PDA

Zobacz pełną wersję : Czemu nie mog? zapisa? strony z forum na swój komputer.....



Magdalenka
25-03-2004, 08:47
Jakiś czas temu, chcąc przeczytać cały wątek na np. o oknach zapisywałam sobie wszystkie strony na pulpit i w wolnej chwili czytałam bez konieczności wchodzenia do internetu.
Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego teraz ta funkcja została zablokowana ??
Zaznaczam, że nie wszyscy mają stałe łącze a siedzenie na modemie jest dość kosztowne.
W takim układzie nie jestem wstanie wszystkiego doczytać i zadaje pytanie.
A potem znajduje się ktoś zbulwersowany i odsyła mnie do jakiegoś wątku....
Rozumiem takie osoby doskonale dlatego bardzo proszę o umożliwienie zapisywania stron na komputerze a nie tylko drukowanie (marnowanie papieru i pieniędzy)
Umożliwi to spokojne chłonięcie wiedzy bez stresu o rachunki.....

_ZBYCH_
25-03-2004, 20:42
Od Administratora nie doczekałem sie odpowiedzi, na podobne pytanie, ale pomógł mi Mieczotronix.

Trzeba zapisywać strony Forum Muratora jako "Archiwym sieci Web, osobny plik:

http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/Zapisywanie.GIF

Trochę to upierdliwe, ale nie znam innego sposobu.

Magdalenka
26-03-2004, 08:17
Wielkie dzięki !!!!!!!!!!!!!!!!!!
choć powiem szczerze, że nie widzę logicznego uzasadnienia dla blokowania tej funkcji przez muratora....
Halo !!! czy jest tu ktoś odpowiedzialny za taki stan rzeczy i może to wyjaśnić ??

Obsluga techniczna
26-03-2004, 08:59
Witam
Jakiś czas temu, chcąc przeczytać cały wątek na np. o oknach zapisywałam sobie wszystkie strony na pulpit i w wolnej chwili czytałam bez konieczności wchodzenia do internetu.
Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego teraz ta funkcja została zablokowana ??Ta opcja nie została zablokowana. Nie dziala jednak w przegladarce Internet Explorer - na ta chwile nie potrafie jednak odpowiedziec dlaczego. W innej przegladarce - Mozilla (www.mozilla.org) - strona zapisuje sie bez klopotu.


Pozdrawiam
Wojciech Jukowski
Wydawnictwo MURATOR

Karol N.
16-02-2005, 11:35
Witam
Jakiś czas temu, chcąc przeczytać cały wątek na np. o oknach zapisywałam sobie wszystkie strony na pulpit i w wolnej chwili czytałam bez konieczności wchodzenia do internetu.
Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego teraz ta funkcja została zablokowana ??Ta opcja nie została zablokowana. Nie dziala jednak w przegladarce Internet Explorer - na ta chwile nie potrafie jednak odpowiedziec dlaczego. W innej przegladarce - Mozilla (www.mozilla.org) - strona zapisuje sie bez klopotu.



Pozdrawiam
Wojciech Jukowski
Wydawnictwo MURATOR

Byc moze mamy co innego na mysli. Chodzi o to, ze bedac "online" laduje interesujace mnie strony nastepnie bedac "offline" interesujace strony wywoluje jeszcze raz z "Historia" i spokojnie je analizuje. Jezeli to jest to, ta wlasnie uzywajac Internet Explorer nie mialem problemu a z Mozilla mam. Byc moze jest to kwestia ustawien. Wlasnie probuje to rozwiazac. Generalnie nie mozna w ten sposob wywolac stron gdzie jest koniecznosc logowania co jet logiczne.

ponury63
18-10-2005, 10:41
W Operze w takim przypadku powstaje cała masa różnych plików, zupełnie bez sensu rozrzuconych po folderze.
Natomiast w IE to się jednak najlepiej zapisuje, w postaci jednego, najłatwiejszego chyba do otwarcia pliku [z uwagi na powszechne stosowanie Windowsów].


W interesującym nas wątku otwartym w Internet Explorerze klikamy na górze "Plik", następnie "Zapisz jako...", a potem wybieramy z listy "Archiwum sieci Web, osobny plik [*.mht] i klikamy "Zapisz"

Graficznie pokazał to _ZBYCH_ kilka postów wyżej

Stronka siedzi sobie na kompie póki jej nie skasujemy :D


Aha, im więcej zdjęć, tym plik ma większy rozmiar.

ponury63
27-08-2007, 11:48
podnoszę, bo zmiany ;)


W Operze w takim przypadku powstaje cała masa różnych plików, zupełnie bez sensu rozrzuconych po folderze.
to już nieaktualne
obecnie w nowej Operze jest to zrobione tak jak w IE - powstaje jeden plik
w Firefoxie zapisuje się dodatkowy folder z grafiką