PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoć wokół okien dachowych



poldazz
03-05-2011, 20:33
Witam serdecznie,
Proszę Was o pomoc.
Jestem właśnie przed odbiorem własnego mieszkania.
W dniu dzisiejszym (podczas opadów śniegu) zauważyłem skroploną wilgoś wokół okien dachowych.
Podany problem występuje przy wszytskich 4 oknach w mieszkaniu.
Być może jest to nakumulowana wilgoć ze schnących tynków i wylewki, jednak proszę Was o poradę i czy już spotkaliście się z takim przypadkiem.

Pozdrawiam

Poldazz

tlalken
03-05-2011, 20:41
Folie daje sie raczej na sam oniec przed samymi Regipsami tym bym sie tez matrwił na twoim miejscu

poldazz
03-05-2011, 20:54
Ok,
Ten temat też poruszę z deweloperem, jednak główny problem to wilgoć.
Czy jest spowodowana nieszczelnym dachem, czy też poprostu jest to skroplona para wodna z pomieszczenia.

Pozdrawiam

tlalken
03-05-2011, 21:04
Ja tynki robiłem w pierwszej połowie lutego tego roku. Było na zewnątrz - 15 C.
Paliłem wtedy w dwóch Kozach i cały czas szła nagrzewnica która urzyczył przedstawiciel z Baumita.
Z foli az kapała woda na ziemie. Wydaje mi się, że nie ma aż tak dużo tej wilgoci by panikować,
ale poczekaj na rady kogos madrzejszego.
Z tą zółtą folią to kwas ja sie przykleja na ruszt stalowy

awieuro
03-05-2011, 21:33
Paroizolacja powinna być szczelnie polączona z ramą okna. Tyle mogę pomóc w tej sprawie. Jeśli chodzi o ruszt to chyba cos nie tak skoro folia jest podziurawiona czarnymi wkretami...
pozdrawiam

Jan P.
03-05-2011, 23:07
Zgadza się , folia powinna być przyklejona do rusztu. I pod rusztem jeszcze wełna w poprzek . Sprawdż czy jest przecięta kalenica. Jan.

tlalken
05-05-2011, 21:28
Sprawdż czy jest przecięta kalenica. Jan.
:bash: Jan a możesz tak poprostu wyjaśnić o co chodzi z tą przecięta kalenicą?
Czy chodzi o folie zółtą, że ma byc przecięta w kalenicy?

Andrzej Wilhelmi
05-05-2011, 21:52
To że folia paroizolacyjna jest montowana pod krokwiami to nic złego gdyż jest ona narażona na znacznie mniej uszkodzeń niż gdyby była zmontowana na ruszcie metalowym. Problem w tym, że ta izolacja jest źle wykonana w obrębie okna! Brakuje tam izolacji cieplnej i paroizolacji i stąd te drobne ilości kondensatu ale w bezpiecznym miejscu.
Jan jest zwolennikiem otwierania kalenicy dla każde krycia wstępnego stąd jego pytanie. Zostanie ono bez odpowiedzi bo przy tym zaawansowaniu robót nie można już tego stwierdzić. W Twoim przypadku krycia wstępnego wykonanego folią wysokoparoprzepuszczalną takie otwarcie kalenicy nie jest konieczne. Pozdrawiam.

Jan P.
06-05-2011, 06:55
Tak czy inaczej cug musi być:)Jan.

Andrzej Wilhelmi
07-05-2011, 21:54
I ten "cug" to jest właśnie sedno sprawy! Natomiast w bardzo wielu dach niestety go nie ma lub jest niewystarczający. A może to i dobrze! Będzie trochę roboty w przyszłości (może już w niedalekiej). Pozdrawiam.

Jan P.
08-05-2011, 07:57
Andrzeju, czy my jesteśmy normalni tak dokładnie tłumacząc detale i niuanse dachowe. Przecież tak jak napisałeś my żyjemy z usterek i wad wykonawczych ( cudzych;)) Znasz dobrego lekarza?. Jan.

Andrzej Wilhelmi
08-05-2011, 12:02
Znam. Śledząc wypowiedzi na Forum myślę, że jest kilku (dekarzy czyli od dachów lekarzy) o dużej wiedzy i z całą pewnością Ty się do nich zaliczasz. Czy my jesteśmy normalni? Z całą pewnością nie, bo tylko nawiedzeni wariaci udzielają takich porad za darmo! Pozdrawiam.

winiu1
08-05-2011, 15:26
Oj chyba nie tak za darmo, mam nadzieję że zapłatą jest wdzięczność pytających Was ludzi.

Andrzej Wilhelmi
09-05-2011, 00:21
Mógłbyś choć w kilku słowach opisać na czym ta wdzięczność miałaby polegać. Oczywiście niczego od pytających nie oczekuję. Pozdrawiam.

winiu1
09-05-2011, 04:38
Niektórzy dziękują za poradę, i to jest wdzięczność.

Andrzej Wilhelmi
09-05-2011, 20:35
Dokładniej powiem. że bardzo nie wielu. Ale tych niewielu to już bardzo dużo. Pozdrawiam.