PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty zakupu - Polska a zagranica



andriuss
08-05-2011, 21:53
Za namową kolegi z jednego z wątków - wyszperałem w sieci następującą ofertę:

http://www.comfortableclimate.co.uk/Zubadan%20-%20Outdoor%20Unit%20Inverter%20Heat%20Pump.html?ca tegory_id=11

Zapewne bywalcy forum zaświadczą o wyższości Zubadana nad mniej zaawansowanymi pompami. Pytanie do wszystkich - czy czegoś nie rozumiem i jest tu jakiś haczyk, czy też w Anglii jest po prostu kilka razy taniej i można stać się szczęśliwym posiadaczem większego Zubadana za ca. 15 KPLN? Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia w zakupie sprzętu poza granicami? Czy ktoś może powiedzieć jak się mają ceny w linku do ofert polskich?

deratus
09-05-2011, 07:30
Zwróć uwagę, że jest to tylko sama jednostka zewnętrzna. Dodaj jeszcze koszt jednostki wew. STE-EHST

andriuss
09-05-2011, 11:32
Podana przez Ciebie jednostka wewnętrzna ma zasobnik CWU, który trudno wliczać w koszty samej pompy. Ma on jednak ten plus, że ma sterowanie ;)

Pytanie pomocnicze: czy ktoś próbował lub wie, czy Zubadanem da się sterować za pomocą sterownika PLC?

HAL9000
11-05-2011, 12:48
Witam! To jest mój pierwszy post na forum (choć czytelnikiem jestem już od pewnego czasu) dlatego najpierw chciałem pozdrowić wszystkich forumowiczów a zwłaszcza "pompowiczów". Piszę w tym wątku ponieważ również skłaniam się do ogrzewania domu za pomocą pompy ciepła. Wcześniej myślałem o takiej z kolektorem gruntowym, ale kiedy natknąłem się na Zubadana moje plany poszły raczej w tym kierunku. Jeśli chodzi o cenę to znalazłem aukcję na pewnym portalu bazarowym: http://allegro.pl/mitsubishi-zubadan-11-2-kw-pompa-ciepla-220-mkw-i1607193273.html cena wydaje się zbliżona do tej oferowanej na stronie angielskiej.

andriuss
11-05-2011, 17:22
Hmm, jeśli sprzedają dokładnie to samo, tj. jednostkę zewnętrzną bez sterowania, to wybacz, ale ja widzę różnicę pomiędzy 18 500 PLN a 2 500 GBP, na tyle dużą, że starczy na bufor. Choć myślałem, że będzie większa różnica. Dzięki za cynk. Witał na forum Cię nie będę, bo za młody stażem jestem ;).

HAL9000
12-05-2011, 06:27
Hmm, jeśli sprzedają dokładnie to samo, tj. jednostkę zewnętrzną bez sterowania, to wybacz, ale ja widzę różnicę pomiędzy 18 500 PLN a 2 500 GBP, na tyle dużą, że starczy na bufor. Choć myślałem, że będzie większa różnica. Dzięki za cynk. Witał na forum Cię nie będę, bo za młody stażem jestem ;).
Mój błąd, spojrzałem na ofertę z jednostką wewnętrzną. A swoją drogą, nie wiesz może jakie elementy należałoby dokupić aby mieć pełen zestaw. Na tej angielskiej stronie na samym dole jest oferta z jednostką wewnętrzną i chyba modułem sterującym (zdjęcie mało dokładne) - cena z VAT ok.3500 Funciaków. Nawet po doliczeniu kosztów przesyłki, które jak znam życie do naszego kraju zapewne będą większe niż te podane 175 Funtów to i tak wydaje się to być dobra oferta.

andriuss
12-05-2011, 14:13
Nie mam jeszcze niestety żadnych doświadczeń praktycznych, znam tylko teorię. Nie widzę dlaczego nie można by podłączyć samej jednostki zewnętrznej do właściwie dowolnej instalacji, ale pozostaje kwestia sterowania. Pytałem wcześniej, czy ktoś potrafi sterować taką pompą za pomocą sterownika PLC (raczej pośrednio, sterując napięciem 220 lub 400 V), ale jak widzisz nikt nie odpowiedział. A PLC dlatego, że chciałbym takowy posiadać także w wielu innych celach, np. do obsługi czujników ruchu, itd.

Czy ktoś ma może doświadczenia w sterowaniu jakimikolwiek innymi pompami ze sterowników PLC? I mógłby się podzielić doświadczeniami?