PDA

Zobacz pełną wersję : Którego instalatora c.o.wybrać?



RB
24-03-2004, 21:38
Odwiedziłem 2 instalatorów c.o.:

-pierwszy chce wykonać instalację miedzią miękką z krążka poprowadzoną podłogą z grzejnikami Purmo metalowymi
-drugi chce wykonać instalację miedzią twardą, rury łaczone poprzez lutowanie też prowadzone podłogą z grzejnikami aluminiowymi.

W pierwszym przypadku podoba mi się to, że rury będą bez łączeń w podłodze natomiast te grzejniki metalowe mają podobno krótką żywotność
W drugim przypadku nie podoba mi się to, że rury będą łączone na lut w podłodze pomimo tego, że ma być potem poprowadzona próba wodna, podobają mi się grzejniki aluminiowe o dłuższej żywotności, które z kolei nie powinny być łączone z miedzią. Problem łączenia z miedzią wyjaśniłem sobie czytając forum:
Adamos48 powiedział:
"Grzejniki aluminiowe to tylko seriir calidor ,solar ,które jako jedyne mają w stopie miedż .Sa to grzejniki z firmy fondital a w polsce dystrybutorem do tamtego roku była firma ferro ze skawiny a teraz fondital polska.Innych grzejników nie polecam."
Muszę jeszcze sprawdzić ich cenę.
Dodam, że w drugim przypadku takie rozwiązanie u siebie w nowobudowanym domu zastosował ten instalator. Czy w takim razie robiłby u siebie źle?

Proszę o Wasze opinie.

ADAMOS48
25-03-2004, 00:11
Najlepszy będzie 3 to znaczy miedzią miekka bez lutowań i grzejniki aluminiowe(dobrej klasy)zestawienie optymalne.Pozostałe też się nadają i nie widzę nic zdrożnego przyjmując nie lutowania miedzi twardej w wylewkach.

RB
25-03-2004, 00:46
Dzięki Adamos48
Nie za bardzo rozumiem tylko Twojego stwierdzenia:
"nie widzę nic zdrożnego przyjmując nie lutowania miedzi twardej w wylewkach. "
Zapomniałem dodać, że ten instalator nr2 na moje stwierdzenie, czemu nie zrobił u siebie miedzią miękką bez połaczeń w posadzce powiedział, że miedzi miękkiej nie da się równo rozłożyć powstają pofalowania w których jest powietrze. Jest to później przyczyną bulgotania w czasie pracy instalacji-tak to mniej więcej przedstawił. A co o tym sądzicie?

zosiek
25-03-2004, 01:37
PODSTAWA: nie należy łączyć rur w podłodze. Jeżeli rury będziesz zalewał betonem i przy zalewaniu puści łączenie albo będzie nie szczelne, to co zrobisz? Szybko będziesz zbierał beton zanim zwiąże?

ADAMOS48
25-03-2004, 20:17
Powiedz instalatorowi że jak by mial powieszchnie mózgu pofalowana to by głupot nie opowiadał

Pagin
25-03-2004, 20:59
Powiedz instalatorowi że jak by mial powieszchnie mózgu pofalowana to by głupot nie opowiadał

Dobre :D