PDA

Zobacz pełną wersję : AKCJA - SIATKA U?YWANA



nurni
23-03-2004, 21:50
Witam,

Co sądzicie o takim pomyśle, że po zakończeniu budowy ogrodzenia (właściwego)zostaje nam siatka z ogrodzenia tymczasowego, którą przecież możemy odstąpić (za symboliczną kwotę) kolejnemu początkującemu forumowiczowi.
Sam, jak widzę będę zmuszony kupić, ale jak widać na forum i w gazetech z różnościami jest to towar deficytowy. A jak zaczniemy się wspierać w tym temacie to może ukrucimy trochę paserstwo związane z nagminnymi kradzieżami siatek na nasze ogrodzenia.

Temat pozostawiam do oceny. Sam za rok, służę siatką na ogrodzenie kolejnej budowy, wystarczy przyjechać. :D :D

Pozdrawiam

mik99
23-03-2004, 21:56
nurni super inicjatywa - masz u mnie medal.

Całkiem serio, bo też problem mam podobny.
pozdrowieinia :wink:

krzyss
23-03-2004, 23:33
Chętnie przyjmę siatkę i za xxx miesięcy oddam dalej

ulcia i krzys
23-03-2004, 23:37
Witajcie!

W najbliższym czasie ruszamy z budową. Jesteśmy również zainteresowani siatką na tymczasowe ogrodzenie. Chętnie odkupimy.

Pozdrawiamy :wink:

ostry
24-03-2004, 11:07
Fajny pomysl!
ja tez chetnie odkupie siateczke...
potrzebuje tak ok. 60m - to raczej nie duzo...

mik99
24-03-2004, 18:16
Jak na razie sami potrzebujący.

czeający na okazję :wink:

nurni
24-03-2004, 19:13
Widzę, że towar pierwszej potrzeby :o :o :(

Ja za rok (2005) na jesieni będę miał do odstąpienia ok. 120 m.
Odstąpię za symboliczną kwotę - dobra buteleczka do wypicia we wspólnym gronie przy kominku :wink:

Mam nadzieję, że tą akcją rozpoczniemy pewien proces, który w niedalekiej przyszłości może trochę ukruci paserstwo tym "towarem".
Poza tym pomoże tym, przed którymi jeszcze długa droga, którą "oddający" mają już za sobą a Oni dopiero zaczynają.

"Żąt" nas nie wspiera to wspierajmy się sami. :evil:

Pozdrawiam

mlk
25-03-2004, 10:46
Witam,

Co sądzicie o takim pomyśle, że po zakończeniu budowy ogrodzenia (właściwego)zostaje nam siatka z ogrodzenia tymczasowego, którą przecież możemy odstąpić (za symboliczną kwotę) kolejnemu początkującemu forumowiczowi.
Sam, jak widzę będę zmuszony kupić, ale jak widać na forum i w gazetech z różnościami jest to towar deficytowy. A jak zaczniemy się wspierać w tym temacie to może ukrucimy trochę paserstwo związane z nagminnymi kradzieżami siatek na nasze ogrodzenia.

Temat pozostawiam do oceny. Sam za rok, służę siatką na ogrodzenie kolejnej budowy, wystarczy przyjechać. :D :D

Pozdrawiam
pomysł super, ale obawiam się, że będzie mało "dających", bo ceny złomu są wysokie
anyway, też byłbym zainteresowany taką siatką :)

Artur_071
25-03-2004, 19:31
Fajny pomysł :)
mam do oddania chętnemu bramę tymczasową zrobioną z siatki i solidnych desek, brama 2 skrzydłowa, przetrzymała już jedną budowę i wytrzyma jeszcze następne.
Kontakt na priv. Białystok.

mik99
25-03-2004, 19:36
Fajny pomysł :)
mam do oddania chętnemu bramę tymczasową zrobioną z siatki i solidnych desek, brama 2 skrzydłowa, przetrzymała już jedną budowę i wytrzyma jeszcze następne.
Kontakt na priv. Białystok.
Artur_071 już bym jechał, ale do Białego to cit za daleko.
Wiecej takich postaw obywatelsko-społecznych.

pozdrowienia z okolic Wawy :wink:

krzyss
26-03-2004, 11:58
Szkoda, że tak daleko :cry:

nurni
02-07-2006, 21:09
Obiecałem to dotrzymuję słowa.
Na razie jest do oddania moja brama robocza.
Brama robocza - szer. ok. 5m (http://nurniegodom.republika.pl/images/brama.jpg)

Zapraszam

Achaja
18-04-2010, 09:40
hop :D
Czy ktoś ma na zbyciu lub sprzedaniu za symboliczną kwotę siatkę pobudowlaną?
Chętnie przyjmę :)

PliP
18-04-2010, 21:41
taka siatka zwana siatką leśną to koszt około 4 zł + słupki

kliknij w linka poniżej a znajdziesz tego sporo.

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=siatka+le%C5%9Bna

Jarek.P
18-04-2010, 23:03
Wytłumaczenie, dlaczego w tym wątku jest całe mnóstwo osób pytających o taką używaną siatkę i ani jednego oferenta jest chyba proste: taka siatka po budowie, ileś razy zdejmowana, zakładana, przyciskana czymś, co się akurat przewróciło, przysypywana ziemią z wykopu, zawadzana przez koparkę, przejechana przez wywrotkę - właściwie do niczego się już nie nadaje. Jest pogięta, pocięta, zdeformowana, splątana i z jej stawianiem na nowym ogrodzeniu byłoby chyba więcej zachodu, jak korzyści wynikających z oszczędności.
Sam mam siatkę jedno oczko lepszą niż taka najtańsza "leśna", bo zgrzewaną w polewie z PVC i cały czas jej używam, ale ona obecnie (po jednym sezonie budowlanym) jest już wielokrotnie łatana, a zdeformowana jest tak, że pełni swą rolę głównie symbolicznie. Na budowie niedalekiej mnie są na etapie stanu zero , budowa ogrodzona była siatką "leśną" i ta siatka już teraz wygląda, jak ta moja po roku budowy.

Jak tą swoją w końcu zdejmę - oddam gratis pierwszemu chętnemu i będę się bardzo cieszył, że ktoś toto zabrał :)

J.

Mice
19-04-2010, 08:49
Ja swoją oddałem wraz ze słupkami, furtką i bramą sąsiadowi :)
Nie było problemu z postawienie a kwestia demolowania była o tyle przemyślana, że płot miał z każdej strony szeroką bramę wjazdową i nic nie trzeba było demolować, aczkolwiek w życiu nie podjął bym się zwinięcia jej na czas transportu w odległe miejsce :D

Achaja
20-04-2010, 13:01
Wytłumaczenie, dlaczego w tym wątku jest całe mnóstwo osób pytających o taką używaną siatkę i ani jednego oferenta jest chyba proste: taka siatka po budowie, ileś razy zdejmowana, zakładana, przyciskana czymś, co się akurat przewróciło, przysypywana ziemią z wykopu, zawadzana przez koparkę, przejechana przez wywrotkę - właściwie do niczego się już nie nadaje. Jest pogięta, pocięta, zdeformowana, splątana i z jej stawianiem na nowym ogrodzeniu byłoby chyba więcej zachodu, jak korzyści wynikających z oszczędności.
Sam mam siatkę jedno oczko lepszą niż taka najtańsza "leśna", bo zgrzewaną w polewie z PVC i cały czas jej używam, ale ona obecnie (po jednym sezonie budowlanym) jest już wielokrotnie łatana, a zdeformowana jest tak, że pełni swą rolę głównie symbolicznie. Na budowie niedalekiej mnie są na etapie stanu zero , budowa ogrodzona była siatką "leśną" i ta siatka już teraz wygląda, jak ta moja po roku budowy.

Jak tą swoją w końcu zdejmę - oddam gratis pierwszemu chętnemu i będę się bardzo cieszył, że ktoś toto zabrał :)

J.

Jarku i o to chodzi. Potrzebuję siatki zdemolowanej, powyciąganej, uszkodzonej. Działkę mam na totalnym odludziu - niedaleko Ciebie zresztą ;) Więc jak będziesz zdejmował - ba nawet sama zdejmę ;) to daj znać.
Boję się, że jak będzie nowa, to ukradną - tam gdzie będę się budować w tej chwili nie ma nikogusieńko, i to byłby łakomy kąsek dla złodziei... A jak będzie taka wysłużona, połatana, i ledwo trzymająca się kupy, to liczę na to, że nikt nie ruszy. A ludzie przyzwyczają się, że coś się tutaj dzieje, ktoś coś robi i z czasem będzie można postawić normalne ogrodzenie.

Także ja nadal jestem bardzo chętna na przyjęcie od kogokolwiek, będę ogromnie wdzięczna, no i czymś tam na pewno się odwdzięczę :)

Achaja
20-04-2010, 13:05
taka siatka zwana siatką leśną to koszt około 4 zł + słupki

kliknij w linka poniżej a znajdziesz tego sporo.

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=siatka+le%C5%9Bna

Nowa siatka na bank zostanie skradziona. A dlaczego nie mogę zapytać czy ktoś nie ma na zbyciu używanej?

Jarek.P
20-04-2010, 16:24
Jarku i o to chodzi. Potrzebuję siatki zdemolowanej, powyciąganej, uszkodzonej. Działkę mam na totalnym odludziu - niedaleko Ciebie zresztą ;) Więc jak będziesz zdejmował - ba nawet sama zdejmę ;) to daj znać.
Boję się, że jak będzie nowa, to ukradną - tam gdzie będę się budować w tej chwili nie ma nikogusieńko, i to byłby łakomy kąsek dla złodziei... A jak będzie taka wysłużona, połatana, i ledwo trzymająca się kupy, to liczę na to, że nikt nie ruszy. A ludzie przyzwyczają się, że coś się tutaj dzieje, ktoś coś robi i z czasem będzie można postawić normalne ogrodzenie.

Także ja nadal jestem bardzo chętna na przyjęcie od kogokolwiek, będę ogromnie wdzięczna, no i czymś tam na pewno się odwdzięczę :)

A to wszystko jasne i oczywiście masz rację. Moja siatka była nowiuśka i stała sobie stała, aż pewnego dnia padła... no tak normalnie, jak to zwykle siatka bez słupków :mad:
Potem... potem z kolei ktoś sobie grodził ogródek, czy coś małego i jeden pas siatki, akurat 15 metrów mu był potrzebny. No i po co miał ganiać do sklepu, jak nasza działka była bliżej?
Wtedy własnie puściły mi nerwy, kupiłem pomarańczowego spraya i najpierw siatkę pomazałem, a potem jeszcze wziąłem w dłoń kombinerki i co 2-3m powycinałem w tej siatce dziury. I od tamtej pory faktycznie już nic nie zginęło.

Siatkę oddam bez problemu, tylko z góry ostrzegam, że to może być nieprędko. Na pewno nie w tym roku, może w przyszłym...

J.

PliP
20-04-2010, 19:29
Na północy Wielkopolski tu gdzie mieszkam i tu gdzie się buduję w lasach grodzi się młodniki aby zwierzęta nie obgryzały nowonasadzonych drzewek. Póki co nie słyszałem aby ktoś kradł taką siatkę. Jeżeli jednak tak jest no to nie wiem co sądzić o kimś takim, kto idzie wyrywa skoble ze słupków, męczy się kilka godzin i kradnie 50 mb siatki o wartości niecałe 200 zł.
MASAKRA
Z tym malowaniem siatki sprayem to bardzo dobry pomysł.
Puszka farby pokolorować i a nóż sąsiad ogrodzi swoją budowę naszą siatką.

Jarek.P
20-04-2010, 20:43
nie wiem co sądzić o kimś takim, kto idzie wyrywa skoble ze słupków, męczy się kilka godzin i kradnie 50 mb siatki o wartości niecałe 200 zł.


200zł??? Toż to 50 butelek wina marki "Herakles - classic Płońsk Aperitif" by było!

Te słupki, które mi zginęły - nie wiem, ile one na złomie były warte, może z 5zł za sztukę. A trzeba było je wyrwać z ziemi (były solidnie zabetonowane w gruzie), skuć z nich cały beton, gdzieś zatachać...

A co sądzisz o "sprawcy" zaginięcia z mojej działki kilkakrotnie używanego i stojącego pod chmurką grilla, model hipermarketowy, nówka kosztuje zwykle w promocjach w okolicy 8-10zł, używany, wypalony i zardzewiały wartość materialną dla mnie miał w zasadzie ujemną (znaczy dopłaciłbym za zabranie)?

J.

PliP
20-04-2010, 22:23
Jak to mawiają ludzka głupota nie zna granic.
A to co tobie zginęło to raczej nie zostało wykorzystane na innej budowie a tak jak piszesz sprzedane na złom. Chociaż na ziemi są fanatycy, którym wszystko się przyda co tylko oczy zobaczą, a skoro stoi bezpańsko to można zabrać.
Mi zginęły 2 poziomice- teoretycznie i praktycznie bardzo dobrze schowane. Na wieczór chowałem, a na rano już śladu po nich nie było.
... i oby na tym było koniec :/

Achaja
20-04-2010, 22:30
Ja ostatnio ułożyłam w stosik zgrabny i poręczny gałęzie na ognisko... Połowa zniknęła.
Ale co ciekawe rozrzucone po działce żerdzie - nietknięte.
Jednym słowem - jak coś porządnego to się przydaje :p
Nie kradną dla złomu bo złomowiska są uczulone na skup siatki - tylko sprzedają na budowy w innych wsiach, nie ważne że się uchetają jak osły, ważne że szybko na prytę będzie. Co złodziei nie znasz? Mało to chodzi róznych takich i pyta kupisz pan to czy to?

Plip - nie masz pojęcia jakim łakomym kąskiem są nowe siatki. Co i rusz na muratorze czytam - zginęła siatka, ukradli siatkę, siatka w nocy zniknęła. Wszystko nówki. Używanych nikt nie rusza. Bo zniszczonej raczej nikt nie kupi.
A już nawet znalazłam na allegro dzisiaj używaną, ale sprzedawca okazał się chamem ostatnim. W połowie drogi jak do niego jechałam (70 km.) zadzwonił i stwierdził że mi nie sprzeda, bo cena jaką chciał na allegro jest jednak za niska. Niech spada, będę szukać dalej.
Przy okazji nie polecam sprzedawcz allegro - Skrzeka1 z Pruszkowa :D

PliP
20-04-2010, 22:44
Z tym chlańskiem to masz rację taki menel za flaszkę jabola to dałby sobie nawet na sucho jaja ogolić, a co dopiero podpierdzielić cokolwiek.
Jak do tej pory wyznaję zasadę co by nic od takich nie kupować, bo wiem, że u kogoś sie nie bali i mu to zaje...bali.

Achaja
20-04-2010, 23:06
Dokładnie, jak czytam ile ludziom np. generatorów prądu poginęło, narzędzi, okien wyjętych z domu! To mi się robi nieco słabo...
A nasza Malka? Właśnie zaliczyła włam na budowie.
Inne osoby też.
Wystarczy napisać tu na forum, że się szuka ochrony, alarmu i co kochani polecacie - wystarczy zapytać.. Zaraz znajdą po dzienniku gdzie kto mieszka i okradną - już takie przypadki były. Nawet całkiem nie dawno o ile się nie mylę.

Cpt_Q
21-04-2010, 09:57
...Wystarczy napisać tu na forum, że się szuka ochrony, alarmu i co kochani polecacie - wystarczy zapytać.. Zaraz znajdą po dzienniku gdzie kto mieszka i okradną - już takie przypadki były. Nawet całkiem nie dawno o ile się nie mylę.

Może nie całkiem niedawno (kilka lat temu), ale jeden z Forumowiczów w wątku o alarmach zamieścił cały plan swojego domu z dokładnym schematem zainstalowanej instalacji alarmowej. I oczywiście w Dzienniku Budowy były też szczegóły gdzie jest ten jego dom :jawdrop:
Dopiero po szybkiej interwencji innego Forumowicza :cool: usunął tamten post.


Nie kradną dla złomu bo złomowiska są uczulone na skup siatki
Tak uważasz? Że na złomowiskach są tacy czujni i uczciwi? To co np. się dzieje z setkami metrów przewodów trakcyjnych ukradzionych z linii kolejowych? Co się dzieje z mosiężnymi napisami z nagrobków, ze o samych płytach nagrobnych nie wspomnę?

Achaja
21-04-2010, 10:15
Kapitanie, zabiłeś we mnie ostatnią wiarę w ludzi...
Masz rację, to mi do głowy nie przyszło... :(
Ale jak szukałam tu koło mnie, to facet powiedział, że nie bierze bo to zbyt gorący towar...

Cpt_Q
21-04-2010, 10:25
...Ale jak szukałam tu koło mnie, to facet powiedział, że nie bierze bo to zbyt gorący towar...

a niby co miał Ci powiedzieć? :)

Achaja
21-04-2010, 16:16
No w innym mieście powiedział że ma, i nawet zważył i zmierzył ;)

Michal&Iza
02-10-2011, 18:34
To podłączę się do tematu - jestem na etapie przygotowań i rozglądam się za ogrodzeniem. Moim zdaniem nie warto inwestować dodatkowych pieniędzy w coś co jest tymczasowe, więc pytanie: czy ktoś z Forumowiczów z okolic Krakowa nie posiada siatki ogrodzeniowej, którą mógłbym nabyć w korzystnej cenie? :D