PDA

Zobacz pełną wersję : Kupię działkę - południe Warszawy...



janoush
24-03-2004, 12:47
To znaczy wzdłuż trasy Krakowskiej, ale raczej nie dalej niż Tarczyn.

Szukam ok. 1700 m2 z plusem
Może nie być gazu i telefonu, ale musi być prąd i woda.

No i najważniejsze - jak najtaniej :roll: :D

janusz korczak
24-03-2004, 22:16
Wiem,że wymagania masz nie co inne, ale możę Cię zaintersuję.
działka położona jest we wsi Kamionka gm. Prażmów.
Do sprzedania zostały 2 po 1500. Niestety nie ma prądu, ale jest woda.
Własnie wystąpiliśmy do ZE o przyłącze prądu. na razie jest nas dwóch.
Cena 50zł/m2
Pozdrawiam.
j.k

janoush
09-04-2004, 19:18
To znaczy wzdłuż trasy Krakowskiej, ale raczej nie dalej niż Tarczyn.

Cały czas szukam tej działki... :)

Sencha
13-04-2004, 14:29
Kochani, czy ta dzialka koło Prażmowa jeszcze aktualna?
Ile stamtąd jest do wawy albo przynajmniej do Puławskiej?

janusz korczak
14-04-2004, 17:21
Są jeszcze aktualne tylko dwie działki po 1500 m2. Jesteśmy w trakcie
utwardzania drogi wewnętrznej i oczekujemy na pozwolenie na budowę. I zamierzamy budować w czerwcu. My tez będziemy dojeżdżać do W-wy i nie przeraża nas ta odległość, przecież dłużej podróżuje się po mieście w godzinach szczytu.
Ta działka oddalona jest od południowej części Warszawy o jakieś 25 km.

Marzanka
15-04-2004, 07:52
Kochani, czy ta dzialka koło Prażmowa jeszcze aktualna?
Ile stamtąd jest do wawy albo przynajmniej do Puławskiej?

Zajrzyj na www.gratka.pl - jest sporo ciekawych ogłoszeń dotyczących tych okolic. Między innymi jest oferta sprzedaży 9 działek we wsi Łoś, gmina Prażmów. Cena atrakcyjna - za 1000-metrową działkę chcą 46800. Łoś leży na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Gdybyś się zdecydował, to daj mi znać - już wiem, o co trzeba pytać w związku z tymi działkami.
Jeśli chodzi o odległość to jest to jakies 12 km od Piaseczna, czyli jakieś 29 km od centrum Warszawy. Od centrum, bo do Puławskiej to będzie chyba 10 km. Łoś jest piękny :) Sama tam buduję :)

Sencha
15-04-2004, 12:57
Właśnie wczoraj tam byłam. Super okolica. Zupełnie jak Mazury skąd pochodzę. Oglądałam nawet dom, który jest wystawiony na sprzedaż. BArdzo fajny, parterowy tylko troszkę mały jak na nasze oczekiwania - 98 m2. Myslimy o domu, który będzie dla nas miejscem docelowym, już na życie rodzinne. Dlatego w sob pojeddziemy poogladac działki pod kątem budowy.
Osobiście mam dwie uwagi: jedna dotyczy odległości do Wawy, gdzie oboje pracujemy, a druga samodzielnej budowy domu. Jak pracując po 10 godzin dziennie można upilnować budowę?

Marzanka
15-04-2004, 13:58
Osobiście mam dwie uwagi: jedna dotyczy odległości do Wawy, gdzie oboje pracujemy, a druga samodzielnej budowy domu. Jak pracując po 10 godzin dziennie można upilnować budowę?

No cóż, jeśli chodzi o pierwsze pytanie, to jestem jedyną osobą z mojej rodziny, która mieszka poza Warszawą. W żaden sposób nie przeszkadza mi to w bywaniu w Warszawie tak często, jak tego potrzebuję. Ale wypowiadać się kategorycznie nie będę, bo wykonuję tzw. wolny zawód a mój partner pracuje w Piasecznie. Mogę jedynie wyrazić nadzieję, że dojazd do Warszawy, jeśli dysponujesz samochodem, nie jest chyba szczególnie uciążliwy, choć na pewno jest także pewną niedogodnością, której trudno nie brać pod uwagę. Ale ceny działek w Warszawie czy w Piasecznie są po prostu powalające. Stanowczo nie na moją kieszeń.
Jeśli chodzi o budowę, to ja także, mimo tego wolnego zawodu, pracuję bardzo intensywnie, mój partner także, i dlatego zdecydowałam się na jedną z ekip budowlanych mojego przyjaciela, z którym onegdaj chodziłam do liceum. Widziałam to, co już zbudował i znam go od dawna. Kosztorys przedstawił bardziej niż udany. Postanowiłam więc mu zaufać. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. W żaden sposób nie byłabym w stanie spędzać na budowie więcej niż 2-3 godzin raz w tygodniu. Choć to nie znaczy oczywiście, że nie będę się starała kontrolować tego wszystkiego w miarę czasu, sił i możliwości.

Sencha
15-04-2004, 14:12
No to mnie pocieszyłaś!
Dzięki!

A, jeśli nie będzie to niedyskrecją, jak skalkulował Ci znajomy koszt budowy domu. Tzn. ile wychodzi za metr. Wiem, że to może niezbyt miarodajne, bo wszystko zalezy od projektu. Czy planujesz dom podpiwniczony?

Czy załatwiałąś juz coś w gminie, jakieś pozwolenie na budowę? doprowadzenie mediów? Ile to trwa? Jaka jest "obsługa" urzędników?

Marzanka
15-04-2004, 15:22
A, jeśli nie będzie to niedyskrecją, jak skalkulował Ci znajomy koszt budowy domu. Tzn. ile wychodzi za metr. Wiem, że to może niezbyt miarodajne, bo wszystko zalezy od projektu. Czy planujesz dom podpiwniczony?

Dom będzie niepodpiwnioczony. Budujemy według gotowego projektu Studio Atrium. Dom ma symbol GL 69. Ma 107 m powierzchni użytkowej i jest parterowy. Dziecko odchowane, lada moment ruszy w świat, zostajemy we dwoje i szykujemy sobie taką przytulną gawrę dla dwóch miśków :wink: Według kalkulacji wyszło coś niewiele ponad 1400 zł za metr. Uważam, że to bardzo przyzwoicie. Ale dodam od razu, że za większość materiałów płaciliśmy zanim jeszcze zaczął się ten wariacki ruch. Teraz pewnie wyszłoby nieco drożej.


Czy załatwiałąś juz coś w gminie, jakieś pozwolenie na budowę? doprowadzenie mediów? Ile to trwa? Jaka jest "obsługa" urzędników?

Załatwianie w gminie Prażmów jest dość przyjemne i przebiega szybko. Wszystko już mam. Zajęło mi to jakieś 2-3 miesiące.

Sencha
16-04-2004, 12:59
To faktycznie wychodzi bardzo rozsądnie.
Będę zatem myśleć ;))) Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź ;)

Marzanka
16-04-2004, 13:49
To faktycznie wychodzi bardzo rozsądnie.
Będę zatem myśleć ;))) Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź ;)

Wyczerpująca to będzie teraz:

1. Jeśli chcesz kupić tam działkę, to zwróc uwagę na to, że zgodnie z zarządzeniem władz gminnych, można się budować dopiero na działce, która ma 1100 m. Lepiej więc kupić odrobinę większą, aniżeli mniejszą, bo to może być kłopot. Niewielki, ale kłopot.

2. Zakład Enertetyki wydaje zezwolenia na przyłączenie bez oporów, ale nie informuje, że elektryfikacja niektórych działek jest przewidziana na przykład na lata 2005 - 2007. To też jest do przeskoczenia, ale wymaga pewnego pochodzenia, zrobienia projektu na własny rachunek. Dobrze jest o tym wiedzieć, negocjując cenę.

3. Od razu możesz wykluczyć postawienie oczyszczalni ścieków (przydomowej). Gmina nie wydaje zezwoleń. Wody gruntowe stoją tu dość wysoko.

4. Przewidziana zabudowa - domy parterowe i parterowe z poddaszem użytkowym. UWAGA! Jedynie 20% działki może być zabudowane. Reszta musi pozostać zielona (to związane jest z obszarem chronionego krajobrazu).

To chyba na razie tyle. Jakbyś była zainteresowana bardziej szczegółowo, to chętnie pomogę i podzielę się tym, co już wiem.

Sencha
19-04-2004, 12:12
Wow! No nieźle!
Jak się zdecyduję możesz liczyć na pytania non stop kolor ;)))
Dzięki!

Aleksandryta
19-04-2004, 16:34
Marzanka to tak jak ja. Bede budowala dla dwoch miskow :D. Własnie okolo100-120m2 . Dzieci wlasnie sa na wyjsciu. Mieszkam teraz w Mysiadle, czyli wiesz gdzie :D . łoś rzeczywiscie jest piekny. I jeszcze bylam w Henrykowie-Urocze, czy wiesz cos o dzialkach w tej miejscowosci. Troche dobilas mnie, ze nie mozna budowac w Losiu (?)przydomowych oczyszczalni sciekow i ze jest wysoki poziom wod gruntowych hm :-?

Marzanka
19-04-2004, 17:04
Marzanka to tak jak ja. Bede budowala dla dwoch miskow :D. Własnie okolo100-120m2

Coś mi się widzi, że mamy wiele wspólnego :) Tak, oglądałam także i działki w Henrykowie-Uroczu. Też mi się bardzo podobały, ale także i tam poziom wód gruntowych jest dość wysoki, a ta działka, która była wówczas do kupienia w ogóle miała roślinność typową dla terenów dość mokrych. Zapytałam także tambylca i powiedział, że wiosną są kłopoty z tą wodą po tej stronie, gdzie jeszcze jest coś do kupienia. W końcu doszłam do wniosku, że wobec tego wolę Łoś, bo to już gmina Prażmów, podczas gdy Henryków-Urocze to gmina Piaseczno. W małej gminie łatwiej jest wiele spraw załatwić, a poza tym wydawało mi się, że jednak ten Łoś jakiś bardziej zalesiony jest. No i ta nazwa, wiem że to głupio brzmi, ale ta nazwa i możliwość obejrzenia sobie może czasem jakiegoś wędrującego łosia, czy też jego klępy po prostu mnie powaliły ;)) Bo tak prawdę powiedziawszy, to mnie przede wszystkim na ogrodzie zależy. i na tym zielonym wokół. Bardzo żałuję, że mnie nie było stać na taki hektar w Łosiu ;))

Aleksandryta
19-04-2004, 21:14
A Twoja dzialka ma jakies media i ile to nie tajemnica to jaka byla cena? :D

Zico
20-04-2004, 09:13
Pytanie do janusza korczaka: jak wyglada takie utwardzanie drogi? Czy to przebiega etapami? Bo mnie tez to czeka za jakis czas. Czy wiaza sie z tym jakies koszta?

Do janousha - interesuja Cie okolice przy trasie katowickiej? To tez poludnie Wawy. Mam na mysli Wolice. Wolica jest za Jankami, dwa kilometry za centrum handlowym.

Pozdrawiam
Zico

Aleksandryta
20-04-2004, 09:30
Zico, ale slyszalam, b. ciezko jest rano na trasie katowickiej w strone W-wy, legendarnie ciężko. Chociaz, gdzie nie jest ciezko.

Marzanka
20-04-2004, 09:42
A Twoja dzialka ma jakies media i ile to nie tajemnica to jaka byla cena? :D

Woda jest na działce, prąd niestety do pociągnięcia, telefon także - ale istnieje taka możliwość. Z ceną wstrzeliłam się właściwie w ostatni moment bezruchu na rynku nieruchomości - zapłaciłam 10$/m. Teraz jest już po 12-15$/m. Ale to i tak nie najgorzej w porównaniu z Piasecznem, Mysiadłem, Zalesiem Dolnym czy Magdalenką.

Zico
20-04-2004, 09:57
Legendarnie ciezki dojazd he he. Dobrze ujete :wink: . Raszyn jest niestety takim waskim gardlem obydwu tras wlotowych - krakowskiej i katowickiej.
Rzeczywiscie nie jest lekko. Wypatruje z nadzieja obiecanych tras szybkiego ruchu, ktore maja przecinac aleje jerozolimskie na wysokosci piastowa/ursusa i ciagnac sie dalej w kierunku ursynowa chyba. Podobno juz za rok ma sie zaczac budowa. Wtedy bedzie jakas alternatywa.

Aleksandryta
20-04-2004, 10:46
Marzanka i jeszcze ceny w Jozefoslawiu. Przyznam sie ze mam dzialke wlasnie w Jozefoslawiu 1200 m2. Kupowalam ja 8 lat temu za 8 USD za m2. A teraz podobno w tym miejscu ludziska (ale ci napchani kasa) gotowi sa dac i po 100 USD za m. Wszystkie media w drodze. Droga kostka bauma. Tyle ze sasiedzi nie ci ktorych chcialabym miec. Sprzedamy ja i kupimy dalej od W-wy wlasnie Los, henrykow itp. z czyms zielonym.

Marzanka
20-04-2004, 11:11
Tyle ze sasiedzi nie ci ktorych chcialabym miec. Sprzedamy ja i kupimy dalej od W-wy wlasnie Los, henrykow itp. z czyms zielonym.

No właśnie, to sąsiedztwo też jest ważne. To fakt. Tak sobie nawet ostatnio myślałam, że właściwie to ja nie wiem za co ludzie płacą takie sumy za te działki. Reklama na reklamie, skład na składzie, hurtownia za hurtownią, wszystko zawalone, a gdzie zielone ja pytam, gdzie zielone? :wink: Ja wiem, że to bliżej do Warszawy, do pracy, ale słowo daję wolałabym pół godziny wcześniej wstawać, no dobra - nawet i godzinę :wink:

Aleksandryta
20-04-2004, 13:11
Dzialki tam zostaly tak poszatkowane, ze tak jak w Lomiankach dom na domu, dzialki po 400 - 500 m, wiec domy ida w gore. Tragedia

Jezier
20-04-2004, 16:06
Co do dojazdu to mam już jakieś pojęcie o tym. Droga z Piaseczna do Łosia jest przyjemna, ale już np. z Piaseczna do Henrykowa jest okropna. Same dzióry. Moi sąsiedzi wolą rano jechać al. Krakowską nawet trochę nadkładając. Ta chwila stania w Raszynie to i tak nic w porównaniu z wleczeniem się Puławską.

janusz korczak
20-04-2004, 21:24
Do Zico
takie utwardzenie drogi odbywa się etapmi;
1. zdjęcie humusu/pan za nie całe dwie godziny pracy koparką policzył sobie 200zł., zrobił koryto o dł. 80m i szer. 3m
2. nawiezienie gruzu -gratis
3. ubicie + nawiezienie czegoś na sam wierzch np. tłuczeń

Poszukuję studniarza, może ktoś pomoże?????
My budujemy się w Kamionce i tam jest też bardzo ładnie, okolice leśnie
często widzimy ślady dzików a i zająca widać i sarny. Działke będziemy mieć 2000m i obok zostawiamy 1200m dla dzieci, a na razie może jakies boisko? Duża przestrzeń to jest to.

Do Sencha!!!
czy jesteś zainteresowana obejrzeniem działek, które pozostały???