PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejniki Elektroluxa???



KasiaF
25-03-2004, 09:01
Proszę, podzielcie się opiniami jeśli mieliście jakieś doświadczenia w tym temacie.

krakauer
25-03-2004, 11:22
Ponoć są to grzejniki na poziomie produkowanych w Polsce Purmo.

KasiaF
25-03-2004, 14:41
Czyżby owe cudeńka praktycznie nikomu na forum nie były znane?

Darek K.
25-03-2004, 18:35
Ja mam w domu takie grzejniki. Grzeję pierwszą zimę. Żadnych minusów. Wybór padł na nie ponieważ miały długą gwarancję, miały większą moc przy takich samych wymiarach niż inne grzejniki i dostałem duuuuuży rabat :D . Jeśli chcesz więcej szczegółów to pytaj.

ADAMOS48
25-03-2004, 19:29
firma eletrolux nie jest producentem żadnych towaror ,tylko skupuje i firmuje z róznych firm. Mówienie że ma sie eletrolukxa to jak kupienie syrenki w salonie mercedesa

DankaO
25-03-2004, 19:42
Mój instalator twierdzi,ze na purmo miał dużo reklamacji (ciekły), więc przerzucił się na elektrolux i ma wreszcie spokój - u mnie będzie montował w maju
Danka

ADAMOS48
25-03-2004, 19:50
Zapytaj sie go ile dają mu do ręki za namówienie na eletroluksy (to znaczy jaki % od wartości)

ADAMOS48
25-03-2004, 19:52
Dobry instalator powinien zaproponować całą game grzejników a nie wciskać to co naczym najwiecej zarabia i ma uklady

Darek K.
25-03-2004, 20:21
firma eletrolux nie jest producentem żadnych towaror ,tylko skupuje i firmuje z róznych firm. Mówienie że ma sie eletrolukxa to jak kupienie syrenki w salonie mercedesa

Wiem o tym, ale tak u nas popularnie te grzejniki są nazywane. Dokładnie mówiąc jest to Stalux Radel (taka nazwa figuruje w katalogu).

ADAMOS48
25-03-2004, 20:43
Zapytaj sie go ile dają mu do ręki za namówienie na eletroluxy (to znaczy jaki % od wartości)

busstop
26-03-2004, 06:24
Dobry instalator powinien zaproponować całą game grzejników a nie wciskać to co naczym najwiecej zarabia i ma uklady

ŚWIĘTA PRAWDA! Brawo ADAMOS!

Ale chyba wielu inwestorów woli myśleć: "dopłaciłem i kupiłem najlepsze co mogłem, bo taki jestem cwany i sprytny". A w rzezcywistosci jest zupełnie na odwrót.

DankaO
26-03-2004, 16:12
I tu się mylisz, bo właśnie mogłam wybrać, jakie chcę grzejniki, to i tak by mi zamontował, ale polecał właśnie elektroluxa,jako jedne z lepszych.
Nie każdy wciska kit i chłam, a to że cena jest trochę wyższa??
No cóż, jeden jeździ fiatem, inny BMW, ale chyba nie sądzisz,że dealer BMW komuś go wciska tylko dlatego że ma prowizję i że lepiej jeździć Fiatem?
Danka

filips
26-03-2004, 22:35
Ciao 8)

Czy ktos moglby wstawic jakis link o tych grzejnikach :wink:


Dobry instalator powinien zaproponować całą game grzejników a nie wciskać to co naczym najwiecej zarabia i ma uklady
Absolutnie sie z tym nie zgadzam, taki ktos to sprzedawca a nie dobry instalator, ja w swojej pracy montuje tylko to co uwazam za dobre i moze dlatego ludzie pytaja o mnie po latach i sluchaja moich porad.

Darek K.
27-03-2004, 00:28
I tu się mylisz, bo właśnie mogłam wybrać, jakie chcę grzejniki, to i tak by mi zamontował, ale polecał właśnie elektroluxa,jako jedne z lepszych.
Nie każdy wciska kit i chłam, a to że cena jest trochę wyższa??
No cóż, jeden jeździ fiatem, inny BMW, ale chyba nie sądzisz,że dealer BMW komuś go wciska tylko dlatego że ma prowizję i że lepiej jeździć Fiatem?
Danka

Ja kupiłem Elektroluxa. Cenę miały niższą od innych grzejników i 8 lat gwarancji. A czy są lepsze lub gorsze od innych ? A kto to wie ? Wszystkie wyglądają podobnie. Gdy je kupowałem nie było żadnych negatywnych opinii ani od sprzedawcy, ani od instalatorów. I teraz niech ktoś mi powie: kupiłem BMW czy FIATA ? Ja jako inwestor :D polecam te grzejniki.

DankaO
27-03-2004, 14:19
Przecież to logiczne,że nawet gdyby były jakieś ciche marże za montaż okreslonych grzejników, a potem okazałoby się że instalator musi ganiać na reklamacje, to musiałby być idiotą żeby w taki układ wejść.
Nie dajmy się zwariować,ze wszyscy chcą nas zrobić w balona, naprawdę są ludzie którzy cenią swój zawód i są uczciwi. A kogo zapytać, jak nie fachowca? Lepiej sprzedawcę w markecie? Chyba nie, choć spotkałam np.w Castoramie w Poznaniu młodych sprzedawców, którzy byli kompetentni, umieli wyjaścić różnice w towarach i sprawnie wyliczyć potrzebne ilości . Świat wcale nie schodzi na psy.
Może ci co mają takie negatywne odczucie zastanowili się, jak oni odnoszą się do sprzedawców, budowlańców...
Danka

ADAMOS48
28-03-2004, 17:46
Może nie będe pisał i tak co nie którzy nie rozumieja lub udaja że nie wiedzą i filozofują.

filips
28-03-2004, 18:44
Ciao 8)

Przykro mi ADAMOS48 ale to nie zalatwia sprawy, rzucasz kamien a potem uciekasz, teksty takie jak ponizej nie swiadcza o jakosci produktu

firma eletrolux nie jest producentem żadnych towaror ,tylko skupuje i firmuje z róznych firm. Mówienie że ma sie eletrolukxa to jak kupienie syrenki w salonie mercedesa
Kiedys jak bylem mlody jezdzilem Syrenka i bylem zadowolony a dzisiaj w moich warunkach Mercedes jest niewygodny wiec mam male autko choc i tak prawie zawsze jezdze motorkiem :wink: Byc moze to wedlug ciebie bedzie badziewie bo nawet nie wiadomo dokladnie gdzie te czesci robia ale przeglady robi mi serwis Mercedesa i oni mi daja gwarancje - to mi wystarczy.
ps.kupilem Smarta i jestem zadowolony :) :D :lol: :P

ADAMOS48
28-03-2004, 19:03
Widzisz filips pomiedzy syrenką a mercedesem sa 3 różnice dzieli ich jakośc , czas wykonania i gusta kierowców.Natomiast grzejniki są porownywalnej jakości i porównywanie ich do samochodów zakrawa na kpiny z forumowiczów lub o dyletanctwie autora tekstu . Dawanie prowizji to równiez prawda ,ale wiedzą to ludzie z branży. Jezeli mam kupowac towar o porównywalnej jakości wiec wybieram firme o długim stażu na rynku w pierwszej kolejnosci ,owszem na 1 nie poprzestaje ,ale wybór firmy ,która tylko firmuje i sprzedaje szwarc mydło i powidło? powinno mnie zmusić do zastanowienia. Zapytajcie sie firmy ,dlaczego już nie sprzedaje grzejnikow aluminiowych ?,

filips
28-03-2004, 19:18
firma eletrolux nie jest producentem żadnych towaror ,tylko skupuje i firmuje z róznych firm. Mówienie że ma sie eletrolukxa to jak kupienie syrenki w salonie mercedesa


grzejniki są porownywalnej jakości i porównywanie ich do samochodów zakrawa na kpiny z forumowiczów lub o dyletanctwie autora tekstu .

Chyba sie troszke zapedziles w tzw. "kozi rog" czy jeszcze jakies komentarze ??? http://www.ciaorzym.com/inne/Q_LAUG1.GIF

ps. wczesniej prosilem o jakies linki :cry: trudno.

busstop
29-03-2004, 06:07
firma eletrolux nie jest producentem żadnych towaror ,tylko skupuje i firmuje z róznych firm. Mówienie że ma sie eletrolukxa to jak kupienie syrenki w salonie mercedesa


grzejniki są porownywalnej jakości i porównywanie ich do samochodów zakrawa na kpiny z forumowiczów lub o dyletanctwie autora tekstu .

Chyba sie troszke zapedziles w tzw. "kozi rog" czy jeszcze jakies komentarze ??? http://www.ciaorzym.com/inne/Q_LAUG1.GIF

ps. wczesniej prosilem o jakies linki :cry: trudno.

A ja wyraźnie widzę, że Adamos napisał o electroluxie, który wcale nie jest ZŁY, porównywalny do POZOSTAŁYCH, na pewno nie jest od nich LEPSZY, ale za to DROŻSZY, bo płacisz za LOGO. Z poslu Adamosa mozna takze wywnioskować, ze electrolux moze miec co jakiś czas różnej maści grzejniki, wcale nie podobne do siebie. Można wywnosikować także, że elektrolux sprzedaje sprawdzony towar, ale podobnie jak purmo, radson, brugman, kermi itp, czyli firmy, które na rymku są od lat, ich marka zbudowana jest na przyzwoitej i wcale nie gorszej jakości produktach, od tych z logo electrolux'a.

Bez obrazy flips, ale sam się zapedziłeś w "kozi róg".

filips
30-03-2004, 22:41
A ja wyraźnie widzę, że Adamos napisał o electroluxie, który wcale nie jest ZŁY, porównywalny do POZOSTAŁYCH, na pewno nie jest od nich LEPSZY, ale za to DROŻSZY, bo płacisz za LOGO. Z poslu Adamosa mozna takze wywnioskować, ze electrolux moze miec co jakiś czas różnej maści grzejniki, wcale nie podobne do siebie. Można wywnosikować także, że elektrolux sprzedaje sprawdzony towar, ale podobnie jak purmo, radson, brugman, kermi itp, czyli firmy, które na rymku są od lat, ich marka zbudowana jest na przyzwoitej i wcale nie gorszej jakości produktach, od tych z logo electrolux'a.

Bez obrazy flips, ale sam się zapedziłeś w "kozi róg".

Byc moze Adamos napisal cos podobnego ale niestety nie w tym watku :cry: , wystarczy przeczytac Jego posty :lol:

Poza tym to prosilem o jakies linki ale to juz bez znaczenia. Ciao

Marzena
31-03-2004, 08:27
Dla laika dośc trudno się w tym zorientować. Mam przed sobą wybór grzejników - instalator poleca DeLonghi. A skąd mam wiedzieć czy one są lepsze czy gorsze od np. Purmo??? Może by tak wątek polecanych produktów? I - wiecie coś o tych DeLonghi?

tomek_2
31-03-2004, 13:49
Darek K. - czy firmowane przez Electrolux-a grzejniki Stalux Radel to to samo co obecne Radel (bez slowa Stalux w nazwie)? Mnie dystrybutor zapewniał, ze grzejniki te to sa dokladnie grzejniki DeLonghi tylko sprzedawane pod nazwa Radel. A jesli piszesz o wysoookim rabacie, ktory na nie dostales, to cos mi sie zdaje, ze to takie same grzejniki, ktore mi proponowano wczoraj (przebijaja nawet Galant-a cenowo, ktory w sumie jest chyba bezkonkurencyjny cenowo jesli chodzi o grzejniki o duzych gabarytach i duzych mocach (stale przedzialy cen niezaleznie od mocy). Oferta brzmi ciekawie, ale to, co na pozor fajne i atrakcyjne budzi jakies tam watpliwosci (zwlaszcza u osoby nie obeznanej dobrze z tematem). Ja zaczyalem sie zastanawiac, czy aby wszystko jest z nimi w porzadku, czy nie sa to np. jakies odpady DeLonghi, ktore potem reklamowane sa jako firmowe DeLonghi ale sprzedawane pod nazwa Radel? Czy ktos moglby sie wypowiedziec o tych grzejnikach?

ADAMOS48
31-03-2004, 20:07
filips napisz o jakie linki chodzi bo moja skleroza już pewnie mnie ma i zapomniałem.

Darek K.
31-03-2004, 20:57
Opiszę ze szczegółami: Nie wiem czy Stalux Radel to to samo co Radel, ale wydaje mi się, że nie. Mam ulotkę moich grzejników i tam jest napisane: "Stalux RADEL Grzejniki stalowe płytowe c.o." i Electrolux HOME COMFORT. podany jest też adres Electrolux Poland sp. z o.o. Home Comfort ul. Domaniewska 41. 02-672 Warszawa. tel 022 874 33 33. Napisane też jest: gwarancja 8 lat. Jeśli chodzi o ceny to wygrzebałem arkusz Excela ze stycznia 2003. Porównałem tam grzejniki z podłączeniem dolnym Purmo, Kermi i Electroluxa . Wyszło mi tak (ceny bez rabatu) 14 sztuk:

PURMO - 5546,88 zł (moc 70/55/20 - 14527W)
KERMI - 4932,70 zł (13323W)
ELECTROLUX - 4924,14 zł (14473W)

Na Electroluxa dostałem 25% rabatu, na Purmo 15% a na Kermi 10%, więc wybór był prosty: kolor biały, najdłuższa gwarancja, wysoka moc, brak negatywnych opinii i najniższa cena. Grzejniki wyglądają tak samo jak inne.Żaden z kupionych nie był obtłuczony, pogięty zardzewiały itp. Jest to ich pierwszy sezon i nic złego z nimi się nie dzieje, chociaż udało mi się raz podgrzeć je do 100 stopni :D
Tak więc ja polecam.

pozdrawiam

DankaO
01-04-2004, 22:47
To jest konstruktywna wypowiedź! Brawo Darek

Danka

ADAMOS48
02-04-2004, 22:18
poprawka
na purmo przy sprycie mozna miec 30%
i przy kermi również

Darek K.
03-04-2004, 19:22
Nie wiem, może rok temu większych nie dawali ? Z tego co pamiętam to 15% na Purmo to max. a nałaziłem się sporo w poszukiwaniu grzejników w Lublinie. Oglądałem chyba większość dostępnych na rynku grzejników i wyszło mi, że najtańsze będą Elektroluxy, zwłaszcza, że cena wyjściowa była niższa o 600zł od Purmo.

Darek K.
03-04-2004, 19:23
Nie wiem, może rok temu większych nie dawali ? Z tego co pamiętam to 15% na Purmo to max. a nałaziłem się sporo w poszukiwaniu grzejników w Lublinie. Oglądałem chyba większość dostępnych na rynku grzejników i wyszło mi, że najtańsze będą Elektroluxy, zwłaszcza, że cena wyjściowa była niższa o 600zł od Purmo.