PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana starych okuć okiennych - proszę o radę



ppasko
07-05-2011, 11:04
Witam,
proszę o pomoc,
mam w domu zamontowane stare okna plastikowe, jedne z pierwszych jakie można było kupić w polsce, problem w tym że kiepskie okucia doprowadzają mnie już powoli do rozstroju nerwowego. Okucia firmy METALPLAST, kwatera uchylna posiada w rogu taką rączke którą sie przestawia by otworzyć okno lub uchylić. Takie rozwiązanie powoduje że okna nie można dobrze domknąć bo budowa zamknięcia na to nie pozwala, nie ma także regulacji która pozwoliła by troch poprawić kondycje okien. Wymiana okien to duży koszt, mam zrobioną elewacje, ładne chromoniklowe parapety z zewnątrz, gzymsy dookoła okien, za dużo rozwalania tym bardziej że okna są 3 szybowe i są ciepłe, problem tylko w okuciach. w środku okna ta wnęka wrębowa czy jak to się zwie standardowo teraz w obecnych oknach ma około 16 mm u mnie jest szersza ma około 20 mm a w środku jest zwężka po około 2 mm z każdej strony czyli środek ma 16 mm, natomiast jest dość płytka bo głębokości ma tylko około 8 mm. Czy jest jakiekolwiek okucie które można by zaadoptować do takiego profilu? Jeśli trzeba będzie zrobie foto jeśli ktoś będzie w stanie mi choć trochę pomóż, będe bardzo wdzięczny.
Niedomykanie się prawidłowo tych okien przez te boczne wajchy powoduje słabe lub wręcz żadne tłumienie hałasu z ulicy no i w zimie wieje że łeb urywa. Uszczelki wymieniałem ale nic to nie daje jak okno sie nie dociąga prawidłowo.
Proszę o rady, nie przerażają mnie dziury po starych mocowaniach, zaślępie sobie jeśli tylko trzeba będzie.