PDA

Zobacz pełną wersję : projekt NIKE 3 pracownia DOBRE DOMY



Benior
08-05-2011, 12:13
Witam,
znaleźliśmy odpowiadający nam projekt NIKE III i teraz rozpoczynamy dalszą zabawę.
Bardzo prosimy o radę jakie biuro projektowe w Lublinie wybrać aby zaadoptować projekt no i dodać piwnice bo w projekcie jej brak. Chcemy oczywiście troszkę w projekcie zamieszać po pierwsze lustrzane odbicie aby kuchnia z salonem była po prawej. Po stronie lewej chcę zlikwidować pomieszczenie gospodarcze, powiększyć łazienkę i dorobić garderobę. Cała strona lewa będzie tylko nasza i dostęp do łazienki będzie z sypialni a nie z korytarza. Bardzo podoba nam się kominek na środku bo głównie nim chcemy się ogrzewać. Myślimy również o kolektorach słonecznych i tak sobie wykombinowałem, że w jakiś cudowny sposób wszystko połączę z kominkiem z płaszczem wodnym. Nie wiem czy to jest możliwe i czy to ma sens ale tak kombinuję aby obniżyć koszty i maksymalnie wykorzystać energię z kominka i z kolektorów. W rezerwie ma być ogrzewanie gazowe ale mam nadzieję go nie włączać. Proszę o porady na co zwrócić uwagę, jakie materiały wybrać itd. Jest to nasza pierwsza budowa więc nie wiem nawet bardzo o co pytać.

Benior
09-05-2011, 10:46
Czy to nie jest zbyt problematyczne takie projektowanie na odległość, ma ktoś takie doświadczenie?
Następnie jak już dojdzie do budowy to po prostu projekt dajemy "budowlańcowi" czy lepiej aby od początku do końca zajęło się tym biuro projektowe.

Dagmara1
09-05-2011, 11:47
architekt który robi adaptacja nie musi być na działce, takie biura, które robią adaptację zdalnie mają to już na pewno opanowane i dograne do najmniejszych szczegółów, z urzędami też załatwiają wszystko, jak nalezy. Fakt, najlepiej byłoby znaleźć kogos, kto robił juz adaptację w ten sposób.

Benior
09-05-2011, 14:04
a zna ktoś to biuro http://archi-projekt.com.pl/index.php?mod=user&scr=kontakt&evt=init
jakieś doświadczenia?