PDA

Zobacz pełną wersję : Kermi



duduś
24-03-2004, 23:05
Czy ktoś urzytkuje grzejniki Kermi i chce podzielić się uwagami?

ElaB
24-03-2004, 23:11
Moja przyjaciolka je ma (2 lata) i jest bardzo zadowolona (3 lata gwarancji).

Slawek :)
24-03-2004, 23:43
Cześć,
mam kermi od niedawna (listopad ubiegłego roku) i póki co, jestem zadowolony...
Pozdrowienia

mik99
24-03-2004, 23:55
I liga

polecam :wink:

ADAMOS48
25-03-2004, 00:02
Jaka 1 liga normalny przeciętny grzejnik jak pozostałe.Nie ma czym się podniecać.

mik99
25-03-2004, 00:06
ADAMOS48 , a jak widzisz InstalProjekt?

busstop
25-03-2004, 06:06
Mam GŁ Sahara z Instal-projektu (jeden grzejniki GŁ-2 mam od ok. 3 lat, drugi GŁ-5 kupili moi rodzice). Grzejniki są o.k., nie korodują, lakier sie trzyma itp. Ale wykonane są paskudnie. Spawy nie poczyszczone, mnóstwo zamalowanych paproków po spawaniu. A fe! Wysłałem maila do Instal-Projektu na ten temat i nawet szanownie nie odpisali.

Ja swój grzejnik wybrałem jako jeden z trzech, jakie były w hurtowni (oczywiście wcześniej oryg. zapakowane, zadne zwroty itp.), rodzice dostali GŁ-5 na zamówienie (wysoki grzejnik - 1,5 m - dostępny był tylko na zamówienie).

Do GŁ- Sahary przekonało mnie:
1. boczne przyłączenie (możliwa praca przy pracy grawitacyjnej)
2. mozliwość jednoczesnego suszenia bielizny i ogrzewania (rurki ogrzewane w dwóch płaszczyznach - patrząc od góry lub dołu) - nie powoduje to "kneblowania" grzejnika przy suszeniu

Sahara spełniała powyższe założenia, choć z samego Instal-Projektu były inne grzejniki w ładniejszym kształcie. Wygrały jednak względy praktyczne. Ale oglądając grzejniki wielu innych firm mogę stwierdzić, ze na rynku znajdzie się grzejniki rurkowe wyższej jakości niż z Instal-Projektu i radzę rozważyć taki wybór, choć Saharze w zasadzie oprócz ww. wad nie można nic zarzucić.

Kupowalismy w Rad-Instalu w Zabrzu - można ponegocjowac i przywożą na miejsce gratis. Widziałem je też chyba w Castoramie - ale tam były drogie, że hoho! W specjalistycznych hurtowanich instalacyjnych na pewno będą tańsze.

Pawel P.
25-03-2004, 13:56
Witam!
Ja mam Kermi dopiero dwa sezony i jestem z nich b. zadowolony.
Co mnie najbardziej przekonało: jak kupowałem te grzejniki, to szef hurtowni pokazał mi ściankę czołową płyty grzejnika Kermi wygiętą w łuk,
taki około 60 stopni - nie było nawet śladu pęknięć na emalii. Poza tym już
dwa razy zrzucałem całą wodę z instalacji (miedziane rurki) i była ona b. czysta, więc domniemywam, że powłoka antykorozyjna w środku jest ok.
Pozdr.

trebor
25-03-2004, 16:03
Mam grzejniki Kermi od października 2003 . Na razie jest ok! Czasami słychać szum przepływającej przez nie wody, zwłaszcza w sypialni. Nie wiem dlaczego? Może ktoś wie?

semp
25-03-2004, 16:56
Masz szumy ponieważ, przykręcasz pewnie zawór termostatyczny na noc. Wzrastają opory w instalacji i szumi. Jest kilka rozwiązań, najtańsze to:
1) odkręć zawory w innych pomieszczeniach
2) przestaw pompkę na 1 bieg co by zmniejszyć ciśnienie
A co do kermi to są normalne grzejniki. Dwie blachy zgrzane i polakierowane jak ktoś napisał "trudno coś zepsuć". Np. na stronie purmo jest napisane, że mają najmniej reklamacji w stosunku do sprzedaży. Moim zdaniem bierzcie to na co macie największy rabat.

ADAMOS48
25-03-2004, 19:36
Paweł powiedz jaki bajer ci wciśli z tą powłoka antykorozyjną bo ja nie znam żadnej ,owszem jest robiona anaforeza ,ale pod malowanie i jak się troszku wleje do srodka to nie jest specjalne. Do mnie przychodzili ludzie którym naopowiadano ,że w srodku są teflonowane .Dobry bajer to 50 % sukcesu.

ADAMOS48
25-03-2004, 19:38
Mój stosunek do instal-projektu to ,są grzejniki o tych samych parametrach tylko tańsze i instal -projekt to przecietniak

mik99
25-03-2004, 19:40
ADAMOS48 Dla mnie są very O.K.
Jakie znasz lepsze w stosownej do zaakceptowania cenie?

ADAMOS48
25-03-2004, 19:42
Na te wszystkie bajery jest metoda .Ja mówie że zapłace za grzejnik i rozetne ,a nastepnie naocznie stwierdzimy powłoke antykorozyjna, i prosze mi iwierzyć od 12 lat taki odważny się nie znalazł

ADAMOS48
25-03-2004, 19:47
Prosze poszperać w Termixe Dagacie, Terma trade .enix,gorgiela nie polecam

mik99
25-03-2004, 19:50
Prosze poszperać w Termixe Dagacie, Terma trade .enix,gorgiela nie polecam
Co dolegać może gorgielowi, bo popularny jest?

ADAMOS48
25-03-2004, 19:54
nic pożyjemy zobaczymy? :lol:

tomek_2
25-03-2004, 20:27
Moze tu wiekszy odzew bedzie....
Chcialbym zapytac uzytkownikow grzejnikow GALANT o opinie na ich temat. Czy szybko traca kolor (czytaj: zolkna), czy ich kolor jest juz fabrycznie ekri (kosc sloniowa) czy tez sa zblizone odcieniem do kermi czy tez purmo? Jak sprawuja sie w uzytkowaniu?
Mnie zaproponowano dosc korzystna oferte GALANT-a (w domu ma byc sporo duzych grzejnikow), ok. 3 tys. zl mniej niz kermi przy tych samych parametrach i ilosci grzejnikow.

ADAMOS48
25-03-2004, 20:41
Tomku galant nie żółknie tylko jest już żółty :lol:

busstop
26-03-2004, 06:34
Tomku galant nie żółknie tylko jest już żółty :lol:

:-) tak jak okna pvc selecta. dzięki temu mogą dać gwarancję na trwałość koloru (kremowego) pewnie na 30 lat


Prosze poszperać w Termixe Dagacie, Terma trade .enix,gorgiela nie polecam

co do enix'a - polecasz - jak poprzednie, czy nie polecasz - jak gorgiela?

a instal-projekt to przeciętniak (założenie: przeciętny grzejnik grzeje, nie koroduje , ma trwały kolor itp.) ale raczej z tendencją ku dołowi (te nieszczesne paproki po spawaniu praktycznie prawie na każdym grzejniku tej firmy widziałem)

julienx
07-11-2007, 20:18
Wątek o grzejnikach Kermi....

a czy ktoś użytkuje kabinę prysznicową firmy Kermi???

Jakieś doświadczenia w tym temacie? Jakieś uwagi?

Z gory dzieki za odpowiedz

boguslaw
07-11-2007, 20:30
Na rynku niemieckim Kermi znane jest przede wszystkim jako producent
właśnie kabin łazienkowych. Grzejniki to ich produkcja z drugiego szeregu.

boguslaw
07-11-2007, 20:33
Na rynku niemieckim Kermi znane jest przede wszystkim jako producent
właśnie kabin prysznicowych.
Grzejniki to ich produkcja z drugiego szeregu.
U nas są znani głównie z grzejników, gdyż ich kabiny były swego czasu zbyt drogie na polską kieszeń.

boguslaw
07-11-2007, 20:33
Na rynku niemieckim Kermi znane jest przede wszystkim jako producent
właśnie kabin prysznicowych.
Grzejniki to ich produkcja z drugiego szeregu.
U nas są znani głównie z grzejników, gdyż ich kabiny były swego czasu zbyt drogie na polską kieszeń.

sailor_ro
07-11-2007, 20:45
A co powiecie o Starmexie lub Cosmonova?
W domku u rodziców hulają grzejniczki spod znaku Korando(korado,jakos tak) ten ma już z 7 lat,kolor faktycznie troche sie zmienił,ale ja bym powiedział,że wygląda nienajgorzej,nie koroduje.
Starmex 5 lat,wyglada super,nie koroduje.
Kermi i cosmonova 2 lata,poki co ok.
Właśnie na dwa powyższe miałem super rabacik wiec je kupiłem.
pozdrawiam