PDA

Zobacz pełną wersję : Ile odpadów przy układaniu paneli



jurasz
24-03-2004, 14:39
Jaką ilość paneli trzeba zamówić ponad powierzchnię pomieszczeń, czyli jakie trzeba przewidzieć odpady?
Panele BalticWood 2200x182 (podobne do Barlinka).

ArtMedia
24-03-2004, 15:44
Witam.

U nas został tylko wąski pasek z ostatniego rzędu paneli, który trzeba było przyciąć na szerokość. Z długości odpadów praktycznie nie ma. Może być parę cm. przy drzwiach i inncyh narożnikach. Zamawiałem więc tyle rzędów ile wychodziło w całości i jeden, który był już za szeroki + jeden panel, który w ostatecznym rozrachunku został.

Maciej Jutrzenka
24-03-2004, 16:26
Wg. mnie najlepiej wziąć jedną pacze więcej niz ilość m2 pomieszczenia.
To jest zapas na rózne docini oraz ewentualne (nic nie ujmując powyższemu producentowi) braki, niedoróbki lub niepasujace kolorystycznie panele.

pozdrawiam

mj

chmurka
24-03-2004, 16:43
Jaką ilość paneli trzeba zamówić ponad powierzchnię pomieszczeń, czyli jakie trzeba przewidzieć odpady?
Panele BalticWood 2200x182 (podobne do Barlinka).
Macieju J., możesz to dokładnie wyliczyć, znając wymiary pomieszczenia i paneli. Należy pamietać,że nie powinno się wkładać kawałków mniejszych niż 20 cm.( to już jest odpad ). :)

ania
24-03-2004, 17:01
Wszyscy powyżej mają rację.
Można wyliczyć i kupić na styk, ale u mnie np. jeden panel miał uszkodzone całe pióro. Zauważyłam w porę więc poszedł jako ostatni, ale wystarczy jedna pomyłka i ....
Z resztą na ogół po obliczeniu i tak trzeba zaokrąglić do pełnej paczki. Potraktuj to jako twój zapas.
Ilość ścinków zależy od kształtu pomieszczeń w których układasz. Na ogół jest ich bardzo mało. Te 20 cm jako odpad to trochę propaganda producenta - ja zaryzykowałam i wklejałam nawet mniejsze "uzupełnianki". Pod ścianą i tak się nie depcze. Minęły 3 lata i jest ok.
A żelazna rezerwa wypełniła dno szafy wnękowej...

Maciej Jutrzenka
24-03-2004, 17:53
Jaką ilość paneli trzeba zamówić ponad powierzchnię pomieszczeń, czyli jakie trzeba przewidzieć odpady?
Panele BalticWood 2200x182 (podobne do Barlinka).
Macieju J., możesz to dokładnie wyliczyć, znając wymiary pomieszczenia i paneli. Należy pamietać,że nie powinno się wkładać kawałków mniejszych niż 20 cm.( to już jest odpad ). :)


Chyba, że mamy pomieszczenie które jest pomieszaniem koła z prostokątem i trójkątem, a do tego na srodku ma wyspę w kształcie trapezu itd. : )))
Przy czym wzory na pola tych figur znam :)))

pozdrófka

mj

chmurka
24-03-2004, 17:58
Hmm..... ciekawe wnętrze! :D