-07-2004, 14:51
nie pisz tak nigdy - to moze jako pomowienie byc odczytane - jesli chcesz byc wiarygodny w tej przrestrodze opisz sytuacje gdyz tak mozna pisac cokolwiek
Przestzregam przed Lepperem - to nic nie znaczy ;)

Senser
25-07-2004, 14:52
Tak dla przypomnienia... :-)

jareko
25-07-2004, 16:49
Witam Krajana :) Piaskowa sie klania w G.M.
Tu nie ma co przypominac - branza spi = obudzi sie dopiero we wrzesniu z letargu ............... lub wcale :(

JMaciek
25-07-2004, 17:43
pierwsza pozycja VEKI - co prawda firma ktora ja produkowala padla

Jareko - mógłbyś rozwinąć temat lub podać namiary na źródło informacji?

Pozdrawiam,
Maciek Jot

jareko
25-07-2004, 18:10
pierwsza pozycja VEKI - co prawda firma ktora ja produkowala padla

Jareko - mógłbyś rozwinąć temat lub podać namiary na źródło informacji?

Pozdrawiam,
Maciek Jot
w 2000 w TVP (1 i 2) byly spoty reklamujace prdofil VEKA. Firma produkujaca okna w tym systemie (jedna z wielu - nazwy teraz na 100% pewny nie jestem a nie chce podac chocby lekko zmieninej by nikogo nie skrzywdzic) niestety nie wytrzymala kosztow z taka reklama zwiazanych. Przez przypadek jeden cel osiagnela - profil jest ogolnie w kraju znany i wlasciwie kazdy o VECE slyszal - i dobrze - gdyz nie jest to zly profil
Poszperam w notatkach i nazwe tej firmy przypomne

Leszko
25-07-2004, 18:21
Płacisz za 5-komór , a jak ci przywiozą i zamontują to nawet nie wiesz
ile faktycznie te okna mają komór!!!

jareko
25-07-2004, 18:42
Płacisz za 5-komór , a jak ci przywiozą i zamontują to nawet nie wiesz
ile faktycznie te okna mają komór!!!
Oj przesadzasz.... poznasz gdyz jak podpisywales umowe to jak sadze choc trojkat w dany systemie widziales. Poza tym jak masz watpliwosci zawsze mozesz dostawce poprosic by czarno na bialym ci udowodnil co ci dostarczyl i dopiero wtedy z kasy wyskoczysz
Tez czasem jestem zwolennikiem totalnej teorii spiskowej ale nie przesadzajmy - takie oszustwo ma bardzo krotkie nozki. Sa inne sposoby na oszukanie klienta - proponije lektore watku: "szukam dobrych okien"

JMaciek
25-07-2004, 21:02
pierwsza pozycja VEKI - co prawda firma ktora ja produkowala padla
Jareko - mógłbyś rozwinąć temat lub podać namiary na źródło informacji?
w 2000 w TVP (1 i 2) byly spoty reklamujace prdofil VEKA. Firma produkujaca okna w tym systemie [...] niestety nie wytrzymala kosztow z taka reklama zwiazanych.
Z poprzedniej Twojej wypowiedzi wynikało, że padła Veka jako producent profili :) co kłóciło by się z wynikiem powyższej sondy i mogło by spowodować masowy odwrót od tego systemu :D ...

wlasciwie kazdy o VECE slyszal - i dobrze - gdyz nie jest to zly profil
Czym powinna się cechować Veka aby napisać, że jest to dobry profil a nie tylko, że nie jest zły :D ?

Pozdrawiam,
Maciek Jot

jareko
25-07-2004, 22:06
JMaciek Przepraszam zarowno Ciebie jak i innych - faktycznie sformuowalem ten post tak jakby VEKA padla - wybaczcie. Z tego co wiem profil trzyma sie dobrze :) jak i jego wytworca :) i jak widze zdobywa coraz wieksza rzesze nabywcow :) zapewne dzieki Perfect Line
A co do mego sformuowania ze nie jest zly - JMaciek - zostaw juz ten watek nie raz tutaj walkowany - ok? Po prostu nie jest zly i niech tak zostanie :lol:
Juz kiedys tutaj pisalem jak ja dziele jakosc profili i jakie kryterium tego podzialu uznaje - dlatych co chca tem poglad poznac - zapraszam - posty jareko w temacie "szukam dobrych okien" - przyjemnej lektury tak od konca marca 2004 - daty nie pamietam ;) :lol:

thalex
25-07-2004, 22:32
Jareko a jakie masz zdanie o oknach z Thermoplast, kupiłem 4-komorowe (Baron) z zewnątrz oklejane i nie wiem "co kupiłem".
Czy mógłyś w dwóch, trzech zdaniach wymienić ich wady i zalety?
Z góry dziękuję.

jareko
25-07-2004, 23:03
thalex Juz nie raz wspominalem ze nie ma zlych profili - tak jak nie ma zlych zamochodow ;)
Wszystko zalezy od wielkosci okien, ciezaru skrzydel, funkcji jakie maja spelniac i czy wyrob finalny jest zrobiony uczciwie i zgodnie z zaleceniami danego systemu oraz prawidlowo osadzony w murze, z zastosowaniem pewnych zasad niezmiennych od sposobu ich montazu - czy na piane czy na tasme czy tez na inne bardziej skomplikowane sposobu uszczelnienia polaczenia mur-okno
Reszta to nasze gusta - ktory nam sie bardziej podoba, jaki ma odcien bieli czy inne takie, zalezy takze od zasobnosci portfela.
Biorac to wszystko pod uwage Thermoplast jest dobrym profilem :) jak kazdy inny o ile miesci sie w warunkach powyzej opisanych :)
Powtorze jeszcze raz jedna prawde - tak naprawde dopiero rozniece miedzy profilami pojawiaja sie wtedy gdy zblizamy sie do wartosci maksymalnych ograniczajacech zastosowanie tego czy innego profila - ale na tym bazujac nie mozna powiedziec ze np. Schuco jest naj...naj....najlepsze gdyz ciezar skrzydla w profilu okiennym moze wyniesc ponad 100 kg - bo gdy skrzydlo wazy tylko 50 wiekszosc juz bedzie tak samo dobra jak Schuco.Podobnie gdy drzwi balkonowe maja 1000/2500 to znow Schuco czy Salamander wytrzyma ale to nie znaczy ze przy wymiarach np. 800/2300 wciaz one beda najlepsze - wytrzyma np. Aluplast Ideal-2000 i bedzie tak samo dobry.
Wszystko jest wzgledne i nie da sie odpowiedziec tak jednoznacznie - ten jest dobry a ten zly

G0ŚĆ
25-07-2004, 23:47
Chciałbym zobaczyć te okna salamnder 1000x2500 po kilku latach użytkowania.
Wg zaleceń producenta wyglada, że przy zastosowaniu wzmocnienia 2mm grubości mozna zrobić co najwyżej 1800 wysokości.Chyba że coś źle czytam. W większości systemów to wysokość 2100-2200 mm.

http://okna4you.w.interia.pl/forum/zakres%20_stosowania%20_2D.jpg


Schuco to tylko nazwa firmy, która tak jak Veka, Rechau, Aluplast i in. ma w swojej ofercie kilka systemów, jedne słabsze , drugie mocniejsze. pomijam, że można skorzystać ze specjalnego systemowego mocnego wzmocnienia, a można zastosować bardzo cienkie i słabiutkie.

jareko
26-07-2004, 01:28
GOŚĆ - cos niestety zle czytasz bo kartki ci sie pomylily - w tygodniu zamieszcze odpowiednia a nie tendencyjna sugerujaca wrecz ze jest to profil gdzie drzwi balkonowe tylko dla krasnali wykonac mozna.
Nasz spor co do Salamandra wciaz trwa - Ty go od poczatku negujesz ja popieram i promuje gdyz praktyczne realizacje dosc ciekawych projektow wlasnie w nim mi sie trafiaja - a niektore maja juz ponad 5 lat i jeszcze zyja :) - malo tego - trzymaja sie bardzo dobrze

A o Schuco i Salamandrze bylo w kontekscie pytania by sposob stopniowania profili zasugerowac

ebi
26-07-2004, 07:56
Od 5 lat jestem szczesliwa uzytkowniczka okien REHAU.

pozdrawiam
ebi

jareko
26-07-2004, 09:05
GOŚĆ - tak jak mowilem - mam juz wykresy prosto z Salamandra - jak chcesz byc wiarygodny i innym wody z mozgu nie czynic nie podawaj danych nie do konca zgodnych z prawda
zapraszam do lektury wykresow zamieszczonych na stronach dokumentacji
- 2D 05 024 (wysokosc do 2100)
- 2D 05 022 (wysokosc do 2200)
- 2D 05 025 (wysokosc do 2300)
W swietle podanych tendencyjnie info tutaj zastanawia mnie Twoja bezstronnosc w wyrazaniu opipnii

pwp
26-07-2004, 13:41
Aluplast trzykomorowy w zewnętrznej okleinie mahoniowej, okucia oczywiście ROTO NT

jareko
26-07-2004, 14:01
ale skoro watek dotyczy tego co mamy w domu to:

u mojej ex - KBE z TRAS w Skawinie (Oszukal nas przedstwiciel - okno balkonowe 800/2470 bez poprzeczki - co roku sa z nim klopoty a po wlamaniu okazalo sie ze w dwuskrzydlowych drzwiach tarasowych w poprzeczkach zamiast wzmocnienia byl kij od szczotki - bynajmniej nie jest to zart - tak bylo)

u mnie KBE z WAN S.A. w Warszawie

u mojej mamy SCHUCO AS z Mage Polska (juz nie istnieje - niestety)

u bylych tesciow - SCHUCO AS z Mage Polska oraz VEKA z DGC (czy jakos tak - literki mogly mi sie poprzestawiac)

G0ŚĆ
26-07-2004, 22:27
GOŚĆ - tak jak mowilem - mam juz wykresy prosto z Salamandra - jak chcesz byc wiarygodny i innym wody z mozgu nie czynic nie podawaj danych nie do konca zgodnych z prawda
zapraszam do lektury wykresow zamieszczonych na stronach dokumentacji
- 2D 05 024 (wysokosc do 2100)
- 2D 05 022 (wysokosc do 2200)
- 2D 05 025 (wysokosc do 2300)
W swietle podanych tendencyjnie info tutaj zastanawia mnie Twoja bezstronnosc w wyrazaniu opipnii

Dyskusję na temat salamandra (jako nie na temat) przeniosłem do wątku szukam dobrych okien (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2695&start=2460)

Senser
03-09-2004, 11:16
Odświeżam wątek...:-)

jareko
03-09-2004, 11:49
a po co? ;) Odswierzane niezbyt dobre jest - zwlaszcza kurczaki w marketach ;)
A na serio - nie uwazasz ze watkow okiennych jest zbyt wiele i mozna juz oszalec ?

pchelek
03-09-2004, 12:02
Tak się sklada, że te wszystkie diagramy granicznych wysokości i szerokości dotyczą wyłącznie statycznych obciążeń wiatrem. I nie dotyczą obciążeń eksploatacyjnych, obciążeń własnych ciężaru skrzydla. Do tego trzeba przyjąć diagramy dopuszczalnych obciążeń dla zawiasów i okuć. tak więc można zrobić bardzo duże skrzydło pojedyncze [tam obciążenia wiatrem rozkladają się tylko na ramy [umocowane do ściany]. Inaczej jak w oknach, drzwiach dwuskrzydłowych gdzie obciążenia rozkładają się na słupek ruchomy i skrzydła i tu obowiązują te diagramy.
te diagramy można jednynie traktować orientacyjnie. W każdym sytemie PVC [nie system jest ważny - to tylko nazwa] można zrobić bardzo wysokie skrzydło [trzeba tylko mieć odpowiednie usztywnienie.
No i w pewnym stopniu ważna jest jednak szerokość profilu [gdzieś się zapętliłem w wypowiedziach i podałem że nie jest ważna szerokość profilu]

Senser
03-09-2004, 12:30
Hahahaha dobre...zgadza się można oszaleć !!! :lol:

RolandB
03-09-2004, 12:36
ja mam Veka i jak na razie jestem zadowolony ...

volltur
27-10-2004, 17:09
tylko rehau---veka??? z czym do ludu..

veka=aluplast=badziewie

volltur
27-10-2004, 17:11
Dokładnie, to spam czystej postaci....
tylko rehau---veka??? z czym do ludu..

Senser
27-10-2004, 20:16
Dokładnie, to spam czystej postaci....
tylko rehau---veka??? z czym do ludu..

Ciekawe i wyczerpujące te twoje wypowiedzi...tylko o so si chodzi??

Charlie
28-10-2004, 23:03
Dokładnie, to spam czystej postaci....
tylko rehau---veka??? z czym do ludu..

volltur jak tam Ci idzie sprzedaż okien ?

Podwyżki szkła od listopada a i profili za nie bawem !!!
:lol:

Martwię się o Ciebie :lol:

jareko
29-10-2004, 14:20
Charlie - potwierdzam - szklo juz idzie w gore (i to sporo - ponad 10%) i co najdziwniejsze w pelni sezonu - tylko czy terazniejszy czas sezonem nazwac mozna? Niestety nie :(
Profile czekaja w kolejce na swoj ruch ceny - niestety takze w gore
Stal powoli drozeje caly czas
Wyglada na to, ze zamiast rabatow na zime i wczesna wiosne czekaja nas podwyzki i to dosc znaczne
Czy ma ktos dla mnie prace? Czas sie zwijac :( W branzy okiennej przyszlosci na dobrych kilka lat nie widze :(

Andrzejko
29-10-2004, 14:33
A ja mam Thyssena z Budvar Centrum (teraz juz nazywaja sieThyssen Okna) od ponad roku i teraz we wrzesni domaiwałem jeszcze 3 okna dla teściowej :evil: w Warszawie na Wolskiej i polecam każdemu obsługa ekstra a montażysta po robocie przepraszał że nie może odkurzyć ale mu odkurzacz nawalił (ale folia była rozłożona wszędzie)
Andrzejko

Charlie
30-10-2004, 18:22
Charlie - potwierdzam - szklo juz idzie w gore (i to sporo - ponad 10%) i co najdziwniejsze w pelni sezonu - tylko czy terazniejszy czas sezonem nazwac mozna? Niestety nie :(
Profile czekaja w kolejce na swoj ruch ceny - niestety takze w gore
Stal powoli drozeje caly czas
Wyglada na to, ze zamiast rabatow na zime i wczesna wiosne czekaja nas podwyzki i to dosc znaczne
Czy ma ktos dla mnie prace? Czas sie zwijac :( W branzy okiennej przyszlosci na dobrych kilka lat nie widze :(

Jareko nie martw się i walcz, walcz Jareko :lol:

jareko
30-10-2004, 19:48
nabijaj sie ze mnie Charlie ;)
Ja niestety juz nie mam sily walczyc a za friko pracowac nie zamierzam
Niestety nie jestem jedynym, ktory powoli przerywa z tymi co kit i szmelc ludziom wciskaja
Jako czlowieka z branzy zapytam cie co sadzisz o oknie Thysen okucia winkhaus 1765/1435 w cenie brutto z wymiana (czyli demontaz, montaz, obrobka tynkarska) sprzedawanym za 695,50 PLN brutto?
Podpowiedz jakich argumentow uzyc by uswiadomic klientowi co realnie kupuje? (gdyz ty, ja, Pchelek wiemy co z takim cudem za 2 -5 lat sie stanie)

Charlie
31-10-2004, 11:12
w Radomiu połowa dealerów zamknęła biura wycofując się z branży - nie idzie po tych cenach.

Może rozszerz asortyment o podłogi + montaż, ocieplenia budynków, montaż dachów.
Takie czasy - musi nadejść czas selekcji a później zacznie się od nowa.

Złotych sezonów nie będzie - to se ne vrati. 8)

jareko
31-10-2004, 14:30
Charlie - o kokosach w tej branzy juz chyba nikt o zdrowych zmyslach nie marzy ale najbardziej wkurzajace jest to ze w wiekszosci budy zamykaja ci dobrzy - cwaniacy sprzedaja towar za psie pieniadze zdajac sobie sprawe z jego jakosci
A ocieplenia i remonty mam w swojej ofercie :)

duduś
26-01-2005, 19:50
My mamy piękne okna z Okno Plus ( nie plast) z Krakowa Profil Owal dwustronny kolor Wszystkich zachwycają - wspaniałe okucia itp. :D

26-01-2005, 20:03
Właśnie zamówiłam komplet okien i drzwi balkonowych w firmie Bajcar z Suwałk (w ankiecie niet :( ).
Mają dobre ceny, jakość sprawdzona, miałam ich okna przez trzy lata, bez zarzutu.
Ładny, lekki profil, obustronny kolor, szprosy międzyszybowe oklejone tą samą okleiną co profil, a nie malowane "pod kolor", jak u większości innych producentów.

Senser
26-01-2005, 20:50
Gdzie w Warszawie, okolicach mogę liczyć na "taniość", jeśli chodzi o profill Kommerlinga?? 5K??

kwiatkor
27-01-2005, 08:37
Gdzie w Warszawie, okolicach mogę liczyć na "taniość", jeśli chodzi o profill Kommerlinga?? 5K??

Ja kupiłem w www.butzbach.com.pl, ale znalazłem także w Zielonce nieco tańszych www.oib.pl. Wybrałem tego pierwszego ze względu na drzwi przesuwane - oglądałem wiele i nigdzie takich jak u nich nie widziałem.

pattaya
27-01-2005, 12:03
Na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń doszedłem do wniosku,że najważniejszy jest montaż.Te wszystkie okna niewiele różnią się pomiędzy sobą.
Dlatego ja kupię okna odpowiedające mi jeśli chodzi o wygląd,tanie i wezmę jareko do montażu.

Cezarr
27-01-2005, 13:01
tyle, że wtedy zapłacisz za okna z 22%Vatem, więc może te tańsze okna wyjdą za drogo.

pattaya
27-01-2005, 13:04
Oczywiście kupię je też u jareko.
Po długich targach :D

kwiatkor
27-01-2005, 13:29
Na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń doszedłem do wniosku,że najważniejszy jest montaż.Te wszystkie okna niewiele różnią się pomiędzy sobą.

Na podstawie moich obserwacji:

1. każdy producent ma ograniczenia odnośnie wielkości produkowanych okien. Mam dość wysokie drzwi balkonowe i część oferentów odpadała gdy podawałem dokładne wymiary otworów.

2. widoczne są różnice w zastosowanych hamulcach (mam takie w drzwiach balkonowych i jednym z okien kuchennych) i sposobie odprowadzenia wody z profilu

3. działanie tzw. "przesuwek" (drzwi przesuwnych) jest różne i daje się to odczuć przy pierwszym "pociągnięciu".

4. jak szukałem okien w połowie 2004 to część producentów dawała tylko aluminiowe ramki w oknach (nawet nie słyszeli, albo udawali, że nie słyszeli o ciepłej ramce)

5. różne są warunki gwarancji na okna i montaż

6. są różne "rozwiązania" dla skutków rozszczelnienia okna: przy rozszczelnieniu niektóre okna przepuszczają powietrze, a niektóre nie

Tyle pamiętam różnic, jakie odkryłem pół roku temu odwiedzając salony, producentów, stoiska i targi. Oczywiście wymieniam tylko to, co na pierwszy rzut oka można stwierdzić. Ale równie ważne jest jak okno będzie wyglądało za 5 lat. Ponieważ nie potrafiłem przewidzieć jak dane okno zachowa się za kilka lat - z założenia odrzucałem każdego producenta, który dział na rynku mniej niż kilka lat.

jareko
27-01-2005, 14:51
Na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń doszedłem do wniosku,że najważniejszy jest montaż.Te wszystkie okna niewiele różnią się pomiędzy sobą.
Na podstawie moich obserwacji:
1. każdy producent ma ograniczenia odnośnie wielkości produkowanych okien. Mam dość wysokie drzwi balkonowe i część oferentów odpadała gdy podawałem dokładne wymiary otworów.
nie jest to ograniczenie proucenta tylko systemu. Zas kazdy UCZCIWY producent do tego sie stosuje i realnie wyskosc ponad 2520 jest juz wysokoscia nei do wykonania bez wzgledu na profil - tu ograniczeniem sa okucia. Okna wyzsze z zalozenia ida bez gwarancji i handlowiec doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Tak na marginesie - handlowiec zawsze wie jakie sa ograniczenia i tu tez jego uczciwosc powoduje czy ma klienta z takm wymiarem czy nie - w wiekszosci ma gdzies to co z oknem bedzie sie dzialo za rok czy dwa - liczy sie kasa - tu i teraz

2. widoczne są różnice w zastosowanych hamulcach (mam takie w drzwiach balkonowych i jednym z okien kuchennych) i sposobie odprowadzenia wody z profilu co do oprowadzania wody z profilu zasada jest jedna i realnie czy otowry na zwenatrz sa okragle, frezowane czy tylko wiertaka kilka dziurek jest zrobionych nie ma znaczenia.
Co do hamulcow - sa dwa rodzaje - jeden prawdziwy - sterowany klamka drugi oszukany - jest nim ogranicznik rozwarcia - ktorego konstrukcja pozwala ziekszyc tarcie i tym samym opor ruchu ale po kilku miesiacach skrzypi niemilosiernie - w koncu jest tylko ogranicznikiem ;)

3. działanie tzw. "przesuwek" (drzwi przesuwnych) jest różne i daje się to odczuć przy pierwszym "pociągnięciu".
no coz - nie sposob zarzucic ci falsz gdyz roznie to z oknami wystawowymi bywa ale prawidlowo konserwowane i wyregulowane to bez wzgledu na okucia pracuja wrecz identycznie - oczywiscie mowimy o normalnych przesuwkach a nie z plaskim progiem

4. jak szukałem okien w połowie 2004 to część producentów dawała tylko aluminiowe ramki w oknach (nawet nie słyszeli, albo udawali, że nie słyszeli o ciepłej ramce)
To dziwne punkty odwiedzales - ciepla ramka jesli nie jest standardem u danego producenta okien (realnie juz wliczona w cene i podwyzszajaca realnie cene okna) jest od ponad roku dostepna za doplata od 2 do 10%

5. różne są warunki gwarancji na okna i montaż
Juz kiedys chyba Charlie wspomnial jak i inni z branzy takze ze jest realnie jedna prawdziwa gwarancja - 5 letnia na okna jako wyrob gotowy (czyli wraz z wszelkimi kawalkami w nich ;) ) Gwarancja na montaz to zupelnie inna sprawa ale nie zamierzam jej komentowac

6. są różne "rozwiązania" dla skutków rozszczelnienia okna: przy rozszczelnieniu niektóre okna przepuszczają powietrze, a niektóre nie
to chyba jekies nieporozummienie - jesli jest skrzydlo RU i rozszczelnienie sterowane klamka to ono jest i nie ma mozliwosci by go nie bylo chyba ze firma idzie w oszczednosci i tak ustawia normalne zaczepy by w polozeniu klamki na skos jeden lekko zatrzymywal okno - ale to nei jest rozszczelnnienie tylko kit wciskany klientowi by 20 zl zaoszczedzic - tyle mniej wiecej kosztyje specjany zaczep i rygiel do niego

Tyle pamiętam różnic, jakie odkryłem pół roku temu odwiedzając salony, producentów, stoiska i targi. Oczywiście wymieniam tylko to, co na pierwszy rzut oka można stwierdzić. Ale równie ważne jest jak okno będzie wyglądało za 5 lat. Ponieważ nie potrafiłem przewidzieć jak dane okno zachowa się za kilka lat - z założenia odrzucałem każdego producenta, który dział na rynku mniej niż kilka lat.
I tu tez popelniles jakby z zalozenia blad - znam firmy male dzialajace niedlugio ktorych jakosc finalna deklasuje ogromnych producentow. Wrecz smiem twierdzic ze im wieksza firma i bardziej bajerancka jej siedziba tym wieksze szanse na gnioty w produkcji a o garazowcach co zgrzewarke tylko punktowa maja a profile tna kupiona w markecie krajzega katowa za 600zl nie wspominam - ale oni niestety trzymaja sie dobrze i tak niestety bedzie do czasu gdy producenci profili nie zainteresuja sie co sie z ich produktem dalej dzieje - tak jak np. kiedys firma REHAU udzielajaca wlasnych certyfikatow

kwiatkor
28-01-2005, 07:47
Na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń doszedłem do wniosku,że najważniejszy jest montaż.Te wszystkie okna niewiele różnią się pomiędzy sobą.
Na podstawie moich obserwacji:
1. każdy producent ma ograniczenia odnośnie wielkości produkowanych okien. Mam dość wysokie drzwi balkonowe i część oferentów odpadała gdy podawałem dokładne wymiary otworów.
nie jest to ograniczenie proucenta tylko systemu. Zas kazdy UCZCIWY producent do tego sie stosuje i realnie wyskosc ponad 2520 jest juz wysokoscia nei do wykonania bez wzgledu na profil - tu ograniczeniem sa okucia. Okna wyzsze z zalozenia ida bez gwarancji i handlowiec doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Tak na marginesie - handlowiec zawsze wie jakie sa ograniczenia i tu tez jego uczciwosc powoduje czy ma klienta z takm wymiarem czy nie - w wiekszosci ma gdzies to co z oknem bedzie sie dzialo za rok czy dwa - liczy sie kasa - tu i teraz


Dzięki jareko za uzupełnienie moich wypowiedzi i podanie kilku przykładów. Chciałbym dodać kilka słów własnego komentarza, lecz by nie stracić na czytelności podzielę swoją wypowiedź na mniejsze partie.

Oczywiście - pierwszym ograniczeniem wyrobów danego producenta jest system w jakim produkuje (i z jakiego produkuje). Dodatkowo są i inne ograniczenia. Jako przykład - poprzednio wymienieni przeze mnie dwaj producenci wykonują okna z profili kommerling z okuciami roto, a jednak jeden proponował max.wysokość 240cm, drugi wykonał 253cm. Ale to nie było wsztstko - widziałem u niego ponad 3m wysokości okna (ponoć dla Niemców robią bardzo duzo takich dużych okien).
Nie wiem dlaczego w tym wypadku wystąpiła ta różnica, ale na pewno nie bez znaczenia jest tu park maszynowy jakim fabryka dysponuje.
Zwiedzając hale produkcyjne Butzbacha zwrócono mi uwagę na zastosowane tam zgrzewarki (różni producenci wykorzystują różne zgrzewarki, w szczególności o różnych mozliwościach powtarzalności złacza - chodzi o to, by okna, które idą do klienta były takie same, jak te, które poddawane kontroli są przez wewnętrzne lub zewnętrzne jednostki)
i.... ilość wonego miejsca wokół zgrzewarki, tak, by można było z dużym profilem podejść.
Rozumiem, że są producenci, którzy w pomieszczeniu 3x4m wykonają okno o rozmiarach 3,5x4,5m :lol: ale tych wolałem unikać.

kwiatkor
28-01-2005, 07:58
2. widoczne są różnice w zastosowanych hamulcach (mam takie w drzwiach balkonowych i jednym z okien kuchennych) i sposobie odprowadzenia wody z profilu co do oprowadzania wody z profilu zasada jest jedna i realnie czy otowry na zwenatrz sa okragle, frezowane czy tylko wiertaka kilka dziurek jest zrobionych nie ma znaczenia.
Co do hamulcow - sa dwa rodzaje - jeden prawdziwy - sterowany klamka drugi oszukany - jest nim ogranicznik rozwarcia - ktorego konstrukcja pozwala ziekszyc tarcie i tym samym opor ruchu ale po kilku miesiacach skrzypi niemilosiernie - w koncu jest tylko ogranicznikiem ;)


Jak wspominasz - pierwsza różnica to w technologii wykonania otworu, ale to ma mniejsze znaczenie dla użytkownika. Inny podział to miejsce otworu:
1. często z przodu, zasłonięte kapturkiem widocznym na zewnętrznej stronie okna
2. ja wybrałem okna z odprowadzeniem z dołu - z przodu okna nie mam żadnych wystających elementów :lol:

Obok hamulców sterowanych klamką i tych drugich, o których wspominasz, a których nie brałem pod uwagę w poszukiwaniach (miał być w klamce i już) można zauważyć występowanie hamulców:
- w róznym stopniu ograniczających rozwarcie okna
- w ramach sterowanych klamką także występują hamulce działające na zasadzie zwiększenia tarcia, ze skutkami o jakich wyżej piszesz. Są tu też hamulce mogące płynnie blokować połozenie okna lub tylko w kilku wybranych położeniach.

Zamontowanie hamulca zwykle wiąże się z rezygnacją z uchyłu :roll: . Ja nie widziałem innych hamulców niż właśnie takie, ale moze już są takowe rozwiązania?

kwiatkor
28-01-2005, 08:07
3. działanie tzw. "przesuwek" (drzwi przesuwnych) jest różne i daje się to odczuć przy pierwszym "pociągnięciu".
no coz - nie sposob zarzucic ci falsz gdyz roznie to z oknami wystawowymi bywa ale prawidlowo konserwowane i wyregulowane to bez wzgledu na okucia pracuja wrecz identycznie - oczywiscie mowimy o normalnych przesuwkach a nie z plaskim progiem


Przesuwka - to było nasze oczko w głowie, temat wielu naszych rozmów i rozwiązanie kilku problemów, ale...
Jeśli tylko pozostaniemy na poziomie przygotowania okna do prezentacji - to już są wystarczające powody by móc ocenić firmę: jeśli ktoś na własnej wystawce nie potrafi odpowiednio zamontwać i zadbać o przesuwkę, to co będzie po zamontowaniu u klienta! Szukałem firmy dla której drzwi przesuwne to codzienność, a nie ciekawosta techniczna - dlaczego? Bo montaż jej jest bez porównania trudniejszy niż zwykłego okna i wolałem mieć u siebie doświadczonego montera.

kwiatkor
28-01-2005, 08:10
4. jak szukałem okien w połowie 2004 to część producentów dawała tylko aluminiowe ramki w oknach (nawet nie słyszeli, albo udawali, że nie słyszeli o ciepłej ramce)
To dziwne punkty odwiedzales - ciepla ramka jesli nie jest standardem u danego producenta okien (realnie juz wliczona w cene i podwyzszajaca realnie cene okna) jest od ponad roku dostepna za doplata od 2 do 10%


Odwiedzałem punktu dystrybucji, salony i sklepy firmowe, składy budowlane oraz stoiska firmowe na różnych targach (MuratorExpo, Budma w Poznaniu, Targi Budownictwa w Olsztynie). A ty gdzie okna kupujesz :lol: ?

kwiatkor
28-01-2005, 08:13
5. różne są warunki gwarancji na okna i montaż
Juz kiedys chyba Charlie wspomnial jak i inni z branzy takze ze jest realnie jedna prawdziwa gwarancja - 5 letnia na okna jako wyrob gotowy (czyli wraz z wszelkimi kawalkami w nich ;) ) Gwarancja na montaz to zupelnie inna sprawa ale nie zamierzam jej komentowac


Niektórzy nawet 5 lat nie dają :-? . Jednym słowem - wybierając okna nie zapominajcie sprawdzić warunki gwarancji !

kwiatkor
28-01-2005, 08:22
6. są różne "rozwiązania" dla skutków rozszczelnienia okna: przy rozszczelnieniu niektóre okna przepuszczają powietrze, a niektóre nie
to chyba jekies nieporozummienie - jesli jest skrzydlo RU i rozszczelnienie sterowane klamka to ono jest i nie ma mozliwosci by go nie bylo chyba ze firma idzie w oszczednosci i tak ustawia normalne zaczepy by w polozeniu klamki na skos jeden lekko zatrzymywal okno - ale to nei jest rozszczelnnienie tylko kit wciskany klientowi by 20 zl zaoszczedzic - tyle mniej wiecej kosztyje specjany zaczep i rygiel do niego


Nie wiem jak oni to robią, że okno jest w stanie rozszczelnienia a powietrze nie wpada. Prawdopodobnie może być tak jak piszesz, ze jakieś oszczędności. Wielu użytkowników odczuwa to jako problem zbyt szczelnych okien jakimi są okna plastikowe. Kiedyś (na Budmie) na stoisku Rehau pracownicy chwalili swoje okna, że są pierwszymi które posiadają przerwę w ułozeniu uszcelki pozwalającą na wlot powietrza w połozeniu rozszczelnienie. Ale to mnie utwierdziło tylko w zbyt dużej "szczelności okien plastikowych". Ale do tematu powrócę na końcu.

kwiatkor
28-01-2005, 08:53
Tyle pamiętam różnic, jakie odkryłem pół roku temu odwiedzając salony, producentów, stoiska i targi. Oczywiście wymieniam tylko to, co na pierwszy rzut oka można stwierdzić. Ale równie ważne jest jak okno będzie wyglądało za 5 lat. Ponieważ nie potrafiłem przewidzieć jak dane okno zachowa się za kilka lat - z założenia odrzucałem każdego producenta, który dział na rynku mniej niż kilka lat.
I tu tez popelniles jakby z zalozenia blad - znam firmy male dzialajace niedlugio ktorych jakosc finalna deklasuje ogromnych producentow. Wrecz smiem twierdzic ze im wieksza firma i bardziej bajerancka jej siedziba tym wieksze szanse na gnioty w produkcji a o garazowcach co zgrzewarke tylko punktowa maja a profile tna kupiona w markecie krajzega katowa za 600zl nie wspominam - ale oni niestety trzymaja sie dobrze i tak niestety bedzie do czasu gdy producenci profili nie zainteresuja sie co sie z ich produktem dalej dzieje - tak jak np. kiedys firma REHAU udzielajaca wlasnych certyfikatow

Widzisz jareko masz to szczęście, że znasz już producentów i wiesz jak ich ocenić. Ja zaczynając dwa lata temu poszukiwanie okien nie wiedziałem nic o producentach za to miałem bagaż lepszych lub gorszych doświadczeń (własnych i cudzych) z uzytkowania ich wyrobów. Zdaję sobie sprawę, że przez zastosowane sito odrzuciłem kilku dobrych producentów. Ale zależało mi przede wszystkim by odrzucić wszystkich tych, którzy okna produkują tylko dlatego, ze jest na nie dobra koniunktura.
Przyjęta wstępna zasada wydaje mi się najbardziej zmniejszyła ryzyko natrafienia na firmę, która za kilka miesięcy zniknie. Szukałem firmy, której właściciele związani są od lat z tym przemysłem i swoją przyszłość wiążą z działalnością tej firmy i na tym rynku. Działając długo mogą dopracować się pewnych standardów i kultury firmy.
Zaimponował mi jeden przedstawiciel, który powiedział, że polityka firmy jest taka, że woli mi okien wcale nie sprzedać niż wsadzić w nie nawietrzniki. Silnie zrażony onegdaj do plastikowych okien, które po rozszczelnieniu nadal nie pozwalają powietrzu wejść do domu, uniemozliwiając wentylację zgadzałem się na plastikowe okna, ale tylko z zamontowanymi kilkoma nawietrznikami. Każdy inny przedstawiciel mi to obiecał, niektórzy nawet w gratisowych stawkach, a ten powiedział nie. Firma uważa, że jest to szkodliwe dla parametrów okna, a od wentylacji jest - rozszczelnienie. Uwierzyłem mu.
Twoją opinię, że nie wszystkie wielkie firmy są godne polecenia, mozna zastosować, niestety, do każdej branży. Ale łatwiej mi było z 3000 producentów okien w Polsce wybrać kilkidziesięciu i z tymi indywidualnie rozmawiać niż szukać szczęścia w gąszczu przygód.

Nasuwa mi się jeszcze jedna uwaga odnośnie certyfikatów, ale daruję sobie. Wszak wszystkie atesty, deklaracje zgodności czy obiektywizujące certyfikaty mają moc tylko w sądach, a w życiu o to mi chodzi by nigdy się tam nie znaleźć (tak jako skarżący jak i oskarżany).

jareko
28-01-2005, 09:17
kwiatkor - Witam sasiada
Przy okazji nasze wymiany pogladow wiele ciekawych rzeczy zapewne dla innych sie pojawi :) a teraz po koleii

,,,,producenci wykorzystują różne zgrzewarki, w szczególności o różnych mozliwościach powtarzalności złacza - chodzi o to, by okna, które idą do klienta były takie same,,,,
realnie chodzi tylko o ilosc glowic. Zgrzewarka bez wzgledu na producenta wyposazona jest w automatyke gwarantujaca powtarzalnosc temperatury i czasy zgrzewania a to sa jedyne parapetry jakie sa istotne. Wyglad itp. sparwy odrozniajace je od siebie nie maja znaczenia. Oczywiscie nie mowimy tu o samorobkach (np. Hoverol takie na takich zaczynal i nie jestem pewny czy na takich nie skonczyl ;) )Co innego ilosc glowic. jednoglowicowek powinno uzywac sie do zgrzewania okien w swoim krztalcie nietypowych - trapezy trojkaty itp.Dwuglowicowki juz do okien prostokatnych - i tu uwaga - od dwuglowicowych lepsze sa czteroglowicowe gdyz umozliwiaja zgrzanie od razu calego elementu ale... przestawienie glowic przy duzej roznorodnosci wymiarow zajmuje wiecej czasu powodujac globalnie zwiekszenie kosztow wytworzenia jesli nie jestesmy nastawienie na masowke. Poza tym zajmuje wiecej miejsca i potrzebuje wiecej powierzchni - tym samym u naszych producentow popularnoscia najwieksza ciesza sie dwuglowicowki.
Dlaczego jednoglowicowka nie powinna byc jedyna maszyna w zakladzie?
Zgrzewane sa po kolei i z osobna naroza gdzie ewentualne roznice w zachowaniu sie materialu jak i w temperaturze zgrzewu moga powodowac iz nie sposob uzyskac idealnego prostokata (czasem przekatne roznia sie z zalozenia nawet i 5mm)

...Zamontowanie hamulca zwykle wiąże się z rezygnacją z uchyłu ...
falsz - zastosowanie hamulca sterowanego klamka uniemozliwia tylko zastosowanie blokady blednego polozenia klamki - uchyl mozesz miec

....sterowanych klamką także występują hamulce działające na zasadzie zwiększenia tarcia, ze skutkami o jakich wyżej piszesz....
nie ma takiej mozliwosci by skrzypialy, sposob dzialania jest taki ze przy otwartym oknie klamka jakbys chcial je zamknac, dzwignia rozpiera wstawke z tworzywa powodujac zablokowanie okna - jesli w tej pozycji ono z oporem daje sie przestawiac znaczy ze po prostu jest zle wyregulowany i tyle. Kazdy hamulec sterowany klamka mozna ustawic tak by stanowil takze ograniczenie otwarcia i jego kat mozesz sobie ustawiac indywidualnie - maksimum 93stopnie i kazda wartosc mniejsza. Jedna uwaga - przewaznie hamulce nie sa skuteczne przy otwarciu o kat mniejszy niz 10 stopni

....1. często z przodu, zasłonięte kapturkiem widocznym na zewnętrznej stronie okna
2. ja wybrałem okna z odprowadzeniem z dołu - z przodu okna nie mam żadnych wystających elementów
ad1 - i tak byc powinno - nie mozna zakladac ze bedzie mozliwosc odprowadzanie wody pod siebie ;) gdyz zaden producent nie wie jak beda okna montowane. Zaslepki sa choc na obiektach widac nie raz ze nie sa zakladane lub firmy nie daja ich jakby z zalozenia - toz to kilka groszy oszczednosci!!! ;)
ad2 - takie rozwiazanie jest stosowane gdy masz np. poprzeczke pozioma - np w drzwaiach balkonowych - faktycznie estetyka jest wieksza

....Szukałem firmy dla której drzwi przesuwne to codzienność, a nie ciekawosta techniczna - dlaczego? Bo montaż jej jest bez porównania trudniejszy niż zwykłego okna i wolałem mieć u siebie doświadczonego montera....
nie wiem dlaczego uwazasz ze montaz przesuwki tak trudny jest w porownaniu z innym oknem - ale z jednym sie zgadzam - monter to 1000% sukcesu - potrafi spie@$#%#$& najlepsze okno na swiecie

....A ty gdzie okna kupujesz ? ....
kim jestem to chyba wiesz, gdzie kupuje - tez mozesz sobie przecztac na mojej stronie gdyz producentow nie utajniam :) sa dobrzy choc nie sa wielcy - nie zawiodlem sie na nich choc jak kazdemu wpadki czasem sie zdarzaja ale nie majace znaczenia dla jakosci i trwalosci wyrobu jak np. opoznienie w wykonaniu - ale to tez nie z ich winy - ale jak wspomnialem to wypadki sporadyczne. Mnie tez czasem wpadki sie zdarzaja - po prostu nie ma ludzi niomylnych - ale ja potrafie sie do nich wprost przyznac a nie zwalac na awarie samochodu, snieg w Himalajach czy plamy na sloncu

....Niektórzy nawet 5 lat nie dają . Jednym słowem - wybierając okna nie zapominajcie sprawdzić warunki gwarancji ! .....
ale sa tacy co majac firme 2 lata daja 10 ostatnio w Warszawie jeden dealer ktory otworzyl w zeszlym roku po raz pierwszy w zyciu punkt z oknami daje klientom 25 lat gwarancji na okna, szyby, okucia, montaz. Na to sie ludziska lapia bezmyslnie - ale to juz ich sprawa. Realnie - gwarancja na okno jako wyrob gotowy mie moze byc wieksza niz na 5 lat - inne to czysty marketink i pranie zwojow mozgowych

....chwalili swoje okna, że są pierwszymi które posiadają przerwę w ułozeniu uszcelki pozwalającą na wlot powietrza w połozeniu rozszczelnienie....
pomieszanie z poplataniem. Znow uwierzyles w jakies banialuki. Rozszczelnienie albo masz realizowane klamka albo poprzes wyciecie fragmentow uszczelki i pozostawienie tak lub w tym miejscu wstawienia usczelke perforowana. Rozszczelnienie sterowane klamka w moim odczuciu jest lepsze i bardziej funkcjonalne choc tez ma wady ale widze ich mniej niz przy wycieciu uszczelki. I MUSI dzialac jesli sa zastosowane odpowiednie elementy okucia - tak mac byc i basta ;)

c-m
28-01-2005, 10:51
jarekoa co sadzisz o firmie "finestra" z Krakowa?



pozdro c-m

jareko
28-01-2005, 10:59
c-m - z tego typu pytaniami to do innych forumowiczow i do Pchelka - ja naprawde nie znam wszystkich producentow okien w RP :( Moge wypowiadac sie tylko na temat tych z ktorymi sie zetknalem a z nimi nie mialem przyjemnosci
Sorki ze nie jestem w stanie pomoc :(
Poza tym o jednym tylko wspomne - wybacz Pchelek
Bardziej miarodajne czasem moga byc opinie innych uzytkownikow gdyz widza producenta globalnie - od wyrobu przez obsluge handlowa jak i montazowa jesli czyni to ekipa fabryczna az do ich eksploatacji. A okna odsylane do badan w ITB czesto maja sie niijak do tych schodzacych na codzien z fabryki - po prostu sa wypieszczone i dopracowane w kazdym szczegole by aprobate uzyskac - niestety taka jest proza i realia tej branzy w naszym kraju - moze zmieni sie to w momencie gdy wyrywkowo produkt bedzie sprawdzany i aprobaty cofane - moze tak kiedys bedzie ale poki co .... jest jak jest. Wlasnie wczoraj na ten temat dyskutowalismy sobie ze starym przy kawce i mamy podobne odczucia
Zastanawiam sie czy gdyby klopoty zibibyka mialy miejsce w innym kraju i po ich naglosnieniu czy ichnia instytucja udzielajaca aprobat nie wzielaby pod lupe wyrobow i po stwierdzeniu razacych uchybien nie cofnelaby aprobaty - a moze wszedzie jest podobnie? Raz wydany papier jest wieczny ;) mimo iz gnioty schodza?

kwiatkor
31-01-2005, 17:22
kwiatkor - Witam sasiada
Przy okazji nasze wymiany pogladow wiele ciekawych rzeczy zapewne dla innych sie pojawi :) a teraz po koleii ...


siemasz jareko sąsiedzie.

Nie chcę prowokować, ale nie mogę riposty na Twoje uwagi do moich wypowiedzi sobie odmówić.

Na samych zgrzewarkach nie znam się, ale wydaje mi się, że obok zachowania czasu i temperatury ważny jest także podajnik, który z odpowiednią prędkością wpycha na siebie profile (w trakcie zgrzewania topionych jest dobrych kilka centymetrów plastiku – przynajmniej tam, gdzie produkcję oglądałem). Nie mogę natomiast się zgodzić, jako automatyk w spoczynku (nie pracuję w zawodzie), że wystarczy zastosować odpowiednią automatykę, aby zachować powtarzalność. Niestety na rynku są (a przynajmniej były) urządzenia sterujące o różnych klasach, na których nie zawsze można osiągnąć żądane parametry. Jednym słowem są zgrzewarki i.. zgrzewarki, takie tu, inne tam, które lepsze tego lwia część klientów nie jest w stanie stwierdzić na podstawie kontroli produktów w chwili zakupu (niestety).

Pewno są hamulce, które odporne są na uchył okna, ja takich nie widziałem (to był ostatni element mojego wyboru i analizowałem tylko ofertę wybranego dostawcy). Ale z tego, co kojarzę wiele okien miało takie rozwiązania:
- zasada działania hamulca w rączce polega na wprowadzeniu kija między ramę i skrzydło okna i zblokowaniu go, tak by utrzymywał stały dystans między nimi. Kijem tym jest zwykle metalowy płaskownik, który przymocowany jest do dolnej części ramy. I tu ważne: mocowanie to posiada zwykle 1 stopień swobody: obrót wokół pionowej osi, tak by nasz kij mógł nadążać za otwieranym oknem. I tu jest pies pogrzebany: uchylenie okna powoduje obrót okna wokół poziomej osi, na co hamulec (przynajmniej te, które ja oglądałem) nie jest odporny. Być może są hamulce, które potrafią obracać się wokół drugiej osi, ale warto to indywidualnie sprawdzić czy przypadkiem producent nie wykorzystuje to zwykłych luzów lub tworzy dodatkowe napięcia, na elementach hamulca, których ten na dłuższą metę wytrzymać nie może.

Jeśli chodzi o odprowadzenie wody z okna – producent nie wie jaki będzie zastosowany parapet, ale inwestor czasami wie i warto skorzystać z opcji (jeśli producent ją oferuje) ukrycia przed okiem odpływów wody w sposób, który dodatkowo ułatwia utrzymanie czystości ramy.

Kończąc temat z rozszczelnianiem: dokładnie chodzi mi o okna, które jakieś 3 lata temu były montowane na jednym z gdańskich osiedli i miały na sobie napis Drutex (ale to tylko jeden z przykładów, choć przeze mnie najlepiej sprawdzony). Rozszczelnienie w tych oknach nie dawało nic! (no może poza ucieczką temperatury) – nie wpuszczały ani grama powietrza, co skótkowało tym, że wentylacji nie było w całym mieszkaniu, woda kapała po szybach, zaduch w łazience drewniane okna na poddaszu (Fakro) trzeba było wymienić po roku użytkowania bo zgniły. Producent moich okien przekonał mnie, że w jego oknach problemu tego nie będzie. Jeszcze nie mieszkam w nowym domu, ale pierwsze badania wskazały, że chyba ma rację.

kwiatkor
31-01-2005, 17:36
O kurde jareko. Własnie wskoczyłem na Twoją stronę i zrozumiałem, z kim gadam :o . Chyba spakuję manatki i wyprowadzę się z tego wątka :oops:

kwiatkor
31-01-2005, 17:40
Jareko - zanim zniknę :lol: jedno pytanie - kiedyś pojawiły się w Polsce okna z profilem thyssen z pianką w środku. Mieli kłopoty jeszcze z brązaowymi oknami, ale białe, wydawało mi się - śmiało atakują rynek. Czy wiesz co dzieje się z tym rozwiązanie?

AgnesK
31-01-2005, 18:20
Veka, dwustronnie okleinowane.

stary
31-01-2005, 18:44
.... że obok zachowania czasu i temperatury ważny jest także podajnik, który z odpowiednią prędkością wpycha na siebie profile (w trakcie zgrzewania topionych jest dobrych kilka centymetrów plastiku – przynajmniej tam, gdzie produkcję oglądałem).

Gdzie oglądałeś takie zgrzewanie ???? :o :o :o Podczas zgrzewania topione jest pare milimetrów na stronę , średnio około 3 mm , a nie centymetrów .




Ale z tego, co kojarzę wiele okien miało takie rozwiązania:
- zasada działania hamulca w rączce polega na wprowadzeniu kija między ramę i skrzydło okna i zblokowaniu go, tak by utrzymywał stały dystans między nimi. Kijem tym jest zwykle metalowy płaskownik, który przymocowany jest do dolnej części ramy. I tu ważne: mocowanie to posiada zwykle 1 stopień swobody: obrót wokół pionowej osi, tak by nasz kij mógł nadążać za otwieranym oknem. I tu jest pies pogrzebany: uchylenie okna powoduje obrót okna wokół poziomej osi, na co hamulec (przynajmniej te, które ja oglądałem) nie jest odporny. Być może są hamulce, które potrafią obracać się wokół drugiej osi, ale warto to indywidualnie sprawdzić czy przypadkiem producent nie wykorzystuje to zwykłych luzów lub tworzy dodatkowe napięcia, na elementach hamulca, których ten na dłuższą metę wytrzymać nie może.
Co to za okucia ?Mocowanie hamulca do ramy(jak to określiłeś 1 stopien swobody) jest po to aby ten patyk miał jakieś zamocowanie i stał w miejscu . Przesuwna i blokująca jest jego część na drugim końcu ,ta która wchodzi w okucie na skrzydle . Działa tak jak to opisał Jareko, po przekręceniu klamki następuje przesuw okucia "stożkowego" aż do momentu zblokowania się z częścią tego patyka ,która jest na skrzydle i unieruchomienia go . Niezależnie czy okno jest rozwierne czy rozwierno-uchylne żadne osie nie mają tu znaczenia. Producent okien nie ma mozliwości tworzenia dodatkowych napięć -chyba że przesunie ząbki na okuciu :D

Kończąc temat z rozszczelnianiem: dokładnie chodzi mi o okna, które jakieś 3 lata temu były montowane na jednym z gdańskich osiedli i miały na sobie napis Drutex (ale to tylko jeden z przykładów, choć przeze mnie najlepiej sprawdzony). Rozszczelnienie w tych oknach nie dawało nic! (no może poza ucieczką temperatury) – nie wpuszczały ani grama powietrza, co skótkowało tym, że wentylacji nie było w całym mieszkaniu, woda kapała po szybach, zaduch w łazience drewniane okna na poddaszu (Fakro) trzeba było wymienić po roku użytkowania bo zgniły. Producent moich okien przekonał mnie, że w jego oknach problemu tego nie będzie. Jeszcze nie mieszkam w nowym domu, ale pierwsze badania wskazały, że chyba ma rację.
To ,że rozszczelnienie było za małe to podejrzewam problem w regulacji . Z tego co wiem wszyscy szanujący się producenci (w tym Drutex) trzy lata temu stosowali zaczepy od mikrowentylacji . Poza tym jeśli tak lała się woda to wina nie leżała tylko po stronie okien . Spotkałem juz przypadki ,że okno było uchylone i szyba od środka była mokra - taka była wilgoć w mieszkaniu .Po drugie : nie rozumiem jednego : jeśli przy roszczelnieniu uciekało temperatura powietrza to chyba i coś wpływało z zewnątrz :o :o :o

jareko
31-01-2005, 20:43
O kurde jareko. Własnie wskoczyłem na Twoją stronę i zrozumiałem, z kim gadam :o . Chyba spakuję manatki i wyprowadzę się z tego wątka :oops:
daj spokoj kwiatkor - jednym z wielu co jakies doswiadczenie w branzy maja jestem - pozostan :)
Na kilka pytan juz stary ci odpowiedzial a jemu wierzyc mozesz - tez czlek z branzy i dobry na dodatek fachura (w pozytywnym tego slowa znaczeniu)
ja dopelnie tylko kwestie zgrzewarek. W parktyce na tej samej maszynie powtarzalnosc mozesz miec zawsze zachowana po warunkiem ze:
- ten co material podaje do zgrzewu poczeka az grzalka znow odpowiednia temperature uzyska - sygnalizuje to zgasniecie lampki
- nie majdruja w ustawieniach w zaleznosci od obciazenia linni produkcyjnej - tu niektorzy moga nawet i 300% normy wyciagnac jak za starych dobrych Bierutowskich czasow ;) Niech w oborone wezmie was wszystkich wtedy ten najwyzszy gdyz zgrzewy go... warte i nie ma szansy by 50 i wiecej lat wytrzymaly - czasem juz po pol roku okna sie rozpadaja
- ruch wynosi raptem 2 do 3mm na strone

reszty - wybacz - wyjasniac mi sie nie chce ;) bo i szczegoly malo wazne sa - wazny jest PRAWDZIWY i UCZCIWY PRODUCENT
a kto choc odrobine wyobrazni ma wie dalczego pod watpliwosc coraz czesciej poddaje najwieksze firmy produkujace okna i ich wyroby finalne (to co wyzej jednym z przykladow jest)
Średnie jest piekne :) :) :) :)

ayk
01-05-2005, 21:06
ALSECCO - Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą? Oferują profile ROPLASTO i okucia ROTO. Całość w niezłej cenie i do dtego montaż DELUXE :) Znaczy sie sprzątają po sobie i nawet myją okna. Fima działa głównie na terenia śląska i jeszcze opolskie i dolnośląskie. Okna produkują w Nysie.
Bede wdzieczny za jakieś info na ich temat.

mskrod
09-08-2006, 00:14
Ja ja polecam e-okno.pl co do stolarki to oknoplast, M&S i mój idol Internorm - od 75 lat najlepsze okna poprstu.

pchelek
09-08-2006, 09:44
Internorm - faktycznie to bentleye w oknach - ale w Polsce praktycznie ich nie ma - nie mowiac ze nie maja zadnych aprobat czy innych dokumentow - a szkoda

pchelek
09-08-2006, 09:49
naddatek na zgrzew to ok 3 mm na profil - wady zgrzewania, chwilowy spadek napięcia na zgrzewarce, niewyregulowane czasy i temperatury, zgrzewanie zimnych profili [zima], zgrzewanie profili przycietych pod katem innym niz 45 stopni [musi byc dokladnie 45], przycinanie stara pila nieostra, marne tworzywo w profilach - jest jeszcze wiele innych wad zgrzewania NA TEJ SAMEJ ZGRZEWARCE - co do profili thyssena z pianka w srodku to takie rozwiazanie istnieje i ma sie dobrze - kolejny gadget w profilach

mskrod
09-08-2006, 16:00
internorm posiada wszelkie wymagane dokumenty, żaden inny producent nie posiada tak dużej ilości certyfikatów (wszystkie obowiązują na terenie EU), dobrze by było gdyby chociaż częśc polskich producentów posiadał 1/3 certyfikatów co Internorm. A tak swoją drogą to nie są bentleye tylko Ashton Martiny :)

KrzysiekMarusza
09-08-2006, 20:38
profil KBE, 5 komór, okna by Szewpol

pozdr - Krzysiek

kze
10-08-2006, 13:22
Veka, o współczynniku 1.0, 5 komór.

pchelek
10-08-2006, 14:53
mskrod - moze i internorm ma wszelkie paiery - ale ja ich na ochy nie widzialem - i nie ma zadnych polskich dokumentow - tak wiec nie .......... bo zawiadomie nadzor budowlany 8) ze sprzedaja nielegalnie :D - a co do Aston martin to fakt ewentualnie Subaru impreza

Ja-NOS
13-09-2006, 12:53
Veka, o współczynniku 1.0, 5 komór.

profil ze wzmocnieniem ma U=1.0 ??

Lunetka
30-08-2007, 10:24
Widzę, że przeważają zwolennicy VEKA.

Tu pytania do tych co wybrali tę firmę:
- dlaczego VEKA?
- można prosić o namiary na jakiś rozsądny punkt z tymi oknami - sprzedaż + montaż w Wa-wce lub okolicach.

A do pozostałych:
- dlaczego wybraliście takie a nie inne okna?

ZŁoty Róg
30-08-2007, 12:54
BYLEBY NIE OKNOPLAST. OKNA OK ALE DRZWI BALKONOWE SZT 2 OGROMNA PORAŻKA(giętkie puszczaja wodę i wiatr !!! i odkształcają się , juz raz wymieniona szyba montaż serwisu.) Chyba będę miał wydatek:-(.

krakowiaczek
30-08-2007, 12:59
Polecam OknoPlus z Libertowa. Komory wypełniane pianką. Bardzo sztywne i odporne na odkształcenia. Niedawno wymieniałem w domu rodzinnym. Polecam

Oba
02-09-2007, 13:27
witam

Czy ma ktos okna pcv ideal (jakikolwiek model )z sokolki,

Chodzi mi o jakosc tych okien

Pozdrawiam

prystelka
06-09-2007, 13:31
A my musimy właśnie podjąć decyzję czy wziąć 5-komorowego Aluplasta czy 6-komorowego Rehau. Różnica w cenie to ok. 2.5 tys. zł.Co sądzicie o tych oknach?Czy opłaca się kupować droższe Rehau?Okucia to Roto przy Rehau i Maco przy Aluplast. :wink: :roll: Pomóżcie podjąć decyzję! :wink:

krakowiaczek
06-09-2007, 14:33
Aluplast to okna niskiej jakości. Moi rodzice kupili i strasznie się namordowałem żeby je wyregulować. Musiałem przesuwać niektóre elementy okuć. Kiedyś się ta firma wydzieliła z Trasa i produkuje okna dla developerów, których za parę lat nie interesuje co się z nimi stanie. Ogólnie odradzam. Ale na drugiej kondygnacji montowaliśmy OknoPlus. Pozytywne odczucia jak na razie.

jareko
06-09-2007, 19:41
Aluplast to okna niskiej jakości. Moi rodzice kupili i strasznie się namordowałem żeby je wyregulować. Musiałem przesuwać niektóre elementy okuć. Kiedyś się ta firma wydzieliła z Trasa i produkuje okna dla developerów, których za parę lat nie interesuje co się z nimi stanie. Ogólnie odradzam. Ale na drugiej kondygnacji montowaliśmy OknoPlus. Pozytywne odczucia jak na razie.
Niskiej jakości ????
Pieprz....ysz Waść :evil:.
Sam po chwili piszesz o regulacji OKUĆ !!! a nie profilu.
Tak naprawdę w dzisiejszych czasach nie ma złych PROFILI są do dupy PRODUCENCI !!! i MONTAŻYŚCI !!!! oraz Ci co przyjmują zamówienia gwałcące zalecenie dla danego systemu - najczęściej przekraczając gabaryty maksymalne

prystelka
07-09-2007, 17:49
Jareko, - to, co piszesz to święta racja. Niestety chyba każdy podejmując decyzję zakupu okien ryzykuje. Jedni są zadowoleni z producenta a inni nie. Z oknami jest tak samo jak z dachówką, materiałem na ściany itp. Nigdy nie możesz być do końca pewny ...Wybrałam taki profil, jaki jest chwalony na tym forum + dobre podobno okucia. A reszta jest kwestią szczęścia. :wink:

jareko
07-09-2007, 18:41
prystelka - od zarania mówimy jedno. Podpytaj znajomych, każdego producenta zweryfikować możesz choćby pisząc maila do dystrybutora danego systemu profili
Tak jak jakiś czas temu Aluplast czy Schuco poleciło mi producentów dobrych - choć daleko ode mnie. Gdzie w okolicach Wa-wy producentów jest bez liku a mimo wszystko nie polecanych przez centrale

prystelka
07-09-2007, 18:52
No tak. :roll: Dzięki za podpowiedź. :wink:

czandra
07-09-2007, 20:03
My mamy zakupione okna na profilu Rehau, okucia Roto system brilant 5-o komomorowe. Producent to firma Nexbau.

BungoI
07-09-2007, 22:02
Oknoplast Kraków

sylwia13
07-09-2007, 22:16
Oknoplast Kraków

tomaszek81
08-04-2008, 16:18
No właśnie trochę już od pierwszych głosów w tej sądzie minęło i mam pytanie czy oknoplast Kraków czy Veka bo nie mogę się zdecydować na razie przeważają okna z Krakowa (lepsi sprzedawcy) ale tu nie o to chodzi... Proszę o pomoc

Lunetka
08-04-2008, 18:01
My w rezultacie wybraliśmy Thermoplast

manieq82
08-04-2008, 18:20
A czy ktoś z was słyszał o oknach Butzbach - niemiecka firma, maja fabryke blisko mnie i rodzice kupili już okna do prawie całego domu. Moim zdaniem są zarąbiste- aczkolwiek nie mam porównania. Jeśli można prosić o wypowiedź fachowców jak oceniają tą firmę w porównaniu z innymi. Te znam będę miał odniesienie.

Z góry dzieki

Lunetka
09-04-2008, 11:13
A czy ktoś z was słyszał o oknach Butzbach - niemiecka firma, maja fabryke blisko mnie i rodzice kupili już okna do prawie całego domu. Moim zdaniem są zarąbiste- aczkolwiek nie mam porównania. Jeśli można prosić o wypowiedź fachowców jak oceniają tą firmę w porównaniu z innymi. Te znam będę miał odniesienie.

Z góry dzieki
ja słyszłam pozytywne opinie, próbowałam się z nimi kilkakrotnie skontaktować, panowie mieli mi przygotowac oferte, niestety nawet po 4-5 przypomnieniach się i kajaniu, że zaraz wyślą - olali mnie, więc ja mam negatywna opinię :evil:

Grzegorz Saczek
09-04-2008, 15:37
U mnie będą schuco od Jezierskiego.

nastka79
10-04-2008, 08:56
U mnie będą M&S na profilu Bruegmann

manieq82
11-04-2008, 19:46
A czy ktoś z was słyszał o oknach Butzbach - niemiecka firma, maja fabryke blisko mnie i rodzice kupili już okna do prawie całego domu. Moim zdaniem są zarąbiste- aczkolwiek nie mam porównania. Jeśli można prosić o wypowiedź fachowców jak oceniają tą firmę w porównaniu z innymi. Te znam będę miał odniesienie.

Z góry dzieki
ja słyszłam pozytywne opinie, próbowałam się z nimi kilkakrotnie skontaktować, panowie mieli mi przygotowac oferte, niestety nawet po 4-5 przypomnieniach się i kajaniu, że zaraz wyślą - olali mnie, więc ja mam negatywna opinię :evil:

hmm może dlatego że mieszkam 8 km od ich fabryki nigdy nie było problemu, telefon do przedstawiciela, nastepnego dnia był na miejscu wymierzył sam, opisał, za miesiąc przywieźli. Mieliśmy raz problem z drzwiami balkonowymi tzn. rozpórka w środku została zrobiona o 5 mm za wąska czy jakoś tak, także efekt był taki że były nieszczelne środkiem- z reklamacją bez problemu: miło zadzwonili, zapytali kiedy będziemy w domu tak aby mogli zdemontować okno. Przyjechali zabrali, zrobili i po południu wrócili z dobrym okienkiem :)

Pytam sie bo sporo czytałem na temet tych okien. Dają na nie 10 lat gwarancji - to dużo czy standard?

Proszę o opinię "fachowców" w tej dziedzinie bo widzę że niektórzy zajmują się tym zawodowo.

Pozdrawiam

r-32
15-04-2008, 16:30
5-cio komorowy GEALAN -Clasic w złotym dębie , okucia Maco.
Cena i jakość przekonały mnie do zakupu.
Mam tylko zastrzeżenia co do jakości klamek (ciężko chodzą)
Ale to drobiazg -do piwnic zmienię na takie z kluczykiem , reszta jeszcze nie wiem :lol:
Pozdrawiam

Arkady1978
16-04-2008, 11:06
bezsensowna, nic nie dająca i wprowadzająca w błąd ankieta.
Po 1 wymieniono systemodawców profili a nie producentów Okien. A wybieranie stolarki tylko pod względem profilu to tak jak kupowanie auta tylko ze względu na jego kolor.

coci
17-04-2008, 10:35
BERTRAND ODRADZAM(wiecej na czarnej liscie)

coci
17-04-2008, 10:35
BERTRAND ODRADZAM(wiecej na czarnej liscie)

Yatza
23-04-2008, 07:12
Okno = Oknoplast Kraków, profil Orion Plus, okucia WK2 (chyba Maco), szyby P2, klamki Hoppe.
Ale zaznaczyłem w ankiecie Veka, bo to ich 5-komorowy profil Perfectline Oval.
Śliczny złoty dąb, bardzo fajny, bo ciemny. 8) :D

Aluland
23-04-2008, 08:20
bezsensowna, nic nie dająca i wprowadzająca w błąd ankieta.
Po 1 wymieniono systemodawców profili a nie producentów Okien. A wybieranie stolarki tylko pod względem profilu to tak jak kupowanie auta tylko ze względu na jego kolor.
ala jaka zabawa przy tym.. :D , mądrego to miło posluchać... :D