PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma fundamentu



jArti2
24-03-2004, 20:26
Jak macie wykonaną izolację poziomą fundamentu (pomiędzy ścianą fundamentową) a ścianami nośnymi. Szczególnie interesuje mnie wariant z papą termozgrzewalną na welonie z włokna szklanego. Czy dwie wartswy to nie za grubo? Słyszałem jak kiedyś majster opowiadał o odjeżdzającym domu u gościa który za dużo dał lepiku - musiał go podgrzewać żeby wypłynął. Sczerze mówiąc nie wiem czy to same bajki .Czy ktoś stosował taką papę ale jej nie zgrzewał tylko kleił gorącym lepikiem po zdjęciu warstwy folii antyadhezyjnej?

micmarci
25-03-2004, 11:13
przy zgrzewalnej papie wystarczy jednak warstwa. Strona Icopala. Ja mam papę zgrzewaną 4.2 mm i przyklejoną na podłoże (fundament) gruntowany dysperbitem. Sensowna grubość papy to min.3.2-3.7mm i lepiej jak jest już wierzchniego krycia (z posypką) niż podkładowa.
Pozdrawiam

STEVE
25-03-2004, 16:51
ja kładłem termozgrzewalną z welonem poliestrowym, papa odpadowa a więc rózna grubość, Inspektor nie dał mi jej kłaść pomiędzy łąwą a ścianą fundamentową z bloczków betonowych twierdząc, że chałupa odjedzie, położyłem w dwie warstwy - w przed ostatniej bloczków i pomiędzy ścianą z maxa a fundamentową. Nas dzień dzisiejszy dom stoi i nie odjechał a ja mam pewność dobrej izolacji poziomej. Pytanie tylko z czego zrobić izplację poziomą podłogi z foli?, papy? jak to połączyć żeby było szczelne

micmarci
25-03-2004, 20:07
tak jak wyżej ja gruntuje dysperbitem i na to jedna warstwa papy termozgrzewalnej nawierzchniowej z zakładem 10-15cm i wyinietą na ścianę. 130m2 podłogi i zgrzeję z tą na ścianie fundamentowej. Na piętrze folia pod styropian i na styropianie srebrna bo podłogówka

aru
26-03-2004, 17:43
wystarczy jedna warstwa - ale dlaczego wierzchniego krycia?

STEVE
30-03-2004, 00:10
wierzchniego bo chyba jest cieńsza i bardziej elastyczna co ułatwi wywinięcie? Nieprawdaż! Jedna warstwa - moja na welonie poliestrowym - nie do rozdarcia przynajmniej palcyma :-? . Moje wątpliwości co do papy w stosunklu do foli 1) papa opdadowa 7 zł za m 2, folia basenowa 0,5 mm( u mnie wysoki poziom wody) 3,5 zł, papę trzeba dobrze i umiejtnie zgrzać a folia w jednej płachcie,a po za tym czytałem że tyle smoły pod podłogą to w przyszłości dla uprzywilejowanych - CANCER czyli raczek. Folia basenowa też mocna jak ch......ra
Co wy na to?
ja mam ostatnie cztery dni na decyzję
Ahoj

jArti2
30-03-2004, 20:52
Gorący lepik planuję dać pod izolacją poziomą pomiedzy ścianą fundamentową a scianami z max-a. Myślę że zagrożenie rakiem przez lepik nie będzie większe niż np niezdrowy tryb życia jaki w większości prowadzimy przecież. Papę pod podłogą myślę zgrzewać palnikiem i tylko na łączeniach - moim zdaniem nie ma potrzeby kleić tego do chudego betonu (poziom izolacji mam jakieś 0.5 metra nad poziomem terenu. Myślę że zgrzewania jak i innych żeczy można się nauczyć i wykonać go w miarę starannie. Jedna warstwa nie daje mi spokoju. Zastanawiam sie - czy (jak ktoś pisał na forum) nie pomalować góry ściany fundamentowej materiałem injekcyjnym hydrostop, który wnika w beton i go izoluje od góry - miałbym 100% pewności jeśli chodzi o podciąganie kapilarne. Czy ktoś z Was stosował/zamierza taki wariant?

STEVE
30-03-2004, 23:56
jARTI 2 Chłopie to masz ten typ co ja 0,5 m ściana na terenem, MAX (ale podłoga na gruncie), z tym, że ja po konsultacji technologiem z IZOLACJI ZDUNSKA WOLA potwierdził moja hipotezę, że izolacja pozioma z papy termozgrzewalnej to następna generacja po lepiku, i tak zrobiłem. Nadal mam wrażenie, że Inspektor Nadzoru nie pozwalając odciąć czymkolwiek chociaż by ławę od ściany z bloczków popoełnił błąd celowo lub nie (polecona przez niego ekipa - myśle że b. dobra) Ja mam wodę na głębokości 1,2 - 1 m pod gruntem. Pomalowanie środkiem ściany mnie by nic nie dało. Beton podciąga kapilarnie na świeżym powietrzu do 70 cmponad poziom wilgoci. Jedynie co mogę zrobić to zaizolować ścianę przed wodą opadową bo z ziemi czy wewnątrz fundamentu i tak będzie wilgotno -chyba że włożył bym to wszystko w szczelny worek. Przykładem była wilgotna ziemia i rosnące rośliny w centrum pokoju w ub. gorące lato. To se ne wrati i dalatego mój ból to jak odciąc wilgoć powyżej izolacji poziomej fundamentów FOLIA czy PAPA. A, propos smoła to smoła czy to w postaci papy, lepiku czy termozgrzewalnej. Folia też jest z ropy. Mniej pracy i pieniędzy przy foli i cioraz bardziej na to idę. Co prawda folę zrobił człowiek i jak wszystko co zrobił się kiedyś spieprzy ale w ziemi iciemności może wytrzyma te dziesiąt lat.
STEVE