PDA

Zobacz pełną wersję : pełne ,deskowanie, dwie warstwy, folii ,zostawiać ją czy nie



Krzysztof2
03-05-2011, 08:48
Robię remont dachu - wymiana pokrycia z onduliny na dachówkę i mam dylemat ,czy zostawiać starą folię dachową tyvek o dużej paroprzepuszczalnośći Będzie pełne deskowanie z dwoma szczelinami wentylacyjnymi. Nad deskami bedzie folia tyvek supro i dachówka. A co byście zrobili ze starą folią , może ją zostawić pod tymi deskami zawsze to zabezpieczenie przed deszczem w trakcie roboty bo dom jest mieszkalny przecież. Można tak zrobić? Przecież się te dechy nie zaparzą ofoliowane z dwóch stron foliami o wysokiej paroprzepuszczalności. Tak mi się przynajmniej wydaje. Dobre rady fachowców mile widziane.
Pozdrawiam Krzysztof.

Jan P.
03-05-2011, 11:53
Z wierzchu na deskach musi być coś nieprzepuszczalnego. Najlepiej połóż na to papę. Jan.

passat33
03-05-2011, 11:56
Z wierzchu na deskach musi być coś nieprzepuszczalnego. Najlepiej połóż na to papę. Jan.

MistrzuJanie powiedz jaka dokladnie radzisz pape na dach kopertowy pelne deskowanie dachowka roben monza Plus bo firma chcialaby zastosowac folie a ja sie uparlem na pape . Tylko jaka.

Krzysztof2
03-05-2011, 13:32
Z wierzchu na deskach musi być coś nieprzepuszczalnego. Najlepiej połóż na to papę. Jan.

hmm , ale jak takie deski mają oddychać i odprowadzać wilgoć na zewnątrz? przez papę?? w takim układzie to chyba tylko dolną szczeliną wentylacyjną ( tą pod deskowaniem) Dobra folia na deskach to chyba nie błąd?

pozdrawiam

Jan P.
03-05-2011, 18:14
Najlepiej termo z SBS-em a jak taniej to 400 na tekturze. Wlot powietrza pod okapem a wylot w kalenicy. Trzeba wiedzieć, że folia paroprzepuszczalna przepuszcza wilgoć w obie strony i nie nadaje się na deski. Jan.

Krzysztof2
03-05-2011, 18:24
a co ze starą folią ,która jest w dobrym stanie po 15 latach? zostawiać ją czy nie?

Jan P.
03-05-2011, 20:20
Napisałem wyrażnie; " Połóż NA TO papę " Ech!!. Jan.

passat33
04-05-2011, 18:18
Najlepiej termo z SBS-em a jak taniej to 400 na tekturze. Wlot powietrza pod okapem a wylot w kalenicy. Trzeba wiedzieć, że folia paroprzepuszczalna przepuszcza wilgoć w obie strony i nie nadaje się na deski. Jan.
Ktora z tych pap bylaby najlepsza, podobno ta na welonie szklanym i SBSie nie mozna przybijac papiakami tylko trzeba ja zgrzewac:
Papa Icopal SBS V60S24 - 7,20zl/m2,
Papa asfaltowa podkladowa na welonie szklanym P64/1200 - 6,17zl/m2
PAPA Icopal W/400/15 - 4,60zl/m2.

Jan P.
04-05-2011, 19:03
Każdą można przybić . Najlepiej gdy papiaki są POD zakładką. Jan.

Krzysztof2
04-05-2011, 20:34
Napisałem wyrażnie; " Połóż NA TO papę " Ech!!. Jan.

przybij na to papę czyli na deskowanie a folię starą pod deskami można zostawić , tak to rozumie. Bo deski dopiero zostaną nabite na krokwie!, I jeszcze jedno pytanie, czy kontrłaty i łaty przybijać czy lepiej przykrecać wkrętami?
Dzięki za dobre rady "Mistrzu Janie"

Jan P.
05-05-2011, 05:24
Wkręty mają tą przewagę, że jak się "machniesz" to bezboleśnie poprawisz. I kwestia ceny. Jan.

Andrzej Wilhelmi
05-05-2011, 22:56
Jan powiedział (napisał) praktycznie wszystko. Nie wiem tylko jak miałeś montowaną ondulinę jeżeli były kontrłaty i łaty to konrtłaty bym zostawił i na nie bił deski a jak nie było kontrłat to bym je zastosował oczywiście pozostawiając starą folię. Na deski proponowałbym papę Lembit 0 Plus Membrana firmy Lemar. Upewnij się czy Twój wykonawca potrafi poprawnie wykonać wentylację takiego dachu. Za mocowanie wkrętami dodatkowo zapłacisz. Pozdrawiam.

Krzysztof2
11-05-2011, 13:40
kontrłat nie było pod onduliną, były tylko łaty . Niestety przy rwaniu łat stara folia miała tyle przedarć ,że nie było sensu jej zostawiać. Wentylacji przypilnowałem sobiście patrząc ekipie na ręce. Również wykorzystalem moment odsłonięcie miejsc w ,których jętki łączą sie z krokwiami i tutaj mały szok!! na szpilkach M8 takie luzy - pełne 360 stopni a nawet więcej kręcąc kluczem 13-tką. Myślę ,że warto dołożyc prócz szpilek z 6 hartowanych wkrętów. Drewno bardzo się zsycha. Najważniejsze ,że drewno zdrowe i BARDZO TWARDE!! może temu ,że z Bukowiny Tatrzańskiej
I taka kwestia jeszcze , Jak są otwory gwoździowe to chyba lepiej skorzystać z nich i zastosować wkręty niż spinki??
Połąć dachu 65 stopni cieśle mówią ,że lepiej przykręcać co trzecią dachówkę "przekładkowo" czy jakoś tak Mają rację? Mogą przykręcić wszystkie ale straszą ,że gdyby czasem kiedy ś coś pekło to może być problem z wymianą ??