PDA

Zobacz pełną wersję : grzejniki alu do starej i wysokiej kamienicy?



lukaszstel
02-05-2011, 21:40
Witam serdecznie!
przeszukałem forum ale niestety nie znalazłem na nim wszystkich informacji które potrzebuję :/
mam mieszkanie w starej kamienicy i będę instalował tam ogrzewanie gazowe (kocioł 2 funkcyjny, kondensacyjny - jest elektryczne), budynek nie ocieplony, okna na studnie (mało słońca), stolarka drewniana (nowa), drzwi wejściowe drewniane bez ocieplenia, pomieszczenia wysokie (3,7m). Instalacja w alupex (w fazie robienia). w korytarzu ogrzewanie podłogowe.

pomieszczenia mają następujące wymiary:
pokój 1: 5,10x4,5 h=3,7m kubatura=85m3 (wnęki pod oknami na grzejnik: 2x 126x78cm)
pokój 2: 3,50x4,5 h=3,7m kubatura=58,3m3 (wnęki pod oknami na grzejnik: 1x 170x78cm)
łazienka: 2,00x2,50 h=3,0m kubatura=15m3 (grzejnik łazienkowy- jaki?)
korytarza: 9,5x2,00 h=3,7m kubatura=70m3 (wnęki brak) - będzie podłogowe ogrzewanie
chcę żeby było zrobione dobrze, a nie tylko tanio!

mam następujące pytania:
1) jakiej firmy grzejniki polecacie? Fondital? KFA? Ferrum z Końskich? Baxi Roca? czy coś innego?
2) jakie rozmiary do w/w wnęk (ile i gdzie musi zostać wolnej przestrzeni)- rury będą dochodzić z boku ponieważ podłoga zostaje stara.
3) jaka moc ogólna na pokoje o wymienionych kubaturach?
4) co sądzicie o elektronicznych termostatach? jak śpię w jednym pokoju to w drugim może być zimno... jak pracuję w drugim to w sypialni może być zimno, jak nie ma mnie w domu to wszędzie może być zimno- jedyna możliwość żeby to zautomatyzować to chyba właśnie takie termostaty z programowanym czasem? jeśli tak to jakie kupić
5) jaki grzejnik do łazienki?
6) może jednak panele? jak dobrać do tych wnęk? czy nie za mała moc? czy nie zjedzą się z pexem nawzajem? osobiście wolę alu, ale może komuś uda się mnie przekonać ;)
7) może jakieś rady o które zapomniałem zapytać?

z góry wielkie dzięki za pomoc- przeczytałem bardzo wiele stron i artykułów i nadal mam mętlik w głowie- dlatego założyłem konto na tym forum

pozdrawiam
lukaszstel

lukaszstel
04-05-2011, 00:07
nikt nie pomoże? po całej nocy spędzonej w internecie zawęziłem modele grzejników do:
baxi roca dubal
baxi roca jet
fondital calidor
ferroli pol

wnęka na grzejnik ma wysokość 78cm. wrzucić grzejnik który ma wysokość około 57-58cm czy wsadzić coś wyższego? na tych mocy do ogrzewania będzie na styk, na większych niby powinno starczyć mocy, ale za to będzie mało miejsca z góry i dołu (po jakieś 5,5 z góry i 5,5cm z dołu).

będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!

pozdrawiam
Łukasz