PDA

Zobacz pełną wersję : jak negocjowaliście upusty na materiały



bobiczek
11-11-2001, 19:55
Powiedzcie moi mili jak płaciliście za materiały w hurtowniach(a może płacili za nie wykonawcy?.), i jak rozmawialiście na temat upustów.
Ja przekonałem jedną tanią hurtownię że będę brał tylko u nich(co niestety nie jest do końca prawdą) no i dostałem 5%.
Ale jak się upomniałem o więcej to powiedzieli że mam tyle co firmy budowlane zaopatrujące się u nich.
Na tym moje pomysły się skończyły.
A Wy jak się targowaliście?
A może macie jakieś tanie chwyty?
Oprócz tego przestrzegam przed Castoramą.
Nic , nawet towary w promocji nie było tańsze niż w znajomej hurtowni, np promocyjne wiadro środka do izolacji ścian 44.00zł w "mojej" hurtowni 40.00zł - 5% rabatu,metr kwadratowy fondaliny 9.60zł, w "mojej" hurtowni 6.30zł itd przykłady mogę mnożyć.
Tak więc bądżcie czujni.
Pa pa.

pirat
12-11-2001, 19:20
Przed rozpoczeciem budowy z zona pozwiedzaliśmy kilka hurtowni w okolicy. i pytanie nasze było prosto z mostu czy mają protherm (bo z tego budowaliśmy) i jaki bedzie upust jak wezniemy na cały dom. Jedni dawali 3 % inna hurtownia 5 % inna 10% (ale bez transportu) w koncu wjechalismy do składow budowlanych VOX i dostalismy 10% z transportem itd. Bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje jak cos brakuje wystarczy telefon, materiał doworza na budowe jak tylko maja wolny trasport. Jak wpomniałem na porotherm dostałem 10% upustu (producent nie chciał dac nic), na papę , cegły pełne i inne duperele od 5 - 10 %
Musisz pojeździc i powypytywac w hurtowniach, kwestia dogadania.
Nie miałem tez problemów jak reklamowałem potłuczone cegły porotherm [rzyjechał przedstawiciel wiennerbergera oszacował i przywiezli mi na wymiane.

Agnicha1704
13-11-2001, 09:21
Moje doświadczenia są taki jak Pirata. Hurtownia w której się zaopatruję również należy do Polskich Składów Budowlanych, daje mi 10% upust na wszystko co kupuję (oczywiście podjęłam ustne zobowiazania do zaopatrywania się w tej hurtowni - ale z tym upustem nie opłaca mi się zaopatrywać w innych hurtowniach) z transportem nie mam problemów - HDS za darmo i w każdej chwili, ze zwrotami też nie ma problemów a i warunki płatności bardzo korzystne.
Ustaliłam wszystkie warunki po rozmowie z właścicielem (bez chwytów - po prostu szczera rozmowa). W moim mieście okazało się, że ta hurtownia proponuje najlepsze warunki.
Pozdrowienia
Agnicha

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2001-11-13 10:22 ]</font>

empi
22-02-2002, 07:57
Szczęściem w nieszczęściu dla nas jest regres w branży budowlanej - dużo łatwiej się negocjuje. Ja najpierw idę od firmy do firmy i zbieram oferty, potem wybieram najtańszą i z nią idę do tych droższych. Jak marudzą mówię, że albo taniej albo wcale. Przynosi zaskakujące efekty.
Powodzenia.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: empi dnia 2002-02-22 08:59 ]</font>

Piter
03-03-2002, 13:14
On 2001-11-13 10:21, Agnicha1704 wrote:
Moje doświadczenia są taki jak Pirata. Hurtownia w której się zaopatruję również należy do Polskich Składów Budowlanych, daje mi 10% upust na wszystko co kupuję (oczywiście podjęłam ustne zobowiazania do zaopatrywania się w tej hurtowni - ale z tym upustem nie opłaca mi się zaopatrywać w innych hurtowniach) z transportem nie mam problemów - HDS za darmo i w każdej chwili, ze zwrotami też nie ma problemów a i warunki płatności bardzo korzystne.
Ustaliłam wszystkie warunki po rozmowie z właścicielem (bez chwytów - po prostu szczera rozmowa). W moim mieście okazało się, że ta hurtownia proponuje najlepsze warunki.
Pozdrowienia
Agnicha
Agnicha, zamierzam na wiosnę budować się we Wrocławiu. Możesz mi podać namiary na tę hurtownię. Bardzo Cię proszę. Piter
<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2001-11-13 10:22 ]</font>

Frankai
04-03-2002, 06:16
Piter - a gdzie byłeś, gdy Cię nie było? Wpadnij do "Klub Budujących" - "Grupa Wrocławska". Mieliśmy super spotkanie i pociągnąłbyś Agnichę za język osobiście.

koral
10-03-2002, 19:51
Jak znalezc hurtownie nalezaca do Polskich Skladow Budowlanych?
Buduje w Piastowie pod Warszawa. Bardzo chetnie dowiedzialabym sie jakie warunki mi zaoferuja? Dajcie jakis namiar - reszte znajde.

koral
10-03-2002, 20:02
juz znalazlam - dzieki. dla wszystkich zaisnetresowanych adres strony, na ktorej sa adresy hurtowni: http://www.grupapsb.com.pl

Alicjanka
12-03-2002, 13:58
Robiłam tak jak EMPI, ale tak jest z pierwszą ofertą (np. na materiały budowlane). Ale jak później dokupuje się następne rzeczy to potrafią sobie odbic cenę, bo już z głupotami nie latasz po oferentach. Najlepiej jest faktycznie wynegocjować stały upust.

EM
12-03-2002, 14:21
koral:
Polecam: http://www.kasta.com.pl. To niedaleko Ciebie. Ja korzysta: bez uwag.

Frankai
12-03-2002, 17:46
Alicjanko - nie bardzo się uda. U. nie pozwala na upusty i dostaniesz najwyżej 2%, na dachowych dostałem 15%, a na klinkier 18%. Możliwe też są jeszcze większe. Hurtownik nie umówi Ci się na stały np. 10%, bo jak zakupisz okna U., to może nie zarobi na Tobie, a może mogą mu odebrać dystrybucję? Lepiej zrobić zestawienie na grubsze materiały i to porównać, a za resztą, to faktycznie nie warto latać. Pamiętaj, że jak masz już dobrą współpracę wcześniej, to masz duże szanse, że potraktują Cię dobrze potem (u mnie tak było). Jeżeli jednak się nie znasz, to mogą Cię próbować robić w konia, licząc, że nie zauważysz i nie odejdziesz.

Alicjanka
13-03-2002, 09:31
Tak ich cisnę przy pierwszych upustach, że potem muszą sobie odbić, żeby przeżyć ... :smile:

PS Jak się robi takie zaśmiewające się buźki?


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-03-13 10:34 ]</font>

empi
13-03-2002, 12:22
Alicjanka, nie przesadzaj, nie doprowadzisz do bankructwa firmy dając im pieniądze. Oni na pewno nie sprzedadzą Ci towaru ze stratą dla siebie. Ja zawsze lojalnie informuję, że jeśli wezmą więcej to nie kupię. Wczoraj kupiłem system dociepleń Knaufa. Firma powiedziała, że listwy cokołowe kupują drożej ode mnie, więc podziękowałem grzecznie i dokupiłem je gdzie indziej. Zawsze zbieraj oferty na piśmie i z pieczątką.
Powodzenia.

kodi_gdynia
14-03-2002, 06:27
Kurde wczoraj dzwonię na skład budowlany i pytam po ile bloczki. Na to babka /mija minuta/, że teraz nie ma, ale są na innym oczywiście składzie i tam dzwonić. Ja mówię dobra, ale jeśli będą, bo potrzebuję za miesiąc to ile. Ona nie wie - tam dzwonić. OK. Więc pytam a jak transport zaznaczając wyraźnie, że chodzi mi też o inne materiały - baba mi na to, że transport załatwiam tam gdzie bloczki. O kurde, przecież mówię, że chodzi mi o inne materiały, więc ile transport. Ona pyta a gdzie bo w granicach miasta gratis, Ja na to, że parę kilometrów za miastem, no to nie gratis, no to ile pytam - ona nie wie. Ja mówię - widzę, że Pani jest słabo zoorientowana, więc proszę o połączenie z inną osobą, bardziej kompetentną. Dostaje numer. Dzwonię lekko wkurzony - więc od razu atakuje /nie powinienem/ i co transport przez tel. wynegocjowałem gratis i na wskazane materiały od 5% do 10%.
I tak tam nie zamówię bo obsługa fatalna. Przepraszam kobiety, ale ta to wielka pomyłka na tym stanowisku.
Pozdrawiam

Frankai
14-03-2002, 07:05
Trochę stanę w obronie kobiet - w moim mieście w składzie PSB rozmawiałem najpierw z kobietą (chyba kierowniczka) i była to "kobieta z jajami". Nie mieli takiego materiału - to za telefon i podaje mi cenę. Chcę transport z rozładunkiem (HDS), chwila namysłu - załatwią. Na budowę przyjechał "doradca" i facet nie mógł ze mną podyskutować na problemy budowlane, bo nie chciało mi się robić robić wykładów. Chyba nie czyta Muratora ani Forum :wink: I tak nie będę brał u nich, bo konkurencja okazała się bardziej szczera (upust na maksa na dzieńdobry. Brałem u nich poprzednio i obie strony zadowolone) i w dodatku tańsza.

kodi_gdynia
14-03-2002, 07:12
Nie chciałem być źle zrozumiany. Dałem tylko przykład, choć wiem że są kobiety bardzo kompetentne. Chodziło mi tu bardziej o negocjowanie materiałów, będąc lekko poddenerwowanym. Nie preferuję takiej metody, nie w moim stylu, choć jak się okazuje nieraz przynosi korzyści. KOBIETY THE BEST.
Pozdrawiam

Alicjanka
18-03-2002, 13:25
Kodi, masz szczęście,że się poprawiłeś, bo większość redakcji Muratora to kobiety...Możesz więcej pisma nie dostać...:wink:

kodi_gdynia
18-03-2002, 14:11
Alicjantko - w najgorszym wypadku, wypcham sobie biust, założę perukę, buty na obcasie i śmiało kupuję w przebraniu świeżutki numer muratora. To już nieługo. Koło 20 powinien być w kiosku.
Pozdrawiam :grin:

18-03-2002, 15:57
kodi,
cos tak mysle sobie, ze ...moze wyslij po prostu zone.a jak jakis sasiad Cie spotka, to co???

Alicjanka
18-03-2002, 16:16
Opal,

Nie wiadomo jakie Kodi ma zwyczaje: u niego blisko morza, różne zamorskie, egzotyczne osobniki przypływają, może on tak lubi czasem sobie na szpilkach pochodzić? Tak jak my, baby lubimy pobawić się w, męskie skątinąt, budowanie...:wink:

PS Zaraz ktoś nas zruga za "zaśmiecanie" tematu. Przynajmniej radośnie zaśmiecamy!

kodi_gdynia
19-03-2002, 06:27
Dziewczyny, żoną nie będę się wysługiwał - bo czy wy skaczecie po piwo dla swoich mężów?
Co do tej nadmorskości to faktycznie może poprzewracać w głowie - co prawda nie jest to wybrzeże Hiszpani, ale jeśli pogada dopisze - jest super, dlatego też w oparch słonej wody, olejków do nacierania ciała i innych tego zapachów człowiek może stracić głowę - choć ja mam zdrowe jak mi się wydaje i jak zapewnia mnie moja żona podejście. Tak na marginesie - jeśli będziecie nad morzem to zapraszam?
Pozdrawiam :grin:

MAM WYRZUTY SUMIENIA ŻE ZAŚMIECAM TEN WĄTEK - KONIEC - NIE WDAJĘ SIĘ W ŻADNE DYSKUSJE W TYM TEMACIE.

Alicjanka
19-03-2002, 09:41
Jak koniec śmiecenia, to koniec, ale zaproszenie pozostanie w naszej z Opalką pamięci na przyszłość...! Możesz mieć więc kiedyś niespodziewanych gości! Pa,
A.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-03-19 10:41 ]</font>

19-03-2002, 12:07
A jakze!!!Lubie morze nasze polskie.....

amatorzy
02-08-2002, 20:52
czy ktos moze ma dobre doswiadczenie z PSB lub inną hurtownią ok. Gliwic. Chętnie podzielę się w przyszłosci uwagami