PDA

Zobacz pełną wersję : Strop drewniany-wartswy-poddaszenie użytkowe



magi
24-03-2004, 17:02
Mój architekt zaprojektował tak:
-podłoga deski sosnowe 3,2 cm
-1xpapa
-belki sosnowe 14x22 cm
-wełna mineralna 16 cm
-1xpapa
-wsuwanka sosnowa 1,9cm
-deski sosnowe 2,5 cm
-płyty gips karton ogniochronne 1,25

czy te deski muszą być?

PADI
24-03-2004, 17:16
czy te deski muszą być?[/quote]

Troche dziwnie, ze z dwoch stron papa. Jak Ci sie ,,zapomni,, wlaczyc ogrzewania na poddaszu to jak ma uciekac wilgoc tworzaca sie w welnie z powodu roznicy tem.
Nie jestem budowlancem ale u mnie bedzie tak:
Plyta osb
deski
papa na belkach
kulki styr. pomiedzy belkami
pilsnia
g-k
Dokladnie tak jak napisala w ktoryms z watkow Szpulka ( sorry jak sie myle odnosnie autora , ale ni miec czasa sprawdzic.
Pomiedzy gorna warstwa podlogi a sciana kolankowa zostanie cm, zamaskowana szczelina, sluzaca usowaniu wilgoci. Wszyscy mi mowia, ze jest zbedna, ale nic nie kosztuje, wiec dlaczego nie.
Wracajac do Twojego pytania, deski pomiedzy g-k na ruszcie a belkami to zbedny i kosztowny dodatek

Wojciech Nitka
24-03-2004, 18:44
magi,
skąd wziełaś projektanta? Młodszego nie było?

Jakią masz największą roziętość stropu? Jaki rozstaw belek stropowych?

magi
24-03-2004, 20:17
magi,
skąd wziełaś projektanta? Młodszego nie było?

Jakią masz największą roziętość stropu? Jaki rozstaw belek stropowych?
no młodzieniaszkiem on na pewno nie jest :D

największa 6,6 m /nad garażem/ co 80 cm

ElaB
24-03-2004, 20:24
Ktos na Forum w jednym z tematow wypowiedzial sie, ze architekt to "artysta". W tym przypadku twierdzenie to jest prawdziwe.

Wojciech Nitka
24-03-2004, 20:40
magi,
o ile mniej zużyłabyś drewna gdyby belki stropowe były o wymiarach 38 x 235 mm co 40 cm, a układ warstw byłby następujący (dla stropu międzykondygnacyjnego):
- płyta OSB/3 grub. 22 mm,
- izolacja (skrawki papy lub pianka polietylenowa) pomiędzy płytą OSB/3 a belkami stropowymi,
- belki stropowe 38 x 235 mm (drewno suszone komorowo i czterostronnie strugane),
- izolacja akustyczna między belkami (np. 10 cm wełny szklanej)
- listwy kapeluszowe - prostopadle do belek stropowych,
- płyta g/k.
To tylko orientacyjna koncepcja. Gdybyś chciała dokładnej - prześlij rzut parteru.
Więcej informacji - http://szkielet.com.pl/wymagania/19.php

magi
24-03-2004, 21:01
Dziękuję
Wysłałam wiadomość

magi
25-03-2004, 19:56
:D

brachol
26-03-2004, 17:46
a jak ja mam rozpietosc stropu 4 metry to jakie belki stropowe musze zastosowac i w jakim rozstawie? pozdrawiam

aru
26-03-2004, 17:48
co to jest ta "wsuwanka sosnowa"?

jk69
14-05-2007, 18:35
Odgrzebuję stary temat, z powodu jednej wątpliwości:
otóż mój wykonawca stropu drewnianego pomiędzy parterem a poddaszem mieszkalnym chce montować folię paroizolacyjną (tzw. żółtą) od spodu - czyli przed wełną.
warstwy układają się tak - od dołu:
- płyty GK czyli sufit na parterze montowany pomiędzy belkami stropowymi drewnianymi (one będą widoczne)
- pustka na instlację oświetlenia
- na belce stropowej folia paroizolacyjna
- legary (wys. 8 cm) prostopadle do belek stropowych
- na wysokość legarów - czyli 8 cm - wełna, która będzie leżała jakby na tej folii żółtej
- na wierzchu na legarach płyta OSB - pod nią podkładki z taśmy na długości legarów

Czy ta folia jest potrzebna? Przecież od dołu tej wełnie zagraża tylko wilgoć "bytowa", która może odparować w górę. A jak się zatrzyma na folii to co dalej ? spłynie w dół na płyty GK??????
W łazienkach na płycie OSB będzie folia w płynie, więc w tych pomieszczeniach wełna będzie zamknięta z dwóch stron.
Czy to jest ok?
Ja jakoś nie czuję potrzeby posiadania tej folii żółtej w stropie.
I Pan Nitka o niej nie wspomina ....

Poradźcie - jeszcze mogę tę folię "wyciąć" bez szkody dla innych warstw...

Krisker
15-05-2007, 07:17
Poradźcie - jeszcze mogę tę folię "wyciąć" bez szkody dla innych warstw...

U siebie folię dam tylko tam, gdzie będą widoczne belki. A to dlatego, że przez szczeliny może się na dół sypać wełna (od wibracji na ten przykład). Tam, gdzie w danym pomieszczeniu będzie sufit podwieszany z G-K folii nie daję. Wyjątkiem jest tu oczywiście łazienka, ale to już inna historia (inne warstwy posadzki).

jk69
15-05-2007, 08:17
Dzięki za odpowiedź. Ja mam mieć wszędzie między belkami sufit z GK, więc chyba nic się sypać nie będzie ...

A warstwy w łazience (na drew.stropie) jakie przewidujesz?
Ja planuję na płycie OSB folię w płynie uszczelniającą a na to jakiś system do "trudnych" podłoży czyli specjalne masy i kleje (chyba z zatopioną siatką) i terakota. Ale - chciałabym dać w kleju matę grzejną (elektr.) - no i się zastanawiam czy tak można? Czy nie powinno być tu jednak trochę wylewki lub takiego suchego jastrychu w płytach?

Krisker
15-05-2007, 08:29
Dzięki za odpowiedź. Ja mam mieć wszędzie między belkami sufit z GK, więc chyba nic się sypać nie będzie ...

A warstwy w łazience (na drew.stropie) jakie przewidujesz?
Ja planuję na płycie OSB folię w płynie uszczelniającą a na to jakiś system do "trudnych" podłoży czyli specjalne masy i kleje (chyba z zatopioną siatką) i terakota. Ale - chciałabym dać w kleju matę grzejną (elektr.) - no i się zastanawiam czy tak można? Czy nie powinno być tu jednak trochę wylewki lub takiego suchego jastrychu w płytach?

Na górze mam wszędzie deski. W łazience dodatkowo je zaimpregnuję, dam na wierzch folię paroizolacyjną (grubą) i wyleję 3cm wylewki samopoziomującej z zatopioną siatką zbrojącą. Na to standard - klej i terakota. Wada - podłoga w łazience będzie wyżej niż w innych pomieszczeniach. Niestety nie da się tego obejść.

brachol
15-05-2007, 08:30
Krisker
z tego co widzialem u Ciebie w dzienniku to masz scianke kolankowa zrobiona tak jakby szkielet drewniany? Mozesz mi powiedizec jaka jest jej wysokosc?

brachol
15-05-2007, 08:32
Krisker
z tego co widzialem u Ciebie w dzienniku to masz scianke kolankowa zrobiona tak jakby szkielet drewniany? Mozesz mi powiedizec jaka jest jej wysokosc?

Krisker
15-05-2007, 08:41
Krisker
z tego co widzialem u Ciebie w dzienniku to masz scianke kolankowa zrobiona tak jakby szkielet drewniany? Mozesz mi powiedizec jaka jest jej wysokosc?

O ile dobrze pamiętam to 1,8m od środka. Na zewnątrz około 85cm licząc od wieńca do góry krokwi (policzyłem po ilości bloczków na zdjęciu).

Barbossa
15-05-2007, 09:53
na mój gust, jeżeli para nie ma możliwości wydostania się z przegrody górą, trzeba pod (czyli nad) płytę gk dać paroizolację czyli jk69 w twoim przypadku
jeżeli przegroda jest zrobiona z drewna (czyli np na wierzchu są jakieś deski, lub takie pokrycie, które umożliwia chociaż małą możliwość ruchu powietrza w przegrodzie) folia paroizolacyjna od spodu nie jest potrzebna - oczywiście mowa o poddaszu/piętrze użytkowym