PDA

Zobacz pełną wersję : betonowa donica. Pomocy



patatajka80
01-05-2011, 21:13
Witam:)
Mam taki oto domek: http://www.domoprojekt.pl/2994-lk35.html (jak by ktoś był tak miły i sobie zerknął na wizualizację)

Z przodu domu, na prawo od schodów wejściowych, mamy wymurowaną (wzdłóż ściany) betonową donicę (zdj. nr 4). Ma ona wysokość ok. 50-60 cm.
No i mam dylemat, co w tej donicy sobie posadzić? Początkowo myślałam, żeby to były jakieś karłowate, tzn. płożące się krzaczki..później róże (odpadły-za dużo z nimi roboty (brak czasu))..Znajoma doradziła coś pnącego..coś w stylu np. Sunsewilli...Dipladeni..(??)...i już nic nie wiem...dopiero startuję w dziedzinie ogrodnictwa przydomowego:)
Może ktoś ma jakieś sugestie...
Z góry dzięki...
Ps. Donica znajduje się od południowego-wschodu.

ewalm
01-05-2011, 23:50
z różami okrywowymi nie ma dużo roboty - ale nie są ozdobne zimą
okolice schodów wejściowych to reprezentacyjne miejsce, zalezy Ci żeby było efektownie cały rok, także zimą, czy wystarczy jak będzie ładnie w sezonie wegetacyjnym? jaki jest albo będzie styl ogrodu? wszystko powinno do siebie pasować

patatajka80
02-05-2011, 18:41
Zdecydowanie bardziej zależy mi na efekcie wiosenno-letnim (z odrobiną jesieni:))
Nie wiem jeszcze jaki styl ogrodu bym chciała...planuję wierzby karłowate, jakieś iglaki płożące..Wzdłóż ogordzenia posadziłam berberys bordowy i aronię....
Być może za niedługo pojawi się kilka krzaczków różaneczników....

ewalm
04-05-2011, 21:21
a może jakieś zdjęcie i cos o Twoich preferencjach, bo wizualizacja domu to trochę mało...
jeśli chodzi o róże to efekt jest raczej letnio-jesienny